[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Άρχισα γνωστό και τα 'χω χαμένα:worry: ,διάβαζα 5 ώρες μιάμιση σελίδα και πάλι δεν την ξέρω επακριβως, :/: μάλλον θα χάσω αρκετά μόρια έτσι :(
Δεν χρειαζεται να το σκεφτεσαι απο τωρα αυτο! Κ εγω στην αρχη με δικα μου λογια τα ελεγα..με τον καιρο και την επαναληψη θα τα μαθεις οπως τα λεει μεσα!! Οσο για την ιστορια ενα σου λεω μονο: το πρωτο μαθημα του πρωτου κεφαλαιου μου πηρε δυο μερες να το μαθω και ημουν τοσο απογοητευμενη που νομιζα πως δεν θα γραψω τιποτα! Με τον καιρο ομως το συνηθιζεις κ αυτο και φτανεις στο να τα λες ολα απ' εξω και να μην σκεφτεσαι ποια λεξη θα πεις!!!!
Γι΄αυτο:keep calm!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται να το σκεφτεσαι απο τωρα αυτο! Κ εγω στην αρχη με δικα μου λογια τα ελεγα..με τον καιρο και την επαναληψη θα τα μαθεις οπως τα λεει μεσα!! Οσο για την ιστορια ενα σου λεω μονο: το πρωτο μαθημα του πρωτου κεφαλαιου μου πηρε δυο μερες να το μαθω και ημουν τοσο απογοητευμενη που νομιζα πως δεν θα γραψω τιποτα! Με τον καιρο ομως το συνηθιζεις κ αυτο και φτανεις στο να τα λες ολα απ' εξω και να μην σκεφτεσαι ποια λεξη θα πεις!!!!
Γι΄αυτο:keep calm!

Μακάρι να 'ναι έτσι.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Φυσική από ποιο κεφάλαιο κάνεις ασκήσεις τώρα;
ντοπλερ. Είναι πολύ γαμάτο...μου αρέσει πολύ που η φετινή φυσική μοιάζει με τη φυσική της πρώτης.

τα μαθηματικά μου ξινίζουν λιγάκι. αυτή τη στιγμή μου έχουν μείνει γύρω στις 5 ασκήσεις στην αντίστροφη συνάρτηση και όλο το αναβάλλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
ντοπλερ. Είναι πολύ γαμάτο...μου αρέσει πολύ που η φετινή φυσική που μοιάζει με τη φυσική της πρώτης.

τα μαθηματικά μου ξινίζουν λιγάκι. αυτή τη στιγμή μου έχουν μείνει γύρω στις 5 ασκήσεις στην αντίστροφη συνάρτηση και όλο το αναβάλλω...

Κάναμε όλο το κεφάλαιο των κρούσεων εκτός από ντόπλερ.:P
Συμφωνώ.Η φυσική της α ήταν τέλεια.Λίγο να της μοιάζει η φετινή(που της μοιάζει) καλά θα τα πάμε.

Τα μαθηματικά κι εγώ δεν τα πολύ χωνεύω.:/:
Μιγαδικούς έχω κάνει μόνο και τα βασικά από συναρτήσεις.Πάνω κάτω αυτά που είχαμε πει και στην α λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Μακάρι να 'ναι έτσι.:hmm:
Πραγματικα στο λεω γιατι και εγω στην αρχη δυσκολευτηκα αρκετα!! Με τον καιρο θα το συνηθισεις !Και φυσικα δεν ειναι αναγκη να υπολογιζετε απο τωρα ποσα μορια θα χασετε απο την ταδε παραγραφο η απο το ταδε μαθημα! Να σκεστεστε ομως απο τωρα οτι εχετε εναν ολοκληρο χρονο-η μαλλον για να ειμαι πιο σωστη εναν χρονο παρα εναν δυο το πολυ μηνες- για να οργανωσετε πληρως το διαβασμα σας και να δειτε απο τωρα σε ποιο μαθημα δυσκολευεστε ωστε να δωσετε βαση εξ αρχης!!! Και πανω απ΄ολα:οχι πανικος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Κάναμε όλο το κεφάλαιο των κρούσεων εκτός από ντόπλερ.:P
Συμφωνώ.Η φυσική της α ήταν τέλεια.Λίγο να της μοιάζει η φετινή(που της μοιάζει) καλά θα τα πάμε.

Τα μαθηματικά κι εγώ δεν τα πολύ χωνεύω.:/:
Μιγαδικούς έχω κάνει μόνο και τα βασικά από συναρτήσεις.Πάνω κάτω αυτά που είχαμε πει και στην α λυκείου.

πως σας νοιωθω,και εμενα φετος η φυσικη ηταν το αγαπημενο μου μαθημα,αν και μου την εδινε λιγο το στερεο.μαθηματικα,ολα τα ενδιαμεσα των μιγαδικων και του bolzano απο μονα τους δεν πεφτουν,μην αγχωνεστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Θα απαντήσω προς το παρόν εγώ αφού δεν είναι εδώ η Peace.:P
Είναι γαμάτη.:redface::D
Το οπερόνιο μου έσπασε λίγο τα νεύρα μέχρι να το μάθω,αλλά κατά τ'άλλα είμαστε οκ!
Αυτό το 3σέλιδο με το οπερόνιο είναι με διαφορά το δυσκολότερο όλου του βιβλίου. Και σε εμένα και σε όποιον θετικό ξέρω το λάδι μας έβγαλε. :P

Είναι πολύ ενδιαφέρουσα αλλά μου τη σπάει που πρέπει να τη μάθω αυτολεξεί. Μου παίρνει ώρες.

Εγώ δεν μπορούσα πάντως να διαβαζω με τις ώρες τις ίδιες σελίδες μέχρι να τις μάθω. Καλύτερο είναι να τα διαβάζεις πολλές φορές και όχι τέλεια, κάθε φορά που θα το πιάνεις θα σου μένει και κάτι παπαγαλέ και θα τα ξεχάσεις δύσκολα. ;)
Η Χημεία είναι το σίγουρο 20αράκι της θετικής για μένα(άσχετα που πήρα 18 :Ρ)

Όχι πια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Κρητικός

Νεοφερμένος

Ο Ο Κρητικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Τη θεωρείς εύκολη και στο διάβασμα και στο να γράψεις καλά στο τέλος;
Στο διάβασμα είναι αρκετά εύκολη το δύσκολο είναι που θέλει πολυ ανάλυση(δε συγκρίνεται με τη βιολογία βέβαια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Η Χημεία είναι το σίγουρο 20αράκι της θετικής για μένα(άσχετα που πήρα 18 :Ρ)
Παρολο που πηρα 19.8 και νομιζα κι εγω οτι ειναι το ευκολο 20αρακι αποδειχτηκε πως δεν ειναι τελικα. Αν ειχα 10 λεπτα λιγοτερο χρονο ισως να επαιρνα κατω απο 18, γι αυτο λεω προσοχη σε ολα τα μαθηματα και ειδικα στα βαρυτητας οπως η χημεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Απο τωρα κανετε τοσες ωρες;;;WHY;
Ειμαι σιγουρος οτι δεν κανουν καν οσες λενε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Κάναμε όλο το κεφάλαιο των κρούσεων εκτός από ντόπλερ.:P
Συμφωνώ.Η φυσική της α ήταν τέλεια.Λίγο να της μοιάζει η φετινή(που της μοιάζει) καλά θα τα πάμε.

Τα μαθηματικά κι εγώ δεν τα πολύ χωνεύω.:/:
Μιγαδικούς έχω κάνει μόνο και τα βασικά από συναρτήσεις.Πάνω κάτω αυτά που είχαμε πει και στην α λυκείου.

ντοπλερ. Είναι πολύ γαμάτο...μου αρέσει πολύ που η φετινή φυσική μοιάζει με τη φυσική της πρώτης.

τα μαθηματικά μου ξινίζουν λιγάκι. αυτή τη στιγμή μου έχουν μείνει γύρω στις 5 ασκήσεις στην αντίστροφη συνάρτηση και όλο το αναβάλλω...

Ρε κορίτσια πότε τα κάνατε όλα αυτά φυσική? Εγώ στο πρώτο κεφάλαιο είμαι ακόμα....
Να αρχίσω να ανησυχώ???:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Ρε κορίτσια πότε τα κάνατε όλα αυτά φυσική? Εγώ στο πρώτο κεφάλαιο είμαι ακόμα....
Να αρχίσω να ανησυχώ???
έχουμε αρχίσει προετοιμασία από πιο νωρίς όπως κατάλαβες :P
μην ανησυχείς, θα βγάλεις την ύλη εγκαίρως. Αλλά και το Σεπτέμβρη να ξεκίναγες, πάλι θα την έβγαζες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Αυτό το 3σέλιδο με το οπερόνιο είναι με διαφορά το δυσκολότερο όλου του βιβλίου. Και σε εμένα και σε όποιον θετικό ξέρω το λάδι μας έβγαλε. :P
Εγώ δεν μπορούσα πάντως να διαβαζω με τις ώρες τις ίδιες σελίδες μέχρι να τις μάθω. Καλύτερο είναι να τα διαβάζεις πολλές φορές και όχι τέλεια, κάθε φορά που θα το πιάνεις θα σου μένει και κάτι παπαγαλέ και θα τα ξεχάσεις δύσκολα. ;)
Ενώ έχω καταλάβει τι παίζεται,κι αυτό με κόπο,γιατί αυτό το συγκεκριμένο κομμάτι από το 2ο κεφάλαιο το αφήσαμε στο φροντ,δεν μπορώ με τίποτα να το θυμηθώ και να το πω απ'έξω.
Αύριο θα ξεκινήσω το 4ο κεφάλαιο,που και αυτό το περάσαμε στο φροντιστήριο και πήγαμε κατευθείαν Μέντελ.Ελπίζω να μη με δυσκολέψει αν και από μια ματιά που του έριξα μάλλον θα μου βγάλει την πίστη κι αυτό.Όσο μικρό κι αν είναι.
Ρε κορίτσια πότε τα κάνατε όλα αυτά φυσική? Εγώ στο πρώτο κεφάλαιο είμαι ακόμα....
Να αρχίσω να ανησυχώ???:P
Εγώ 4ο και 5ο έχω κάνει χωρίς το φαινόμενο ντόπλερ,αλλά τα ξεκινήσαμε από την αρχή της χρονιάς και έκανα μία ώρα την εβδομάδα(ένα 45λεπτο).Θερινά δεν κάνω.
Μην ανησυχείς μια χαρά θα βγει η ύλη και το Σεπτέμβριο να ξεκινήσεις μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Ειμαι σιγουρος οτι δεν κανουν καν οσες λενε :)

sure.....19 την βδομαδα, αν δεν θες μν το πιστευεις

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ FTW παιδια, μετα τις παραγωγους λενε πολυ...σχεδον την εχω βγαλει την υλη :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Acronym56

Νεοφερμένος

Ο Acronym56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ειμαι σιγουρος οτι δεν κανουν καν οσες λενε :)

To οτι καποιος ξεκιναει τοσο νωρις ειναι κακο.Στα χριστουγεννα θα ναι ο εφιαλτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ενώ έχω καταλάβει τι παίζεται,κι αυτό με κόπο,γιατί αυτό το συγκεκριμένο κομμάτι από το 2ο κεφάλαιο το αφήσαμε στο φροντ,δεν μπορώ με τίποτα να το θυμηθώ και να το πω απ'έξω.
Αύριο θα ξεκινήσω το 4ο κεφάλαιο,που και αυτό το περάσαμε στο φροντιστήριο και πήγαμε κατευθείαν Μέντελ.Ελπίζω να μη με δυσκολέψει αν και από μια ματιά που του έριξα μάλλον θα μου βγάλει την πίστη κι αυτό.Όσο μικρό κι αν είναι.

Τι εννοείς τα περάσατε/αφήσατε στο φροντ? :confused: Το οπερόνιο και το 4ο είναι πολύ σημαντικά κομμάτια της ύλης αφού παίζουν πολλές συνδιαστικές ερωτήσεις και ασκήσεις. Δεν είναι μόνο ο Μέντελ στην ύλη. :P

Το 4ο είναι απλό, 2 διαδικασίες που μοιάζουν αρκετά μεταξύ τους βέβαια το βιβλίο είναι λίγο άθλιο στο συγκεκριμένο κεφάλαιο αλλα ντάξει.

Μη σε αγχώνει που δεν μπορείς να το πεις απ'έξω από τώρα. Απλά κοίτα να τα καταλαβαίνεις και να τα διαβάζεις αρκετά συχνά. Ετσι με τον καιρό θα σου μείνουν παπαγαλέ και τα πιο δύσκολα κομμάτια. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
πείτε λίγο εσείς τις θετικής (ή και γενικά όποιος θέλει):

ξέρετε οτι τα μαθήματα είναι πολλά το καλοκαίρι...
εγώ κάνω ιδιαίτερα:
2 ώρες χημεία
2 ώρες βιολ κατ
3 ωρες μαθ (2 Χ 1,5)
3 ώρε φυσ (2 Χ 1,5)
2 ώρες έκθεση

Πιστεύετε ότι είναι καλύτερο να βάζω δύο δύο μαθήματα και να αφήσω 2-3 μέρες εντελώς κενές ή καλύτερα να βάλω από ένα κάθε μέρα εκτός κυριακής;
ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
To οτι καποιος ξεκιναει τοσο νωρις ειναι κακο.Στα χριστουγεννα θα ναι ο εφιαλτης.

ωχ τον ηπιαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Τι εννοείς τα περάσατε/αφήσατε στο φροντ? :confused: Το οπερόνιο και το 4ο είναι πολύ σημαντικά κομμάτια της ύλης αφού παίζουν πολλές συνδιαστικές ερωτήσεις και ασκήσεις. Δεν είναι μόνο ο Μέντελ στην ύλη. :P

Το 4ο είναι απλό, 2 διαδικασίες που μοιάζουν αρκετά μεταξύ τους βέβαια το βιβλίο είναι λίγο άθλιο στο συγκεκριμένο κεφάλαιο αλλα ντάξει.

Μη σε αγχώνει που δεν μπορείς να το πεις απ'έξω από τώρα. Απλά κοίτα να τα καταλαβαίνεις και να τα διαβάζεις αρκετά συχνά. Ετσι με τον καιρό θα σου μείνουν παπαγαλέ και τα πιο δύσκολα κομμάτια. ;)

Ξεκίνησα τον Ιανουάριο και κάναμε όλο το 1ο,όλο το 2ο εκτός από το οπερόνιο,όλο το 5ο και εισαγωγή στο 6ο.Σε ένα τελευταίο μάθημα που μας βάλανε στο τέλος μας μίλησε λίγο και για τη γονιδιακή θεραπεία για να πάρουμε και μία γεύση από το 8ο.
Είπε ότι αν καταλάβουμε καλά αυτά μετά το 4ο δεν είναι τίποτα και θα το καταλάβουμε άνετα.

Ελπίζω να είναι όπως λες.Αυτό και οι μεταλλάξεις με τρομάζουν λίγο.Είναι και μεγάλο το 6ο και άκουσα ότι έχει ταλαιπωρήσει αρκετό κόσμο.
Για τα 3 τελευταία κεφάλαια τι έχεις να πεις;Στο μέγεθος είναι μικρά.Είναι τουλάχιστον και εύκολα;Γιατί το 6ο που προηγείται πρέπει να είναι μπόμπα.:P

Απλώς γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα στην αποστήθιση και τώρα τα βρίσκω λίγο σκούρα και δεν το περίμενα.Φαντάζομαι με τις πολλές επαναλήψεις θα μου μείνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ξεκίνησα τον Ιανουάριο και κάναμε όλο το 1ο,όλο το 2ο εκτός από το οπερόνιο,όλο το 5ο και εισαγωγή στο 6ο.Σε ένα τελευταίο μάθημα που μας βάλανε στο τέλος μας μίλησε λίγο και για τη γονιδιακή θεραπεία για να πάρουμε και μία γεύση από το 8ο.
Είπε ότι αν καταλάβουμε καλά αυτά μετά το 4ο δεν είναι τίποτα και θα το καταλάβουμε άνετα.

Ελπίζω να είναι όπως λες.Αυτό και οι μεταλλάξεις με τρομάζουν λίγο.Είναι και μεγάλο το 6ο και άκουσα ότι έχει ταλαιπωρήσει αρκετό κόσμο.
Για τα 3 τελευταία κεφάλαια τι έχεις να πεις;Στο μέγεθος είναι μικρά.Είναι τουλάχιστον και εύκολα;Γιατί το 6ο που προηγείται πρέπει να είναι μπόμπα.:P

Απλώς γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα στην αποστήθιση και τώρα τα βρίσκω λίγο σκούρα και δεν το περίμενα.Φαντάζομαι με τις πολλές επαναλήψεις θα μου μείνουν.

Οι μεταλλάξεις τρομάζουν κόσμο επειδή είναι μεγάλο κεφάλαιο. Εμένα μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον και καλογραμμένο σε σύγκριση με το 4 ας πουμε. Μαθαίνεις και για διάφορες ασθένειες πχ σύνδρομο down, μεσογειακή αναιμία. ;)

Το 7 είναι πολύ απλό στην αποστήθιση και την κατανόηση. Το ίδιο και το 9 που έχει πιο ενδιαφέρον περιεχόμενο. Το 8 αν και έχει ωραίο θέμα εμένα με δυσκόλεψε αρκετά.

Αυτά τα τελευταία είναι καρασοσαρες. :P Δε νομίζω να υπάρχει χρονιά που να μην εχει μπει κάτι από εκεί. Από το 9ο ειδικότερα, είχε μπει ερώτηση πέρυσι πανελλήνιες και οεφε (νομίζω) και μπήκε και φέτος στον οεφε. Εκοβα το κεφάλι μου ότι δεν θα μπει και στις πανελλήνιες αφού ολο κι όλο 4 σελίδες είναι. Και όμως μπήκε ερώτηση απο το 9 και στις κανονικές και στις επαναληπτικές αν θυμάμαι καλα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top