Ο καθημερινός εξοπλισμός του φοιτητή

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Ο φοιτητης ερπυστριοφορο ειναι και χρειαζεται εξοπλισμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paladin_k20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εξοπλισμος? Διαλεγεις ενα απο αυτα (αντε 2) και φευγεις.
Seriously τωρα...ενα στυλο, ενα χαρακα, ενα τετραδιο μεσα στην τσαντα και τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Ρε σορι αλλα μου θυμιζετε την κατασταση στην α δημοτικου!
Για την ορθογραφια θα παρετε πρασινο τετραδιο,για την αριθμητικη κιτρινο και για το "σκεφτομαι κ γραφω" μπλε....
Μην ξεχασετε να ντυσετε και τα συγγραματα!:P

Μερικα ατομα τα ντυνουν,γιατι δεν θελουν να λερωνονται:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ένα μπλοκ σημειώσεων να πάρετε. Τα τετράδιο δεν βολεύουν καθόλου. Θυμάμαι στο 1ο 6μηνο μία μέρα είχα 3 διαφορετικά μαθήματα και έπαιρνα 3 διαφορετικά τετράδια. Ενώ με το μπλοκ γράφεις ό,τι θες και μετά "χρατς" κόβεις τα φύλλα και τα αρχειοθετείς σε διαφάνειες ή φακέλους. ;)

Παιδιά που πάτε για φυσικό/μαθηματικό οπωσδήποτε να πάρετε επιστημονικά κομπιουτεράκια και καμπυλόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Kαι γω μπλοκάκια θα χω.:)
Για τα εργαστήρια δε ξέρω τι παίζει πάντως,θα πρέπει να κατεβάζω τσάντα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Παιδια το ευκολοτερο ειναι κολλες Α4......γραφεις πανω ποιο μαθημα ειναι , ημερομηνια ,θεμα μαθηματος και στο τελος καθε ημερας βαζεις τις σημειωσεις καθε μαθηματος σε μια ζελατινα (ξεχωριστη για καθε μαθημα....) και τελος. Α και ενα στυλο και ενα μολυβι και μια γομολαστιχα(:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Μερικα ατομα τα ντυνουν,γιατι δεν θελουν να λερωνονται:redface:
Να τος ο πρωτος υποπτος χαχαχαχαχαχαχ τι σου ειπα εγω?????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Τα εργαλεία μου: ριγέ μπλοκ και στυλό Faber-Castell. Αν χρησιμοποιήσω άλλα στυλό, το γραπτό μου θα είναι ένα μυστήριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • stylo.jpg
    stylo.jpg
    5.1 KB · Εμφανίσεις: 521

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Τα εργαλεία μου: ριγέ μπλοκ και στυλό Faber-Castell. Αν χρησιμοποιήσω άλλα στυλό, το γραπτό μου θα είναι ένα μυστήριο!
Βασανιστειτε μυστηρια πλασματα με λιγα λογια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Παιδια το ευκολοτερο ειναι κολλες Α4......γραφεις πανω ποιο μαθημα ειναι , ημερομηνια ,θεμα μαθηματος και στο τελος καθε ημερας βαζεις τις σημειωσεις καθε μαθηματος σε μια ζελατινα (ξεχωριστη για καθε μαθημα....) και τελος.

Ένα μπλοκ σημειώσεων να πάρετε. Τα τετράδιο δεν βολεύουν καθόλου. Θυμάμαι στο 1ο 6μηνο μία μέρα είχα 3 διαφορετικά μαθήματα και έπαιρνα 3 διαφορετικά τετράδια. Ενώ με το μπλοκ γράφεις ό,τι θες και μετά "χρατς" κόβεις τα φύλλα και τα αρχειοθετείς σε διαφάνειες ή φακέλους. ;)

Παιδιά που πάτε για φυσικό/μαθηματικό οπωσδήποτε να πάρετε επιστημονικά κομπιουτεράκια και καμπυλόγραμμα.

αυτη η μεθοδος πιστευω ειναι η καλυτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Βλέπω πάντως πως πολλοί αναφέρετε ποια στυλό σας βολεύουν. Εμένα ποτέ, κανένα στυλό δε με βόλεψε. Μπορεί να φταίει που είμαι αριστερόχειρας, δεν ξέρω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Βλέπω πάντως πως πολλοί αναφέρετε ποια στυλό σας βολεύουν. Εμένα ποτέ, κανένα στυλό δε με βόλεψε. Μπορεί να φταίει που είμαι αριστερόχειρας, δεν ξέρω. :P
Εχεις δοκιμασει πενακι?Γιατι κι εμενα δε με βολευαν και με το πενακι εχω βρει την υγεια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Βλέπω πάντως πως πολλοί αναφέρετε ποια στυλό σας βολεύουν. Εμένα ποτέ, κανένα στυλό δε με βόλεψε. Μπορεί να φταίει που είμαι αριστερόχειρας, δεν ξέρω. :P

Φταίει το κακό το ριζικό.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.

GeoSrch

Νεοφερμένος

Ο GeoSrch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
ας υποθεσουμε οτι ενας παει 1η μερα στην σχολη του,η οποια ειναι φιλολογικη...τι θα πρεπει να παρει μαζι του?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Εγώ έχω βρεί το στυλό που με βολεύει εδώ και ένα χρόνο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
ας υποθεσουμε οτι ενας παει 1η μερα στην σχολη του,η οποια ειναι φιλολογικη...τι θα πρεπει να παρει μαζι του?:P
Eνα μπλοκακι κι ενα στυλο.Δε χρειαζεσαι τιποτα αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Βλέπω πάντως πως πολλοί αναφέρετε ποια στυλό σας βολεύουν. Εμένα ποτέ, κανένα στυλό δε με βόλεψε. Μπορεί να φταίει που είμαι αριστερόχειρας, δεν ξέρω. :P

καθόλου απίθανο, δεδομένου ότι η πλειοψηφία των πραγμάτων που χρησιμοποιούμε έχει φτιαχτεί από δεξιόχειρες, οπότε προορίζεται για δεξιόχειρες!! :Ρ
να φανταστώ ο κακός σου δαίμονας είναι να γράφεις στην δεξιά σελίδα τετραδίου σπιράλ?

όσο για το θέμα, ο εξοπλισμός του φοιτητή ε?
ξεκινάμε με τετράδια, στυλό αρκετά, συνεχίζουμε με μπλοκ σημειώσεων και ένα στυλο, καταντάμε με ό,τι βρεθεί πρόχειρο. :Ρ

*desperatefrophd τι τρολιές μας κάνεις και έχεις γεμίσει όλα τα κομμ αρνητικές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
ας υποθεσουμε οτι ενας παει 1η μερα στην σχολη του,η οποια ειναι φιλολογικη...τι θα πρεπει να παρει μαζι του?:P

Τον Μπαμπινιώτη.:D:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top