Ο καθημερινός εξοπλισμός του φοιτητή

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Μην πάρεις τσάντα πλάτης και σακίδιο.Καλύτερα κουβαλησε τις σημειωσεις στο χέρι:P
Ναι και με τους αεριδες και με τους ολοχλωρους τους φοιτητες που ξυπνησαν απο ξενυχτι απο 20 σφηνακια να πεσουν πανω σου επειδη δεν σε ειδαν και να σου φυγουν απο το χερι και να τις κυνηγας σε ολο το πανεπιστημιο μεχρι να κουτουλησεις σε καποια κολωνα και στο τελος να την χασεις...nah δεν θα παρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Πήρα μερικές κόλλες Α4 με γραμμές και τρυπούλες στην άκρη, 2 φακέλους που κάνουν τσάκα τσουκ και κάτι άλλους απλούς χάρτινους φακέλους. Μου φτάνουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Μα καλα ρε παιδακια αμέσως πέσατε να με φάτε.Στις παραδόσεις πηγαίνετε με ολόκληρους τόμους; Ένα ντοσιέ φτάνει. Αν θέλετε να βάλετε μέσα και βιβλία, ολόκληρη βιβλιοθήκη, καλύτερα παρτε μια τσαντα ωμου, συναδει περισσοτερο με πανεπιστημιο και οχι σαν λυκειπαιδο που πηγαινει φροντιστηριο με τα σακιδια.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μα καλα ρε παιδακια αμέσως πέσατε να με φάτε.Στις παραδόσεις πηγαίνετε με ολόκληρους τόμους; Ένα ντοσιέ φτάνει. Αν θέλετε να βάλετε μέσα και βιβλία, ολόκληρη βιβλιοθήκη, καλύτερα παρτε μια τσαντα ωμου, συναδει περισσοτερο με πανεπιστημιο και οχι σαν λυκειπαιδο που πηγαινει φροντιστηριο με τα σακιδια.:mad:

Οπως θελουμε θα πηγαινουμε.Τι σημαινει συναδει περισσοτερο με το πανεπιστημιο?Απο ποτε υπαρχει ενδυματολογικος κωδικας με βαση την βαθμιδα μορφωσης?

Ελεος δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Μα καλα ρε παιδακια αμέσως πέσατε να με φάτε.Στις παραδόσεις πηγαίνετε με ολόκληρους τόμους; Ένα ντοσιέ φτάνει. Αν θέλετε να βάλετε μέσα και βιβλία, ολόκληρη βιβλιοθήκη, καλύτερα παρτε μια τσαντα ωμου, συναδει περισσοτερο με πανεπιστημιο και οχι σαν λυκειπαιδο που πηγαινει φροντιστηριο με τα σακιδια.:mad:

τί καλά,θες να σου πω το γιατρό μου για τη σκολίωση;Το μετάνιωσα που είχα τσάντα ώμου στο 1ο έτος,πήγαινα σαν αμβλεία γωνία.

Φέτος σακίδιο,και ας με ρωτήσουν και σε ποιό νηπιαγωγείο πάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
εγω ειχα παει τζαμπο και πηρα ακομα και πολυχρωμα χαρτακια ασ παρεξηγηθω ποσως με ενδιαφερει..χαχαχαχαχα πηρα εξοπλισμο γενικα σαν να πηγαινω σχολειο:Dκαι σακιδιο θα παρω γιατι μεσα δε θα βαζεις μονο τα τετραδια αλλα και πορτοφολι κλειδια κινητο..και αμα εχεις σακιδιο σε κλεβουν πιο δυσκολα απο το να τα χεις σε τσεπες κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Οπως θελουμε θα πηγαινουμε.Τι σημαινει συναδει περισσοτερο με το πανεπιστημιο?Απο ποτε υπαρχει ενδυματολογικος κωδικας με βαση την βαθμιδα μορφωσης?

Ελεος δηλαδη.

Κάθε ηλικία και τόπος έχει διαφορετικά πρότυπα ένδυσης/συμπεριφοράς κτλ.Εσύ δηλαδή φοράς τα ίδια ρούχα με ενα 16χρονο; Και εκτος απο 2-3 περιπτωσεις, στη σχολη μου ποτε δεν ειχα δει κανεναν να τριγυρνα με σακιδια πλατης. Οι περισσοτεροι δεν ειχανε καν τσαντα, γιατι απλουστατα δεν κουβαλας μαζι σου βιβλια στις παραδοσεις.
ΥΓ: Ή με δουλευεις ή το Milo manara σε εχει διαλυσει τον εγκεφαλο.Ξεκολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Κάθε ηλικία και τόπος έχει διαφορετικά πρότυπα ένδυσης/συμπεριφοράς κτλ.Εσύ δηλαδή φοράς τα ίδια ρούχα με ενα 16χρονο; Και εκτος απο 2-3 περιπτωσεις, στη σχολη μου ποτε δεν ειχα δει κανεναν να τριγυρνα με σακιδια πλατης. Οι περισσοτεροι δεν ειχανε καν τσαντα, γιατι απλουστατα δεν κουβαλας μαζι σου βιβλια στις παραδοσεις.
ΥΓ: Ή με δουλευεις ή το Milo manara σε εχει διαλυσει τον εγκεφαλο.Ξεκολλα

Το σακιδιο ειναι θεμα πρακτικοτητας και οχι θεμα εμφανισης.
Αμα ο αλλος κουβαλα λαπτοπ και δνε θελει να του πεσει ο ωμος,η δεν θελει να κραταει την τσαντα στο χερι σαν εφοριακος τοτε μια τσαντα πλατης θα του ειναι οτι πρεπει.Ασε που χωρανε και βιβλια μεσα.

ΕΞαρταται την χρηση.Εσυ εδω σαν ενδυματολογος μας λες τι εχει περισσοτερη μοστρα για το πανεπιστημιο.Λες και θα παμε σε διαγωνισμο μοδας.

ΥΓ-->Σου στραβωσε η γραβατα βρε παιδι μου,κατσε να στην φτιαξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Το σακιδιο ειναι θεμα πρακτικοτητας και οχι θεμα εμφανισης.
Αμα ο αλλος κουβαλα λαπτοπ και δνε θελει να του πεσει ο ωμος,η δεν θελει να κραταει την τσαντα στο χερι σαν εφοριακος τοτε μια τσαντα πλατης θα του ειναι οτι πρεπει.Ασε που χωρανε και βιβλια μεσα.

ΕΞαρταται την χρηση.Εσυ εδω σαν ενδυματολογος μας λες τι εχει περισσοτερη μοστρα για το πανεπιστημιο.Λες και θα παμε σε διαγωνισμο μοδας.

ΥΓ-->Σου στραβωσε η γραβατα βρε παιδι μου,κατσε να στην φτιαξω.

Παλι παρουσιαζεις τα πραγματα σαν να ειμαι ο λοχαγος σας και σας απειλω με το ζορι να φορατε αυτο που θεωρω εγω πρεπων.Οτι λεω ειναι η προσωπικη μου γνωμη, αν για καθε λογο ιδεολογικο πρακτικο κλπ διαφωνειτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Πραγματικα, πιστευω πως καθε χωρος και ηλικια ή μορφωτικό επίπεδο έχουν διαφορετικο dress code.Αλλα αυτό και το παρατηρώ.Εσυ μπορεις να διαφοροποιεισαι κατα βούληση.

ΥΓ: Βρες κατι αλλο, γραβατα δεν θα φορεσω ποτε.Ειμαι μηχανικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Γιατί κυκλοφορούν και recruiters :P(όπως έλεγε ο sans-culotte χθες) και μπορεί να μην τους αρέσει η ενδυματολογική σου επιλογή οπότε θα μείνεις χωρίς δουλειά:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Έχει στείλει σκάουτερς και ο Θρύλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Είναι κακό για την ηλικία μας να κουβαλάμε σακίδιο πλάτης?:worry:
πόσες βλακείες μπορεί να ακούσει ένας πρωτοετής για το πανεπιστήμιο..ναι μπορεί να σας κοροιδεύουν αν εμφανιστείτε με φόρμα..ντροπή να έχετε τέτοια πρόχειρη ενδυμασία όταν πάτε για μάθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ πάντως πάω ακόμα με φόρμα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Βασικα εγω φορμες θα φοραω και σταρακια.Απο εκει και περα οτι πουν στα παυτακια μου μιας και ντυνομαι ετσι απο το δημοτικο.Δεν θα το αλλαξω.Οποιος μιλησει γιατι εχουμε τα χερια μας ? για να ριξουμε καμια φαπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Γενικά, αποφύγετε τα σακίδια και τσάντες στην πλάτη.Σας δείχνουν μικρότερους.

E μωρέ σιγά. Ίσα ίσα μικροδείχνουμε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ πάντως πάω ακόμα με φόρμα! :)

χαχα και δεν ντρέπεσαι μωρε Ρεβέκκα? Στο ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ πας:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
ΟΙ φοιτήτριές μου βαμμένες κάργα και εγώ με τη φόρμα...Συχνό φαινόμενο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ε δεν πειραζει δεν θα την εχουμε στην πλατη την τσαντα θα την κραταμε στο χερι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
ΟΙ φοιτήτριές μου βαμμένες κάργα και εγώ με τη φόρμα...Συχνό φαινόμενο!
Λοιπόν, ποιά πλευρά κερδίζει τις εντυπώσεις τελικά?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ΟΙ φοιτήτριές μου βαμμένες κάργα και εγώ με τη φόρμα...Συχνό φαινόμενο!

Μάλλον πρέπει να παραδειγματιστείς..όπως είπαν και πριν πρέπει να συμβαδίσεις με τον dress code της ηλικίας σου:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top