Πανελλήνιες: Γκάφες που κάνατε και το καταλάβατε αργότερα!

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Φυσική κατ: Στο θέμα Γ με τη αυμβολή, στο i) ερώτημα, ξέχασα το 2 στο λ μέσα στο ημίτονο του τύπου

Έτσι τα αποτελεσματά μου στα υπόλοιπα ερωτήματα δεν έβγαζαν και πολύ νόημα. Ξανακοιτούσα το θέμα για μισή ώρα αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω που ήταν το λάθος.
Φυσικά όταν γύρισα σπίτι χτυπούσα το κεφάλι μου... :rant:
Αυτό ήταν το μόνο λάθος που θυμάμαι να είχα στο γραπτό μου και τελικά έγραψα 18,5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εγω στη βιολογια γενικης στις εξετασεις,εκανα λαθος ολο το θεμα με τον υπολογισμο ενεργειας της ανεστραμμενης τροφικης πυραμιδας,με αποτελεσμα να χασω 10 μορια,και να μην το πιστευω,οταν μου ειπαν τη σωστη απαντηση στο φροντιστηριο.Στην ουσια ειχα γραψει δικη μου θεωρια,και ειχα φτιαξει κατι που...δεν ηταν ακριβως πυραμιδα.:redface: Απλα,ειχα αγχωθει την ωρα που εγραγα,και θεωρουσα οτι το ερωτημα ηταν ''παγιδα''.Ευτυχως δεν ειχαμε αλλες συνεπειες περαν του βαθμολογικου(δηλαδη να χασω τη σχολη που ηθελα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Στη βιολογία κατ πέρυσι.
Σύνδρομο Turner.
Το πρωί είχαμε συζήτηση επίπεδου στην τάξη πριν έρθουν τα θέματα και καταλήξαμε ότι για όλα φταίνει οι γυναίκες

Αποτέλεσμα: Στις περιπτώσεις λάθους κατά τη μειωτική δίαιρεση πήρα μόνο την περίπτωση να γίνεται λάθος στη μητέρα. Ξέχασα τον πατέρα. Μου στοίχισε 0.8.

Για όλα φταίνε οι γυναίκες.
Γυναίκα είχε ξεκινήσει τη συζήτηση εκείνο το πρωί.

Για όλα όμως. Ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Βιολογια κατευθυνσης.
Μπερδευω το κωδικονιο εναρξης με το ληξης, θεωρω λαθος κωδικη αλυσιδα. Οταν το βλεπω παθαινω τεραστιο σοκ γιατι νομιζα οτι ειχα βαλει λαθος τους προσανατολισμους και αρα θα επρεπε να ξανακανω το Δ θεμα. Ευτυχως προλαβα γιατι το μονο που επρεπε να αλλαξω ειναι το ποια ειναι η κωδικη και ποια η μη κωδικη αλυσιδα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katia<3

Νεοφερμένος

Η katia<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Στη χημεία έκανα αριθμητικό πήρα 19.6 αδίκως,στην έκθεση ένα αντώνυμο το έβαλα συνώνυμο(φυλακίζει#αιχμαλωτίζει), στα μαθηματικά αντέγραψα στους μιγαδικούς αυτό που έπρεπε να αποδείξω ,όμως λάθος, στο τετράδιο και ενώ έβγαζα το σωστό το έσβηνα διαρκώς.Έχοντας επίγνωση ότι όσα έκανα μετά για να μου βγεί(η σχέση που είχα αντιγράψει λάθος) ήταν λάθος συνέχισα και τελικά δεν πρόλαβα να τα ελένξω!Γύρισα σπίτι και έλεγα μέσα μου τι συνέβη τι συνέβη και όταν κατάλαβα ότι το είχα βγάλει σωστά αλλά το έσβηνα διαρκώς(γιατί έπρεπε να αποδείξω κάτι άλλο) και ότι τζάμπα έχασα τόσο χρόνο ήμουν του θανατά(απόλυτη δυστυχία μπορώ να πώ)..Τελικά με ένα 18.5 αντί για 20 (μαθημ)που θα έπαιρνα ...τί να πώ πρέπει να μαι και ευχαριστημενη??:(

Τύχη και προσοχή πάνω από όλα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Βιολογια κατευθυνσης 1ο πολλαπλης επιλογης αντι να διαβασω μεταγραφη διαβασα αντιγραφη και εβαλα λαθος ενζυμο! -1/20 ακομα να το χωνεψω! Αλλα αυτα ειναι που μενουν! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Ιστορία κατεύθυνσης πέρυσι....Έκανα λάθος ένα Σ-Λ. Αυτό με τον γερμανό καραβαγγέλη. Από ολόκληρο ΠΟΝΤΙΑΚΟ πήγαν και έβαλαν ενα Σ-Λ ΜΟΝΟ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν θέλω να θυμάμαι, δεν θέλω να θυμάμαιιιιι:/:
Ενδεικτικά θα αναφέρω τις 2 πιο τρανταχτές:
  • είχα σχεδόν εκτός θέματος το ένα ερώτημα της έκθεσης
  • στα μαθηματικά κατ έβγαλα (και καλά, γιατί ούτε καν έκανα την διαδικασία:eek:) λάθος π.ο., με αποτέλεσμα να μην μπορώ να λύσω το υπόλοιπο της άσκησης:P
Μου στοίχισαν και τα 2, ω ναι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theoremgeek

Νεοφερμένος

Η theoremgeek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Στα Μ.Κ. με έπιασε κάτι και άρχισα να τραγουδάω από μέσα μου με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συγκεντρωθώ... και έτσι έχασα αρκετό χρόνο και τελικά δεν πρόλαβα το Δ4 καθόλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
εχω την εντυπωση οτι στα κειμενα δεν εγραψα διπλα στην απαντηση μου τον αριθμο που αντιστοιχουσε στην ασκηση πχ β2...ετρεμα γιατι η ασκηση επιανε 5 μοναδες στα 20.παντως πηρα 17.5 οποτε η το ειχα γραψει και απο το αγχος μου μου δημιουργηθηκε αυτη η εντυπωση ή οι βαθμολογητες ειναι ανθρωποι με κατανοηση και δεν μηδενισαν την ασκηση για κατι που οφειλεται στο αγχος η στην απροσεξια.δεν θα μαθω ποτε αν ειχα γραψει τον αριθμο:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Στα Αρχαία εγραψα τη γραμματική 5 φορές πίσω στο πρόχειρο και την μετέφερα και μπροστά ,τα ειχα σωστά και πριν πάω να το δώσω διόρθωσα δύο τύπους που λογικά μου τους έπιασαν σωστούς γτ ο ένας μ χε 87!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Λοιπόν οι γκάφες που έκανα....

  1. μαθηματικά γενικής σε ένα ερώτημα έπρεπε να βρώ δυο πιθανότητες και μετά να τις προσθέσω ώστε να απαντήσω στο ερώτημα....αλλά εγώ αν και βρήκα τις 2 ξεχωριστές πιθανότητες ξέχασα να τις αθροίσω :P και μου στοίχισε 0,6 μονάδες:mad:
  2. φυσική κατ ενώ είχα βρει την απάντηση σε ένα πρόβλημα β θέματος..νόμιζα πως δεν ήταν αυτό που θα μου έλυνε την άσκηση και έστι δεν το έλαβα υπόψη με αποτέλεσμα να χάσω ~6/100
  3. μαθ κατ μου είχαν μείνει μόνο 5 λεπτά για το Δ4 και απο το άγχος μου ενώ ήταν απλός Bolzano, το έκανα με το θεώρημα μεγιστης-ελάχιστης τιμής και τελικά αντι να γράψω 20/20..πήρα 19.5/20
  4. Χημ-βιοχ έκανα λάθος σε ένα γελοίο σωστό-λάθος(:down:) γιατι δεν το πρόσεξα όσο έπρεπε με αποτέλεσμα το 100αρι να γίνει 98:mad:
  5. Ηλεκτρολογια σε ένα πολλαπλής επιλογής δεν κατάλαβα τι ακριβώς ζητούσε και το έβαλα στην τύχη και επειδή έπιανε 5/100 έγραψα 19:mad:....ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω... Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι αυτό που μου ζητούσε το ήξερα γιατι το χρησιμοποιήσα για να λύσω την επόμενη άσκηση..:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Λοιπόν οι γκάφες που έκανα....

  1. μαθηματικά γενικής σε ένα ερώτημα έπρεπε να βρώ δυο πιθανότητες και μετά να τις προσθέσω ώστε να απαντήσω στο ερώτημα....αλλά εγώ αν και βρήκα τις 2 ξεχωριστές πιθανότητες ξέχασα να τις αθροίσω :P και μου στοίχισε 0,6 μονάδες:mad:
  2. φυσική κατ ενώ είχα βρει την απάντηση σε ένα πρόβλημα β θέματος..νόμιζα πως δεν ήταν αυτό που θα μου έλυνε την άσκηση και έστι δεν το έλαβα υπόψη με αποτέλεσμα να χάσω ~6/100
  3. μαθ κατ μου είχαν μείνει μόνο 5 λεπτά για το Δ4 και απο το άγχος μου ενώ ήταν απλός Bolzano, το έκανα με το θεώρημα μεγιστης-ελάχιστης τιμής και τελικά αντι να γράψω 20/20..πήρα 19.5/20
  4. Χημ-βιοχ έκανα λάθος σε ένα γελοίο σωστό-λάθος(:down:) γιατι δεν το πρόσεξα όσο έπρεπε με αποτέλεσμα το 100αρι να γίνει 98:mad:
  5. Ηλεκτρολογια σε ένα πολλαπλής επιλογής δεν κατάλαβα τι ακριβώς ζητούσε και το έβαλα στην τύχη και επειδή έπιανε 5/100 έγραψα 19:mad:....ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω... Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι αυτό που μου ζητούσε το ήξερα γιατι το χρησιμοποιήσα για να λύσω την επόμενη άσκηση..:P:P
το 3 τι να σου πω τραγικο....:D:D:D:D:Dστο 2 στη φυσικη δεν ξεχασες να κανεις και μια διαιρεση κατα μελη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
στο 2 στη φυσικη δεν ξεχασες να κανεις και μια διαιρεση κατα μελη?
:sly:what are you talking about...???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
:sly:what are you talking about...???:worry:
στο θεμα β δεν ξεχασες να κανεις καπου μια διαιρεση κατα μελη στη φυσικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Eγω ολα στη φυσικη κατευθυνσης τα εκανα.Διαβασα λαθος την ασκηση του β θεματος οποτε πανε 6 μοριακια.
Εκανα αριθμητικο στο τελευταιο ερωτημα του Δ' θεματος,και στο Γ3 δεν εβαλα το εργο της μαζας πανω στη ραβδο.
Ποσο πρεπει να βαριομαστε για να τα γραφουμε αυτα.;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
στα λατινικα ζητουσε να αναλυσουμε μια μετοχη και εγω γραφω πως πρεπει να την αναλυσουμε με dum+οριστικη ενεστωτα και αντι τελικα να γραψω dum+ οριστικη ενεστωτα εβαλα τον τυπο σε υποτακτικη ενεστωτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
χαχαχ στη φυσικη κατευθ. ελυσα σωστα το Δ θεμα αλλα στο Δ1 εκανα ενα αριθμητικο...... και κτλβνετε τι επεται :Ρ η πλακα ειναι οτι τα ελεγξα κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πέρυσι.
Βιολογία Κατεύθυνσης.
Μπέρδεψα τα άκρα 3->5.
Πρώτη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
στο θεμα β δεν ξεχασες να κανεις καπου μια διαιρεση κατα μελη στη φυσικη?
ναι αυτό που λέω:D:D:D:D:D...αμα έκανα την διαίρεση θα το έλυνα, αλλά δεν την έκανα γιατι αυτό που βρήκα νομιζα οτι δεν έλυνε την άσκηση:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top