Ο καθημερινός εξοπλισμός του φοιτητή

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Τσάντα τύπου ταχυδρόμου/τράπουλα τίτσου/ένα στυλό να βρίσκεται/ένα τετράδιο μπλέ για όλα τα μαθήματα/προφυλακτικά(για κάθε ενδεχόμενο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Κανενα ταβλακι να μας βρισκεται δεν ? δηλαδη?? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Κανενα ταβλακι να μας βρισκεται δεν ? δηλαδη?? :(
Τάβλι θα βρεις στου πάγκους ρε,δεν λέει να κουβαλάς απο σπίτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Δεν ξερω... Εγω μικροδειχνω (πολυ) κιολας! Αν σκασω μυτη με καμια "παιδικη"...
Είναι Barbie η τσάντα σου; Αν ναι, τότε ίσως έχεις πρόβλημα.:P

Εγώ θα κόψω κίνηση της πρώτες μέρες κι αν δω πως οι περισσότεροι έχουν σακίδια, θα πάρω ένα μπεζ που απέκτησα φέτος το καλοκαίρι. Αν όχι, θα πάρω τη μεγάλη μου τσάντα για βόλτες. The end. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εγω αρχικα θα πηγαινω με μια μαυρη τσαντα ταχυδρομου που εχω και αν δεν βολευει...θα δειξει μαλλον θα αγορασω μια που θα βολευει..
Αααα αληθεια τωρα που το θυμηθηκα εμεις της νοσηλευτικης θα πρεπει να αγορασουμε αυτην την ασπρη ρομπα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Δε θα μας ειδοποιήσουν λογικά οι καθηγητές του Πανεπιστημίου; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Εγω απ' οτι εχω ακουσει απο γνωστους που τελειωσαν το πανεπιστημιο τα αναλωσιμα ειναι πονεμενη ιστορια.Με αποτρεπουν απο το να αγορασω τετραδια για καθε μαθημα καθως με τα χρονια θα γινεται οχι μονο κουραστικο αλλα και πολυέξοδο.Ασε που θα εχω και προβλημα στην αρχειοθέτηση.Με συμβουλευουν να παρω κολλες Α4 (αυτα για φωτοτυπιες) που ειναι και σχετικα φθινοτερα, και αρχειοθετουντα ευκολοτερα σε ενα κλασιερ.Μπορει να ειναι δυσκολο να γραφεις σε μια κολλα διχως γραμμες, αλλα ολα ειναι θεμα συνηθειας.

Οσο για τα στυλο, ποτε δεν εχω καταφερει ΟΛΑ τα χρονια στο σχολειο να βρω ενα ειδος που να μου ταιριαζει.....θα ψαξω κι αλλο και πρωτα ο θεος κατι θα βρω...δεν μπορει!!!

Οσο για την μεταφορα θα εχω μια τσαντα ταχυδρομου μαυρη (που μετατρεπεται και σε πλατης αλλα και χαρτοφυλλακας) οπου θα μεταφέρω τα απολυτος απαραίτητα.

Αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω ενα τετραδιο για καθε μαθημα θα εχω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desperateforphd

Νεοφερμένος

Η desperateforphd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Να σας ρωτησω κατι ρε παιδια.Για τα μαθηματα τι θα παρετε?? Εννοω απο τετραδια στυλο και τα λοιπα??

Σημείωση:Τα μηνύματα προήλθαν από το θέμα Γενικές φοιτητικές απορίες
Ε πάρε μία κασετίνα, ένα παγουρίνο, απαραιτήτως ένα χαρτάκι με τα τηλέφωνα του σπιτιού σου μήπως θέλουν να ειδοποιήσουν τον μπαμπά σου να έρθει να σε πάρει, και βεβαίως γόμα και ξύστρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καφές, Τίτσου, Ακουστικά , λεφτά, κινητό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Τσάντα τύπου ταχυδρόμου/τράπουλα τίτσου/ένα στυλό να βρίσκεται/ένα τετράδιο μπλέ για όλα τα μαθήματα/προφυλακτικά(για κάθε ενδεχόμενο)

τα προφυλακτικα να τα εχεις στην εξεταστικη....τωρα τζαμπα τα κουβαλας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
αμάν μωρέ παιδία μ'αυτό το τίτσου!! τι έχετε πάθει όλοι :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ταβλακι και αγιος ο θεος ρε τι τιτσου και βλακειες και τα προφυλακτικα εδω που τα λεμε ειναι must.Ειμαστε και ομορφα παλικαρια ρε γαμωτο ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ! ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΚΟΤΩΣΤΕ ΜΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
αμάν μωρέ παιδία μ'αυτό το τίτσου!! τι έχετε πάθει όλοι :worry:

Έλα ντε! Κλασικά πράματα, τράπουλα για χαρτιά, αγωνία κτλ. :P


On topic, εμένα με βολεύει καλύτερα να αρχειοθετώ τις σημειώσεις μου σε binder με διαχωριστικά για κάθε μάθημα -- έχει κάτι ωραία πολύχρωμα στο Jumbo. Ε καθημερινά στη σχολή μόνο ένα μπλοκ με ριγέ σελίδες Α4 και ένα στυλό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
τα προφυλακτικα να τα εχεις στην εξεταστικη....τωρα τζαμπα τα κουβαλας:P
Συνιστανται και σε περιοδους εξαντληντικου διαβασματος σε δυσκολες σχολες(οταν λεει καποιος ''γ.......α απο την κουραση'':P) περαν της εξεταστικης.
Εντωμεταξυ,βλεποντας κανεις τον τιτλο,μπορει να σχηματισει την εντυπωση οτι οι φοιτητες στελνονται σε αποστολες πολεμου/ανασκαφων,κλπ.Μια τσαντα και ενα μπλοκ σημειωσεων ή τετραδια χρειαζονται σιγουρα και στυλο.Απο κει και περα,τα υπολοιπα ειναι εξτρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Πλακα πλακα στα jumbo γινομαι παλι παιδακι α δημοτικου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
A! επισης ξεχασα να σας πω οτι τελικα θα το κανω με ριγε σελιδες και κατι φακελους που βαζουμε μεσα σελιδες ολα κομπλε.Απλα για τα εργαστηρια θα χρησιμοποιησω 2 τετραδιακια και βλεπουμε.Οτι αλλο χρειαστουμε το παιρνω απο εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
για καθε μαθημα ειναι καλυτερα ξεχωριστο τετραδιο η με πολλα θεματα?απαντηστε μου καποιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ρε σορι αλλα μου θυμιζετε την κατασταση στην α δημοτικου!
Για την ορθογραφια θα παρετε πρασινο τετραδιο,για την αριθμητικη κιτρινο και για το "σκεφτομαι κ γραφω" μπλε....
Μην ξεχασετε να ντυσετε και τα συγγραματα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ρε σορι αλλα μου θυμιζετε την κατασταση στην α δημοτικου!
Για την ορθογραφια θα παρετε πρασινο τετραδιο,για την αριθμητικη κιτρινο και για το "σκεφτομαι κ γραφω" μπλε....
Μην ξεχασετε να ντυσετε και τα συγγραματα!:P
Αυτο με το ντησιμο μερικα κοριτσια το κανουν.Γιατι τους αρεσει να ειναι ωραια τα βιβλια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top