Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μπράβο Νάγια για το κουράγιο που πρόκειται να διαθέσεις...

Από όσο γνωρίζω όλοι έχουν δικαίωμα να δώσουν πανελλήνιες. Νομίζω πως το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε ένα σχολείο (σε αυτό που τελείωσες κατά προτίμηση) και να κάνεις όοολες τις ερωτήσεις του κόσμου :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nagia

Νεοφερμένος

Η nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πολύ!!! Το σκέφτομαι πολύ σοβαρα να το κάνω, απλά το θέμα είναι ότι έχουν καταργηθεί τα ΤΕΕ και έχουν γίνει ΕΠΑΛ. Στο internet Που το έχω ψάξει (και σε αυτό το τοπικ) βλέπω ότι μπορώ. Το θέμα είναι όμως ότι όταν αποφοίτησα δεν έδωσα για πανελλήνιες αν μπορώ τώρα μετα από 6 χρόνια να δώσω για πρώτη φορά. Επαιρνα την προηγούμενη βδομάδα τηλ στο παλιο μου λύκειο και έχει αλλάξει δ/νση και τηλ θα ψάξω να το βρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πολύ!!! Το σκέφτομαι πολύ σοβαρα να το κάνω, απλά το θέμα είναι ότι έχουν καταργηθεί τα ΤΕΕ και έχουν γίνει ΕΠΑΛ. Στο internet Που το έχω ψάξει (και σε αυτό το τοπικ) βλέπω ότι μπορώ. Το θέμα είναι όμως ότι όταν αποφοίτησα δεν έδωσα για πανελλήνιες αν μπορώ τώρα μετα από 6 χρόνια να δώσω για πρώτη φορά. Επαιρνα την προηγούμενη βδομάδα τηλ στο παλιο μου λύκειο και έχει αλλάξει δ/νση και τηλ θα ψάξω να το βρω.

Ενταξει δηλαδή ίδια περίπτωση με εμένα δηλαδή :P
Και εγώ τελείωσα ΤΕΕ και δεν είχα μυαλό τοτε.. ασε που ήμουν και τεμπέλης.. τεσπα, εννοειται οτι μπορείς να δώσεις πανελληνιες απλά για να δώσεις με τα 3 μαθηματα νομίζω οτι φέτος ήταν η τελευταία φορά. Πάντα όμως μπορείς να δώσεις με τα μαθήματα του ΕΠΑΛ η του γενικού λυκείου (οπως εγω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
γεια σου ναγια! χερομαι που βλεπω ατομα σαν και μενα! που δηλαδη ενω παλια ειχαν αλλου το μυαλο τους, τελικα αποφασισαν να δωσουν πανελληνιες!

εγω σου προτεινω να μην πας να ρωτισεις σε κανενα σχολειο! ειναι ολοι ανευθηνοι και δινουν λαθος πληροφοριες! στο δικο μου ΤΕΕ μου ειπε και η γραμματεας και ο διευθυντης οτι φετος ειναι η τελευταια χρονια που δινουμε πανελληνιες σαν ΤΕΕ κατι που τελικα δεν ισχυει! στην πραγματικοτητα μπορουμε να δωσουμε αλλη μια χρονια (δηλαδη και το 2011) συμφωνα με την εφημεριδα της κυβερνησης. για εγκυρες απαντησεις θα σε συμβουλεβα να πας στη διευθυνση δευτεροβαθμιας εκπεδευσης της περιοχης σου (η να ρωτισεις εμενα οτι θελεις μιας και εχω μαθει ολα τα δικαιοματα του αποφοιτου ΤΕΕ απεξω). σαν αποφοιτη ΤΕΕ μπορεις να δωσεις το 2011 πανελληνιες με 3 μαθηματα. τα 2 απο αυτα ειναι νέα ελληνικά και μαθηματικά. το τριτο μαθημα ειναι το μαθημα ειδικοτητας. δεν ειναι απαραιτητο να ειναι το μαθημα της ειδικοτητας που εχεις αποφοιτησει... μπορεις να επιλεξεις εσυ μεσω πιας ειδικοτητας θα δωσεις πανελληνιες ασχετα αν εχεις τελειωσει νοσηλευτικη. την ύλη των μαθημάτων μπορεις να την κατεβασεις απο εδώ (μη δινεις σημασια στο 2008 που βλεπεις...).

τελος απ το 2012 οι αποφοιτοι ΤΕΕ θα δινουν πανελληνιες τα μαθηματα του επαλ Α ομαδας τα οποια ειναι 4 (δεν μας συμφερει;))
μια απ τις επομενες μερες ομως θα παω στη δευτεροβαθμια εκπαιδευση να κοιταξω αυτο που μας ειπε ο φιλος Megistros οτι δηλαδη ενας αποφοιτος ΤΕΕ εχει δικαιομα να συμετασχει στις πανελληνιες του ΓΕΛ (κατι που δεν εγινε ποτε γνωστο στους μαθητες των ΤΕΕ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
μια απ τις επομενες μερες ομως θα παω στη δευτεροβαθμια εκπαιδευση να κοιταξω αυτο που μας ειπε ο φιλος Megistros οτι δηλαδη ενας αποφοιτος ΤΕΕ εχει δικαιομα να συμετασχει στις πανελληνιες του ΓΕΛ (κατι που δεν εγινε ποτε γνωστο στους μαθητες των ΤΕΕ).

Να πας φίλε μου! και να αρχίσεις να ετοιμάζεσαι γιατι σε περιμένει μακρύς κ δύσκολος δρόμος:book:
Σήμερα έδωσα λογοτεχνία. Τι παραπάνω αποδεικτικό θέλεις?? :P
Επαναλαμβανω όμως οτι ο αποφοιτος τεε θα δώσει μαθήματα γελ οχι του τεε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
δεν ειναι οτι δεν σε πιστευω οτι το καταφερες... το θεμα ειναι οτι δεν πιστευω οτι θα επιτραπει σε αλλους να δωσουν σαν ΓΕΛ.. στην ελλαδα ζουμε... δεν μπορεις να χεις εμπιστοσυνη στους νομους.

οντως αν τελικα κανω αυτο που εκανες κ συ, μαλλον θα αρχισω απ τον ιουνιο να ετοιμαζομαι μιας και εχω πολλααααα κενα να καλυψω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Μακαρι γμτ..............:confused: Θελω τοσο πολυ να περασω! Να ερθει η μερα να δω τα αποτελεσματα και να εχω βγαλει ενα 17000 (pssssssssssss) Θα τρελαθω απο την χαρα μου! Αλλα σκεφτομαι και το αλλο: να ερθει η μερα να δω τα αποτελεσματα και να εχω βγαλει ενα 10000 θα παω να πηδηξω απο το βουνο :P
Εξαντλητικη χρονια και δεν την περιμενα ετσι.Μακαρι να εδινα περυσι! Τα θεματα ηταν ευκολουτσικα.
Ποιος ξερει τι θα βαλουνε σε εμας φετος??
Αλλα παμε για να δωσουμε τον καλυτερο μας ευατο να ειμαστε συγκεντρωμενοι και οτι γινει εγινε! Δεν χαθηκε και ο κοσμος.Υπαρχει και η δευτερη χρονια :D

Τα ίδια με πέρυσι!!χαχα!:P


Δηλαδη δηλαδη....?? Τα θεματα λες να ειναι περιπου στο ιδιο επιπεδο με τα περσυνα??! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Σήμερα έδωσα λογοτεχνία. Τι παραπάνω αποδεικτικό θέλεις?? :P
Επαναλαμβανω όμως οτι ο αποφοιτος τεε θα δώσει μαθήματα γελ οχι του τεε.

Δίνεις? Μπράβο!!! Πόσα χρόνια είναι που έχεις αποφοιτήσει? Πως τα βλέπεις τα πράγματα?
Παιδια εμένα όλοι απ'το περιβάλλον μου με έχουν απογοητεύσει πάρα πολύ, μου λένε ότι είναι πολύ δύσκολο να τα καταφέρω μετά από τόσα χρόνια, ότι θα ξοδέψω πάρα πολλά λεφτά και αν δεν τα καταφέρω θα πάνε χαμένα, κάποιοι μου λένε ότι σκέφτομαι και χαζά γιατί με τη δουλεία δεν θα μπορέσω να διαβάζω ταυτόχρονα... Εν ολίγοις ότι η μέρα στην πραγματικότητα έχει 12 - 13 ώρες εκ των όποιον τις 10 δουλεύουμε. Εσείς σε τι συνθήκες ζείτε? Δουλεύετε ταυτόχρονα? Θέλω πάρα πολύ να περάσω Νοσηλευτική ή Μαιευτική. Δεν θέλω να καταντήσω σε κανένα ΙΕΚ στο τέλος. Τα κολέγια εδώ στην Ελλάδα αναγνωρίζονται? Αλλά άλλο ΤΕΙ Νοσηλευτικής και άλλο κάποιο Κολέγιο (άσε που είναι πάρα πολλά τα λεφτά)
*Τι σημαίνει ότι οι απόφοιτοι των ΤΕΕ δίνουν σαν ΓΕΛ? τι είναι το ΓΕΛ? Γενικό Λύκειο? :redface:

Αποφοίτησα το 2000-2001. Περιττό να πώ πώς όταν ξεκίνησα την προσπάθεια (φέτος τον Σεπτεμβριο)δεν ήξερα λέξη απο αυτά που διάβαζα. Ούτε καν τι είναι το υποκείμενο και το αντικείμενο. Τώρα λύνω αγνωστο στα αρχαία εύκολα. Έκανα με μια πολύ καλή καθηγήτρια ιδιαίτερα (και αυτο σου προτείνω, οχι φροντιστήριο) 3 φορές την εβδομάδα, 2 περίπου ώρες την φορα. Ούτε εγώ είχα ιδιαίτερη συμπαρασταση απο το περιβάλλον μου αλλά αυτό δεν θέλω να το σχολιάσω. Η σημαντικότερη βοήθεια που είχα ήταν η φιλόλογος και η ισχυρή μου θέληση. Για συνθήκες ζωής δεν το συζητάω καν. Απλά δεν ζούσα, ειδικά μετά τον Φεβρουάριο. Και εγώ δουλεύω παράλληλα, όπως όλη την χρονιά, οπότε καταλαβαίνεις τα έξω, οι καφέδες και τα περιττα εξοδα κόπηκαν μαχαίρι. Και εμένα στριφογύριζε στο κεφάλι μου αυτό "αν δεν τα καταφέρω? τόσα λεφτά χαμένα, τόσος κόπος χαμένος, κλπκλπ" αλλά αυτό με πείσμωνε να μην αφήσω περιθώρια λάθους. Βεβαια δεν τρέφω αυταπάτες αφου και να περάσω με περιμένει άλλος γολγοθάς φοιτηση-δουλεια.
Η γνώμη μου είναι κάν'το μόνο αν είσαι έτοιμη να θυσιάσεις αρκετά πράγματα, αλλά να είσαι σιγουρη οτι στο τέλος θα ανταμειφθείς. Και πίστεψέ με έχει πολλύ γλυκεία γεύση... Εξάλλου αν δώσεις απο ΤΕΕ είναι μόνο εκθεση, μαθηματικα, μαθημα ειδικότητας, δηλαδή αν κατάφερα εγω με 6 μαθήματα γιατί να μην τα καταφέρεις εσύ με 3? :D Ιδιαίτερα λοιπον, 2-3 φορες την εβδομάδα 1 ωρίτσα (για να είσαι συχνότερα σε επαφή) και ξεκίνα όσο πιο νωρίς γίνεται, Αυγουστο...
Με τα κολέγια δεν ξέρω τι παίζει, μόνο οτι είναι πανάκριβα και αυτα που μαθαίνεις οχι κατι ιδιαιτερο.

*Σημαίνει οτι σαν απόφοιτος τεε έχεις την δυνατότητα να δώσεις με τις εξετάσεις και τα μαθήματα του γενικού λυκείου οπως εγω.
Αυτά.. ελπίζω να σε κάλυψα, αν έχεις άλλες απορίες, ευχαρίστως θα σε βοηθήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nagia

Νεοφερμένος

Η nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εδωσες 6 μαθήματα? Μπράβο και πάλι από σένα θα παίρνω θάρρος τελικά! Εκανες ιδιαίτερα μόνο στα Νέα? στα άλλα μαθήματα? Μαθηματικά? Αν επιτρέπεται περίπου πόσο κυμαίνονται οι τιμές? Δηλαδή μου λες ότι έκανες ιδιαίτερα 6 ώρες τη βδομάδα μόνο στα Νέα και είχες ξεκινήσει από Σεμπέβρη? Υπερβολή δεν είναι μόνο για ένα μάθημα 6 ώρες ιδιαίτερα τη βδομάδα? (εκτός και αν κατάλαβα λάθος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εδωσες 6 μαθήματα? Μπράβο και πάλι από σένα θα παίρνω θάρρος τελικά! Εκανες ιδιαίτερα μόνο στα Νέα? στα άλλα μαθήματα? Μαθηματικά? Αν επιτρέπεται περίπου πόσο κυμαίνονται οι τιμές? Δηλαδή μου λες ότι έκανες ιδιαίτερα 6 ώρες τη βδομάδα μόνο στα Νέα και είχες ξεκινήσει από Σεμπέβρη? Υπερβολή δεν είναι μόνο για ένα μάθημα 6 ώρες ιδιαίτερα τη βδομάδα? (εκτός και αν κατάλαβα λάθος)

Σε όλα έκανα ιδιαίτερα, έκθεση, λογοτεχνία, ιστορία, αρχαία, λατινικά. Απλά δεν ήταν στάνταρ καθε φορά, έκανα λίγο απ'ολα σε κάθε μάθημα (βασικά το είχα αφήσει τελείως πάνω στην καθηγήτρια). Βιολογια ήμουν τυχερός, έκανα κάποια μαθήμαατ με τον ξαδερφό μου που είναι βιολογος:P. Μαθηματικά κ τέτοια δεν είχα αφού διάλεξα θεωρητκή κατεύθυνση (πότε δεν τα πήγαινα καλα αλλωστε με μαθηματικα, φυσικη κλπ).
Οι τιμές παίζουν, αλλά νομίζω κυμαίνονται περιπου στα 20-30 ευρω την ώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Παντως,μπραβο για το κουραγιο σας.
Εδω εγω το σκεφτομαι πολυ διστακτικα να ξαναδωσω του χρονου,εαν φετος τα σκατωσω.
Πραγματικα,αξιοι συγχαρητηριων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
εχω την εντυπωση οτι εχεις μπερδευτη λιγο Ναγια:P

εσυ θες να περασεις σε καποιο ΤΕΙ η σε καποιο ΑΕΙ?? εαν θες το πρωτο τοτε δεν σε πολυσυμφερει να δωσεις πανελληνιες ΓΕΛ πιστευω.. στο ΓΕΛ ειναι οντως λιγο <<θεμα>> οι πανελληνιες και πρεπει να θυσιασεις πολλα για να μπορεις να ανταπεξελθεις... στις πανελληνιες ΤΕΕ απ την αλλη δινεις μονο 3 μαθηματα απ τα οποια τα μαθηματικα και τα νεα ελληνικα ειναι πολυ πιο ευκολα απ τα αντιστοιχα μαθηματα στο ΓΕΛ και ΕΠΑΛ.

Οσο για το πως θα διδαχθεις τα μαθηματα, μπορω εκ πειρας να σου πω οτι δεν χρειαζεται να κανεις ιδιαιτερα...εαν μενεις αθηνα μπορεις να βρεις καποιο φροντιστιριο που εχει ακομα ταξεις ΤΕΕ. το κακο ειναι οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο να βρεις πλεον(κυριως για το μαθημα ιδικοτητας). το καλο ομως ειναι οτι αν βρεις, ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα εισαι μονη σου ενω θα πληρωνεις κανονικα σαν να πηγαινεις σε φροντιστιριο (δηλαδη πιο λιγα απο ιδιαιτερο, παρολο που στην ουσια το μαθημα θα ειναι ιδιαιτερο αφου θα εισαι μονη σου). Οι τιμές στα φροντιστιρια κυμενονται απο 250? μεχρι 350?.

Τωρα εαν θες τι γνωμη μου θα μιλησω λιγο και για το αλλο θεμα που επιασες, ολοι εμεις που αργησαμε καπως να βαλουμε μυαλο ειναι λογικο να δεχομαστε κριτικη και αρνητικα σχολια απο το <<φιλικο>> και οικογενιακο περιβαλλον. Ομως γιατι να επιτρεπουμε να καθοριζουν τι ζωη μας και να μας κοβουν τα φτερα αλλα ατομα?? ποιος ξερει το καλο μου καλητερα απο μενα?? ο πρωτος τυχαιος που δεν ξερει τι ειναι πανελληνιες και απλα λεει τι βλακια του για να το παιξει εξυπνος? (οτι δηθεν ξερει απο ζωη) συνηθως τα ατομα που μου λεγαν να τα παρατισω ηταν τυποι που δεν διαβασαν ποτε στην ζωη τους (σαν και μενα μεχρι τωρα δηλαδη) οι οποιοι βλεπαν τις πανελληνιες απλα σαν "χαμενα λεφτα" χωρις ομως να υπολογιζουν τα δικα μου θελω! χωρις να σκεφτουν οτι για να φτασω σε μια τετοια αποφαση να δωσω πανελληνιες και να περασω στο <<αλλο στρατοπεδο>> (το στρατοπεδο αυτων που διαβαζουνε:P) σημαινει οτι ειναι πολυ συμαντικο για μενα! σημαινει ισως οτι βαρεθικα να ειμαι "ο αποτιχιμενος νικος" και βαρεθικα να ειμαι στο ιδιο επιπεδο με αυτους! σημαινει οτι θελω να εξεληχθω σαν ανθρωπος. Καταβαθος ζηλευουν οσοι με προετρεπαν να τα παρατισω! φοβουνται μην ξεφυγω απ την προδιαγεγραμμενη μοιρα της αποτυχιας που μας κινηγουσε εμενα και τους -χαμηλου επιπεδου- φιλους μου:D!

μην επιτρεπετε σε κανεναν ασχετο η σχετικο να σας κοβει τα φτερα και να σας απογοητευει! σκεφτητε σοβαρα να τσακοθητε κιολας μαζι του διοτι για να προσπαθει να σας προσγειωσει στην πραγματικοτιτα που αυτος θεωρει σωστη, υπαρχει περιπτωση να μην αξιζει και σαν ανθρωπος! στην τελικη δεν χρωστατε σε κανεναν! η προσπαθεια ειναι δικη σας! εσεις πληρωνετε. Μην αντιμετοπιζεται τις πανελληνιες σαν χαμενα λεφτα η χαμενος χρονος ακομα κι αν αποτυχετε! εαν εχετε εναν σκοπο κηνυγιστε τον μεχρι να τα καταφερετε! αυτα ειχα να πω πανω σε αυτο το θεμα οπως καταλαβενεται εχω αγανακτισει με τοσα που ακουσα μεχρι να το εμπεδοσουν ολοι οτι δεν αλλαζω την αποφαση μου πλεον! και ξερεται κατι? επειδη τοσο καιρο εκανα το λαθος και επετρεπα να με επιρεαζουν οι αποψεις τριτων (οτι δν ειμαι για γραμματα εγω, οτι δεν θα τα καταφερω, οτι θα πεταξω τζαμπα τα λεφτα μου, θα ταλεποριθω τζαμπα κτλ) εφτασα 22 χρονων ωστε να καταφερω να ΜΗΝ δινω σημασια σε ολους αυτους και τελικα να περασω τον γολγοθα που ονομαζεται πανελληνιες..εαν δεν τους ακουγα θα ειχε παρει αλλη τροπη η ζωη μου! και σιγουρα δε θα εφτανα 22 χρονων για να δωσω. το ασχημο ειναι οτι πολλες φορες αυτοι που σου γκρεμιζουν τα ονειρα ειναι οι ιδιοι σου οι γονεις...αυτα ειχα να πω εγω! μην ακους κανεναν. ουτε καθηγιτες ουτε γονεις ουτε φιλους ουτε κανεναν! παρε την αποφαση σου, δωσε τον ΔΙΚΟ σου αγωνα, και οταν θα περασεις στη σχολη που θες ειλικρινα θα γελας με ολους αυτους... οι οποιοι θα ψαχνουν απεγνωσμενα για μια δικαιολογια να πουν ωστε να καληψουν την λαθος εκτιμιση που εκαναν για την ΖΩΗ ΣΟΥ.
παρακαλω μη με περασετε για ψιχακια:P εχω πολλα αποθημενα οπως βλεπετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
εχω την εντυπωση οτι εχεις μπερδευτη λιγο Ναγια:P

εσυ θες να περασεις σε καποιο ΤΕΙ η σε καποιο ΑΕΙ?? εαν θες το πρωτο τοτε δεν σε πολυσυμφερει να δωσεις πανελληνιες ΓΕΛ πιστευω.. στο ΓΕΛ ειναι οντως λιγο <<θεμα>> οι πανελληνιες και πρεπει να θυσιασεις πολλα για να μπορεις να ανταπεξελθεις... στις πανελληνιες ΤΕΕ απ την αλλη δινεις μονο 3 μαθηματα απ τα οποια τα μαθηματικα και τα νεα ελληνικα ειναι πολυ πιο ευκολα απ τα αντιστοιχα μαθηματα στο ΓΕΛ και ΕΠΑΛ.

Οσο για το πως θα διδαχθεις τα μαθηματα, μπορω εκ πειρας να σου πω οτι δεν χρειαζεται να κανεις ιδιαιτερα...εαν μενεις αθηνα μπορεις να βρεις καποιο φροντιστιριο που εχει ακομα ταξεις ΤΕΕ. το κακο ειναι οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο να βρεις πλεον(κυριως για το μαθημα ιδικοτητας). το καλο ομως ειναι οτι αν βρεις, ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα εισαι μονη σου ενω θα πληρωνεις κανονικα σαν να πηγαινεις σε φροντιστιριο (δηλαδη πιο λιγα απο ιδιαιτερο, παρολο που στην ουσια το μαθημα θα ειναι ιδιαιτερο αφου θα εισαι μονη σου). Οι τιμές στα φροντιστιρια κυμενονται απο 250? μεχρι 350?.

Τωρα εαν θες τι γνωμη μου θα μιλησω λιγο και για το αλλο θεμα που επιασες, ολοι εμεις που αργησαμε καπως να βαλουμε μυαλο ειναι λογικο να δεχομαστε κριτικη και αρνητικα σχολια απο το <<φιλικο>> και οικογενιακο περιβαλλον. Ομως γιατι να επιτρεπουμε να καθοριζουν τι ζωη μας και να μας κοβουν τα φτερα αλλα ατομα?? ποιος ξερει το καλο μου καλητερα απο μενα?? ο πρωτος τυχαιος που δεν ξερει τι ειναι πανελληνιες και απλα λεει τι βλακια του για να το παιξει εξυπνος? (οτι δηθεν ξερει απο ζωη) συνηθως τα ατομα που μου λεγαν να τα παρατισω ηταν τυποι που δεν διαβασαν ποτε στην ζωη τους (σαν και μενα μεχρι τωρα δηλαδη) οι οποιοι βλεπαν τις πανελληνιες απλα σαν "χαμενα λεφτα" χωρις ομως να υπολογιζουν τα δικα μου θελω! χωρις να σκεφτουν οτι για να φτασω σε μια τετοια αποφαση να δωσω πανελληνιες και να περασω στο <<αλλο στρατοπεδο>> (το στρατοπεδο αυτων που διαβαζουνε:P) σημαινει οτι ειναι πολυ συμαντικο για μενα! σημαινει ισως οτι βαρεθικα να ειμαι "ο αποτιχιμενος νικος" και βαρεθικα να ειμαι στο ιδιο επιπεδο με αυτους! σημαινει οτι θελω να εξεληχθω σαν ανθρωπος. Καταβαθος ζηλευουν οσοι με προετρεπαν να τα παρατισω! φοβουνται μην ξεφυγω απ την προδιαγεγραμμενη μοιρα της αποτυχιας που μας κινηγουσε εμενα και τους -χαμηλου επιπεδου- φιλους μου:D!

μην επιτρεπετε σε κανεναν ασχετο η σχετικο να σας κοβει τα φτερα και να σας απογοητευει! σκεφτητε σοβαρα να τσακοθητε κιολας μαζι του διοτι για να προσπαθει να σας προσγειωσει στην πραγματικοτιτα που αυτος θεωρει σωστη, υπαρχει περιπτωση να μην αξιζει και σαν ανθρωπος! στην τελικη δεν χρωστατε σε κανεναν! η προσπαθεια ειναι δικη σας! εσεις πληρωνετε. Μην αντιμετοπιζεται τις πανελληνιες σαν χαμενα λεφτα η χαμενος χρονος ακομα κι αν αποτυχετε! εαν εχετε εναν σκοπο κηνυγιστε τον μεχρι να τα καταφερετε! αυτα ειχα να πω πανω σε αυτο το θεμα οπως καταλαβενεται εχω αγανακτισει με τοσα που ακουσα μεχρι να το εμπεδοσουν ολοι οτι δεν αλλαζω την αποφαση μου πλεον! και ξερεται κατι? επειδη τοσο καιρο εκανα το λαθος και επετρεπα να με επιρεαζουν οι αποψεις τριτων (οτι δν ειμαι για γραμματα εγω, οτι δεν θα τα καταφερω, οτι θα πεταξω τζαμπα τα λεφτα μου, θα ταλεποριθω τζαμπα κτλ) εφτασα 22 χρονων ωστε να καταφερω να ΜΗΝ δινω σημασια σε ολους αυτους και τελικα να περασω τον γολγοθα που ονομαζεται πανελληνιες..εαν δεν τους ακουγα θα ειχε παρει αλλη τροπη η ζωη μου! και σιγουρα δε θα εφτανα 22 χρονων για να δωσω. το ασχημο ειναι οτι πολλες φορες αυτοι που σου γκρεμιζουν τα ονειρα ειναι οι ιδιοι σου οι γονεις...αυτα ειχα να πω εγω! μην ακους κανεναν. ουτε καθηγιτες ουτε γονεις ουτε φιλους ουτε κανεναν! παρε την αποφαση σου, δωσε τον ΔΙΚΟ σου αγωνα, και οταν θα περασεις στη σχολη που θες ειλικρινα θα γελας με ολους αυτους... οι οποιοι θα ψαχνουν απεγνωσμενα για μια δικαιολογια να πουν ωστε να καληψουν την λαθος εκτιμιση που εκαναν για την ΖΩΗ ΣΟΥ.
παρακαλω μη με περασετε για ψιχακια:P εχω πολλα αποθημενα οπως βλεπετε...

Βασικά πολλά απο αυτα που λες με εκφράζουν απόλυτα γιατί έτσι ένοιωθα και νοιώθω ακόμα. Σαν να βλέπω τις σκέψεις μου.. Είναι καλό που τα συνειδητοποίησες όλα αυτά στα 22 σου, γιατί τουλάχιστον στην ηλικία μου θα τελειώνεις τις σπουδές σου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nagia

Νεοφερμένος

Η nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Τωρα εαν θες τι γνωμη μου θα μιλησω λιγο και για το αλλο θεμα που επιασες, ολοι εμεις που αργησαμε καπως να βαλουμε μυαλο ειναι λογικο να δεχομαστε κριτικη και αρνητικα σχολια απο το <<φιλικο>> και οικογενιακο περιβαλλον. Ομως γιατι να επιτρεπουμε να καθοριζουν τι ζωη μας και να μας κοβουν τα φτερα αλλα ατομα?? ποιος ξερει το καλο μου καλητερα απο μενα?? ο πρωτος τυχαιος που δεν ξερει τι ειναι πανελληνιες και απλα λεει τι βλακια του για να το παιξει εξυπνος? (οτι δηθεν ξερει απο ζωη) συνηθως τα ατομα που μου λεγαν να τα παρατισω ηταν τυποι που δεν διαβασαν ποτε στην ζωη τους (σαν και μενα μεχρι τωρα δηλαδη) οι οποιοι βλεπαν τις πανελληνιες απλα σαν "χαμενα λεφτα" χωρις ομως να υπολογιζουν τα δικα μου θελω! χωρις να σκεφτουν οτι για να φτασω σε μια τετοια αποφαση να δωσω πανελληνιες και να περασω στο <<αλλο στρατοπεδο>> (το στρατοπεδο αυτων που διαβαζουνε:P) σημαινει οτι ειναι πολυ συμαντικο για μενα! σημαινει ισως οτι βαρεθικα να ειμαι "ο αποτιχιμενος νικος" και βαρεθικα να ειμαι στο ιδιο επιπεδο με αυτους! σημαινει οτι θελω να εξεληχθω σαν ανθρωπος. Καταβαθος ζηλευουν οσοι με προετρεπαν να τα παρατισω! φοβουνται μην ξεφυγω απ την προδιαγεγραμμενη μοιρα της αποτυχιας που μας κινηγουσε εμενα και τους -χαμηλου επιπεδου- φιλους μου:D!

μην επιτρεπετε σε κανεναν ασχετο η σχετικο να σας κοβει τα φτερα και να σας απογοητευει! σκεφτητε σοβαρα να τσακοθητε κιολας μαζι του διοτι για να προσπαθει να σας προσγειωσει στην πραγματικοτιτα που αυτος θεωρει σωστη, υπαρχει περιπτωση να μην αξιζει και σαν ανθρωπος! στην τελικη δεν χρωστατε σε κανεναν! η προσπαθεια ειναι δικη σας! εσεις πληρωνετε. Μην αντιμετοπιζεται τις πανελληνιες σαν χαμενα λεφτα η χαμενος χρονος ακομα κι αν αποτυχετε! εαν εχετε εναν σκοπο κηνυγιστε τον μεχρι να τα καταφερετε! αυτα ειχα να πω πανω σε αυτο το θεμα οπως καταλαβενεται εχω αγανακτισει με τοσα που ακουσα μεχρι να το εμπεδοσουν ολοι οτι δεν αλλαζω την αποφαση μου πλεον! και ξερεται κατι? επειδη τοσο καιρο εκανα το λαθος και επετρεπα να με επιρεαζουν οι αποψεις τριτων (οτι δν ειμαι για γραμματα εγω, οτι δεν θα τα καταφερω, οτι θα πεταξω τζαμπα τα λεφτα μου, θα ταλεποριθω τζαμπα κτλ) εφτασα 22 χρονων ωστε να καταφερω να ΜΗΝ δινω σημασια σε ολους αυτους και τελικα να περασω τον γολγοθα που ονομαζεται πανελληνιες..εαν δεν τους ακουγα θα ειχε παρει αλλη τροπη η ζωη μου! και σιγουρα δε θα εφτανα 22 χρονων για να δωσω. το ασχημο ειναι οτι πολλες φορες αυτοι που σου γκρεμιζουν τα ονειρα ειναι οι ιδιοι σου οι γονεις...αυτα ειχα να πω εγω! μην ακους κανεναν. ουτε καθηγιτες ουτε γονεις ουτε φιλους ουτε κανεναν! παρε την αποφαση σου, δωσε τον ΔΙΚΟ σου αγωνα, και οταν θα περασεις στη σχολη που θες ειλικρινα θα γελας με ολους αυτους... οι οποιοι θα ψαχνουν απεγνωσμενα για μια δικαιολογια να πουν ωστε να καληψουν την λαθος εκτιμιση που εκαναν για την ΖΩΗ ΣΟΥ.
παρακαλω μη με περασετε για ψιχακια:P εχω πολλα αποθημενα οπως βλεπετε...[/quote]

Έχεις απόλυτο δίκαιο σε όσα λες αλλά αυτοι που μου "δηλητηριάζουν" αυτή τη σκέψη είναι γονείς, συγγενείς αδέρφια. Το πρόβλημα με μένα είναι ότι δουλεύω και πολλές ώρες (10 ώρες την μέρα + 1 ώρα για να πάω και να γυρίσω) ήμουν αθλήτρια και τα περάτησα γιατί δεν προλάβαινα τις προπονήσεις.
Σας θαυμάζω πάντως όλους σας εδώ! Από εσάς παίρνω δύναμη. Ωρες ώρες σκέφτομαι να δώσω κρυφά :P έτσι ώστε άμα αποτύχω να μην ακούσω το κλασσικο "εμ, στα λέγαμε εμείς" όλοι επιμένουν να πάω σε ΙΕΚ νοσηλευτικής. Αλλά δεν είναι το ίδιο...

εχω την εντυπωση οτι εχεις μπερδευτη λιγο Ναγια:P

εσυ θες να περασεις σε καποιο ΤΕΙ η σε καποιο ΑΕΙ?? εαν θες το πρωτο τοτε δεν σε πολυσυμφερει να δωσεις πανελληνιες ΓΕΛ πιστευω.. στο ΓΕΛ ειναι οντως λιγο <<θεμα>> οι πανελληνιες και πρεπει να θυσιασεις πολλα για να μπορεις να ανταπεξελθεις... στις πανελληνιες ΤΕΕ απ την αλλη δινεις μονο 3 μαθηματα απ τα οποια τα μαθηματικα και τα νεα ελληνικα ειναι πολυ πιο ευκολα απ τα αντιστοιχα μαθηματα στο ΓΕΛ και ΕΠΑΛ.


Όχι δεν θέλω να δώσω με ΓΕΛ! Με ΤΕΕ θα δώσω ΤΕΙ θέλω να περάσω! Με αγχώνει πολύ το γεγονός ότι έχω να πιάσω μαθηματικά στα χέρια μου 6 χρόνια το ίδιο και Νέα Ελληνικά. Έδωσες ή θα δώσεις το 2011?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
μαλλον δεν πρεπει να χεις ταλεντο στο να κανεις quote:P

ειναι καθαρα δικο σου θεμα το πως θα αντιμετοπισεις ολους αυτους τους <<συγγενεις>> που θα προσπαθισουν να σε διλιτιριασουν οπως ειπες και συ... ομως γιατι να σε πειραξει το "στα λεγα εγω"? μηπως καταβαθος θα συμφωνεις με αυτον που το λεει οτι τελικα δεν ηταν καλη ιδεα που εδωσες πανελληνιες επειδη απετυχες? και να σου πω και το αλλο? σε μια ενδεχομενη αποτυχια νομιζεις οτι θα πανε τζαμπα ο κοπος και τα λεφτα που θα δωσεις? γιατι να μην ξαναδωσεις δευτερη φορα? μετα θα ειναι 1000 φορες πιο ευκολα για σενα αφου θα χρειαζεται πολυ λιγοτερο να διαβασεις και καθολου φροντιστιριο.. δεν ειμαστε 18 χρονον για να πεις οτι θα στεναχωριθουμε που θα αργισουμε να μπουμε στο ΤΕΙ... ηδη εχουμε αργισει:D.

οσο για την δουλεια σου αυτο ειναι οντως ενα προβλημα.... δουλευεις παρα πολλες ωρες...11+1να ξεκουραστεις=12+2 περιπου τα φροντιστιρια=14.. αν σκεφτεις οτι δεν θα τρως δε θα κανεις οτιδιποτε αλλο.... 2 ωρες σου μενουν για διαβασμα την ημερα.. ουτε ειναι αρκετες οι ωρες διαβασματος, ουτε θα αντεξεις να εχεις τετοιο προγραμμα καθε μερα για τοσο μεγαλο χρονικο διαστιμα.

μη σε αγχωνουν τα μαθηματικα και τα νεα... εγω προσωπικα τα βρηκα γελοια... τα ξεκινησα τον μαρτιο αυτα τα 2 και τα δωσα πανελληνιες τον μαϊο:clapup: ειχα προλαβει να βγαλω ολη την υλη και πιστευω τα πηγα αρκετα καλα στις πανελληνιες.. δεν χρειαζεται να ξερεις και πολλα απο προηγουμενες ταξεις.... μονο ταυτοτητες και συστηματα απο το γυμνασιο ε και τις πραξεις προσθεση διαιρεση κτλ.. ομως μην τρομαζεις αυτα ειναι τοσο γελοια... σε οποιοδιποτε φροντιστιριο να πας για ΤΕΕ στα μαθενουν..

εκει που εγω αντιμετωπισα προβλημα (και πιστευω και εσυ θα αντιμετοπισεις γιατι δεν διαθετεις και πολυ χρονο για διαβασμα) ειναι το μαθημα ειδικοτιτας το οποιο θελει ολο αποστιθηση και ειναι το μαθημα με τον μεγαλητερο συντελεστη... σε αυτο εγω δεν τα πηγα καλα φετος αφου δεν καταφερα να το αποστηθισω και γιαυτο μαλλον θα ξαναδωσω και το 2011! ομως θα επιλεξω το μαθημα της πληροφορικης οχι του ηλεκτρονικου που λαθως ειχα επιλεξει πριν 5-6 χρονια οταν ξεκινουσα το ΤΕΕ γιατι πλεον ΕΧΩ το δικαιωμα να το αλλαξω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kikoula

Νεοφερμένος

Η kikoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα σας!!
Γράφω με αφορμή μια απόφαση που έλαβα σχετικά πρόσφατα. Τελείωσα το σχολείο το 2003 και αφου ολοκλήρωσα τις πανεπιστημιακές μου σπουδές, σκέφτομαι να ξαναδώσω Πανελλήνιες!! Θα ήθελα όποιος έχει διάθεση, χρόνο και γνώση επι του θέματος να μου απαντήσει τα εξής:
1) Ακυρώνεται το απολυτήριο που έλαβα το 2003 και εκδίδεται νέο με βάση την βαθμολογία της νέας εξέτασης???
2) Ενδιαφέρομαι για ξένη φιλολογία.
α) Τι συντελεστή βαρύτητας έχει η εξέταση της ξένης γλώσσας??
β) Ακόμα και σ' αυτή την περίπτωση τα Αρχαία και η Ιστορία Κατ. έχουν συντελεστή 1,3 και 0,7 αντίστοιχα???
γ) Μπορώ να δώσω και ξένη γλώσσα που δεν είχα επιλέξει ως μαθήτρια (επομένως δεν έχω προφορικούς βαθμούς σ'αυτή)??
3) Πότε κατατίθενται οι αιτήσεις για τη συμμετοχή στις Πανελλήνιες?? Ισχύει ότι η αίτηση συμπληρώνεται μέσω Διαδικτύου??

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων που διαβάσατε το μήνυμα και είστε πρόθυμοι να με βοηθήσετε!!! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα σας!!
Γράφω με αφορμή μια απόφαση που έλαβα σχετικά πρόσφατα. Τελείωσα το σχολείο το 2003 και αφου ολοκλήρωσα τις πανεπιστημιακές μου σπουδές, σκέφτομαι να ξαναδώσω Πανελλήνιες!! Θα ήθελα όποιος έχει διάθεση, χρόνο και γνώση επι του θέματος να μου απαντήσει τα εξής:
1) Ακυρώνεται το απολυτήριο που έλαβα το 2003 και εκδίδεται νέο με βάση την βαθμολογία της νέας εξέτασης???
2) Ενδιαφέρομαι για ξένη φιλολογία.
α) Τι συντελεστή βαρύτητας έχει η εξέταση της ξένης γλώσσας??
β) Ακόμα και σ' αυτή την περίπτωση τα Αρχαία και η Ιστορία Κατ. έχουν συντελεστή 1,3 και 0,7 αντίστοιχα???
γ) Μπορώ να δώσω και ξένη γλώσσα που δεν είχα επιλέξει ως μαθήτρια (επομένως δεν έχω προφορικούς βαθμούς σ'αυτή)??
3) Πότε κατατίθενται οι αιτήσεις για τη συμμετοχή στις Πανελλήνιες?? Ισχύει ότι η αίτηση συμπληρώνεται μέσω Διαδικτύου??

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων που διαβάσατε το μήνυμα και είστε πρόθυμοι να με βοηθήσετε!!! :D:D

1) Oχι, μια φορα απολυεται κανεις απο το λυκειο. Το απολυτηριο ΔΕΝ αλλαζει, απλα λαμβανεις μερος σε εναν γραπτο διαγωνισμο για την εισαγωγη σου στην τριτοβαθμια εκπαιδευση, οπως θα εδινες ΑΣΕΠ ή οτιδηποτε αλλο.
2)Ωραια.
α)Αυτο δεν μπορω να σου το απαντησω, αλλα σιγουρα καποιος θα ξερει.
β)Ναι.
γ)Ναι. Παρεμπιπτοντως, σε κανενα μαθημα δεν εχεις προφορικους. Μονο ο,τι γραψεις θα μετρησει.
3) Περιπου στον Φεβρουαριο καθε σχολικης χρονιας. Δεν εχω ακουσει τιποτα για ιντερνετικη δηλωση.

Παρεμπιπτοντως, μπορεις να δωσεις σε οποιο λυκειο της χωρας θελεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Νομίζω ότι η ξένη γλώσσα μετράει σαν bonus με άριστα τα +2000 μόρια αν έχεις γράψει 20, αλλά πρέπει να έχεις πιάσει τη βάση, δηλαδη τα 1000.

Πριν μερικές μέρες έκανα ένα λάθος και συνένωσα κάποια μηνύματα που δεν έπρεπε.
Ακολουθει ποστ της nagia:
Αρχική Δημοσίευση από nagia:
την ύλη των μαθημάτων μπορεις να την κατεβασεις απο εδώ (μη δινεις σημασια στο 2008 που βλεπεις...).

τελος απ το 2012 οι αποφοιτοι ΤΕΕ θα δινουν πανελληνιες τα μαθηματα του επαλ Α ομαδας τα οποια ειναι 4 (δεν μας συμφερει;))
μια απ τις επομενες μερες ομως θα παω στη δευτεροβαθμια εκπαιδευση να κοιταξω αυτο που μας ειπε ο φιλος Megistros οτι δηλαδη ενας αποφοιτος ΤΕΕ εχει δικαιομα να συμετασχει στις πανελληνιες του ΓΕΛ (κατι που δεν εγινε ποτε γνωστο στους μαθητες των ΤΕΕ).Να΄σαι καλά!!! Πολύ συμαντικές οι πληροφορίες σου. Να κάνω τώρα και άλλη μια ερώτηση, Μαθηματικά και Νέα δεν θυμάμαι τίποτα, εσείς πως διαβάζατε? Ιδιαίτερα Φροντιστήριο ή μονη σας? Εγώ δουλεύω ταυτόχρονα, αν ξεκινήσω απο Σεμπτέβρη ιδιαίτερα μια φορά τη βδομάδα θα τα καταφέρω ή είναι λίγο?

Σήμερα έδωσα λογοτεχνία. Τι παραπάνω αποδεικτικό θέλεις?? :P
Επαναλαμβανω όμως οτι ο αποφοιτος τεε θα δώσει μαθήματα γελ οχι του τεε.
Δίνεις? Μπράβο!!! Πόσα χρόνια είναι που έχεις αποφοιτήσει? Πως τα βλέπεις τα πράγματα?
Παιδια εμένα όλοι απ'το περιβάλλον μου με έχουν απογοητεύσει πάρα πολύ, μου λένε ότι είναι πολύ δύσκολο να τα καταφέρω μετά από τόσα χρόνια, ότι θα ξοδέψω πάρα πολλά λεφτά και αν δεν τα καταφέρω θα πάνε χαμένα, κάποιοι μου λένε ότι σκέφτομαι και χαζά γιατί με τη δουλεία δεν θα μπορέσω να διαβάζω ταυτόχρονα... Εν ολίγοις ότι η μέρα στην πραγματικότητα έχει 12 - 13 ώρες εκ των όποιον τις 10 δουλεύουμε. Εσείς σε τι συνθήκες ζείτε? Δουλεύετε ταυτόχρονα? Θέλω πάρα πολύ να περάσω Νοσηλευτική ή Μαιευτική. Δεν θέλω να καταντήσω σε κανένα ΙΕΚ στο τέλος. Τα κολέγια εδώ στην Ελλάδα αναγνωρίζονται? Αλλά άλλο ΤΕΙ Νοσηλευτικής και άλλο κάποιο Κολέγιο (άσε που είναι πάρα πολλά τα λεφτά)
*Τι σημαίνει ότι οι απόφοιτοι των ΤΕΕ δίνουν σαν ΓΕΛ? τι είναι το ΓΕΛ? Γενικό Λύκειο? :redface:
Συγγνώμη για την αναστάτωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kikoula

Νεοφερμένος

Η kikoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riagirl

Νεοφερμένος

Η riagirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,

Θέλω την βοήθεια σας..... άμεσα. Πρόκειται να ξαναδώσω πανελλαδικές και δεν γνωρίζω από φροντιστήρια τι παιζει. Εσεις που πήγατε? Μένω στο κέντρο και θέλω να είναι κάπου κον΄τα.... α είμαι θεωρητική... και αν ξέρετε και πόσα περίπου πληρώνω
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top