[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Χαλαρά μην τρελενομαστε, για θα πάθουμε κανα πατατρακ στα μέσα της χρονιάς καί μετά θα ψαχνόμαστε. Εγώ κάνω διακοπές για να με βρει η νεα χρόνια τσίτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Οι μεταλλάξεις τρομάζουν κόσμο επειδή είναι μεγάλο κεφάλαιο. Εμένα μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον και καλογραμμένο σε σύγκριση με το 4 ας πουμε. Μαθαίνεις και για διάφορες ασθένειες πχ σύνδρομο down, μεσογειακή αναιμία. ;)

Το 7 είναι πολύ απλό στην αποστήθιση και την κατανόηση. Το ίδιο και το 9 που έχει πιο ενδιαφέρον περιεχόμενο. Το 8 αν και έχει ωραίο θέμα εμένα με δυσκόλεψε αρκετά.

Αυτά τα τελευταία είναι καρασοσαρες. :P Δε νομίζω να υπάρχει χρονιά που να μην εχει μπει κάτι από εκεί. Από το 9ο ειδικότερα, είχε μπει ερώτηση πέρυσι πανελλήνιες και οεφε (νομίζω) και μπήκε και φέτος στον οεφε. Εκοβα το κεφάλι μου ότι δεν θα μπει και στις πανελλήνιες αφού ολο κι όλο 4 σελίδες είναι. Και όμως μπήκε ερώτηση απο το 9 και στις κανονικές και στις επαναληπτικές αν θυμάμαι καλα. :P

Κι εμένα από άποψη περιεχομένου το 6 και το 8 μου φαίνονται τα πιο ενδιαφέροντα,αλλά ακούω από πολλούς ότι τους δυσκόλεψαν,το 6ο κυρίως.

Καρασοσάρες ε;Έχω καιρό να τα μάθω αλλά νομίζω ότι για καλοκαίρι θα σταματήσω στις μεταλλάξεις.Θα αφιερώσω όλο τον Ιούλιο στα 5 και 6,πιο πολύ στο 6 και εκεί θα σταματήσω.Τα άλλα επειδή τα είδα μικρά στο μέγεθος και να λένε κάτι για γεωργία και κτηνοτροφία είπα να τα αφήσω.:redface::P
Μόνο με θεωρία ασχολούμαι βέβαια.Ασκήσεις ούτε καν.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Κι εμένα από άποψη περιεχομένου το 6 και το 8 μου φαίνονται τα πιο ενδιαφέροντα,αλλά ακούω από πολλούς ότι τους δυσκόλεψαν,το 6ο κυρίως.

Καρασοσάρες ε;Έχω καιρό να τα μάθω αλλά νομίζω ότι για καλοκαίρι θα σταματήσω στις μεταλλάξεις.Θα αφιερώσω όλο τον Ιούλιο στα 5 και 6,πιο πολύ στο 6 και εκεί θα σταματήσω.Τα άλλα επειδή τα είδα μικρά στο μέγεθος και να λένε κάτι για γεωργία και κτηνοτροφία είπα να τα αφήσω.:redface::P
Μόνο με θεωρία ασχολούμαι βέβαια.Ασκήσεις ούτε καν.:/:

Το 6 εμένα μ'άρεσε και ότι μαρεσει το διαβάζω ευχάριστα, το 8 ναι συμφωνώ ότι είναι δύσκολο. Μια χαρά είσαι! Εμείς το καλοκαίρι ως τη μεταγραφή του dna είχαμε κάνει. :P

Το 8 είναι οι εφαρμογές των διαδικασιών που πραγματεύεται το 4ο στην ιατρική και το 9 στην γεωργία και την κτηνοτροφία.

Αμα ξέρεις τη θεωρία και βασική μεθοδολογία οι ασκήσεις δεν είναι κάτι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Το 6 εμένα μ'άρεσε και ότι μαρεσει το διαβάζω ευχάριστα, το 8 ναι συμφωνώ ότι είναι δύσκολο. Μια χαρά είσαι! Εμείς το καλοκαίρι ως τη μεταγραφή του dna είχαμε κάνει. :P

Το 8 είναι οι εφαρμογές των διαδικασιών που πραγματεύεται το 4ο στην ιατρική και το 9 στην γεωργία και την κτηνοτροφία.

Αμα ξέρεις τη θεωρία και βασική μεθοδολογία οι ασκήσεις δεν είναι κάτι. ;)

Ελπίζω να είναι όπως τα λες.
Σε ζάλισα κιόλας βραδιάτικα.:redface:
Ευχαριστώ πολύ πάντως!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ελπίζω να είναι όπως τα λες.
Σε ζάλισα κιόλας βραδιάτικα.:redface:
Ευχαριστώ πολύ πάντως!:)

Αντε καλέ :P Κάπως πρέπει να σκοτώνουμε τον μη αξιοποιούμενο χρόνο μας εμείς οι απόφοιτοι. Τι καλύτερο απο το να δίνουμε συμβουλές στους επομενους για να μην την πάθουν οπως εμείς? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ρε μαλακες αυτοι μας βαζουν να διαβαζουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Χαχαχα! :P
Πόσες ώρες κάνεις Τάσο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
8+3+4=15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
Η Χημεία είναι το σίγουρο 20αράκι της θετικής για μένα(άσχετα που πήρα 18 :Ρ)

Τα τελευταια χρονια προς την αντιθετη κατευθυνση κινειται η χημεια.. Δν θελω να τρομαξω κανεναν απλα να σας υπενθυμισω να μην εγκαταλειψετε τη χημεια μες στη χρονια χαριν της δυσκολιας των μαθ κατ η της φυσικηςγιατι θα τη βρειτε μπροστα σας!
Δν ειναι τοσο ευκολη οσο ακουγεται ,κυκλοφορουν δυσκολες ασκησεις και περιπτωσεις που δυστυχως το βιβλιο δν εξεταζει φανερα
Αλλωστε ειναι μαθημα βαρυτητας οποτε σας συμφερει ο βαθμος εκει ;)
Σας ευχομαι τα καλυτερα :clapup:(καλο κουραγιο γιατι θα το χρειαστειτε:redface:) και αμοληθειτε σε καμια παραλια, μην πηζετε απο τωρα, δν ειναι κατοσταρι, θελουν αντοχη οι πανελλαδικες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,411 μηνύματα.
Ρε μην κάνετε φροντιστήρια απο τώρα. Τα λεφτά σας θέλουν, καταλάβετέ το!
Υπάρχουν αμέτρητα παιδιά που ξεκίνησαν απο Αύγουστο και έβγαλαν πάνω απο 19.000. Η ύλη βγαίνει χαλαρά μέσα στη χρονιά, πάνω απο 1 φορά σιγουρότατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ θα κάνω όλον τον Ιούλιο, αντί τον Αύγουστο. ^^
Τον Αύγουστο θα ξεκουραστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Γιατι τετοια αγχος με την προετοιμασια πια?! ξεκουραστειτε !!!! καλοκαιρι εχουμε!!! βγειτε εξω παντε στη θαλασσα!!! η υλη βγαινει 3 φορες τουλαχιστον αν κανετε σωστο προγραμματισμο...μη χασετε το καλοκαιρι σας διαβαζοντας για τις πανελληνιες...πρωτον χανετε τζαμπα χρονο γιατι ειναι απλα μηχανικο το διαβασμα σας χωρις να εχετε μαθει κυριολεκτικα τιποτα(για θετικη μιλαω) και επισης αυτη η ξεκουραση τους 2 μηνες το καλοκαιρι θα σας χρειαστει παρα πολυ του χρονου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Είναι το πιο βαρετό κεφάλαιο μετά το ποντιακό ρε συ!Μόνο ηλίθιες πληροφορίες έχει!:P

Γούστα είναι αυτά. :P Εγώ αγαπάω την Ιστορία πάντως, ίσως γι' αυτό να μου άρεσε! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Στο διάβασμα είναι αρκετά εύκολη το δύσκολο είναι που θέλει πολυ ανάλυση(δε συγκρίνεται με τη βιολογία βέβαια).
πάντα θα διαφωνώ ότι είναι τόσο έυκολη...
για αυτό πολλοί την υποτιμάνε και δεν γράφουν όσο θα ήθελαν στο τέλος!

sure.....19 την βδομαδα, αν δεν θες μν το πιστευεις

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ FTW παιδια, μετα τις παραγωγους λενε πολυ...σχεδον την εχω βγαλει την υλη :clapup:
καλά δεν είναι και για τόσο παίνεμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a posse ad esse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η a posse ad esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Εγω ξεκινησα την προηγουμενη δευτερα ειμαι θεωρητικη και θα παρω βιολογια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Kι εγω ξεκινησα την προηγουμενη τριτη και θα παρω επιλογης βιολογια, ενω θελω μαθηματικα γενικης αλλα δυστυχως με τοσα κενα που εχω στην αλγεβρα δεν νομιζω να τα καταφερω... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Kι εγω ξεκινησα την προηγουμενη τριτη και θα παρω επιλογης βιολογια, ενω θελω μαθηματικα γενικης αλλα δυστυχως με τοσα κενα που εχω στην αλγεβρα δεν νομιζω να τα καταφερω... :(

Τα κενά που λες ότι έχεις στην άλγεβρα θα σε δυσκολέψουν περισσότερο στα μαθηματικά κατ. και στη φυσική παρά στα μαθηματικά γενικής.Έτσι έχω ακούσει τουλάχιστον.
Πάντως έχεις ένα ολόκληρο καλοκαίρι για να τα καλύψεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArnakiAsproPaxi

Νεοφερμένος

Ο ArnakiAsproPaxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Kι εγω ξεκινησα την προηγουμενη τριτη και θα παρω επιλογης βιολογια, ενω θελω μαθηματικα γενικης αλλα δυστυχως με τοσα κενα που εχω στην αλγεβρα δεν νομιζω να τα καταφερω... :(



Το ίδιο έλεγαν και αρκετοί συμμαθητές μου πέρυσι.....Αν το 'χεις με το μπλα μπλα πάρε Βιολογία Γεν. Θα πρέπει βέβαια να την κάνεις φύλλο και φτερό και να την ξεσκίσεις (κάτι που ισχύει για όλα τα μαθήματα της Γ΄Λυκείου-sorry)...Αλλιώς σκέψου ότι στα Μαθ. Κατεύθυνσης γίνεται η ΤΡΟΜΕΡΗ επανάληψη όσων έχεις μάθει σε όλο το λύκειο...Οπότε αν τα κενά σου είναι κενάκια και όχι χαράδρες δε θα έχεις πρόβλημα με τα Μαθημ. Γεν.

Ελπίζω να βοήθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Στη βιολογία κατεύθυνσης πρέπει να μαθαίνουμε και τα στοιχεία που δίνουν οι εικόνες,έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Ναι, ειδικά στο 4ο κεφάλαιο οι εικόνες έχουν πολύ σημαντικές πληροφορίες που δεν υπάρχουν στο κείμενο (κι επίσης το κάνουν πιο εύκολο στην κατανόηση). Θυμάμαι ακόμα ότι στο 8ο κεφάλαιο υπήρχε μια εικόνα που παρουσίαζε τρεις τρόπους εισαγωγής DNA στο κύτταρο (λιπόσωμα, ιός, γυμνό DNA) ενώ δεν υπήρχε πουθενά κάτι ανάλογο στο κείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top