[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Χαχα σιγά μην τα τελειώναμε.. Νομίζω είχαμε μέχρι και το 16..
Καλέ ούτε καν αναγνώριση προτάσεων δεν κάναμε τα πιο βασικά και μη φανταστείς, ξεπέταγμα..
Μόνο στις εξετάσεις έκανα φροντ και από εκεί έμαθα καλά μετατροπή ενεργ-παθ..
Είμαστε Ο,ΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ..
Απο αρχαία διδαχθήκατε ευθύ-πλαγιο?

πες μου οχι πες μου οχι:P
Νομιζω πως δεν ειναι και τοσο τραγικο αν δεν μαθει κανεις ευθυ-πλαγιο απο τωρα! Απλα οταν το διδαχθειτε να κανετε συνεχως αρκετα παραδειγματα για να το μαθετε καλα και να το θυμαστε! Στο κατω κατω δεν ειναι κατι ιδιαιτερα δυσκολο,λιγη προσοχη χρειαζεται και θα ειστε οκ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Serpico

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Με βάση αυτά που μου είπατε,σκέφτομαι να πάρω ένα βοήθημα για να μάθω τα βασικά πράγματα μέσα στο καλοκαίρι και να πάω σε φροντιστήριο από τον Σεπτέμβριο.Γλιτώνουν χρήματα οι γονείς μου,κερδίζω ξεκούρασης χρόνο κι'εγώ.Μπορείτε να προτείνετε κανένα βοήθημα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Νομιζω πως δεν ειναι και τοσο τραγικο αν δεν μαθει κανεις ευθυ-πλαγιο απο τωρα! Απλα οταν το διδαχθειτε να κανετε συνεχως αρκετα παραδειγματα για να το μαθετε καλα και να το θυμαστε! Στο κατω κατω δεν ειναι κατι ιδιαιτερα δυσκολο,λιγη προσοχη χρειαζεται και θα ειστε οκ!;)

Αλήθεια?:)
Γιατί από το λίγο που μας έδειξε η καθηγήτρια στο φροντιστήριο να πάρουμε μια ιδέα το βρήκα εξαιρετικά δύσκολο..
Δεν έπιασα τις μετατροπές αλλά δεν ασχολήθηκα και πολύ με το θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Μπορείτε να προτείνετε κανένα βοήθημα ?
Τσιωτάκης (Σαββάλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Αλήθεια?:)
Γιατί από το λίγο που μας έδειξε η καθηγήτρια στο φροντιστήριο να πάρουμε μια ιδέα το βρήκα εξαιρετικά δύσκολο..
Δεν έπιασα τις μετατροπές αλλά δεν ασχολήθηκα και πολύ με το θέμα

Ναι! Και το βασικο ειναι να μην πανικοβαλεσαι! Θεωρησε το απλο σαν μια μετατροπη απο ενεργητικη σε παθητικη συνταξη! Και εγω δεν πολυσυμπαθουσα το συντακτικο αλλα το εμαθα ευκολα! Επισης στον πλαγιο λογο με βοηθησε πολυ ενα πινακακι απο το συντακτικο του Πασχαλιδη! Ελπιζω οταν το διαβασεις να μην σου φανει δυσκολο,αλλα ακομη κ αν ειναι ετσι σκεψου οτι ειναι αρχη ακομη!! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ναι! Και το βασικο ειναι να μην πανικοβαλεσαι! Θεωρησε το απλο σαν μια μετατροπη απο ενεργητικη σε παθητικη συνταξη! Και εγω δεν πολυσυμπαθουσα το συντακτικο αλλα το εμαθα ευκολα! Επισης στον πλαγιο λογο με βοηθησε πολυ ενα πινακακι απο το συντακτικο του Πασχαλιδη! Ελπιζω οταν το διαβασεις να μην σου φανει δυσκολο,αλλα ακομη κ αν ειναι ετσι σκεψου οτι ειναι αρχη ακομη!! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!
Aπό τον Πασχαλίδη μας έφερνε και εμάς φωτοτυπίες για τον πλάγιο λόγο.Έλεγε πως μεταφέρονται απο τον ευθύ στον πλάγιο λόγο οι εγκλίσεις κτλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Aπό τον Πασχαλίδη μας έφερνε και εμάς φωτοτυπίες για τον πλάγιο λόγο.Έλεγε πως μεταφέρονται απο τον ευθύ στον πλάγιο λόγο οι εγκλίσεις κτλπ
Ναι..εμενα παντως με βοηθησε παρα πολυ γιατι σε εναν πινακα αναφερει τις τεσσερις κατηγοριες προτασεων και αντιστοιχα πως αναλυονται στον πλαγιο..απο κατω εχει και καποιες παρατηρησεις. Αν θελετε ριξτε και μια ματια εδω:
https://users.sch.gr/ipap/Ellinikos Politismos/Yliko/Theoria arxaia/euthys-plagios-logos.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Mετά από ένα τρίωρο μαθ κατ, έχω να δηλώσω....4 ασκήσεις έκανα απο τις 21...:no:
Μαύρο καλοκαίρι θα περάσουμε. :knife:
Δώστε πόνοοο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ναι..εμενα παντως με βοηθησε παρα πολυ γιατι σε εναν πινακα αναφερει τις τεσσερις κατηγοριες προτασεων και αντιστοιχα πως αναλυονται στον πλαγιο..απο κατω εχει και καποιες παρατηρησεις. Αν θελετε ριξτε και μια ματια εδω:
https://users.sch.gr/ipap/Ellinikos Politismos/Yliko/Theoria arxaia/euthys-plagios-logos.htm
Τον ίδιο πίνακα έφερνε και σε εμάς.Και εγώ εμένα αυτό με βοήθησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpo7

Νεοφερμένος

Ο kpo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
μπορειτε να μου πειτε την υλη στα μαθηματα του προγραμματισμου και το αοθ? την περσυνη γιατι φετινη δεν εχει βγει ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
στην ιστορια εχω 6 πηγες να αναλυσω στα πρωτα 2 μαθηματα...πφφφφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
στην ιστορια εχω 6 πηγες να αναλυσω στα πρωτα 2 μαθηματα...πφφφφφφ
6 πηγες δεν παιζει να ανελυσα ολο τον χρονο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα;
εαν αναφερεσαι σε μενα ναι:P αλλα βγαλε τα 5 διαγωνισματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Κι εγώ μόνο στα διαγωνίσματα τις ανέλυα. Σαν τις ερωτήσεις της λογοτεχνίας ένα πράγμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Κι εγώ μόνο στα διαγωνίσματα τις ανέλυα. Σαν τις ερωτήσεις της λογοτεχνίας ένα πράγμα. :P
κατι απο μενα μου θυμιζεις:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Για όποιον δεν έχει την οικονομική δυνατότητα για φροντιστήριο ή ιδιαίτερα μαθήματα και μένει Νίκαια - Κερατσίνι και στις γύρω περιοχές, ο Όμιλος Unesco παρέχει κοινωνικό φροντιστήριο :) . Έχει σίγουρα πολύ χαμηλές τιμές - μπορεί να είναι και τελείως δωρεάν - όπως ήταν παλαιότερα τα προγράμματα ξένων γλωσσών που παρείχε. Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί τους, αν ενδιαφέρεστε, να η δημοσιεύση ( κάτω κάτω λέει στοιχεία επικοινωνίας ). https://www.unescopireas.gr/el/progr...ilo-gia-tin-unesco-nomou-peiraios-anison.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Εμας σε κάθε μάθημα μας έδινε και μια πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εμείς νομίζω αρχικά θα βγάλουμε τα μαθήματα και μετά πηγές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Και εγώ σε κάθε μάθημα του βιβλίου είχα πηγή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top