Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

stevedionys

Νεοφερμένος

Ο stevedionys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αχαχαχαχα γαμ@τ0... μην την κάνεις... Είμαι κατά σε αυτές τις λακαμίες. Αν το πεις αυτό θα σε πουν οπισθοδρομικό και coblexικό πλάκα πλάκα. Η επιστήμη έχει και τα χάλια της [η πιο σωστά οι λάθος εφαρμογές της]. Anyway, πριν πάρεις την απόφαση πέρνα μία από το σπίτι μου να σου δείξω γιατί δεν αξίζει να κάνεις την αλλαγή:P

:hehe:
δεν θα παραλείψω! :P
toi_toi διορθωση : χρυσοστομη !! :P
dannare , μας εχεις ...παρει (!) ολα τα κοριτσια απο το φορουμ . ασε κατι και για μας ρε φιλε :P (φιλικα παντα):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έκατσα τρεις βδομαδούλες....Δύσκολος ο αποχωρισμός.Θέλω την Πάτρα πίσω! Χωρίς τη τωρινή σχολή :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
toi_toi διορθωση : χρυσοστομη !! :P
dannare , μας εχεις ...παρει (!) ολα τα κοριτσια απο το φορουμ . ασε κατι και για μας ρε φιλε :P (φιλικα παντα):D
αχαχαχαχαχαχαχαχαχα.... Πιστεύω ότι έριξα το γέλιο της ημέρας:D σε ευχαριστώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Από το: https://www.esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=12609:ti-eipe-i-ip-paideias-stous-dimosiografous-gia-ton-arithmo-eisakteon-kai-to-mixanografiko-o-dialogos&Itemid=1796


ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Σε 8 ημέρες αρχίζουν οι εξετάσεις. Θέλουμε να σας ρωτήσουμε για θέματα των Πανελλαδικών Εξετάσεων.
ΥΠΟΥΡΓΟΣ:Ότι χρειάζεται να ξέρουν οι διαγωνιζόμενοι και οι καθηγητές το γνωρίζουν.
ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ:Δεν γνωρίζουν τον αριθμό των εισακτέων και τις σχολές που θα περιλαμβάνει το Μηχανογραφικό …
ΥΠΟΥΡΓΟΣ:Σήμερα η συνάντηση είναι για τα ερευνητικά προγράμματα .Με το που θα ψηφιστεί ο νόμος την επόμενη εβδομάδα θα δοθούν και τα υπόλοιπα στοιχεία.
ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ:Μα δεν έχουμε αριθμό εισακτέων
ΥΠΟΥΡΓΟΣ: Αυτό δεν έχει καμία σχέση με τις εξετάσεις.


Να κάνω 2 αφελείς ερωτήσεις:
1) Τώρα είναι Μάιος και δεν ξέρουν ούτε τι σχολές θα έχει το μηχανογραφικό. Αν το συμπληρώναμε το Μάρτιο θα ξέρανε?
2) Μήπως κάποιος-κάποια δεν έχει καμία σχέση με την παιδεία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevedionys

Νεοφερμένος

Ο stevedionys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
η απαντηση αυτη της διαμαντοπουλου , μου θυμιζει πολυ την απαντηση της μπακογιαννη σε ενα πρωινο που ηταν καλεσμενη του καμπουρακη οπου και την ρωτησανε : '' ....... ναι , ομως εχουν χαθει ποσα εκατομμυρια ευρω.... '' .. και απαντηση της ηταν : '' δεν με αφορα το θεμα '' ... τιποτα δεν εχει σχεση με την κυβερνηση !(οχι μονο την τωρινη). ουτε το οικονομικο χαλι της χωρας μας , ουτε η παιδεια , ουτε τιποτα ... σε λιγο θα μας πουν (ο παγκαλος ηδη το εκανε) οτι φταιμε κιολας. τεσπα , μην βγαινω αλλο Off topic :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nek*tarios*

Νεοφερμένος

Ο nek*tarios* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
θα σας το πω διαφορετικά... ποιος περίμενε ότι πέρυσι θα έπεφτε η αυτομόρφωση? Γιατί δεν έπεσε η οικονομική κρίση που ήταν και επίκαιρο θέμα? Η γνώμη μου είναι να μην ακούμε κανέναν...

γτ ολοι αυτο περιμεναν απο τα φροντιστηρια....και ηθελαν να κανουν σπασιμο αυτοι που εβαλαν τα θεματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Δεν περιμενα και κατι καλυτερο.. Μα φυσικα, τι σχεση εχει ο αριθμος των εισακτεων με τις εξετασεις?
Σα δε ντρεπονται κ αυτοι οι δημοσιογραφοι.
Αυτο που μου αρεσει ειναι οτι ολοι οι υπουργοι παιδειας δεν εχουν καμια σχεση με την παιδεια και παρ'ολα αυτα ολοι προσπαθουν να την ''αλλαξουν ριζικα''.
Αλλα αν θυμαμαι καλα, το δικο της το παιδι εδωσε ΙΒ και οχι πανελληνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
η απαντηση αυτη της διαμαντοπουλου , μου θυμιζει πολυ την απαντηση της μπακογιαννη σε ενα πρωινο που ηταν καλεσμενη του καμπουρακη οπου και την ρωτησανε : '' ....... ναι , ομως εχουν χαθει ποσα εκατομμυρια ευρω.... '' .. και απαντηση της ηταν : '' δεν με αφορα το θεμα '' ... τιποτα δεν εχει σχεση με την κυβερνηση !(οχι μονο την τωρινη). ουτε το οικονομικο χαλι της χωρας μας , ουτε η παιδεια , ουτε τιποτα ... σε λιγο θα μας πουν (ο παγκαλος ηδη το εκανε) οτι φταιμε κιολας. τεσπα , μην βγαινω αλλο Off topic :)
Επίσης και εσύ λες τώρα ότι δεν έχει σχέση αυτό που γράφεις με τις Πανελλήνιες και το θεωρείς offtopic...:P φυσικά και έχει και δεν είναι offtopic. Όλα πηγάζουν από τα σκατά τους...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
θα σας το πω διαφορετικά... ποιος περίμενε ότι πέρυσι θα έπεφτε η αυτομόρφωση? Γιατί δεν έπεσε η οικονομική κρίση που ήταν και επίκαιρο θέμα? Η γνώμη μου είναι να μην ακούμε κανέναν...
Μην σου προκαλεί εντύπωση. Είναι συνηθισμένη τακτική του Υπουργείου να βάζει αντι-φροντιστηριακά θέματα τα τελευταία χρόνια, και κάτι που προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ γιατί πιάνει off-guard τους φροντιστηριόπληκτους και αυτούς που δεν έχουν ανοιχτά μυαλά.

Θυμάμαι πριν μερικά χρόνια (2004 ή 2005 νομίζω) που περίμεναν κάτι σχετικό με τους Ολυμπιακούς Αγώνες - μιας και είχαν γίνει στην Αθήνα το 2004 - και βλέπουν να πέφτει ο .... υπερκαταναλωτισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η έλλειψη οργάνωση μπορεί να με στείλει στο ψυχιατρείο. Ή να βγει να μιλήσει ξεκάθαρα και να πει αυτό αυτό κι αυτό ή να το κλείσει το ρημάδι. Παίζουν μαζί μας και την αγωνία μας? Τελευταία στιγμή βγήκε το Δελτίο Τύπου για να δηλώσουν τα παιδιά 2 μέρες πριν τις Πανελλήνιες ότι δεν θα δώσουν εξετάσεις αλλά θα πάρουν το απολυτήριο ενδοσχολικά. Δυο μέρες! Είμαστε σοβαροί? Τις θέσεις θα τις βγάλουν μαζί με τις σχολές που έχει το μηχανογραφικό μία ώρα πριν το πάρουμε και το υποβάλλουμε. Τι τα μάσαει? Μήπως ετοιμάζουν καμιά μαλακία και δεν θέλουν να γίνει κανένας ξεσηκωμός τώρα μαθητων και καθηγητών ξερω γω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ρε, μα να είμαστε ρεαλιστές τώρα κι εκτός από αυτό που είπε ο Γιώργος, δεν γίνεται να βάλουν οικονομική κρίση, όπως και δεν γίνεται να βάλουν πυρηνική ενέργεια, αυτά είναι πολύ εξειδικευμένα θέματα. Δηλαδή τι να σε ρωτούσαν. Ενταξει είπαμε επίκαιρα θέματα, αλλά όχι κι έτσι.

Η έλλειψη οργάνωση μπορεί να με στείλει στο ψυχιατρείο. Ή να βγει να μιλήσει ξεκάθαρα και να πει αυτό αυτό κι αυτό ή να το κλείσει το ρημάδι. Παίζουν μαζί μας και την αγωνία μας? Τελευταία στιγμή βγήκε το Δελτίο Τύπου για να δηλώσουν τα παιδιά 2 μέρες πριν τις Πανελλήνιες ότι δεν θα δώσουν εξετάσεις αλλά θα πάρουν το απολυτήριο ενδοσχολικά. Δυο μέρες! Είμαστε σοβαροί? Τις θέσεις θα τις βγάλουν μαζί με τις σχολές που έχει το μηχανογραφικό μία ώρα πριν το πάρουμε και το υποβάλλουμε. Τι τα μάσαει? Μήπως ετοιμάζουν καμιά μαλακία και δεν θέλουν να γίνει κανένας ξεσηκωμός τώρα μαθητων και καθηγητών ξερω γω?

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Γιατι εχουν πει τιποτα σοβαρο απ τν αρχη της χρονιας για να το πουν στο τελος? Ολο φημες κυκλοφορουν και τιποτα ξεκαθαρο. Φημες για τη δικαιολογηση των απουσιων, φημες οτι θα καταθεσουμε μηχανογραφικα το Μαρτιο.. Καλα, αυτο για το ενδοσχολικο απολυτηριο παω στοιχημα οτι τα τρια τεταρτα των μαθητων δεν το εχουν πληροφορηθει καν, και εξαλλου ειναι αρκετα αργα τωρα.
Τουλαχιστον ξερουμε ποτε θα δωσουμε και χαρουμενοι να ειμαστε.
*ασχετο παντως,αλλα μου εχουν πει ατομα που εχουν σχεση με κομματα οτι ετοιμαζουν εκλογες. Δεν ξερω κατα ποσο σχετιχεται με τις εξετασεις,αλλα λεμε τωρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

john25

Νεοφερμένος

Ο john25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καθε περσυ και καλυτερα καθε χρονο και ποιο ανοργανωτοι ανακοινωνιντασ αποφασεισ λιγεσ μερες πριν τισ πανελληνιεσ! δεν θα επρεπε για παραδειγμα να γνωριζουμε απο την αρχη τησ χρονιασ οτι ξεκινανε το δευτερο δεκαπενθημερο του μαιου οι πανελλαδικεσ ....δηλαδη 12 μαιου. ακομα και στο ποδοσφαιρο και στο τελευταιο πρωταθλημα τησ χωρας υπαρχει ενα προγραμματισμοσ απο την αρχη τησ χρονιας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
καθε περσυ και καλυτερα καθε χρονο και ποιο ανοργανωτοι ανακοινωνιντασ αποφασεισ λιγεσ μερες πριν τισ πανελληνιεσ! δεν θα επρεπε για παραδειγμα να γνωριζουμε απο την αρχη τησ χρονιασ οτι ξεκινανε το δευτερο δεκαπενθημερο του μαιου οι πανελλαδικεσ ....δηλαδη 12 μαιου. ακομα και στο ποδοσφαιρο και στο τελευταιο πρωταθλημα τησ χωρας υπαρχει ενα προγραμματισμοσ απο την αρχη τησ χρονιας..


Και είχε μια φαγούρα η Αννούλα για το άγχος το δικό μας...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
παιδιά εγω θέλω αστυφυλακων ειμαι θεωρητικός!με δυσκολευουνπαραπολύ τα μαθηματικά!σταθεωρητικα ειμαι πολυ καλος δεν εχω πεσει κατω απο 15 σε διαγωνισμα σχολειο φροντ απο 15-20 γράφω...αλλα ι να κανω να εξασφαλισω βαση στα μαθηματικα γενικ΄ς?ολη τν θεωρια την ξερω απεξω παντως και απο τ πρωτο ξερω lim και παραγωγους απο το 2ο περα απο την κατανομη ολα τα αλλα οκ και πιθανοτητες τα ξερω αλλα οχι τοσο τελεια πιστευεται τ εχω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
παιδιά εγω θέλω αστυφυλακων ειμαι θεωρητικός!με δυσκολευουνπαραπολύ τα μαθηματικά!σταθεωρητικα ειμαι πολυ καλος δεν εχω πεσει κατω απο 15 σε διαγωνισμα σχολειο φροντ απο 15-20 γράφω...αλλα ι να κανω να εξασφαλισω βαση στα μαθηματικα γενικ΄ς?ολη τν θεωρια την ξερω απεξω παντως και απο τ πρωτο ξερω lim και παραγωγους απο το 2ο περα απο την κατανομη ολα τα αλλα οκ και πιθανοτητες τα ξερω αλλα οχι τοσο τελεια πιστευεται τ εχω?

Το 1ο κεφαλαιο καθως απαιτει και γνωσεις απο προηγουμενα ετη ειναι δυσκολουτσικο. Ομως η Στατιστικη και οι Πιθανοτητες ειναι πανευκολα. Ο καθενας μπορει να γραψει καλα σε αυτα, ακομα και θεωρητικη κατ. να ειναι. Επομενως σε συμβουλευω να τα ξαναδιαβασεις προσεχτικα και αναλυτικα αυτα τα δυο και θα δεις οτι δεν ειναι δυσκολα. Κι εγω θεωρητικη ειμαι και μαλιστα τα τελευταια χρονια ουτε που ασχολουμουν με τα μαθηματικα. Ελα ομως που τα εμαθα και μαλιστα πολυ καλα. Η θεωρια εχει αμεση σχεση με την επιλυση των ασκησεων Αν ομως την μαθαινεις παπαγαλεια δεν καταλαβαινεις τιποτα. Για αυτο ξαναδιαβασε τα και προσπαθησε να τα καταλαβεις γιατι στις πανελληνιες βαζουν θεματα απο ολα τα κεφαλαια. Ενω η θεωρια πιανει μονο 25 μοναδες.Αν ομως ξερεις καλα στατιστικη, πιθανοτητες, θεωρια και κανεις μια προπαθεια και στον διαφορικο λογισμο πιστευω ενα 15 θα το παρεις σιγουρα. Θελει ομως προσοχη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
παιδια πως αισθανεστε οτι σε λιγοτερο απο μια εβδομαδα θα ειμαστε σ ενα θρανιο και θα γραφουμε??εγω παντως τα εχω παιξει απο το αγχος:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
παιδια ,τι πιστευετε;ευκολα μαζευονται οι16 χιλιαδες;;;;γιατι τοσα περιπου χρειαζεται η σχολη που θελω και με προβληματιζει η φυσικη και το εφαρμογες υπολογιστων(πληροφορικη κατ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Di-tis

Νεοφερμένος

Ο Di-tis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
φίλε updown οι εφαρμογές είναι ένα πολύ ύπουλο μάθημα, αν δείς προηγούμενες χρονιές πχ. 2004,2005, 2006 κλπ ήταν εύκολα τα θέματα όμως έσκασε η βόμβα πέρυσι με μεγάλη δυσκολία στα θέματα. Πάντως συμβουλή μου είναι να προσπαθήσεις να πιάσεις το 100άρι(εντάξει οχι και ατόφιο και 19 να πάρεις είναι παρα πολύ καλο! :P) στον ΑΟΔΕ και στο μάθημα επιλογής μαθηματικά γενικής ή βιολογία. Τώρα για φυσική τι να πώ? είναι ένα μάθημα που παίζεται όπως και τα μαθηματικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosglx

Νεοφερμένος

Ο christosglx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εχω δηλωσει να ξαναδωσω Πανελληνιες αλλα το δελτιο υποψηφιου δεν το εχω παρει ακομα δεν με εχουν παρει τηλεφωνο απο το σχολειο να το παραλαβω.Οι υπολοιποι μαθητες το εχουν παρει?Μηπως θα επρεπε να παω απο το λυκειο να δω τι παιζει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top