Πίσω στα σχολεία

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
No more "back to school" για μένα..!!!:clapup: Ούτε και η κλασσική ερώτηση της μαμάκας μου "πως πήγε η πρώτη σου μέρα στο σχολείο???" ακόμη και όταν πήγα Γ λυκείου και ας είχα στο ιστορικό μου άλλες 13 πρώτες μέρες στο σχολείο..!!:P
Θα πάω όμως τα ανιψάκια μου στο σχολείο τους, έτσι για να θυμηθούμε την Β και Γ Δημοτικού...!!:D
Καλή αρχή σε όλους και καλή επιτυχία σε όσους ετοιμάζονται για εξετάσεις..!!:)
Αυτήν την ερώτηση δεν τη βαριούνται ποτέ οι γονείς.. το πιστεύω:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Αυτήν την ερώτηση δεν τη βαριούνται ποτέ οι γονείς.. το πιστεύω:hehe:
Όχι..ποτέ..!!! Και τώρα θα ξεκινήσει άλλο ποιηματάκι.."πώς πήγε η πρώτη μέρα στη σχολή?":D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου Άντζυ!Τέλος και για μένα το σχολείο από φέτος...τώρα πανεπιστήμιο!

Καλή σχολική χρονιά λοιπόν σε όλους όσους θα αντικρίσουν και πάλι τα άβολα καρεκλάκια της σχολικής αίθουσας!
Και φυσικά μέσα από την ψυχή μου καλή επιτυχία σε όσους θα δώσουν πανελλήνιες!! Βάλτε στόχους παιδιά-πραγματοποιήστε και εσείς το όνειρό σας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου Άντζυ!Τέλος και για μένα το σχολείο από φέτος...τώρα πανεπιστήμιο!

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΘΑ ΑΝΤΙΚΡΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΑΒΟΛΑ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΑΙΘΟΥΣΑΣ!
ΚΑΙ ΦΥΣΙΑΚΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ!! ΒΑΛΤΕ ΣΤΟΧΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ-ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΑΣ!!
Άντε καλή αρχή να έχουμε και μεις Γιωργάκη μου..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Όχι..ποτέ..!!! Και τώρα θα ξεκινήσει άλλο ποιηματάκι.."πώς πήγε η πρώτη μέρα στη σχολή?":D
Μα ναι αυτή η ερώτηση κολλάει ΠΑΝΤΟΥ! :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
με πιανει μια γλυκια νοσταλγια που δεν θα ξαναπαω στο σχολειο :( παντα η μερα του αγιασμου ηταν γεματη γελια και ταυτοχρονα αγωνια να ξαναδουμε συμμαθητες(οταν ημασταν σε μικροτερες ταξεις που δεν βρισκομασταν ολο το καλοκαιρι).. και η ανυπομωνυσια να γνωριζουμε βαρεμενους καθηγητες για να εχουμε ολη τη χρονια να γελαμε :D μολις μπαιναμε μεσα μετα τον αγιασμο τρεχαμε για να πιασουμε το πισω θρανειο(ακομα και στη Γ Λυκειου :P).. τοσο ωραιες αναμνησεις! και τωρα ανοιγει καινουριο κεφαλαιο στη ζωη! αυτο του ΦΟΙΤΗΤΗ!!!!!!! :) :) :D :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
με πιανει μια γλυκια νοσταλγια που δεν θα ξαναπαω στο σχολειο :( παντα η μερα του αγιασμου ηταν γεματη γελια και ταυτοχρονα αγωνια να ξαναδουμε συμμαθητες(οταν ημασταν σε μικροτερες ταξεις που δεν βρισκομασταν ολο το καλοκαιρι).. και η ανυπομωνυσια να γνωριζουμε βαρεμενους καθηγητες για να εχουμε ολη τη χρονια να γελαμε :D μολις μπαιναμε μεσα μετα τον αγιασμο τρεχαμε για να πιασουμε το πισω θρανειο(ακομα και στη Γ Λυκειου :P).. τοσο ωραιες αναμνησεις! και τωρα ανοιγει καινουριο κεφαλαιο στη ζωη! αυτο του ΦΟΙΤΗΤΗ!!!!!!! :) :) :D :clapup:
Αγιασμος μηπως παιζει στο πανεπιστημιο?Τον εχω για γουρι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Αγιασμος μηπως παιζει στο πανεπιστημιο?Τον εχω για γουρι.:P
χμμμ δεν ξερω να σου πω! :P ισως χαχα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αγιασμος μηπως παιζει στο πανεπιστημιο?Τον εχω για γουρι.:P
Θέλεις 40.000-50.000 μαθητές να τους βρέχει ο παπάς με το βασιλικό;:hehe:

Θα βαρεθεί τη ζωή του:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Τι τυχεροί που είστε που θα πάτε σχολείο... Χωρίς πλάκα, σας ζηλεύω ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τι τυχεροί που είστε που θα πάτε σχολείο... Χωρίς πλάκα, σας ζηλεύω ! :)
You must me crazy my friend:confused:
Εγω παλι σε μια εβδομαδα τετοια ωρα παλι καλα θα διαβαζω ξενογλωσσα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
6 μερες;;Ρε παιδια τη Δευτερα δεν ανοιγουν;;;
Πωπω...αυτες οι διακοπες δε θελω με τιποτα να τελιωσουν...
Καλη σχολικη χρονια να εχουμε :D
τριτη τριτη!καλη σχολικη χρονιαααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Πολύ γρήγορα πέρασε το Καλοκαίρι. Για εγγραφές στα Λύκεια παιδιά πάμε αυτές τις μέρες, πριν ανοίξουν τα σχολεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Πολύ γρήγορα πέρασε το Καλοκαίρι. Για εγγραφές στα Λύκεια παιδιά πάμε αυτές τις μέρες, πριν ανοίξουν τα σχολεία;
εγγραφες?αυτοματα δεν γινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Όχι. Από όσα ξέρω πρέπει να πάει ο κηδεμόνας και να κάνει απλώς εγγραφή(βάζοντας υπογραφή και δίνοντας λεφτά στο σύλλογο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Όχι. Από όσα ξέρω πρέπει να πάει ο κηδεμόνας και να κάνει απλώς εγγραφή(βάζοντας υπογραφή και δίνοντας λεφτά στο σύλλογο).
1η φορα το ακουω αυτο:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Anyone help please?

Είμαι σχεδόν σίγουρος για αυτό που είπα. Ας ακούσουμε και άλλη γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Anyone help please?

Είμαι σχεδόν σίγουρος για αυτό που είπα. Ας ακούσουμε και άλλη γνώμη.

Έτσι είναι πάει βάζει μια τζίφρα, σκάει και 20 ευρώ και φεύγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Οι διευθύνσεις των γυμνασίων στέλνουν τα απολυτήρια του γυμνασίου στο λύκειο, στο οποίο υπάγονται βάσει της διεύθυνσής τους οι μαθητές. Σε περίπτωση μετεγγραφής, ο γονιός πρέπει να "γράψει" το παιδί του στο εκάστοτε σχολείο. Με λίγα λόγια, η εγγραφή γίνεται αυτόματα στο λύκειο που αποστέλλονται τα απολυτήρια του Γυμνασίου.

Καλό θα είναι, όμως, να πάει ο γονιος στο λύκειο και να πληρώσει τη συνδρομή του στο σύλλογο γονέων, καθώς και για περαιτέρω πληροφορίες σχετικά με τη λειτουργία του σχολείου (απουσίες, πιθανές εκδηλώσεις, κλπ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
4 μέρες και 4 ώρες :) :hehe:

Άντε επιτέλους, γιατί κι εγώ βαρέθηκα. Βέβαια στα διαγωνίσματα τριμήνου που θα έρθουν θα αναπολώ το καλοκαίρι, αλλά τι να κάνουμε αυτά έχει η ζωή ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΑΤΗ. :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top