tes11

Νεοφερμένος

Ο tes11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Η πραγματικότητα είναι πως τα μαθηματικά θα μου φανούν εύκολα. Επειδή όμως γνωρίζω τις παγίδες που κρύβουν, σκέφτομαι μήπως τελικά επιλέξω την σιγουριά της Βιολογίας. Δεν ξέρω ακόμη.

Πάντως σήμερα κάποιοι μου είπαν πως δεν μπορώ να δώσω Πανελλήνιες, γιατί πρέπει πρώτα να δώσω όλα τα μαθήματα της Γ' Λυκείου ώστε να έχω δικαίωμα πρόσβασης. Και ακόμη ότι ο δικός μου προφορικός βαθμός θα είναι ο βαθμός απολυτηρίου. (??)

Δεν πιστεύω πως έχουν βάση τα όσα μου είπαν , αλλά και έτσι να είναι δεν με ενοχλεί καθόλου. Απλά θα χρειαστεί να διαβάσω λίγο παραπάνω μαθήματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Αυτο που σου ειπαν, οτι δηλαδη πρεπει να δωσεις ολα τα μαθηματα της Γ Λυκειου, ειναι εντελως ατοπο!! Πανελληνιες μπορεις να δωσεις σιγουρα και σου το λεω με απολυτη βεβαιοτητα... Οσο για τον προφορικο βαθμο δε χρειαζεται να φοβασαι κατι, γιατι πολυ απλα δε θα μετρησει στη βαθμολογια σου!! Στην περιπτωση σου μετραει καθαρα και μονο ο βαθμος των πανελληνιων...

Ελπιζω να βοηθησα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
έτσι θα έχεις τη δυνατότητα να δώσεις και α.ο.θ όπου είναι τραγικά τα πράγματα για κάποιον που έχει βγάλει σχετική σχολή.υποψία μίκρο είναι το μάθημα και εισαγωγικά του οικ.συστήματος τι είναι οικονομία και άλλα τέτοια όλη την ώρα με πίνακες ασχολείσε οριακών και μέσων εσόδων-εξόδων και θα σου δώσει καλό bonus δεδομένου ότι θα γράψεις και εκεί άριστα και ας μην είναι στο πεδίο σου,μπαίνει στον μ.ο των γραπτών σου παντού και σε τραβάει.δεν ξέρω αν ισχύει και για του χρόνου αυτό αλλά πριν 2-3 χρόνια ίσχυε στο απόλυτο.αν ξέρει κάποιος σίγουρα ας πει,θα σε βοηθήσει πάρα πολύ.
Αυτο δεν ισχυει πια.. Αν επιλεξεις ΑΟΘ μετραει μονο για το 5 πεδιο (οικονομικες σχολες). Σε όλα τα υπόλοιπα πεδία δεν υπολογίζεται στον μέσο όρο. Θα σου πρότεινα να δώσεις μαθηματικά γενικής γιατί απο την στιγμή που θα κανεις μαθηματικά κατευθυνσης θα σου φανουν γελοία. Και δεν είναι αναγκαστικό να δώσεις και το ΑΟΘ αν επιλεξεις μαθ. γεν. (εκτος και αν θες οικονομικες σχολές που δεν το νομίζω...:P:P). Θέλω και εγω να δηλώσω παιδαγωγικά αλλα δεν ξερω αν βάλω Αλεξανρδρούπολη σαν πρώτη πόλη... (βαρέθηκα τόσα χρόνια εδω..:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
μεγάλο σπάσιμο να μην μετράει το αοθ.
μα κανείς να μην αναγνωρίζει την επιστήμη μας???:mad:ντροπή!:mad:

το πιο σίγουρο τότε είναι να πάρεις τηλέφωνο στο υπουργείο ή στο σχολείο από το οποίο αποφοίτησες για να σου πουν ακριβώς τι χρειάζεται και να ξεμπερδέψεις,μια κι έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tes11

Νεοφερμένος

Ο tes11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αυτο που σου ειπαν, οτι δηλαδη πρεπει να δωσεις ολα τα μαθηματα της Γ Λυκειου, ειναι εντελως ατοπο!! Πανελληνιες μπορεις να δωσεις σιγουρα και σου το λεω με απολυτη βεβαιοτητα... Οσο για τον προφορικο βαθμο δε χρειαζεται να φοβασαι κατι, γιατι πολυ απλα δε θα μετρησει στη βαθμολογια σου!! Στην περιπτωση σου μετραει καθαρα και μονο ο βαθμος των πανελληνιων...

Ελπιζω να βοηθησα!!

Βοήθησες υπεραρκετά!! Σε ευχαριστώ. Πολλές φορές ο κόσμος δεν θέλει να δώσει τις σωστές πληροφορίες. Σε ευχαριστώ που δεν είσαι ένας από αυτούς.

Δηλαδή, παιδιά αν δώσω Μαθηματικά (Γ.Π.) δεν δίνω (μάλλον) και ΑΟΘ. Από την μια έχουμε μαθηματικά που έχουν ασκήσεις, άρα και υψηλό βαθμό ρίσκου, αλλά και ΑΟΘ που παρ'όλη την ευκολία του κρύβει αρκετές παγίδες.
Και από την άλλη έχω Βιολογία που έχει κυρίως Θεωρία.
Πιστεύω πως είναι εύκολη η επιλογή.

Καλό Πάσχα σε όλους και καλά να περάσετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
To ΑΟΘ είναι επιπλεόν μάθημα δηλαδή το 6+1. Και πρέπει υποχρεωτικά να το πάρεις με μαθηματικά Γ.Π. Βιολογία τότε αν νιώθεις πιο άνετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Αν έχεις σκοπο να δηλώσεις σχολές του 5 πεδίου πέρνεις και ΑΟΘ. Δεν είναι υποχρεωτικό μάθημα. Επιλογής είναι και είναι το έβδομο μάθημα που πρέπει να δώσεις. Αν πάρεις Μαθηματικα Γεν. δεν είναι αναγκαίο να πάρεις και ΑΟΘ. Το αντίθετο ειναι αν πάρεις ΑΟΘ πρέπει να παρεις μαθ. γεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strsismos88

Νεοφερμένος

Ο strsismos88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Γεια σας παιδια, εμενα μετα απο ολα αυτα τα μηνυματα μου δημιουργηθηκε η απορια, αν εγω που τελειωσα το γενικο λυκειο το 2007, για να ξαναδωσω το 2011 θα πρεπει να ξαναπαω σχολειο η μονο να δωσω πανελληνιες? Αυτος ο νομος με τα 2 χρονια ειναι υπαρκτος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RainbowEU

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δεν μπορείς να "ξαναπας" σχολείο! Πήρες απολυτήριο - Τέλος! Αυτό που πρέπει τώρα να κάνεις είναι τον Φεβρουάριο 2011, να πας στο Λύκειο από όπου αποφοίτησες και να κάνεις αίτηση για τις εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Έχω να κάνω μια άλλη ερώτηση. Κάποιος θέλει να ξαναδώσει πανελλήνιες και δεν θέλει να πάει φροντηστίριο. Υπάρχει η δυνατότητα άραγες να να πηγαίνει και να παρακολουθεί τα μαθήματα στο σχολειο. Όχι για να καλυτερεύσει τον βαθμό απολυτηρίου απλά για να κάνει προετοιμασία για τις πανελλήνιες.

......:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Έχω να κάνω μια άλλη ερώτηση. Κάποιος θέλει να ξαναδώσει πανελλήνιες και δεν θέλει να πάει φροντηστίριο. Υπάρχει η δυνατότητα άραγες να να πηγαίνει και να παρακολουθεί τα μαθήματα στο σχολειο. Όχι για να καλυτερεύσει τον βαθμό απολυτηρίου απλά για να κάνει προετοιμασία για τις πανελλήνιες.

......:hmm:
Ο αδερφος μου οταν πηγε να δωσει 2η φορα πανελληνιες δεν μπορουσε να κανει φροντιστηριο σε ενα μαθημα , επειδη δεν υπηρχε καποιο φροντ.Ρωτησε, και εμαθε οτι μπορουσε να παρακολουθησει την ενισχυτικη του σχολειου αλλα οχι το κανονικο προγραμμα. Ολα αυτα με επιφυλαξη , γιατι εχουν περασει αρκετα χρονια... Δεν χανεις τιποτα να παρεις κανενα τηλ στο λυκειο. Και αν ντρεπεσαι να παρεις τηλ. τον πρωην λυκειαρχη, πηγαινε στην καταλληλη ιστοσελιδα, βρες ενα τηλ ενος ημερησιου λυκειου και ρωτα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Χμμμ, κατάλαβα. Τουλάχιστον δεν ειμαι η μονη που έχω σκεφτεί κατι τέτοιο....:D
Πάντως θα ήταν ωραίο. Να είσαι πάλι στα θρανία αλλα επειδή το θέλεις εσύ και χωρίς να καίγεσε τι βαθμό θα πάρεις στο 4μηνό...:)

Βασικά εντάξει δεν το βιάζομαι κιόλας οπότε έχω χρόνο μέχρι να ρωτήσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Ενισχυτική για αποφοίτους...:hmm:Ωραία ιδέα και... οικονομική:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ώραια χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλοι που δίνουν πανελλαδικές σε μεγάλη ηλικία.. νόμιζα οτι ήμουν μόνος! :P
Εγώ βέβαια δεν είχα ξαναδώσει και είχα τελιώσει τεε (δηλαδή είνα σαν να μην πήγα λύκειο), και μάλιστα το 2001 αποφοιτησα. Έχω να προτείνω σε όσους δίνουν μετά απο χρόνια να κάνουν ιδιαιτερα και οχι φροντιστηρια. Δύσκολη χρονία που πέρασε, στερήθηκα πολλά αλλά τώρα έφτασε η στιγμή της αλήθειας... Λογοθεραπεία σου'ρχομαι! Άντε κουράγιο ρε guys/gals και καλή επιτυχία σε όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Κι εγώ δίνω φέτος πανελλήνιες. Άντε και καλή επιτυχία σε όλους μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πού θες να περάσεις Civilara , πάλι ? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Πού θες να περάσεις Civilara , πάλι ? :D

Όπου και να περάσω καλά θα 'ναι...πάλι:D. Την παρασκευή που είναι το πρώτο μάθημα ξεκινά και η άδειά μου;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το χεις hobby ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το χεις hobby ε?

Τώρα που πήρα το κολλάι θα ξαναδώσω και το 2011:D (αστειεύομαι βρε). Ότι μπορεί κάνει ο καθένας για να περάσει καλύτερα και 2 βδομάδες άδεια δεν με χαλάει καθόλου;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nagia

Νεοφερμένος

Η nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Γεια σας! Είμαι 24αρων χρονών είμαι απόφοιτη ΤΕΕ Β΄ κύκου Υγείας Πρόνοιας. Επειδή μικρή δεν είχα το μυαλό να κάτσω να διαβάσω και τωρα το έχω σκυλομετανιώσει εδώ και καιρό σκέφτομαι σοβαρά να δώσω πανελλήνιες (το 2011 δηλαδή). Έχω 3 απορίες
1ον. τη χρονιά εκείνη δεν είχα δώσει πανελλήνιες τώρα έχω το δικαίωμα να δώσω για πρώτη φορα?
2ον. Γενικά έχω το δικαίωμα σαν απόφοιτος ΤΕΕ ή πλέον όχι επειδή έχουν αλλάξει και έχουν γίνει ΕΠΑΛ
2ον. Αν έχω το δικαίωμα, τα μαθήματα γενικής παιδείας τα έχω ξεχάσει σε αυτή τη περίπτωση το σωστό είναι να αρχίσω ιδιαίτερα η μπορώ να παρακολουθώ στα ΕΠΑΛ Α μόνο τα μαθήματα των πενελληνίων (πρωην ΤΕΕ).
*και αν γνωρίζεται ποιά είναι αυτά τα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top