Πανελλήνιες 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Yiannifun

Νεοφερμένος

Ο Yiannifun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλημέρα και καλή επιτυχία σε όποιον δίνει φέτος!
Χρειάζομαι μια σύντομη απάντηση απο όποιον ξέρει!!
Εξετάζομαι στο μάθημα ειδικότητας (είμαι ΕΠΑΛ ομάδα Β) Οικοδομική...
Γνωρίζει κανείς αν οι απαντήσεις στις εροτήσεις θεωρίας πρεπει να δωθούν όπως ακριβώς είναι στο βιβλίο; δηλαδή παπαγαλία;
Αν απαντήσω σωστά αλλά με διαφορετική ..διάταξη, θα μου κόψουν μόροια;..
Ο καθηγητής μου μου λέει πως όχι.. αλλα θέλω να το σιγουρέψω.. Φροντιστήριο στην οικοδομική δεν κάνω.. : (
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

odysseas wade

Νεοφερμένος

Ο οδυσσεας βλαχοσωτηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ξεκινα αρχικα με την θεωρια μαθηματικων και στην συνεχεια ασκησεις.. Φυσικη θα σου προτεινα μετα.. επειδη δεν ξερω τι αλλο εχει η θετικη... τα υπολοιπα οπως νομιζεις εσυ.. με το σκεπτικο ομως ποιο μπορεις να βγαλεις πιο ευκολα για να το αφησεις λιγο στην απεξω (δεν λεω να μην τ δινεις και καθολου σημασια).. Απο εκει και περα... Στρωσιμο και καλο διαβασμα!!!! Καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!

ειναι και αυτο μια επιλογη...τα μα8ηματικα ειναι το πιο δυσκολο μα8ημα γιατι ποτε δν 3ερεισ τι ασκηση 8α σ πεσει(εκτοσ απτην ασκηση των μιγαδικων)...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ καλη επιτυχια και σε εσενα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaki

Νεοφερμένος

Η Danaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ειμαι τησ γνωμησ να μν χανουμε τις ωρες τησ κατευ8υνσησ..ειδικα στην 8ετικη π παραδοσιακα τ παιδια ειναι λιγα..πχ εμεισ ειμαστε 5...υπαρχει κατι παραπανω απο αρκετοσ χρονοσ ακομα.που 8εσ να περασεισ?
κοιτα....και εγω σκεφτηκα να πηγαινω μονο και μονο για κατευθυνση αλλα νταξ.....οταν σου λενε και οι καθηγητεσ οτι θα δωσουν κατι σοσακια και ασκησεις πριν το πασχα επειδη μετα δεν παταμε εεεεε....λογικο ειναι.....
βασικα σκεφτομουν να εκανα τον κοπο μονο στ μαθηματικα που τα ψιλοφοβαμαι......θα δω πως θα βγει και το προγραμμα.......
οσο για σχολη....βιολογικο κρητης θελω......'η αν δεν το πιασω παω για χημικο πατρας που ειναι και κοντα....ασχετο....φροντιστηριο 'η ιδιαιτερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Μην σκοτώνετε την ελληνική γλώσσα ρε παιδιά με τα ορθογραφικά σας λάθη , δηλαδή έλεος πια !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yiannifun

Νεοφερμένος

Ο Yiannifun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
maσ σηνχορύς κιρηάκε, αλα δεν ήνε αφτό το θαίμα τόRα!
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
maσ σηνχορύς κιρηάκε, αλα δεν ήνε αφτό το θαίμα τόRα!
:worry:

[offtopic]Στην αρχη δεν εβγαλα καν τι ελεγες.:lol:[/offtopic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
ουτε και εγω καταλαβα τι ελεγες...και δεν στο λεει για κακο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
όχι φίλε μου από εκεί ξεκινάει ένα θέμα , από το να ξέρει ο άλλος να μιλάει , δεν σου κάνω παρατήρηση , απλά προσπαθώ να υπερασπιστώ έτσι και με αυτόν τον χαζό τρόπο την γλώσσα μου...Συγνώμη αν το πήρες με άλλο μάτι...Φιλικά πάντα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Το πιο δυσκολο ειναι οι προσδοκιες που εχουν οι αλλοι απο σενα...δεν μπορω να πω οτι εχω κουραστει απο το διαβασμα.αξιοποιησα τα σ/κ σωστα οποτε ημουνα καλα ολον αυτον τον καιρο.επισης ειμαι και θεωρητικη ( ειναι πλ πιο ευκολη και ΝΑΙ το παραδεχομαι) οποτε ειναι πιο ευκολη και η επαναληψη σε μας.δηλαδη να μην μιλαμε καθολου οι υπολοιποι εχουν αυτα τα μαθηματικα=παλουκια!!!!!αυτο που με αγχωνει εμενα ειναι τα χρηματα που εχουν δωσει οι γονεις μου ολον αυτον τον καιρο και οι ελπιδες τους οτι θα περασω σιγουρα. ( θελω παιδαγωγικα)..αυτο μονο με αγχωνει οτι θα τους απογοητευσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaki

Νεοφερμένος

Η Danaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Το πιο δυσκολο ειναι οι προσδοκιες που εχουν οι αλλοι απο σενα...δεν μπορω να πω οτι εχω κουραστει απο το διαβασμα.αξιοποιησα τα σ/κ σωστα οποτε ημουνα καλα ολον αυτον τον καιρο.επισης ειμαι και θεωρητικη ( ειναι πλ πιο ευκολη και ΝΑΙ το παραδεχομαι) οποτε ειναι πιο ευκολη και η επαναληψη σε μας.δηλαδη να μην μιλαμε καθολου οι υπολοιποι εχουν αυτα τα μαθηματικα=παλουκια!!!!!αυτο που με αγχωνει εμενα ειναι τα χρηματα που εχουν δωσει οι γονεις μου ολον αυτον τον καιρο και οι ελπιδες τους οτι θα περασω σιγουρα. ( θελω παιδαγωγικα)..αυτο μονο με αγχωνει οτι θα τους απογοητευσω.
αυτο ακριβωςςςςςςς........εχουν ολοι την πεποιθηση οτι θα περασω στανταρ.....ασε.....αυτο με αγχωνει πιο πολυ και απο την ιδεα της αποτυχιας......και αυτο το θεμα με τα χρηματα με κανει να νιωθω καπως......πφφφφφ.....
θα περασει και αυτο....καποια στιγμη θα περασει.....:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
τα λεφτά αυτά που δίνουν οι γονείς έτσι απλόχερα , είναι λεφτά χαράς...και αν δεν κατάλαβες τι εννοώ , σκέψου το θα καταλάβεις έξυπνη θα είσαι σίγουρα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
τα λεφτά αυτά που δίνουν οι γονείς έτσι απλόχερα , είναι λεφτά χαράς...και αν δεν κατάλαβες τι εννοώ , σκέψου το θα καταλάβεις έξυπνη θα είσαι σίγουρα ;)
καταλαβαινω....εννοειται πως οι ανθρωποι αυτοι οι γονεις μας δηλαδη κανουν τα παντα για το παιδι τουςς...και σιγουρα αν δεν περασω κανενας δεν θα μου πει ''πηγαν τσαμπα τα λεφτα που δωσαμε για σενα,εισαι ασχαριστη,δεν διαβασες κτλπ.'' ισα ισα που οι γονεις μου και γενικα πιστευω ολοι οι γονεις κανουν οτι μπορουν για να μην στερησουν τπτ στο παιδι τους στο θεμα της εκπαιδευσης. ειναι το τι θα αισθανομαι εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinaki!!

Νεοφερμένος

Η χριστινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
παιδια σημερα μασ ειπε η καθηγιτρια μασ οτι οι πανελινειεσ μαλον θα γινουν απο 10 με 14 μαιου !!!που σημενει απο τι μασ ειπε οτι μονο 7 βδομαδεσ μαθημα εχουμε ....!!!!!!!!!!πφφφ δεν θελω να ακουω να λενε ποσο εχουμε ακομα ...ανγωωννομαι απιστευτα!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
χριστινάκι μην ασχολείσαι με το πότε δίνεις , πότε δίνουμε δηλαδή , να σε νοιάζει να διαβάζεις κανονικά , κάνε το πρόγραμμα σου κανόνισε να διαβάζεις όπως ήσουν στην αρχή της χρονιάς...ο καιρός περνάει , μην φοβάσαι επειδή περνάει έτσι...να χαίρεσαι που έρχεται , όχι να αγχώνεσαι...πάς να γράψεις κάτι που ξέρεις , δεν πάς να γράψεις κάτι άγνωστο...διώξε το άγχος...φιλικά Κυριάκος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
αν και νομιζω οτι αρχιζουμε ή 17 ή 19.οι οριστικες ημερομηνιες δεν εχουν δοθει ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Νταξει ολοι αγχωνομαστε οσο πλησιαζουν οι μερες! αλλοι λιγοτερο αλλοι περισσοτερο
2 βδομαδες ειναι οι πανε/ες που θα παει θα περασουν!~ Καλο κουραγιο που ειπε και ο Ολι ρεν :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
"
χριστινάκι μην ασχολείσαι με το πότε δίνεις , πότε δίνουμε δηλαδή , να σε νοιάζει να διαβάζεις κανονικά , κάνε το πρόγραμμα σου κανόνισε να διαβάζεις όπως ήσουν στην αρχή της χρονιάς...ο καιρός περνάει , μην φοβάσαι επειδή περνάει έτσι...να χαίρεσαι που έρχεται , όχι να αγχώνεσαι...πάς να γράψεις κάτι που ξέρεις , δεν πάς να γράψεις κάτι άγνωστο...διώξε το άγχος...φιλικά Κυριάκος
Εχω να κανω μια παρατηρηση.

Οι περισσοτεροι αγχωνονται υπερβολικα πολυ τωρα που φτανει ο καιρος για τις Πανελληνιες.

Ρε παιδια ok,κι εγω Πανελληνιες δινω,αγχωνομαι. Αλλα σκεφτειτε πως επιτελους φτανει ο καιρος.

Να δωσουμε,να τελειωνουμε επιτελους!

Δεν θελετε να τελειωσει αυτο το μαρτυριο πια? (!)

Σχολειο-φροντιστηριο-διαβασμα. Διαβασμα-φροντιστηριο-σχολειο.

Δεν εχετε βαρεθει? Δεν εχετε πει ακομα" ΒΑΡΕΘΗΚΑ γ*μω το στανιο μου".

Πρεπει να χαιρεστε που περνα ο καιρος.

Σκεφτειτε λιγο πως θα ειστε μετα απο τις Πανελληνιες. Σκεφτειτε ποσα πραγματα εχετε αναβαλει λογω διαβασματος.

Δεν σταματαει η ζωη επειδη δινουμε Πανελληνιες.

Ενας βαρβαρος θεσμος ειναι. Τιποτα παραπανω.

Αντε γιατι εχω βαρεθει με ολη αυτη την "υπερεκτιμηση" που δινουμε ολοι στις Πανελληνιες.

Δεν κρινεται το ποσο αξιζει ο καθενας απο σας απο αυτο τον θεσμο. Καταλαβετε το αυτο.

Οι Πανελληνιες ειναι η πληγη του ελληνικου εκπαιδευτικου (λεμε τωρα) συστηματος,που αντι να επουλωνεται,γινεται ολο και πιο βαθια.

Να βλεπετε περα απο αυτο,να ακολουθειτε τα ονειρα σας,να ελπιζετε.Μονο ετσι θα υπαρξει ελπιδα για να γινουμε κατι καλυτερο.

Αυτα απο μενα. Καλη επιτυχια σε ολους μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
να πω κάτι τελευταίο...παιδιά...αγχωνόμαστε για τις πανελλαδικές , ενώ κάνετε ένα κλικ με το χέρι σας και πεθαίνουν χιλιάδες άνθρωποι , συγγενείς , φίλοι , χάνουν την ζωή τους . Αν έτυχε να είδατε εχτές στην τηλεόραση τι έγινε με το κοριτσάκι που σκοτώθηκε στο τροχαίο με το αυτοκίνητο μπροστά στα μάτια του πατέρα της ενώ διέσχιζε τον δρόμο . Συμμαθήτρια μου ήταν...στο ίδιο σχολείο ήταν, ακριβώς απ'έξω από το σχολείο, αυτό το κοριτσάκι δηλαδή γιατί να το έπαθε? Σήμερα έχασα και άλλον άνθρωπο από την ζωή...Δηλαδή κάθεστε και σκάτε για τις πανελλαδικές ρε παιδιά? Αν είναι δυνατόν...εντάξει αν δεν μπήκατε φέτος θα μπείτε του χρόνου πώς κάνετε έτσι? Κλάιν μάιν δηλαδή...είναι χαζό να σκάτε για αυτό το πράγμα...κοιτάξτε που δίπλα σας ο κόσμος πεθαίνει, να κάνετε και τον σταυρό σας που είστε γεροί και δυνατοί , όλα τα άλλα έρχονται ...αυτά !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaki

Νεοφερμένος

Η Danaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
να πω κάτι τελευταίο...παιδιά...αγχωνόμαστε για τις πανελλαδικές , ενώ κάνετε ένα κλικ με το χέρι σας και πεθαίνουν χιλιάδες άνθρωποι , συγγενείς , φίλοι , χάνουν την ζωή τους . Αν έτυχε να είδατε εχτές στην τηλεόραση τι έγινε με το κοριτσάκι που σκοτώθηκε στο τροχαίο με το αυτοκίνητο μπροστά στα μάτια του πατέρα της ενώ διέσχιζε τον δρόμο . Συμμαθήτρια μου ήταν...στο ίδιο σχολείο ήταν, ακριβώς απ'έξω από το σχολείο, αυτό το κοριτσάκι δηλαδή γιατί να το έπαθε? Σήμερα έχασα και άλλον άνθρωπο από την ζωή...Δηλαδή κάθεστε και σκάτε για τις πανελλαδικές ρε παιδιά? Αν είναι δυνατόν...εντάξει αν δεν μπήκατε φέτος θα μπείτε του χρόνου πώς κάνετε έτσι? Κλάιν μάιν δηλαδή...είναι χαζό να σκάτε για αυτό το πράγμα...κοιτάξτε που δίπλα σας ο κόσμος πεθαίνει, να κάνετε και τον σταυρό σας που είστε γεροί και δυνατοί , όλα τα άλλα έρχονται ...αυτά !!!
σωστος!!!!
πολυ σωστος!!!!και λυπαμαι για την απωλεια σου.
οι πανελληνιεσ δεν καθοριζουν την ζωη μασ οπωσ νομιζα μεχρι πριν λιγο καιρο!χανουμε στιγμεσ απο την εφηβικη ζωη μασ για μια δοκιμασια που στην τελικη μπορει και να μην αξιζει απολυτωσ τπτ!σημερα δεν πηγα σχολειο για να διαβασω.....εχασα τοση ωρα απο τη ζωη μου για να ασχοληθω με μαθηματικα και χημεια!!!!προσωπικα απο την εφηβικη μου ζωη εχω να θυμαμαι μονο διαβασμα και αγχοσ!εχετε νιωσει ανεμελα χωρισ αγχοσ χωρσ εννοιεσ?!?ειναι αδικοοοοο
γιατι ενα παιδι που διαβαζει και εχει γνωσεις να μην παρασει μονο και μονο απο μια ενδεχομενως αποτυχημενη 3ωρη δοκιμασια?ελεοσσσσ.......
ειναι τοσο ψυχοφθορο και αναξιοκρατικο ολο αυτο και στην ουσια δεν προσφερει τπτ....ουτε ευκαιριεσ ουτε διεξοδουσ!ουσιαστικα μασ εγκλωβιζει μεσα σε κατεστραμενα πανεπιστημια και μασ μαθαινουν να σκεφτομαστε μικροαστικα με μια ψευδαισθηση "βολεματοσ".......
ειναι τραγικο να σου περιοριζουν τα ονειρα σου μονο και μονο επειδη δεν μπορουν να σου προσφερουν τπτ καλυτερο ενω παραλληλα δεν σου δινουν την δυνατοτητα να παρεισ το μελλον στα χερια σου.....
ολη αυτη η ιδεα που εχει δημιουργηθει γυρω απο τισ παν. ειναι ρατσιστικη.....δηλαδη οποιο παιδι δεν τα καταφερει με την πρωτη ή αν ακομα και δεν τα καταφερει καθολου θεωρειται......τουλαχιστον ανικανο!!!!!δε ειναι ετσι ρε γαμωτοοοοο....δεν ειναι ετσι!!!!!γτ πρεπει να ειναι η τριτοβαθμια εκπαιδευση ο μονοσ τροποσ να αποκτησεισ κυροσ?!?!
ουφ τα ειπα και ξεθυμανα......συγγνωμη για το ξεσπασμα αλλα λιγο το πολυ διαβασμα απο το πρωι λιγο το ολο κλιμα....εεε δεν θελει πολυ ο ανθρωπος.....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
σωστος!!!!
πολυ σωστος!!!!και λυπαμαι για την απωλεια σου.
οι πανελληνιεσ δεν καθοριζουν την ζωη μασ οπωσ νομιζα μεχρι πριν λιγο καιρο!χανουμε στιγμεσ απο την εφηβικη ζωη μασ για μια δοκιμασια που στην τελικη μπορει και να μην αξιζει απολυτωσ τπτ!σημερα δεν πηγα σχολειο για να διαβασω.....εχασα τοση ωρα απο τη ζωη μου για να ασχοληθω με μαθηματικα και χημεια!!!!προσωπικα απο την εφηβικη μου ζωη εχω να θυμαμαι μονο διαβασμα και αγχοσ!εχετε νιωσει ανεμελα χωρισ αγχοσ χωρσ εννοιεσ?!?ειναι αδικοοοοο
γιατι ενα παιδι που διαβαζει και εχει γνωσεις να μην παρασει μονο και μονο απο μια ενδεχομενως αποτυχημενη 3ωρη δοκιμασια?ελεοσσσσ.......
ειναι τοσο ψυχοφθορο και αναξιοκρατικο ολο αυτο και στην ουσια δεν προσφερει τπτ....ουτε ευκαιριεσ ουτε διεξοδουσ!ουσιαστικα μασ εγκλωβιζει μεσα σε κατεστραμενα πανεπιστημια και μασ μαθαινουν να σκεφτομαστε μικροαστικα με μια ψευδαισθηση "βολεματοσ".......
ειναι τραγικο να σου περιοριζουν τα ονειρα σου μονο και μονο επειδη δεν μπορουν να σου προσφερουν τπτ καλυτερο ενω παραλληλα δεν σου δινουν την δυνατοτητα να παρεισ το μελλον στα χερια σου.....
ολη αυτη η ιδεα που εχει δημιουργηθει γυρω απο τισ παν. ειναι ρατσιστικη.....δηλαδη οποιο παιδι δεν τα καταφερει με την πρωτη ή αν ακομα και δεν τα καταφερει καθολου θεωρειται......τουλαχιστον ανικανο!!!!!δε ειναι ετσι ρε γαμωτοοοοο....δεν ειναι ετσι!!!!!γτ πρεπει να ειναι η τριτοβαθμια εκπαιδευση ο μονοσ τροποσ να αποκτησεισ κυροσ?!?!
ουφ τα ειπα και ξεθυμανα......συγγνωμη για το ξεσπασμα αλλα λιγο το πολυ διαβασμα απο το πρωι λιγο το ολο κλιμα....εεε δεν θελει πολυ ο ανθρωπος.....:/:
Μπραβο ρε κοπελα μου,συμφωνω μαζι σου και με τον Κυριακο.
Ειναι απιστευτο το ποση πλυση εγκεφαλου εχουμε υποστει ολοι μας για να φτασουμε στο σημειο να νομιζουμε οτι οι Πανελληνιες κρινουν το μελλον μας!
Μεγαλυτερη π*απαρια δεν εχω ακουσει στη ζωη μου.
Πως κρινουν οι Πανελληνιες το μελλον μου γαμ*το???

Που τα μισα παιδια αφου βγουν απο το πανεπιστημιο δεν εχουν δουλεια,που αναγκαζονται να σπουδαζουν για ολη τους τη ζωη,να αποκτησουν χαρτια,διπλωματα,αδειες.

ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΔΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΠΛΩΜΑΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΝΘΡΩΠΟ?

Να πω κατι χαρακτηριστικο που μου συνεβη προχθες.
Δεν ειχα φροντιστηριο και ειχα αρκετο χρονο για να κατσω να διαβασω.
Ε λοιπον τα εγραψα ολα και προτιμησα να κατσω να συζητησω με τη μητερα μου.
Ναι οσο απιστευτο κι αν ακουγεται ειχα πανω απο 5 μηνες να κατσω να συζητησω με τη μητερα μου,που την βλεπω καθε μερα.
ΓΙΑΤΙ??
Επειδη δεν προλαβαινα.
Επειδη ειχα φροντιστηρια.
Γι αυτο εχουμε γινει ολοι ετσι οπως εχουμε γινει.
Γι αυτο οι ανθρωπινες σχεσεις εχουν καταντησει μονο τυπικες,χωρις ουσιαστικο περιεχομενο.
Ετσι δεν παμε μπροστα,παμε πισω.
Αυτο το παραμυθακι για την καταργηση των Πανελληνιων το ακουμε εδω και 20 χρονια.

Πως στο διαλο θα αλλαξει αυτο το κρατος δεν μπορω να το καταλαβω.
Για φτυσιμο ειναι ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top