Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ηγουμενίτσα κανά δυο μονοήμερες για αρχή.
Μέσα Ιουλίου Χαλκιδική με παρέα. Τέλη Ιουλίου με αρχές Αυγούστου Χανιά με έναν κολλητό. Και στο καπάκι Ασπροβάλτα (:inlove:), στο σπίτι φίλου.

Ενδιάμεσες στάσεις στο σπίτι, για να πλύνουμε κάνα ρουχαλάκι και να ξεκουραστούμε από την ξάπλα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
χαχα 26-29 θα είμαι Θεσσαλονική για τα ειδικά μαθήματα και 1η Ιουλίου φεύγω... Αν βγουν πριν/ενώ δίνω τα ειδικά,δεν υπάρχει περίπτωση να τους δω, αν τα έχω πάει καλά στα ειδικά μπορεί να τους δω πριν φύγω,αλλά δεν ξέρω :jumpy:
Μετά τους βαθμούς θα ανησυχούμε για τις βάσεις :P

παιδια εκει τελοςς! περιμενουμε π θα περασουμε!! τι σημασια θα εχει πια!!!θα χουμε κανει την "αιτηση" μας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
1η Ιουλίου Σκόπελος και μετά Πήλιο :clapup: κανονισμένα ολααα!
Θα πας Σκόπελο;Προσπαθώ να πείσω τις φίλες μου να πάμε εκεί διακοπές αλλά λένε ότι θα είναι πολύ ξενερωτα και δεν θα έχει καθόλου νέο κόσμο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Θα πας Σκόπελο;Προσπαθώ να πείσω τις φίλες μου να πάμε εκεί διακοπές αλλά λένε ότι θα είναι πολύ ξενερωτα και δεν θα έχει καθόλου νέο κόσμο.:P

Ναι τους φαγανε τα clubbing..:P Και γω ηθελα Σιφνο!! Ωρε παιδια για χαλαρωμα πατε 3-4 μερες δεν ειναι αναγκη να ξεφαντωνετε 3 μηνες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

britguy

Νεοφερμένος

Ο britguy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Μετά απ' όσα ακούστηκαν για την Έκθεση, πραγματικά περισσότερη περιέργεια έχω να δω πόσο έγραψα εκεί παρά για το γενικό βαθμό πρόσβασης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lam16

Νεοφερμένος

Η lam16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις αν αληθεύει η αλλαγη ξανά του νέου συστήματος πανελληνίων γ την γενια του '98.; Δηλαδή ότι οι μαθητές θα δινουν με το σύστημα που έδιναν και οι προηγούμενοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Θα πας Σκόπελο;Προσπαθώ να πείσω τις φίλες μου να πάμε εκεί διακοπές αλλά λένε ότι θα είναι πολύ ξενερωτα και δεν θα έχει καθόλου νέο κόσμο.:P
Γιατί δεν πάτε Σκιάθο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Μόνο εγώ έχω τον ανόητο φόβο μήπως έχω γράψει το όνομα κάπου ή γενικώς μήπως ακυρωθεί το τετράδιο μου σε κανένα μάθημα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

britguy

Νεοφερμένος

Ο britguy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Μόνο εγώ έχω τον ανόητο φόβο μήπως έχω γράψει το όνομα κάπου ή γενικώς μήπως ακυρωθεί το τετράδιο μου σε κανένα μάθημα; :worry:

Εννοείται πως όχι!!! Εμένα κάθε μέρα μου περνάει απ' το μυαλό μήπως έχω γράψει κάπου λάθος τον κωδικό ή μήπως μπερδέψουν κανένα ψηφίο με κάποιο άλλο και άλλες τέτοιες σαχλαμάρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
παιδια χαλαρωστε και απολαυστε τις διακοπες σας....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις αν αληθεύει η αλλαγη ξανά του νέου συστήματος πανελληνίων γ την γενια του '98.; Δηλαδή ότι οι μαθητές θα δινουν με το σύστημα που έδιναν και οι προηγούμενοι;

λενε οτι θα καταργησουν την τραπεζα θεματων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SoulisMafia

Νεοφερμένος

Ο SoulisMafia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Να ρωτησω λιγο τον κωδικο για το μηχανογραφικο ποτε τον βγαζουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Θα πας Σκόπελο;Προσπαθώ να πείσω τις φίλες μου να πάμε εκεί διακοπές αλλά λένε ότι θα είναι πολύ ξενερωτα και δεν θα έχει καθόλου νέο κόσμο.:P
Δεν είμαι απο αυτές που θα είναι σε κλαμπ κάθε βράδυ, οποτε δεν με νοιάζει, μπάνια θέλω να κανω :P σκιαθο δεν θα μπορούσαμε να πάμε λόγω οικονομικών της φίλης μου

Μόνο εγώ έχω τον ανόητο φόβο μήπως έχω γράψει το όνομα κάπου ή γενικώς μήπως ακυρωθεί το τετράδιο μου σε κανένα μάθημα; :worry:
Και εγώ το σκέφτομαι συχνά αυτο :P

Να ρωτησω λιγο τον κωδικο για το μηχανογραφικο ποτε τον βγαζουμε?
Ρώτησα χθες στο σχολειο και είπαν οτι δεν τους εχει δοθεί κάποια οδηγία απο το υπουργείο ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Και πως θα το κανεις αυτο ακριβως οταν στους προφορικους δεν ειναι δυνατον να βαλεις σε καθε τετραμηνο δεκαδικους;δηλαδη ακομη και αν υποθεσουμε πως εχεις δικιο αυτο εκ των πραγματων δεν στεκει.
Και παραθετω και παλι το εξης και οποιος καταλαβε καταλαβε : "Για όσους αποφοίτους συμμετέχουν στις Πανελλήνιες εξετάσεις τα αμέσως δύο επόμενα έτη από αυτό της αποφοίτησης τους λαμβάνεται υπόψη και ο προφορικός βαθμός που σημείωσαν όταν φοιτούσαν στην τελευταία τάξη, ο οποίος προσαρμόζεται αν απαιτείται κάθε φορά προς τον γραπτό βαθμό, ενώ για όσους συμμετέχουν μετά την παρέλευση δύο ετών από τη λήψη του απολυτηρίου λαμβάνονται υπόψη μόνο οι γραπτοί βαθμοί της τελευταίας αυτής εξέτασής τους. "

Κοίτα πως έχουν τα πράγματα για να τελειώνουμε με αυτήν την ιστορία.
Όταν δώσεις πανελλήνιες και 2 χρόνια μετά οι προφορικοί βαθμοί μετράνε ως προς 30% της τελικής βαθμολογίας, αφού προσαρμοστούν οι βαθμοί ώστε να απέχουν 2 μονάδες από τον γραπτό, αν απέχουν περισσότερο από 2 μονάδες από αυτόν.
Δηλαδή αν γράψεις 12 και έχεις 19 μ.ο τετραμήνων, θα πάρεις 12*0,7 + 14*0,3 = 8,4 + 4,2 = 12,6

Αν δεν απέχει η βαθμολογία σου πάνω από 2 μονάδες μένει ως έχει ο προφορικός (δεν προσαρμόζεται).
Δηλαδή αν γράψεις 14,6 και έχεις 16 μ.ο τετραμήνων, θα πάρεις 14,6*0,7 + 16*0,3 = 10,22 + 4,8 = 15,02 = 15

Αφού παρέλθουν τα 2 αυτά χρόνια, οι προφορικοί βαθμοί σταματάνε να επηρεάζουν την τελική σου βαθμολογία και έτσι μετράνε στο 100% οι γραπτοί σου βαθμοί. Αυτό σημαίνει ότι όταν θέλεις να υπολογίσεις τα μόριά σου, θα πας να βάλεις στο προφορικό βαθμό την γραπτή σου βαθμολογία. Πως δεν γίνεται? Για δες στο ischool => Πανελλαδικές => Υπολογιστής Μορίων.

Δηλαδή αν γράψεις 15,8 ανεξάρτητα το πόσο έχεις στα τετράμηνα θα πάρεις 15,8*0,7 + 15,8*0,3 = 15,8*1 = 15,8
Αυτό είναι καθαρά κάτι τεχνικό για να δεις πόσα μόρια θα βγάλεις.

Βλέπεις τι λέει και αυτό που έκανες παράθεση?
Λέει ότι μετά τα 2 χρόνια μετράνε μόνοι οι γραπτοί βαθμοί.
Στην περίπτωση που στους προφορικούς έβαζες 0 επειδή και καλά δεν μετράνε, αν έχεις γράψει σε όλα τα μαθήματα έστω 2, ο τελικός βαθμός σε κάθε μάθημα θα έπεφτε 0,6 όπως και ο γενικός βαθμός πρόσβασής σου θα έπεφτε κατά 0,6 άρα θα επηρέαζε τον τελικό σου βαθμό και θα έχανες 600 μόρια.

Αυτά ισχύουν και μπορείς να ρωτήσεις στο σχολείο σου
(που θα μου πεις κιόλας ότι δεν στέκει ενώ ασχολούμαι 4 χρόνια με αυτά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι λέει παίδες, είπαν πότε θα ανακοινωθούν οι βαθμολογίες; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Μίλησα με την φιλόλογο του σχολείου μου σήμερα για το πότε θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα.Μου είπε ότι η διόρθωση δεν έχει τελειώσει οπότε θα καθυστερήσει λίγο η διαδικασία αποστολής των αποτελεσμάτων.Τέλη Ιούνη αρχές Ιουλίου θα ανακοινωθούν οι βαθμολογίες.

Το θέμα είναι να έχουμε γράψει καλά, και όχι για το αν θα έρθουν μια μέρα πριν ή μετά τα αποτελέσματα.

Καλό καλοκαίρι σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Θα πάτε στο σχολείο για τα αποτελέσματα ή από το internet;
Πέρυσι στο σχολείο μου τα έδιναν 2-3 ώρες νωρίτερα από το internet .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top