[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Κι εγώ από το 4ο πήρα αφορμή και ρώτησα.:P
Και στο 2ο βέβαια έχω βρει ανάλογα παραδείγματα με αυτό που λες και σε άλλα σημεία.
Έγινε,ευχαριστώ.Έτσι κι αλλιώς τις κοιτούσα πάντα τις φωτογραφίες,αλλά ήθελα να σιγουρευτώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

let me dream

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Χαίρετε! Δεν διάβασα τα παραπάνω σχόλια, ούτε ξέρω αν η απορία μου είναι σχετική με το θέμα. Απλά θέλω να ρωτήσω αν έχετε υπόψιν την έντονη φημολογία περί αλλαγής του συστήματος εισαγωγής το 2014 (αλλά δεν ξερω 2013-2014 ή 2014-2015??). Υπάρχει περίπτωση να ψηφιστεί το καλοκαίρι και να ισχύσει σε εμάς;;; :warn: :warn: :warn: :help:

Οσον αφορά το πότε ξεκινάω φρόντι, αρχίζω στις 5/08 και μεχρι τοτε ξεκουράζομαι! Σκέφτομαι κατα τις 20/07 να ξεκλινησω Βιολογια Γενικής (είμαι Θετική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Κρητικός

Νεοφερμένος

Ο Ο Κρητικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Χαίρετε! Δεν διάβασα τα παραπάνω σχόλια, ούτε ξέρω αν η απορία μου είναι σχετική με το θέμα. Απλά θέλω να ρωτήσω αν έχετε υπόψιν την έντονη φημολογία περί αλλαγής του συστήματος εισαγωγής το 2014 (αλλά δεν ξερω 2013-2014 ή 2014-2015??). Υπάρχει περίπτωση να ψηφιστεί το καλοκαίρι και να ισχύσει σε εμάς;;; :warn: :warn: :warn: :help:

Οσον αφορά το πότε ξεκινάω φρόντι, αρχίζω στις 5/08 και μεχρι τοτε ξεκουράζομαι! Σκέφτομαι κατα τις 20/07 να ξεκλινησω Βιολογια Γενικής (είμαι Θετική)
Για το πρώτο που ρωτάς δύσκολο.
Όσο για τη βιολογία η άποψη μου είναι ότι καλά κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Γειά σας :) Διάβασα λίγα από τα πρώτα σχόλια και είδα ότι οι περισσότεροι είναι άλλων κατευθύνσεων.Εγώ βρίσκομαι στη θεωρητική και θα ξεκινήσω μαθήματα μεθαύριο.Όλα τα μαθήματα της κατεύθυνσης τώρα και έκθεση τον Αύγουστο.Αυτό που με απασχολεί είναι πότε να ξεκινήσω το επιλεγόμενο μάθημα που είναι Βιολογία Γενικής Παιδείας.Σκέφτηκα για Αύγουστο ή Σεπτεμβριο αλλά δεν ξέρω είναι η αλήθεια.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Κρητικός

Νεοφερμένος

Ο Ο Κρητικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Γειά σας :) Διάβασα λίγα από τα πρώτα σχόλια και είδα ότι οι περισσότεροι είναι άλλων κατευθύνσεων.Εγώ βρίσκομαι στη θεωρητική και θα ξεκινήσω μαθήματα μεθαύριο.Όλα τα μαθήματα της κατεύθυνσης τώρα και έκθεση τον Αύγουστο.Αυτό που με απασχολεί είναι πότε να ξεκινήσω το επιλεγόμενο μάθημα που είναι Βιολογία Γενικής Παιδείας.Σκέφτηκα για Αύγουστο ή Σεπτεμβριο αλλά δεν ξέρω είναι η αλήθεια.. :hmm:

Εγώ είχα ξεκινήσει Σεπτέμβρη πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Γειά σας :) Διάβασα λίγα από τα πρώτα σχόλια και είδα ότι οι περισσότεροι είναι άλλων κατευθύνσεων.Εγώ βρίσκομαι στη θεωρητική και θα ξεκινήσω μαθήματα μεθαύριο.Όλα τα μαθήματα της κατεύθυνσης τώρα και έκθεση τον Αύγουστο.Αυτό που με απασχολεί είναι πότε να ξεκινήσω το επιλεγόμενο μάθημα που είναι Βιολογία Γενικής Παιδείας.Σκέφτηκα για Αύγουστο ή Σεπτεμβριο αλλά δεν ξέρω είναι η αλήθεια.. :hmm:

Η άποψή μου είναι πως δε χρειάζεται να αναλωθείς το καλοκαίρι διαβάζοντας Βιολογία. Η ύλη είναι εξαιρετικά μικρή και διαχειρίσιμη, αρκεί να μην παραμελήσεις ποτέ και για κανένα λόγο αυτό το ύπουλο μάθημα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα εαν ξεκινήσεις απο Σεπτέμβριο.:D Όμως στην περίπτωση που θες να αρχίσεις μαθήματα για την Βιολογία από το καλοκαίρι έτσι ώστε να νιώθεις πιο σίγουρη τότε οκ.Εγώ προσωπικά θα ξεκινήσω από Σεπτέμβρη!:whistle:Πάντως μην αγχώνεσαι για την Βιολογία,η ύλη βγαίνει ούτως ή άλλως,αρκεί να υπάρχει πρόγραμμα και μεθοδικότητα στο διάβασμα!:spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ είχα ξεκινήσει Σεπτέμβρη πάντως
Και γω για τότε σκέφτομαι.Απλά ήθελα μία δεύτερη γνώμη.Ευχαριστώ :)

Η άποψή μου είναι πως δε χρειάζεται να αναλωθείς το καλοκαίρι διαβάζοντας Βιολογία. Η ύλη είναι εξαιρετικά μικρή και διαχειρίσιμη, αρκεί να μην παραμελήσεις ποτέ και για κανένα λόγο αυτό το ύπουλο μάθημα. :P
Ναι για την ύλη έχω ακούσει ότι βγαίνει εύκολα.Δε νομίζω να αντιμετωπίσω ιδιαίτερο πρόβλημα. :P

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα εαν ξεκινήσεις απο Σεπτέμβριο.:D Όμως στην περίπτωση που θες να αρχίσεις μαθήματα για την Βιολογία από το καλοκαίρι έτσι ώστε να νιώθεις πιο σίγουρη τότε οκ.Εγώ προσωπικά θα ξεκινήσω από Σεπτέμβρη!:whistle:Πάντως μην αγχώνεσαι για την Βιολογία,η ύλη βγαίνει ούτως ή άλλως,αρκεί να υπάρχει πρόγραμμα και μεθοδικότητα στο διάβασμα!:spasiklas:
Δε με αγχώνει ιδιαίτερα.Απλά δεν είχα ιδέα για το πότε.Ο καθηγητής μου στα φιλολογικά μου είπε και αυτός Σεπτέμβριο και παιδιά που έδωσαν φέτος.Το σκέφτηκα όμως γιατί μία φίλη μου ξεκίνησε από τώρα και μου φάνηκε περίεργο :worry: Αλλά θα ήταν μάλλον επειδή θα σταματήσει κιόλας για ένα μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Στο φροντιστήριο που πηγαίνω για θερινά κάνουμε παράλληλα μιγαδικούς και ανάλυση από 3 ώρες την έβδομαδα με διαφορετικό καθηγητή το καθένα. Δεν ξέρω αν το θεωρείται θετικό ή αν συνηθίζεται. Ποια είναι η γνώμη σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Κρητικός

Νεοφερμένος

Ο Ο Κρητικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Στο φροντιστήριο που πηγαίνω για θερινά κάνουμε παράλληλα μιγαδικούς και ανάλυση από 3 ώρες την έβδομαδα με διαφορετικό καθηγητή το καθένα. Δεν ξέρω αν το θεωρείται θετικό ή αν συνηθίζεται. Ποια είναι η γνώμη σας;

Καλο ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Acronym56

Νεοφερμένος

Ο Acronym56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ξεκίνησα τον Ιανουάριο και κάναμε όλο το 1ο,όλο το 2ο εκτός από το οπερόνιο,όλο το 5ο και εισαγωγή στο 6ο.Σε ένα τελευταίο μάθημα που μας βάλανε στο τέλος μας μίλησε λίγο και για τη γονιδιακή θεραπεία για να πάρουμε και μία γεύση από το 8ο.
Είπε ότι αν καταλάβουμε καλά αυτά μετά το 4ο δεν είναι τίποτα και θα το καταλάβουμε άνετα.

Ελπίζω να είναι όπως λες.Αυτό και οι μεταλλάξεις με τρομάζουν λίγο.Είναι και μεγάλο το 6ο και άκουσα ότι έχει ταλαιπωρήσει αρκετό κόσμο.
Για τα 3 τελευταία κεφάλαια τι έχεις να πεις;Στο μέγεθος είναι μικρά.Είναι τουλάχιστον και εύκολα;Γιατί το 6ο που προηγείται πρέπει να είναι μπόμπα.:P

Απλώς γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα στην αποστήθιση και τώρα τα βρίσκω λίγο σκούρα και δεν το περίμενα.Φαντάζομαι με τις πολλές επαναλήψεις θα μου μείνουν.

Συγγωμη που επεμβαινω αλλα συμφωνα με τα λεγομενα σου:
1)Εχεις βγαλει το 4ο,5ο φυσικη
2)Εχεις βγαλει λιγο κατω απο τι μισο της Βιολογιας κατ



Και ολα αυτα πριν μπει καλοκαιρι;

Αναγνωριζω 2 τινα:1)Εαν λες αληθεια θα χεις κουραστει πριν απο τον νοεμβρη και θα σερνεσαι 1)Ισως λες καποια διογκωμενα τοοοοοοσα δα ψεμματακια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Η άποψή μου είναι πως δε χρειάζεται να αναλωθείς το καλοκαίρι διαβάζοντας Βιολογία. Η ύλη είναι εξαιρετικά μικρή και διαχειρίσιμη, αρκεί να μην παραμελήσεις ποτέ και για κανένα λόγο αυτό το ύπουλο μάθημα. :P
Και τα Λατινικά, φυσικά. Αυτά δεν είναι ύπουλα, αλλά είναι πολύ εύκολο να παραμεληθούν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,273 μηνύματα.
Η άποψή μου είναι πως δε χρειάζεται να αναλωθείς το καλοκαίρι διαβάζοντας Βιολογία. Η ύλη είναι εξαιρετικά μικρή και διαχειρίσιμη, αρκεί να μην παραμελήσεις ποτέ και για κανένα λόγο αυτό το ύπουλο μάθημα. :P
Γιατί είναι ύπουλη η βιολογία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Και τα Λατινικά, φυσικά. Αυτά δεν είναι ύπουλα, αλλά είναι πολύ εύκολο να παραμεληθούν. :P
Λατινικά θα κάνω κανονικά. Δε με δυσκολεύουν ιδιαίτερα.Και φετος δηλαδή στις εξετάσεις δε με άγχωσαν καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Λατινικά θα κάνω κανονικά. Δε με δυσκολεύουν ιδιαίτερα.Και φετος δηλαδή στις εξετάσεις δε με άγχωσαν καθόλου.
Απλώς από ένα σημείο και μετά είναι βαρετά και τα αφήνεις εύκολα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
H αλήθεια είναι ότι φέτος τα βαρέθηκα στις επαναλήψεις για το διαγώνισμα.Και γενικά μου φαίνονταν χαζές οι μεταφράσεις.Ήταν λες και μας έλεγαν 1+1 κάνει δύο . :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Μιας που λετε για λατινικα για πειτε τα γραμματικοσυντακτικα φαινομενα που κανατε γιατί νομίιιιιιιζω ότι δεν μας έκανε και πολλά αυτή :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εεε εμείς κάναμε μετατροπή από ενεργητική σε παθητική φωνή,ανάλυση μετοχής,σύμπτυξη δευτερεύουσας σε μετοχή,απαρεμφατική σύνταξη (λατινισμός,άρση λατινισμού)..Αυτά ήταν τα πιο σημαντικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Εεε εμείς κάναμε μετατροπή από ενεργητική σε παθητική φωνή,ανάλυση μετοχής,σύμπτυξη δευτερεύουσας σε μετοχή,απαρεμφατική σύνταξη (λατινισμός,άρση λατινισμού)..Αυτά ήταν τα πιο σημαντικά :)

Το bold το χω.
Τα άλλα πρώτη φορά τα βλέπω :blink:
WTF ? :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Το bold το χω.
Τα άλλα πρώτη φορά τα βλέπω :blink:
WTF ? :knife:
Ναι; Εμείς τα κάναμε και στο φρο και στο σχολείο.Μέχρι ποιο κείμενο φτάσατε; Τα τελειώσατε όλα;Γιατί στο 18 έχει άρση λατινισμού με τον Ηρακλή..Και στα προηγούμενα είχε συχνά μετοχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top