Ο καθημερινός εξοπλισμός του φοιτητή

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Να σας ρωτησω κατι ρε παιδια.Για τα μαθηματα τι θα παρετε?? Εννοω απο τετραδια στυλο και τα λοιπα??

Σημείωση:Τα μηνύματα προήλθαν από το θέμα Γενικές φοιτητικές απορίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Προσωπικα θα παρω εναν φακελο για σελιδες, ενα μπλοκ με χαρτια και 2-3 στυλους...
Συν ολα τα αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Να σας ρωτησω κατι ρε παιδια.Για τα μαθηματα τι θα παρετε?? Εννοω απο τετραδια στυλο και τα λοιπα??

Αν πάρεις ένα ριγέ μπλόκ, νομίζω πως θα είσαι μια χαρά!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Αν πάρεις ένα ριγέ μπλόκ, νομίζω πως θα είσαι μια χαρά!;)
Γιατι συγκεκριμενα ριγε αξα μου?? θες να πεις κατι??? :D:D χαχαχαχαχα.Δηλαδη εγω που σκεφτηκα να παρω τετραδια για καθε ενα μαθημα?? βλακεια ε?? εσεις απλα θα τα βαζετε σε αυτα τα μπλοκ που κανουμε τρυπες στις σελιδες και μπαινουν και κανουν τσακ τσουκ?? αν καταλαβα καλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
μπλόκ είπα ρε, όχι κλασέρ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
μπλόκ είπα ρε, όχι κλασέρ!:P
E συγνωμη που δεν ξερω τα κανονικα τους ονοματα.Ακου εκει κλασερ.Τοσα χρονια το χρησιμοποιω πρωτη φορα το ακουω αυτο το πραγμα.Τεσπα.Δηλαδη αυτο με τα τετραδια που ειπα δεν ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αν πάρεις ένα ριγέ μπλόκ, νομίζω πως θα είσαι μια χαρά!;)
Στυλό δεν θα 'χουμε;!:worry::P
Εγώ πάντως θα βολευτώ με τετράδιο σπιράλ. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Στυλό δεν θα 'χουμε;!:worry::P
Εγώ πάντως θα βολευτώ με τετράδιο σπιράλ. :happy:
προτεινω να ειναι μεγαλο σε μεγεθος. Βαρετο να γυριζεις σελιδες...
Η καλυτερη λυση κολλες A4 με γραμμες παντα. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Συμβουλές προς κορίτσια:

Αποφύγετε τα τετράδια με καρδούλες, ζουζουνάκια και τα περίεργα στυλό με φτερά και πούπουλα...
Πέφτει τρελή κοροϊδία!!!

(το ξέρω γιατί το έχω κάνει! Το -κοροϊδία- part! :P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Να σας ρωτησω κατι ρε παιδια.Για τα μαθηματα τι θα παρετε?? Εννοω απο τετραδια στυλο και τα λοιπα??

εγω σκεφτομουν ντοσιε (κλασερ, οπως σκατα τα λενε) γιατι μπορεις να βαζοβγαζεις φυλλα και μου φαινονται πρακτικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Στυλό δεν θα 'χουμε;!:worry::P
Εγώ πάντως θα βολευτώ με τετράδιο σπιράλ. :happy:

είχα πάρει κι εγώ στην αρχή, αλλά δεν αρχειοθετούνται ωραία.

ΑΑΑΑ... και να είναι Α4 τα φύλλα γιατί αλλιώς τελειώνουν γρήγορα!

και στυλό εννοείται!

εμένα με έχουν βολέψει τα pilot G-2 07

Επικά στυλό! έχω τελειώσει αρκετές δεκάδες από αυτά!




προτεινω να ειναι μεγαλο σε μεγεθος. Βαρετο να γυριζεις σελιδες...
Η καλυτερη λυση κολλες A4 με γραμμες παντα. . .

το επονομαζόμενο και μπλοκ ριγέ Α4 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Το ανωτέρω στυλό, έχει παχιά γραφή, τελειώνει γρήγορα και βγαίνει πέντε σελίδες κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εξαρτάται το φύλλο!
Εγώ πάντα θέλω χοντρά φύλλα γιατί γράφω πάντα με μαρκαδοράκια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Τι να το κανεις αν δε πετα μελανι το στυλο...
Προσπαθησα για pilot αλλα η δουλεια ηταν ακριβη και κατελειξα σε μουφες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Το ανωτέρω στυλό, έχει παχιά γραφή, τελειώνει γρήγορα και βγαίνει πέντε σελίδες κάτω.

αν κρατάς σημειώσεις σε χαρτάκια Rizla ίσως!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Εαν πάρω σπιράλ τετράδια με "θέματα" για να χωρίζω τις σημειώσεις του κάθε μαθήματος δε νομίζω να έχω πρόβλημα... Η εμπειρία τι προτείνει εκτός από μπλοκ Α4;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
εσεις οι 'παλιοι' εχετε τετραδια ξεχωριστα για καθε μαθημα , η ενα τετραδιο με θεματα ανα εξαμηνο ,ή τι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Εαν πάρω σπιράλ τετράδια με "θέματα" για να χωρίζω τις σημειώσεις του κάθε μαθήματος δε νομίζω να έχω πρόβλημα... Η εμπειρία τι προτείνει εκτός από μπλοκ Α4;

Με τα πολυθεματικά σπιράλ κουβαλάς πολλές άδειες σελίδες χωρίς λόγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εσεις οι 'παλιοι' εχετε τετραδια ξεχωριστα για καθε μαθημα , η ενα τετραδιο με θεματα ανα εξαμηνο ,ή τι?
εγώ στο 1ο έτος πήρα ένα τετράδιο για κάθε μάθημα..κάποια γέμισαν,άλλα έμειναν άδεια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Προτείνετε διαφορετικό τετράδιο για κάθε μάθημα ή ένα πολυθεματικό τετράδιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top