[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Α, να κάνω μία διόρθωση στο ποστ μου. Αν κάνετε σχέδιο, τότε αυτά που λέω ακυρώνονται, δεν πρέπει να έχετε καθόλου ελεύθερο χρόνο, γιατί θα κάνετε ~30 ώρες φροντιστήρια την βδομάδα και άλλες τόσες σχολείο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
για τους φιλους που λενε οτι θα παρουν φυσικη γενικης, οταν μπουν στο πανεπιστημιο μην κλαιγονται γιατι δεν ξερουν πιθανοτητες στατιστικη κλπ ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
για τους φιλους που λενε οτι θα παρουν φυσικη γενικης, οταν μπουν στο πανεπιστημιο μην κλαιγονται γιατι δεν ξερουν πιθανοτητες στατιστικη κλπ ..

χα0αχ0αχ0αχ0αχ0, ωραίος ο φίλος! :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
για τους φιλους που λενε οτι θα παρουν φυσικη γενικης, οταν μπουν στο πανεπιστημιο μην κλαιγονται γιατι δεν ξερουν πιθανοτητες στατιστικη κλπ ..
Και εγώ που τα ''έμαθα'' τι κατάλαβα? Το μάθημα επιλογής το διαλέγουμε με βάση το που πιστεύουμε ότι θα γράψουμε καλύτερα, όχι σκεπτόμενοι ότι ενδεχομένως να συναντήσουμε σχετικό μάθημα στο πανεπιστήμιο. Ασε που στο σχολειο δεν τα αναλύουμε ούτε ασχολούμαστε με πρακτικές εφαρμογές τους.

Για μένα η φυσική και η βιολογία είναι πιολύ πιο ωραία και ενδιαφέροντα μαθήματα στα οποία δύσκολα πατώνεις σε αντίθεση με τα μαθηματικά... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εντάξει, μην το παραχέσουμε. Κανένα γενικής δεν θα σου δημιουργήσει κενά ή θα σε κάνει υπεργαμάτο στο πανεπιστήμιο. Τα είδαμε και τώρα με τις ενδοσχολικές, που διαβάζω τα γενικής, δεν είναι κανένα μάθημα σουπερ ουάο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Μάλιστα, ενδιαφέρον που άνοιξε αυτό το θέμα από τώρα :P
Κι εγώ το καλοκαίρι θα κάνω προετοιμασία, από την άλλη Δευτέρα μέχρι 20-25 Ιουλίου λογικά... Για ένα μήνα δεν θέλω να ανοίξω σχολικό βιβλίο (τον Αύγουστο όλο λογικά). Μάθημα επιλογής έχω δηλώσει να πάρω τα Μαθηματικά γενικής γιατί θα βάλω σαν εναλλακτική και σχολές 5ου πεδίου... Αν δεν ήταν αυτό, λογικά θα επέλεγα φυσική, αν και λογικά θα ήμουν ο μόνος στο σχολείο μου...
Τέσπα, καλό κουράγιο παιδιά, ελπίζω και μέσα στα μαθήματα να έχουμε αρκετό ελεύθερο χρόνο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vern

Νεοφερμένος

Ο Vern αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπερα.Εγω θα αρχισω λογικα απο 17 ιουνη για να μην χασω το ρυθμο απο τις εξετασεις και θα τελειωσω μια βδομαδα νωριτερα ετσι ωστε να χω τον αυγουστο ελευθερο και ενα μερος του ιουλιου.Θα παρω μαθηματικα και αοθ για 5ο πεδιο.Αντε να δουμε εχω περιεργεια να αρχισω τα μθαηματα να παρω μια πρωτη γυεση γιατι δεν εχω κανει καποιοα προετοιμασια για τριτη λυκειου μεσα στη χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
για τους φιλους που λενε οτι θα παρουν φυσικη γενικης, οταν μπουν στο πανεπιστημιο μην κλαιγονται γιατι δεν ξερουν πιθανοτητες στατιστικη κλπ ..
Ναι όσοι δεν πήραν μαθηματικά γενικής την έβαψαν στο πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ:Οταν όλες οι μέρες ειναι ίδιες...Αντε , και καλη τυχη μαγκες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IasonasM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο IasonasM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Κάπου στις 17 αρχίζω και εγώ προετοιμασία για τεχνολογική. Το σκέφτομαι για φυσική γενικής αλλά το φροντ. δεν το κάνει, ίσως αν βγαίνει μόνο με σχολείο/βοήθημα...
Για του χρόνου παίζει να ισχύσει κάτι τέτοιο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Φυσική γενικής πολλοί φροντιστές αποτρέπουν,γιατί δεν τους συμφέρει να δημιουργούν άλλο ένα τμήμα. Όπως και με την τεχνολογική I.
Το μάθημα είναι εύκολο,ειδικά αν είστε και θετική,που κάποια πράγματα τα έχετε από την χημ κατ και κάποια από την φυσ κατ. Σκεφτείτε το.

Καλό ξεκίνημα. :D


Και μην πιστεύετε ό,τι άρθα βλακείες διαβάζετε. Τσάμπα άγχος.
Αν είναι να αλλάξει κάτι,θα υπάρχει στο site του υπουργείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Παιδιά καλό κουράγιο! Μια χρονιά είναι βρε, θα περάσει ;) ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
20/6-30/7 θερινά 18 ωρές/εβδομάδα τεχνολογική 6 ωρες μαθ κατ 4 φυσ κατ 3 ΑΕΠΠ 2 ΕΚΘΕΣΗ 2 ΜΑΘ ΓΕΝ 1 ΑΟΔΕ. Χειμερινά απο 3 Σεπτεμβρίου. Καλή αρχή σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Παντως παιδια κρατατε δυναμεις και το καλοκαιρι να το περασετε ευχαριστα και γενικα χωρις αγχος. Μετα το φεβρουαριο ειναι που τα δινουμε ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα από τον Ιανουάριο βιολογία και βγάλαμε με την καθηγήτρια το 1ο,2ο,5ο και πολύ λίγο 6ο κεφάλαιο αλλά θέλω μέχρι την ημερομηνία που ανέφερα να τη βγάλω όλη την ύλη καλά.
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αλλά θα το παλέψω γιατί θα είναι σημαντική βοήθεια για το Σεπτέμβρη που θα ξεκινήσω κανονικά.
γιατί όλο αυτό?:worry::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elim

Νεοφερμένος

Η elim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
λοιπον αν και ακομα δεν εχω γραφτει ξεκιναμε 19 του μηνος! ειμαι θετικη κατευθυνση και μαλλον θα παρω βιολογια γενικης...

20/6-30/7 θερινά 18 ωρές/εβδομάδα τεχνολογική 6 ωρες μαθ κατ 4 φυσ κατ 3 ΑΕΠΠ 2 ΕΚΘΕΣΗ 2 ΜΑΘ ΓΕΝ 1 ΑΟΔΕ. Χειμερινά απο 3 Σεπτεμβρίου. Καλή αρχή σε όλους.

τρομαζω με το 18 ωρες την βδομαδα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Παίδες μην έχετε άγχος. Είναι καλό το άγχος μέχρι ένα σημείο, το οποίο αν ξεπεράσεις μπορεί να σε καταστρέψει. Συστηματικό διάβασμα να κάνετε και όχι υπερβολές (ξενύχτια για διάβασμα κτλ) και βόλτα απαραίτητα κάθε σαββατόβραδο.

Καλή δύναμη παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

britguy

Νεοφερμένος

Ο britguy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εγώ ξεκινάω 18/06 και τελειώνω 26/07. Είμαι θετική κατεύθυνση και έχω 6 ώρες Μαθηματικά Κατ., 4 Φυσική Κατ., 3 Χημεία Κατ., 2 Βιολογία Κατ. και 2 ώρες Έκθεση. Σύνολο 17 ώρες :/: Άντε, καλό μας κουράγιο παιδιά!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106962

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με τεχνολογική κατεύθυνση και μαθηματικά γενικής ως μάθημα επιλογής προσπαθώ να συνειδητοποιήσω πως σε 10 μέρες θα προετοιμάζομαι για Πανελλαδικές του 2014 και δεν είναι και το καλύτερό μου ομολογώ! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Με τεχνολογική κατεύθυνση και μαθηματικά γενικής ως μάθημα επιλογής προσπαθώ να συνειδητοποιήσω πως σε 10 μέρες θα προετοιμάζομαι για Πανελλαδικές του 2014 και δεν είναι και το καλύτερό μου ομολογώ! :/:
απολαυσε αυτες τις 10 μερες κανε οτι γουσταρεις μην το σκεφτεσαι καν αλλα και μετα ενταξει ειστε τα ζορια αρχιζουν απο σεπτεμβριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top