Πανελλήνιες: Γκάφες που κάνατε και το καταλάβατε αργότερα!

ΓιώργοςΒ

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα ΚΡΣ ! Είναι τελείως άδικο για πολλούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeF

Νεοφερμένος

Ο LeF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Στα λατινικα εγραψα ea αντι eas....Οχι οτι δεν το ξερα απλα πανω στο αγχος το ξεχασα...Δεν το πιστευω οτι για ενα γ***νο -s- χανω μοναδες....Οσοι δινετε λατινικα πιστευω με καταλαβαινετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εγώ στη Φυσική στο 4β δεν πήρα ότι άλλαζε η ροπή, θεώρησα ότι ήταν ίση με αυτή του βάρους και φυσικά πάνε μέχρι κάτω όόλα τα νούμερα...:what:Να μάθω να μην κάνω σχήμα :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rotundjere

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμπάκα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Στην φυσικη στο 3ο θεμα οταν πηγα να βρω την εξισωση του κυματος,στο τελος ξεχασα να βαλω το πλατος,αφου ειχα κανει αναγωγη στο πρωτο τεταρτημοριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
χημεια εβαλα οτι το 10 εις την μειον δωδεκα ειναι μεγαλυτερο απο το 10 εις την μειον 5...οταν συνειδητοποιησα τι εκανα...ηταν πια αργα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freedom_

Νεοφερμένος

Η Freedom_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
στα λατινικά έγραψα τον τύπο του fit που ζητούσε στην άλλη φωνή χωρίς να το ζητάει η άσκηση. :P
Και επίσης στα λατινικά έχασα τον β' όρο συγκρισης γιατι εγραψα την αφαιρετική nosmet ipsis αντί nobismet :P. Και η βλακεία είναι ότι ήξερα πως είναι nobis αφαιρετική αλλά δεν τον παρατηρησα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξανδρα ν

Νεοφερμένος

Η αλεξανδρα ν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
απιστευτο μαθημα η εκθεση!!!τελικα ειναι πως θα σε βαθμολογησει ο αλλος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Στα λατινικα εγραψα ea αντι eas....Οχι οτι δεν το ξερα απλα πανω στο αγχος το ξεχασα...Δεν το πιστευω οτι για ενα γ***νο -s- χανω μοναδες....Οσοι δινετε λατινικα πιστευω με καταλαβαινετε :P

Άσε ρε φίλε μπορεί να μην δίνω λατινικά,αλλά σε καταλαβαίνω,σήμερα έγραφα άλγεβρα και έκανα μια μαλα΄κια και έχασα το 100,τζάπα 3 μόρια,δεν μπορώ να το πιστέψω,έγραφα σε όλα τα διαγωνίσματα του σχολείου 100 και στις εξετάσεις έκανα την μαλακία μου:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Στον προγραμματισμό στο Θέμα 3 το ερώτημα δ ζητούσε μια μέγιστη τιμή και εγώ έκανα.....αναζήτηση!!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athens18

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Καλά κι εγώ είμαι για πολύ ξύλο! Φυσική φέτος στο 4β παίρνω σωστές φορές περιστροφικής και μεταφορικής και πάω και βάζω στη μεταφορική τις δυνάμεις ανάποδα... Κι έτσι προέκυψε επιτάχυνση α= -13.....:P Και χημεία στο 4δ θεώρησα ότι στο διάλυμα που μου έλεγε το ΝαΟΗ είχε ήδη διαλυθεί κι έτσι χρησιμοποίησα μονο την ΝΗ3...:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Στις Πανελλήνιες στη βιολογία κατεύθυνσης εκεί που έλεγε ''να αναφέρετε κατηγορίες γονιδίων'' εγώ διάβασα ''αλληλουχίες''
The same...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
οταν εδινα μαθ. γεν. .Λυνω το θεμα που ειχε στατιστικη και επειδη ειχα βρει μεση τιμη και τυπ. αποκλιση δεν εγραψα στο χαρτι ποσο ειναι ο λογος τους, που ηταν το επομενο ερωτημα θεωρωντας το ευκολο. Ξεκινωντας την αντιγραφη-ελεγχο προς το καθαρο στοχος μου ηταν να γραψω την ασκηση (ελλεπης αλλα που νατο ξερω) οσο πιο σωστα γινεται στο γραπτο. Το λοιπον...; Βρηκα σωστα αποτελεσματα στα "θεωρητικα " δυσκολα, που απαιτουσαν πραξεις και εχασα την ΜΟΝΑΔΑ απο το ξεχασμενο ερωτημα...Μικρη αλλα ακομα την θυμαμαι αυτη τη γκαφα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
μαθ γεν: ζητουσε τυπικη αποκλιση,μετα απο καμια ωρα πραξεων λογω αγχους βρηκα την διακυμανση αλλα δεν εκανα την ριζα και σε ενα αλλο ερωτημα ζητουσε την μεση τιμη βρηκα το χiνi και ξεχασα να διαιρεσω με το ν.
αοθ:λαθος στις πραξεις στο 4ο θεμα(ηταν το μοναδικο μαθημα που ειχα 3ο βαθμολογητη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Εγώ πανελλήνιες δίνω φέτος για πρώτη φορά αλλά ο καθηγητής της βιολογίας στο σχολείο μου είπε το εξής περιστατικό...
Πρίν από 9 χρόνια που έκανε ιδιαίτερα μαθήματα είχε μια μαθήτρια η οποία ήταν πάρα πολύ καλή και είχε μάθει όλο το βιβλίο βιολογίας κατεύθυνσης απ' έξω.Την ημέρα λοιπόν πριν από τις εξετάσεις έκαναν μάθημα και της είχε δώσει ένα φυλλάδιο με καλές ασκήσεις. Την επόμενη ημέρα στις εξετάσεις η κοπέλα αυτή παίρνει τα θέματα, βλέπει το 4ο θέμα και συνειδητοποιεί ότι το θέμα είναι σχεδόν ολόιδιο με μία από τις ασκήσεις που είχαν λύσει την προηγούμενη μέρα....Έτσι λύνει το 1ο,2ο και 3ο θέμα μέσα σε 1,5 ώρα το πολύ και επειδή το 4ο θέμα το ήξερε και εδώ και έναν μήνα είχε εξαντλήσει τον οργανισμό αφού δεν κοιμόταν πάνω από 6 ώρες ημερισίως, χαλάρωσε τόσο πολύ που κοιμήθηκε πάνω στα θέματα κυριολεκτικά.......και την ξύπνησε ο επιτηρητής όταν έλυξε το 3ωρο για να παραδώσει το γραπτό της. Η κοπέλα εννοείται μόνο που δε λυποθύμισε, άλλαξε 100 χρώματα, έκλεγε αλλά ο χρόνος είχε λύξει .....με αποτέλεσμα να χάσει την Ιατρική.
ΜΕΓΑΛΗ ΓΚΑΦΑ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Εγώ πανελλήνιες δίνω φέτος για πρώτη φορά αλλά ο καθηγητής της βιολογίας στο σχολείο μου είπε το εξής περιστατικό...
Πρίν από 9 χρόνια που έκανε ιδιαίτερα μαθήματα είχε μια μαθήτρια η οποία ήταν πάρα πολύ καλή και είχε μάθει όλο το βιβλίο βιολογίας κατεύθυνσης απ' έξω.Την ημέρα λοιπόν πριν από τις εξετάσεις έκαναν μάθημα και της είχε δώσει ένα φυλλάδιο με καλές ασκήσεις. Την επόμενη ημέρα στις εξετάσεις η κοπέλα αυτή παίρνει τα θέματα, βλέπει το 4ο θέμα και συνειδητοποιεί ότι το θέμα είναι σχεδόν ολόιδιο με μία από τις ασκήσεις που είχαν λύσει την προηγούμενη μέρα....Έτσι λύνει το 1ο,2ο και 3ο θέμα μέσα σε 1,5 ώρα το πολύ και επειδή το 4ο θέμα το ήξερε και εδώ και έναν μήνα είχε εξαντλήσει τον οργανισμό αφού δεν κοιμόταν πάνω από 6 ώρες ημερισίως, χαλάρωσε τόσο πολύ που κοιμήθηκε πάνω στα θέματα κυριολεκτικά.......και την ξύπνησε ο επιτηρητής όταν έλυξε το 3ωρο για να παραδώσει το γραπτό της. Η κοπέλα εννοείται μόνο που δε λυποθύμισε, άλλαξε 100 χρώματα, έκλεγε αλλά ο χρόνος είχε λύξει .....με αποτέλεσμα να χάσει την Ιατρική.
ΜΕΓΑΛΗ ΓΚΑΦΑ!!

καλά και μέσα στην ώρα δεν την πήρε κανένας χαμπάρι να τη σκουντήξει? :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paladin_k20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Φετος στο Δ4 Μαθηματικα Κατ που επρεπε να υπολογισουμε το οριο στο 0- αν θυμαμαι καλα και λογω αγχους-βιασυνης (ειχαν μεινει μονο 10 λεπτα) εγω εγραψα στο τετραδιο 0+ και ελυσα αλλο οριο με αποτελεσμα να χασω ενα βαθμο.Φυσικα χρονος για ελεγχο δεν υπηρχε...τσαμπα τα μορια και ισως να μην ημουν Πατρα τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
γκαφα εκανα οταν ελυσα ολες τις ασκησεις πολυ γρηγορα σε ενα μαθημα και οταν τα ξαναειδα βρηκα λαθη περιπου εικοσι μοριων...ηθελα και να το δωσω γιατι ηταν τελευταιο μαθημα , ο ηλιος εξω ,τα λουλουδια , τα μυαλα στα καγκελα ...παιζει να ηταν υπερανθρωπη προσπαθεια να τα ξανακοιταξω εκεινη τη μερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Παιδιά μην λέτε τέτοια γιατί δίνω φέτος κ αν πανικοβληθώ θα κάνω χειρότερες γκάφες από σας....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ειχα σηκωθει στην χημεια κατ. στον πινακα (στο φροντ ολα αυτα) για να λυσω μια ασκηση. Ετσι οπως γραφω ακουω γελια απο κατω και βλεπω και τον καθηγητη να γελαει. Συνεχιζω και τα γελια δυναμομουν. Μεχρι να μου πουν τι ειχε γινει μιυ βγαλαν την ψυχη :P

απλα ειχα γραψει λαθον το Ν (φανταστητε σαν να το βλεπετε απο καθρεφτη) και επειδη το κανω συχνα αυτο το λαθος δεν το καταλαβα τοτε :redface::redface::redface:


ααα και μια φορα στο H3O αντι για + πανω στην βιασυνη μου εβαλα - :P :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PSholic_xD

Νεοφερμένος

Ο PSholic_xD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Πέρυσι στη Χημεία κατ. ενώ είχα οξειδώσει την 2-προπανόλη σε προπανόνη κανονικά στο διάγραμμα,στο Γ2 την οξείδωσα σε οξύ!Ούτε που κατάλαβα πώς το έκανα! :P
Αποτέλεσμα?Ενώ η σκέψη ήταν σωστή,η στοιχειομετρία ήταν λάθος και έχασα το Γ2)β)! xD
Σε συνδυασμό με το οτι ο ένας βαθμολογητής για λόγους που μόνο ο ίδιος ξέρει,μου έβαλε 0/14 στο Γ1,έγραψα έναν σχετικά χαμηλό βαθμο σε σχέση με το τί θα μπορούσα να έχω γράψει. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top