Πανελλήνιες 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΡΑΦΑ

Νεοφερμένος

Η ΡΑΦΑΗΛΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ελασσόνα (Λάρισα). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλή επιτυχία ρε παιδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
αν δε θα μπορει να τα λυσει και ο καλα διαβασμενος, τοτε σημαινει οτι θα δε θα γραψει κανεις αυτο το θεμα, και αν δε γραψει κανεις αυτο το θεμα, σημαινει οτι ολοι θα χασουν 25 μορια απο αυτο το μαθημα, και αμα χασουνε 25 μορια απο αυτο το μαθημα θα βγαλουν λιγοτερα μορια, και αν βγαλουν λιγοτερα μορια θα πεσουν πιθανοτατα οι βασεις...

Ελεος, ολα τα θεματα γραφονται! αν δε λυνονταν δε θα εμπαιναν
Ναι αλλα εγω δεν ειπα τι θα γινει μετα(αν θα πεσουν-ανεβουν τα μορια).Απλα ειπα υπαρχουν ευκολα και δυσκολα θεματα.Βλεπε μαθ κατ 2008...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι κάνει ένα θέμα δύσκολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Τι κάνει ένα θέμα δύσκολο?

Πολλά πράγματα.
Πρώτα απ'όλα οι υποκειμενικές γνώσεις του καθενός πάνω σε ένα συγκεκριμένο μάθημα, η ευστροφία του υποψηφίου κτλ..
Επίσης το πόσο διαδεδομένο είναι το είδος της άσκησης (πχ να σου ζητήσει κάτι που το έχεις λύσει πολλές φορές...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Ναι αλλα εγω δεν ειπα τι θα γινει μετα(αν θα πεσουν-ανεβουν τα μορια).Απλα ειπα υπαρχουν ευκολα και δυσκολα θεματα.Βλεπε μαθ κατ 2008...

Ολα τα θεματα λυνονται

Αυτο που αρκετοι δεν εχουν καταλαβει ειναι οτι οταν πεφτουν οι βασεις σημαινει οτι πεφτει πανω κατω και το επιπεδο αποδοσης των μαθητων στις πανελληνιες! δεν τις καθοριζει καποιος αλλος τις βασεις, η βαση ειναι τα μορια του τελευταιου εισακτεου! Μπορει και τυχαια πχ μια σχολη να ανεβασει η να κατεβασει τη βαση της, πχ σε μια σχολη με 100 εισακτεους, η βαση ειναι 17.000 μορια το 2008
το 2009 μπορει οι 99 πρωτοι να εχουν γραψει 18.000 μορια και ο 100ος, δηλαδη ο τελευταιος να εγραψε 16.800 ! αυτοματως η βαση παει στο 16.800! Ακραια περιπτωση αλλα συμβαινει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drayton

Νεοφερμένος

Ο Drayton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Πού εξυπηρετεί το να λέμε ότι θα είναι δύσκολα ή έυκολα τα θέματα?Υπάρχουν πολλοί που ακόμα και από έναν άγνωστο στο ίντερνετ μπορεί να επηρεαστούν ψυχολογικά.
Απλή λογική.



Εύχομαι να είσαι ψύχραιμος τύπος!! Γιατι δεν ξέρεις πόσο ψυχολογικά θα επηρεαστείς απο αυτά που θα ακούς το καλοκαίρι άνοδος, πτώση, άνοδος, πτώση και πάει λέγοντας ( θετικά ή αρνητικά). Δεν ξέρω αν θυμάσαι τις εκτιμήσεις το καλοκαίρι του 2009. Η καλύτερα για να μην δημιουργηθεί και πάλι θέμα ευχομαι να ακούσεις καλά νέα όταν θα έρθει η ώρα.:bravo:
-----------------------------------------
Συγχαρητήρια, γιατί έγραψες πολύ καλά. Εγώ Ιστορία & αρχαιολογία Ιωαννίνων με 15.600. Δεν αρπάχτηκα απλώς κι εγώ είπα μια άποψη για να μην αγχώνονται τα παιδιά...


O. k ρε φίλε κανένα πρόβλημα. Συγχαρητήρια και σε εσένα!:bravo: Πρώτη σου επιλογή ήταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εύχομαι να είσαι ψύχραιμος τύπος!! Γιατι δεν ξέρεις πόσο ψυχολογικά θα επηρεαστείς απο αυτά που θα ακούς το καλοκαίρι άνοδος, πτώση, άνοδος, πτώση και πάει λέγοντας ( θετικά ή αρνητικά). Δεν ξέρω αν θυμάσαι τις εκτιμήσεις το καλοκαίρι του 2009. Η καλύτερα για να μην δημιουργηθεί και πάλι θέμα ευχομαι να ακούσεις καλά νέα όταν θα έρθει η ώρα.:bravo:

Εγώ μια χαρά ψύχραιμη είμαι,μην ανησυχείς.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

namata

Νεοφερμένος

Ο namata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας παιδια !Θελω να περάσω αστυφυλάκων!τι πρπει να κάνω και πως τις βλέπετε τις βάσεις για αστυνομία φέτος΄΄!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Γεια σας παιδια !Θελω να περάσω αστυφυλάκων!τι πρπει να κάνω και πως τις βλέπετε τις βάσεις για αστυνομία φέτος΄΄!

Λοιπόν πρέπει να στρωθείς στο διάβασμα, ή καλύτερα να διαβάσεις οργανωμένα και σωστά δομημένα ώστε να μην έχεις κενά κτλ.

Για τις βάσεις είναι πολύ νωρίς ακόμα, οι (έστω και στοιχειωδώς) βάσιμες προβλέψεις θα βγουν αφού γράψουμε :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drayton

Νεοφερμένος

Ο Drayton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Λοιπόν πρέπει να στρωθείς στο διάβασμα, ή καλύτερα να διαβάσεις οργανωμένα και σωστά δομημένα ώστε να μην έχεις κενά κτλ.

Για τις βάσεις είναι πολύ νωρίς ακόμα, οι (έστω και στοιχειωδώς) βάσιμες προβλέψεις θα βγουν αφού γράψουμε :no1:

Ναι όντως πρέπει να διαβάσει και συγκεκριμένα όπως σωστά ανέφερες οργανωμένα και δομημένα άλλα όχι και σκοτωθεί δεν απιτεί ιδιαίτερα υψηλά μόρια (χωρίς να παρεξηγηθούμε έτσι). Σε λογικά πλαίσια αν διαβάσει ένα τετράωρο περίπου κάθε ημέρα και μία καλή επενάληψη αυτά που έκανα στα φροντιστήρια την εβδομάδα που πέρασε, μιά χαρά θα είναι.
Για τις βάσεις καλύτερα ρε παιδιά μην ρωτάτε και μην απαντάται διότι ποτέ δεν ξέρετε τι μπορεί να γίνει. Good luck!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Ναι όντως πρέπει να διαβάσει και συγκεκριμένα όπως σωστά ανέφερες οργανωμένα και δομημένα άλλα όχι και σκοτωθεί δεν απιτεί ιδιαίτερα υψηλά μόρια (χωρίς να παρεξηγηθούμε έτσι). Σε λογικά πλαίσια αν διαβάσει ένα τετράωρο περίπου κάθε ημέρα και μία καλή επενάληψη αυτά που έκανα στα φροντιστήρια την εβδομάδα που πέρασε, μιά χαρά θα είναι.
Για τις βάσεις καλύτερα ρε παιδιά μην ρωτάτε και μην απαντάται διότι ποτέ δεν ξέρετε τι μπορεί να γίνει. Good luck!!:no1:
Με τιποτα τοσο πολυ για 13.000-14.000 μορια.Βασικα δεν υπαρχει χ χρονος διαβασματος για ψ μορια αλλα μου φενεται υπερβολικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drayton

Νεοφερμένος

Ο Drayton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ο χρόνος διαβάσματος να ξέρεις ότι υπάρχει, απλά στην τρίτη λυκείου είναι ιδιαιέτερα δύσκολος. Συνήθως τα φροντιστήρια τα έχουμε απόγευμα οπότε για διάβασμα μένει μόνο το βράδυ απο εννέα δηλαδή και πέρα. Μην ξεχνάμε κιόλας ότι το πόσο διαβάζει κάποιος είναι υποκειμενικό θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Μην ξεχνάμε κιόλας ότι το πόσο διαβάζει κάποιος είναι υποκειμενικό θέμα.
Αυτο ακριβως ειπα!Αλλα μη γελιομαστε...Νομιζω πως 4 ωρες για 13.000-14.000 που ειπες ειναι πολλες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω παίζει να μην έχω κλείσει ποτέ 4ωρο σε μέρα εκτός σαββατοκύριακου.Βαδίζω σταθερά στο δρόμο της αποτυχίας.
Ή μήπως όχι;
Πάντως τα ξέρω αρκετά καλύτερα από τους περισσότερους πολυδιαβαστερούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω παίζει να μην έχω κλείσει ποτέ 4ωρο σε μέρα εκτός σαββατοκύριακου.Βαδίζω σταθερά στο δρόμο της αποτυχίας.
Ή μήπως όχι;
Πάντως τα ξέρω αρκετά καλύτερα από τους περισσότερους πολυδιαβαστερούς.
:iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ωραια, θα βγαλω 14000 μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

namata

Νεοφερμένος

Ο namata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια σας ευχαριστω για την βοηθεια!αλλα αν για αστυφυλακων απαιτειται 4 ωρες διαβασμα ημερισιως τοτε για ιατρικη και αξιωματικων ποσες ωρες απαιτουνται για διαβασμα!;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
O. k ρε φίλε κανένα πρόβλημα. Συγχαρητήρια και σε εσένα!:bravo: Πρώτη σου επιλογή ήταν;[/quote]

Nαι πρώτη επιλογή....:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
παιδια σας ευχαριστω για την βοηθεια!αλλα αν για αστυφυλακων απαιτειται 4 ωρες διαβασμα ημερισιως τοτε για ιατρικη και αξιωματικων ποσες ωρες απαιτουνται για διαβασμα!;;;;

Ρε παιδιά, λέμε τα ίδια και τα ίδια και ήδη έχει καταντήσει κουραστικό. Δεν υπάρχει στάνταρ αριθμός ωρών για να βγάλουμε Χ μόρια. Όπως βολεύεται ο καθένας... Μέχρι τέλη Οκτώβρη θα ξέρει ο καθένας πόσο χρειάζεται να διαβάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

namata

Νεοφερμένος

Ο namata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
γεια σας παιδια μια ερώτηση!ειμαι μέλος τρίτεκνης οικογένειας και o μεγαλύτερός μου αδερφός ειναι 26 χρονών !Μήπως γνωρίζει κάποιος αν πιάνομαι ως ειδικη κατιγορια τριτεκνίας στις βάσεις;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top