Ο καθημερινός εξοπλισμός του φοιτητή

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
καλυτερα να παρεις την τσαντα παρα τα τσιγαρα, δεν καταλαβαινεις πως σου κανουν κακο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
καλυτερα να παρεις την τσαντα παρα τα τσιγαρα, δεν καταλαβαινεις πως σου κανουν κακο?

Ξεφύγαμε.:confused:
Για τις τσάντες λέμε και για κάποια πράγματα που μερικοί σκεφτόμαστε ότι υποχρεωτικά θα παίρνουμε μαζί μας.

Υγ. Θα το κόψω, μην αγχώνεσαι.:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
καλυτερα να παρεις την τσαντα παρα τα τσιγαρα, δεν καταλαβαινεις πως σου κανουν κακο?

στο πανεπιστημιο να κοψει καποιος το καπνισμα ειναι δυσκολο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
ενα i-Pad για να κραταω σημειωσεις ειναι καλη λυση για το πολυτεχνειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
ενα i-Pad για να κραταω σημειωσεις ειναι καλη λυση για το πολυτεχνειο?

Ψάχνεις κάπου να χαλάσεις τα χρήματά σου, ε;:P
Θα σου χρειαστούν για τα συγγράμματα, μην ξοδεύεσαι άσκοπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
ενα i-Pad για να κραταω σημειωσεις ειναι καλη λυση για το πολυτεχνειο?
Aν δε φοβασαι μη στο κλεψουν στο "πηγαινε-ελα",μια χαρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εγω παντως τσαντα εχω μια σαν την κατω



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εγω το σκεφτηκα.Αναλογα με τα μαθηματα που θα εχω εκεινη την ωρα θα πραττω.Τσαντα θα εχω μια μαζι μου αλλα θα την παιρνω μονο οταν εχω πολλα μαθηματα σερι.Αν δεν εχω πολλα μαθηματα σερι θα παιρνω ενα τσαντακι που κρεμεται απο τον ωμο.Εκει χωρανε κλειδια και οτι αλλο θα χρειαστω.Οποτε ειμαστε κομπλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
@DrHouse: Δερμάτινη είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
και εγω λεω να παρω τσαντα οχι σακιδιο αλλα αυτες που κρεμονται στο πλαι... ειναι και πιο δυσκολο να σε κλεψουν ετσι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αμα θελουν να σε κλεψουν ,θα σε κλεψουν.
Η τσαντα στον ωμο ισως ειναι και πιο ευκολο :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Άσχετο, αλλά η δική μου λογική (:P) για τις τσάντες που κρέμονται στο πλάι είναι:

Περπατάς, περπατάς, ε όσο να είναι ξεχνιέσαι να την κοιτάς, να την προσέχεις γενικά.
Τουλάχιστον αυτό θα παθαίνω εγώ. Είμαι αρκετά αφηρημένη.:redface:

Άρα με μια τσάντα που την έχω στον ώμο θα έχω και το φερμουάρ στην μπροστινή πλευρά,
ώστε να το βλέπω, και την προσοχή που χρειάζεται, αφού θα την έχω συνεχώς στα χέρια μου.

Καταλάβατε;:P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Δεν θα σου πιανονται τα χερια απο το βαρος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εσεις τα κοριτσια ηθιστε να κρατατε οτι και αν πηγαινατε για καφε. Τι εννοω;
Οι δικες σας τσαντες-σακοι ειναι υπεραρκετες για τη μεταφορα σημειωσεων και βιβλιων. Τουλαχιστον στη σχολη μου ελαχιστες κρατανε φοιτητικη τσαντα.
Εχετε το θετικο να τα συνδιασετε,πανεπιστημιο-βολτα για καφε μετα το μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ε προκειμένου να είμαι και να νιώθω πιο ασφαλής, ας πιαστώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Αμα θελουν να σε κλεψουν ,θα σε κλεψουν.
Η τσαντα στον ωμο ισως ειναι και πιο ευκολο :devil:
απλα εαν εχεις σακιδιο και ειναι κρεμασμενο φυσιολογικα στην πλατη σε κλεβουν πανευκολα...βεβαια υπαρχει η λυση να το εχεις κρεμασμενο απο μπροστα αν και θα φενεσαι λιγο καπως:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

My last minutes

Νεοφερμένος

Η Ισμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Άσχετο, αλλά η δική μου λογική (:P) για τις τσάντες που κρέμονται στο πλάι είναι:

Περπατάς, περπατάς, ε όσο να είναι ξεχνιέσαι να την κοιτάς, να την προσέχεις γενικά.
Τουλάχιστον αυτό θα παθαίνω εγώ. Είμαι αρκετά αφηρημένη.:redface:

Άρα με μια τσάντα που την έχω στον ώμο θα έχω και το φερμουάρ στην μπροστινή πλευρά,
ώστε να το βλέπω, και την προσοχή που χρειάζεται, αφού θα την έχω συνεχώς στα χέρια μου.

Καταλάβατε;:P :redface:

Έχεις point.Του αδερφού μου στο metro την είχαν κόψει με σουγιαδάκι και δεν είχε πάρει χαμπάρι.
(Εντάξει,ίσως έχω πολύ αφηρημένο αδερφό,αλλά γενικά μικρή σημασία φαίνεται να έχει αν είναι στο πλάι ή πίσω.Άμα δεν έχεις λιγάκι το νου σου...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Έχεις point.Του αδερφού μου στο metro την είχαν κόψει με σουγιαδάκι και δεν είχε πάρει χαμπάρι.
(Εντάξει,ίσως έχω πολύ αφηρημένο αδερφό,αλλά γενικά μικρή σημασία φαίνεται να έχει αν είναι στο πλάι ή πίσω.Άμα δεν έχεις λιγάκι το νου σου...)

Ναι, φυσικά. Στον ώμο ξέρω δε θα την ξεχνώ. Θα την προσέχω πιο πολύ.
Αν μου κρέμεται, πάνε όλα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
εσεις οι 'παλιοι' εχετε τετραδια ξεχωριστα για καθε μαθημα , η ενα τετραδιο με θεματα ανα εξαμηνο ,ή τι?
Προτείνετε διαφορετικό τετράδιο για κάθε μάθημα ή ένα πολυθεματικό τετράδιο;

Περσι,ειχα ενα τετραδιο για καθε μαθημα.Επειδη καθε εξαμηνο θα κανετε αρκετα σε αριθμο μαθηματα,δεν ξερω αμα θα σας φτασει το ενα πολυθεματικο:PΤο καλο με τα ξεχωριστα τετραδια ειναι οτι εχεις τις σημειωσεις του καθε μαθηματος συγκεντρωμενες,αλλα σκεφτομαι να πειραματιστω για ενα εξαμηνο με μπλοκ Α4,για να δω τι με βολευει καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top