Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πέρσι είχα πάει στο σχολείο και μια κοπέλα είχε βάλει τα κλάματα, την ώρα που μια άλλη δίπλα της χόρευε από την χαρά της. Αυτά είναι τα άσχημα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Εγώ πέρσι είχα πάει στο σχολείο και μια κοπέλα είχε βάλει τα κλάματα, την ώρα που μια άλλη δίπλα της χόρευε από την χαρά της. Αυτά είναι τα άσχημα :(

Εγω νομιζω οταν την χαρα σου την μοιραζεσαι με δικα σου ατομα γινεται ακομα μεγαλυτερη και η λυπη απο την αλλη γινεται μικροτερη! Βεβαια θα το ξαναπω ο καθενας μας ειναι διαφορςτικοα χαρακτηρας! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγω νομιζω οταν την χαρα σου την μοιραζεσαι με δικα σου ατομα γινεται ακομα μεγαλυτερη και η λυπη απο την αλλη γινεται μικροτερη! Βεβαια θα το ξαναπω ο καθενας μας ειναι διαφορςτικοα χαρακτηρας! :)

Εγώ αν απογοητευόμουν με τους βαθμούς,δεν θα ήθελα κανέναν γύρω μου,ούτε καν τις φίλες μου,πόσο μάλλον κάποια άλλα αντιπαθητικά άτομα που θα είναι στο σχολείο :P Εγώ έλεγα να πάω σχολείο αλλά επειδή κατά πάσα πιθανότητα όταν βγουν τα αποτελέσματα δεν θα είμαι εδώ και σκεφτόμουν ότι σε περίπτωση αποτυχίας δεν θα ήθελα κανέναν γύρω μου, μάλλον θα τα δω στο ίντερνετ τελικά.
Κάτι άλλο,τους κωδικούς εμείς τους επιλέγουμε,ή μας τους δίνουν; Είμαι άσχετη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Εγώ αν απογοητευόμουν με τους βαθμούς,δεν θα ήθελα κανέναν γύρω μου,ούτε καν τις φίλες μου,πόσο μάλλον κάποια άλλα αντιπαθητικά άτομα που θα είναι στο σχολείο :P Εγώ έλεγα να πάω σχολείο αλλά επειδή κατά πάσα πιθανότητα όταν βγουν τα αποτελέσματα δεν θα είμαι εδώ και σκεφτόμουν ότι σε περίπτωση αποτυχίας δεν θα ήθελα κανέναν γύρω μου, μάλλον θα τα δω στο ίντερνετ τελικά.
Κάτι άλλο,τους κωδικούς εμείς τους επιλέγουμε,ή μας τους δίνουν; Είμαι άσχετη :P

τους κωδικους πρεπει να τους παιρνουμε απο το σχολειο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Εγώ αν απογοητευόμουν με τους βαθμούς,δεν θα ήθελα κανέναν γύρω μου,ούτε καν τις φίλες μου,πόσο μάλλον κάποια άλλα αντιπαθητικά άτομα που θα είναι στο σχολείο :P Εγώ έλεγα να πάω σχολείο αλλά επειδή κατά πάσα πιθανότητα όταν βγουν τα αποτελέσματα δεν θα είμαι εδώ και σκεφτόμουν ότι σε περίπτωση αποτυχίας δεν θα ήθελα κανέναν γύρω μου, μάλλον θα τα δω στο ίντερνετ τελικά.
Κάτι άλλο,τους κωδικούς εμείς τους επιλέγουμε,ή μας τους δίνουν; Είμαι άσχετη :P

Και η δικια σου οπτικη γωνια σωστη ειναι! Και εγω συνηθως ετσι ειμαι! Οταν στεναχωριεμαι δεν θελω κανεναν διπλα μου αλλα σε αυτη την περιπτωση δεν αλλαζω με τιποτα αυτη την αγωνια μεχρι να βρεις το ονομα σου στην λιστα και τις βλακειες που λεμε οταν περιμενουμε! Στον σχολειο πας για τον κωδικο αλλα βαζεις οτι κωδικο θελεις!Απλως στο δικο μου σχολειο ο διευθυντης τους κραταει σε ενα τετραδιο σε περιπτωση που τους ξεχασουμε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Εγώ θα πάω στο σχολείο να τους δω.Υπάρχει η δυνατότητα να δεις πως σου βαθμολόγησε ο κάθε βαθμολογητής ένα ένα τα ερωτήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγώ θα πάω στο σχολείο να τους δω.Υπάρχει η δυνατότητα να δεις πως σου βαθμολόγησε ο κάθε βαθμολογητής ένα ένα τα ερωτήματα;

Νομίζω πως όχι, εκτός αν κάποιος από τους καθηγητές σου έχει επαφή με τους βαθμολογητές ή αν ζητήσεις να δεις το γραπτό σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Και όχι μόνο αυτό..
Να δούμε τι και που κάναμε λάθος αλλά και τον τρόπο αντιμετώπισης των λαθών μας από τους διορθωτές.

Να σου φέρουμε και μια πολυθρόνα καθώς θα εξετάζεις το γραπτό σου?:D

Τα γραπτά δεν επιστρέφουν στο σχολείο. Άμα θες να τα δεις, πρέπει να υποβάλεις αίτηση, να πληρώσεις και ένα (τσουχτερό) παράβολο και (νομίζω) πηγαίνεις Θεσσαλονίκη ή Αθήνα.
Το παράβολο τώρα, είναι:
i) 50 ευρώ για 1 εως 3 γραπτά
ii) 80 ευρώ για 4 και πάνω
(αν θυμάμαι καλά)

Στο σχολείο, αν πας, θα έχει στη τζαμαρία τα ονόματα, τους ΓΒΠ και τις αναλυτικές βαθμολογίες σε κάθε μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Νομίζω πως όχι, εκτός αν κάποιος από τους καθηγητές σου έχει επαφή με τους βαθμολογητές ή αν ζητήσεις να δεις το γραπτό σου...

Νομίζω κάποιος εδώ μέσα σε ένα θεμα έλεγε οτι μπορει οι καθηγητές να εχουν τα αποκομματα με τις βαθμολογίες μας στο κάθε ερώτημα και αν είναι καλοί, μπορει να μας τις δείξουν αν το ζητήσουμε. Εκτός κι αν κανω λάθος :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Νομίζω πως όχι, εκτός αν κάποιος από τους καθηγητές σου έχει επαφή με τους βαθμολογητές ή αν ζητήσεις να δεις το γραπτό σου...

Μάλιστα.Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
αν θυμαστε το εξωφυλλο του τετραδιου ειχε διακεκομμενη γραμμουλα. ο βαθμος του καθε βαθμολογητη λοιπον βρισκεται σε ενα ξεχωριστο αποκομμα.
τωρα αν αυτο θα το δωσουν σε καποιον να το δει δεν το ξερω γιατι ουσιαστικα δεν εχει κανενα νοημα, μονο να ικανοποιησει την περιεργεια μπορει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Νομίζω κάποιος εδώ μέσα σε ένα θεμα έλεγε οτι μπορει οι καθηγητές να εχουν τα αποκομματα με τις βαθμολογίες μας στο κάθε ερώτημα και αν είναι καλοί, μπορει να μας τις δείξουν αν το ζητήσουμε. Εκτός κι αν κανω λάθος :worry:

Οχι δεν κανεις λαθος! Ετσι ειναι! Απλως ειναι παρανομο να δειξουν τα αποκομματα τωρα και ετσι αυτο εξαρταται απο το καθε σχολειο! Τα αποκομματα δηλαδη την σελιδα στην οποια γραφαμε τα στοιχεια μας μπορεις να τα δεις νομιμα και χωρις να πληρωσεις τον σεπτεμβριο που νομιζω ομως δεν θα εχει κανενα νοημα για κανεναν μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Το γραπτο σου,ετσι οπως το παρεδωσες στον επιτηρητη στην εξεταση,με τις απαντησεις σου και τα ολα σου ΔΕΝ αποστελλεται στο σχολειο.Αυτο που στελνουν στο σχολειο ειναι το αποκομμα με την καταμερισμενη βαθμολογια σου σε καθε θεμα(ολων των βαθμολογητων) και το συνολικο βαθμο.Αν ομως θες να δεις το γραπτο σου,πρεπει να πληρωσεις οπως αναφερθηκε σε προηγουμενη δημοσιευση αλλα πιστευω οτι δεν αξιζει διοτι η αναβαθμολογηση,υστερα απο τα συγκεντρωτικα αποτελεσματα,δεν ειναι εφικτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Το γραπτο σου,ετσι οπως το παρεδωσες στον επιτηρητη στην εξεταση,με τις απαντησεις σου και τα ολα σου ΔΕΝ αποστελλεται στο σχολειο.Αυτο που στελνουν στο σχολειο ειναι το αποκομμα με την καταμερισμενη βαθμολογια σου σε καθε θεμα(ολων των βαθμολογητων) και το συνολικο βαθμο.Αν ομως θες να δεις το γραπτο σου,πρεπει να πληρωσεις οπως αναφερθηκε σε προηγουμενη δημοσιευση αλλα πιστευω οτι δεν αξιζει διοτι η αναβαθμολογηση,υστερα απο τα συγκεντρωτικα αποτελεσματα,δεν ειναι εφικτη.

Ναι, αυτο εννοώ, το απόκομμα με τη βαθμολογία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Αυτο νομιζω μπορεις να το δεις...υποκειται στη διακριτικη ευχερεια του καθε λυκειαρχη βεβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
πφφφ μαλλον θα ξαναδωσω του χρονου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Να σου φέρουμε και μια πολυθρόνα καθώς θα εξετάζεις το γραπτό σου?:D

Τα γραπτά δεν επιστρέφουν στο σχολείο. Άμα θες να τα δεις, πρέπει να υποβάλεις αίτηση, να πληρώσεις και ένα (τσουχτερό) παράβολο και (νομίζω) πηγαίνεις Θεσσαλονίκη ή Αθήνα.
Το παράβολο τώρα, είναι:
i) 50 ευρώ για 1 εως 3 γραπτά
ii) 80 ευρώ για 4 και πάνω
(αν θυμάμαι καλά)

Στο σχολείο, αν πας, θα έχει στη τζαμαρία τα ονόματα, τους ΓΒΠ και τις αναλυτικές βαθμολογίες σε κάθε μάθημα.

Αν μπορείς φέρε μου μια ίσως την χρειαστεί κανείς μας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Φ.253/28934/Β6/2006 Άρθρο 8 παρ.5
Όπως τροποποιήθηκε με την Φ.253/42440/Β6/19-4-2010
(ΦΕΚ 546/τ.Β/29-4-2010)
5. «Το μήνα Σεπτέμβριο καθορίζεται από το Διευθυντή κάθε Γενικού Λυκείου το χρονικό διάστημα κατά το οποίο οι υποψήφιοι με την επίδειξη της αστυνομικής τους ταυτότητας και του δελτίου εξεταζομένου θα μπορούν να βλέπουν τα αποκόμματα των τετραδίων των πανελλαδικά εξεταζομένων μαθημάτων προκειμένου να λαμβάνουν γνώση της αναλυτικής βαθμολογίας που έλαβαν κατά την συμμετοχή τους στις πανελλαδικές εξετάσεις.»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Φ.253/28934/Β6/2006 Άρθρο 8 παρ.5
Όπως τροποποιήθηκε με την Φ.253/42440/Β6/19-4-2010
(ΦΕΚ 546/τ.Β/29-4-2010)
5. «Το μήνα Σεπτέμβριο καθορίζεται από το Διευθυντή κάθε Γενικού Λυκείου το χρονικό διάστημα κατά το οποίο οι υποψήφιοι με την επίδειξη της αστυνομικής τους ταυτότητας και του δελτίου εξεταζομένου θα μπορούν να βλέπουν τα αποκόμματα των τετραδίων των πανελλαδικά εξεταζομένων μαθημάτων προκειμένου να λαμβάνουν γνώση της αναλυτικής βαθμολογίας που έλαβαν κατά την συμμετοχή τους στις πανελλαδικές εξετάσεις.»

ωραιος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
«Το μήνα Σεπτέμβριο καθορίζεται από το Διευθυντή κάθε Γενικού Λυκείου το χρονικό διάστημα κατά το οποίο οι υποψήφιοι με την επίδειξη της αστυνομικής τους ταυτότητας και του δελτίου εξεταζομένου θα μπορούν να βλέπουν τα αποκόμματα των τετραδίων των πανελλαδικά εξεταζομένων μαθημάτων .....»
Σωστά, έτσι λέει ο νόμος. Όμως (συνήθως) στα λύκεια "παρανομούν" και δείχνουν τα αποκόμματα τον Ιούλιο.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top