[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vasia95

Νεοφερμένος

Η vasia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Δεν νομιζω πως ειναι τοσο απαραιτητο αν ειναι κανεις οργανωτικο ατομο και εχει θεληση! Εγω ξεκινησα μαθηματα 20 αυγουστου κανονικα( το καλοκαιρι μονο διαβασα απο μονη μου το α κεφαλαιο ιστοριας και το α απο τη βιολογια) και την υλη την εβγαλα φεβρουαριο! Βεβαια πολες φορες μεσα στη χρονια διαβαζα και διπλα μαθηματα αλλα οκ ,στο τελος ολα μια χαρα πηγαν!

συμφωνω απολυτα στο γεγονος οτι ειναι αναλογα στο καθε ατομο βε βαση το προγραμμα του και τις ικανοτητες του να οργανωσει το διαβασμα του.....Απλως θελω να διευκρυνισω ότι σημασια δεν εχει αν το καλοκαιρι θα κανεις θερινα μαθηματα ή θα προχωρησεις στην υλη μονος σου ( οπως εσύ), αλλά πραγματι να βγάλεις ενα κομματι της ύλης... ειπα λοιπον πως θεωρω απαραιτητα τα θερινα με την εννοια ότι εστω και μονος σου θα πρεπει το καλοκαιρι να ασχοληθεις λιγο και να διαβασεις....αλλιως πιστευω δεν βγαινει.:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vern

Νεοφερμένος

Ο Vern αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Η πρωτη μου εντυπωση απο τα μαθηματα της τεχνολογικης ειναι οτι το ΑΟΔΕ και το ΑΟΘ θα μου βγαλουν το λαδι για να τα μαθω.Και θεωρουνται και μαθηματα δωρο, μου φαινονται πολυ περιεργα αλλα ισως φταιει οτι δεν εχω συναντησει ποτε μεχρι φετος παρομοιο μαθημα με αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
συμφωνω απολυτα στο γεγονος οτι ειναι αναλογα στο καθε ατομο βε βαση το προγραμμα του και τις ικανοτητες του να οργανωσει το διαβασμα του.....Απλως θελω να διευκρυνισω ότι σημασια δεν εχει αν το καλοκαιρι θα κανεις θερινα μαθηματα ή θα προχωρησεις στην υλη μονος σου ( οπως εσύ), αλλά πραγματι να βγάλεις ενα κομματι της ύλης... ειπα λοιπον πως θεωρω απαραιτητα τα θερινα με την εννοια ότι εστω και μονος σου θα πρεπει το καλοκαιρι να ασχοληθεις λιγο και να διαβασεις....αλλιως πιστευω δεν βγαινει.
Α οκ τοτε!! Απλως δεν κατανοησα σωστα αυτο που εγραψες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Παιδιά, εσείς που δε θα κάνετε φροντιστήριο στην Ιστορία ξεκινήστε από το Προσφυγικό να το μάθετε τέλεια.
Είναι ίσως το πιο δύσκολο κεφάλαιο, αν και πολύ ωραίο.

Είναι το πιο βαρετό κεφάλαιο μετά το ποντιακό ρε συ!Μόνο ηλίθιες πληροφορίες έχει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Πού πήγαν οι θετικοί ωρέ; Να μαντέψω, διαβάζετε βιολογία κατεύθυνσης; :D

Δε μας είπες πως πήγε η χημεία;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πού πήγαν οι θετικοί ωρέ; Να μαντέψω, διαβάζετε βιολογία κατεύθυνσης; :D
Άρχισες βιολογία; Δεν είναι υπέροχη; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Άρχισες βιολογία; Δεν είναι υπέροχη; :D

Θα απαντήσω προς το παρόν εγώ αφού δεν είναι εδώ η Peace.:P
Είναι γαμάτη.:redface::D
Το οπερόνιο μου έσπασε λίγο τα νεύρα μέχρι να το μάθω,αλλά κατά τ'άλλα είμαστε οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Acronym56

Νεοφερμένος

Ο Acronym56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Απο τωρα κανετε τοσες ωρες;;;WHY;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Άρχισα γνωστό και τα 'χω χαμένα:worry: ,διάβαζα 5 ώρες μιάμιση σελίδα και πάλι δεν την ξέρω επακριβως, :/: μάλλον θα χάσω αρκετά μόρια έτσι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Άρχισα γνωστό και τα 'χω χαμένα:worry: ,διάβαζα 5 ώρες μιάμιση σελίδα και πάλι δεν την ξέρω επακριβως, :/: μάλλον θα χάσω αρκετά μόρια έτσι :(
Εισαγωγή;
LOL. Είναι Ιούνιος και μιλάς για απώλεια μορίων; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Ναι , γιατί μάλλον έχω γενικότερο πρόβλημα με την αποστήθιση.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ναι , γιατί μάλλον έχω γενικότερο πρόβλημα με την αποστήθιση.:redface:
Είναι πολύ νωρίς ακόμα. Εγώ Ιστορία και Εισαγωγή τα παπαγάλισα τέλεια το Μάη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Η πρωτη μου εντυπωση απο τα μαθηματα της τεχνολογικης ειναι οτι το ΑΟΔΕ και το ΑΟΘ θα μου βγαλουν το λαδι για να τα μαθω.Και θεωρουνται και μαθηματα δωρο, μου φαινονται πολυ περιεργα αλλα ισως φταιει οτι δεν εχω συναντησει ποτε μεχρι φετος παρομοιο μαθημα με αυτα.

αοδε μη το αφησεις για το τελος..2-3 σελιδες τη βδομαδα κ μεχρι ιανουαριο εχει βγει.. ειναι το μονο σιγουρο 20αράκι :P οκ,σκετη αποστηθιση αλλα θα το συνηθισεις. κ γω ετσι ελεγα αλλα στο τελος το ηξερα νερακι κ ηταν τ μαθημα π ειχα αγχωθει περισσοτερο ( γτ ημουν πιο πλ διαβασμενη σ αυτο σε σχεση μ ολα τ αλλα:P)

calm down!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Δε μας είπες πως πήγε η χημεία;
Το πρώτο κεφάλαιο είναι πολύ ωραίο (έχει σχέση με ακτινοβολίες), αν και ψιλοάσχετο με τη χημεία. Καλή εντύπωση μου έκανε.
τι είναι αυτό καλέ; :worry:
Άρχισες βιολογία; Δεν είναι υπέροχη;
Είναι πολύ ενδιαφέρουσα αλλά μου τη σπάει που πρέπει να τη μάθω αυτολεξεί. Μου παίρνει ώρες.

συδνευ οι εντυπώσεις σου; άσχετο, αλλά πόσες ώρες διαβάζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
εμεις σημερα παντως καναμε πενταωρακι οπως και αυριο...:bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Το πρώτο κεφάλαιο είναι πολύ ωραίο (έχει σχέση με ακτινοβολίες), αν και ψιλοάσχετο με τη χημεία. Καλή εντύπωση μου έκανε.

τι είναι αυτό καλέ; :worry:

Είναι πολύ ενδιαφέρουσα αλλά μου τη σπάει που πρέπει να τη μάθω αυτολεξεί. Μου παίρνει ώρες.

συδνευ οι εντυπώσεις σου;

Άντε μακάρι να είναι εύκολη.

Είναι στο τέλος του 2ου κεφαλαίου.Έχει να κάνει με τη γονιδιακή ρύθμιση στους προκαρυωτικούς οργανισμούς.Θα τα δεις όπου να 'ναι.Πάνω από τρεις ώρες μου πήρε πάντως για να μάθω μιάμιση σελίδα στο συγκεκριμένο κομμάτι.

Και μένα αυτό που λες.Με νευριάζει που πρέπει να τη μάθω απέξω και που για να το κάνω αυτό επαναλαμβάνω κάθε κομματάκι 100 φορές.Όταν τα λέμε στο μάθημα και τα συζητάμε ελεύθερα είναι γαμάτα ,αλλά αυτό είναι πολύ εκνευριστικό.Μου παίρνει και μένα κάμποση ώρα για να τα μάθω αυτολεξεί.:/:

Μέχρι 4 ώρες το πολύ.Δεν θέλω να το παρακάνω.Βέβαια αυτά που διαβάζω στη βιολογία τα έχω ήδη κάνει από το χειμώνα και τώρα απλά τα αποστηθίζω.Τα έχω κατανοήσει δηλαδή και τώρα τα μαθαίνω όπως τα λέει το βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Και η ξαπλα συνεχιζεται.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Άντε μακάρι να είναι εύκολη.

Είναι στο τέλος του 2ου κεφαλαίου.Έχει να κάνει με τη γονιδιακή ρύθμιση στους προκαρυωτικούς οργανισμούς.Θα τα δεις όπου να 'ναι.Πάνω από τρεις ώρες μου πήρε πάντως για να μάθω μιάμιση σελίδα στο συγκεκριμένο κομμάτι.

Και μένα αυτό που λες.Με νευριάζει που πρέπει να τη μάθω απέξω και που για να το κάνω αυτό επαναλαμβάνω κάθε κομματάκι 100 φορές.Όταν τα λέμε στο μάθημα και τα συζητάμε ελεύθερα είναι γαμάτα ,αλλά αυτό είναι πολύ εκνευριστικό.Μου παίρνει και μένα κάμποση ώρα για να τα μάθω αυτολεξεί.

Μέχρι 4 ώρες το πολύ.Δεν θέλω να το παρακάνω.Βέβαια αυτά που διαβάζω στη βιολογία τα έχω ήδη κάνει από το χειμώνα και τώρα απλά τα αποστηθίζω.Τα έχω κατανοήσει δηλαδή και τώρα τα μαθαίνω όπως τα λέει το βιβλίο.
Η καθηγήτριά μου λέει ότι είναι πιο εύκολη απο τη χημεία της Β'.
Εγώ είμαι στο πρώτο ακόμα. Το πρώτο μάθημα το διάβασα γύρω στις 5 φορές για να το μάθω. Είναι σπαστικό, για να γράψουμε καλό βαθμό στο τέλος, πρέπει ο πισινός μας να γίνει επίπεδος :P
Eγώ ανάλογα με τη μέρα, σήμερα πχ τεμπέλιασα και διάβασα 2 ώρες, ενώ εχθές έλυνα 5 ώρες ασκήσεις φυσικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Κρητικός

Νεοφερμένος

Ο Ο Κρητικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Η Χημεία είναι το σίγουρο 20αράκι της θετικής για μένα(άσχετα που πήρα 18 :Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Η καθηγήτριά μου λέει ότι είναι πιο εύκολη απο τη χημεία της Β'.
Εγώ είμαι στο πρώτο ακόμα. Το πρώτο μάθημα το διάβασα γύρω στις 5 φορές για να το μάθω. Είναι σπαστικό, για να γράψουμε καλό βαθμό στο τέλος, πρέπει ο πισινός μας να γίνει επίπεδος :P
Eγώ ανάλογα με τη μέρα, σήμερα πχ τεμπέλιασα και διάβασα 2 ώρες, ενώ εχθές έλυνα 5 ώρες ασκήσεις φυσικής.

Μακάρι.Η χημεία της β' ήταν απλή νομίζω.Κι εμάς μας το 'χει πει αυτό ο χημικός μας.
Το πρώτο με τα πειράματα είναι σχετικά εύκολο στην αποστήθιση.Μετά νομίζω γίνεται πιο δύσκολο.
Μωρέ ας γράψουμε και ας γίνει ό,τι θέλει.Γι αυτό υπάρχουν τα γυμναστήρια.Τι θα κάνουμε όλο το καλοκαίρι μετά νομίζεις;:P
Εγώ με το πρόγραμμα που έχω βγάλει μου επιτρέπω να μην κάνω και τίποτα κάποιες μέρες.:P
Αλλά όταν το παίρνω απόφαση και καταπιάνομαι θα τα βγάλω οπωσδήποτε αυτά που έχω στο μυαλό μου.
Φυσική από ποιο κεφάλαιο κάνεις ασκήσεις τώρα;
Εγώ κάνω από τα στερεά από τους Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλο.
Και η φυσική είναι γαμάτη.Νομίζω θα τα πάμε καλά φέτος.Η ύλη της β δε μου πολυάρεσε να σου πω την αλήθεια.Όσα έχουν να κάνουν με κινηματική τα προτιμώ.:redface:

Η Χημεία είναι το σίγουρο 20αράκι της θετικής για μένα(άσχετα που πήρα 18 :Ρ)

Τη θεωρείς εύκολη και στο διάβασμα και στο να γράψεις καλά στο τέλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top