Ονομασία των Σκοπίων

Τι πιστεύετε για το θέμα της ονομασίας των Σκοπίων;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 185)

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
νομιζεις οτι αυτο το συστημα ειναι δημοκρατια???:lol:
Τον ψήφισαν όμως.
Και εσύ σκέψουν λίγο, σαν αναρχικός που υποστηρίζεις ότι είσαι στηρίζεις έμμεσα τις αξιώσεις ενός φασίστα.
Εγφώ υποστηρικτής των σφαγέων δεν γίνομαι είτε είναι Έλληνες είτε όχι.
__________________
Στήριξε μου γιατί ο Μ.Αλέξανδρος ήταν σφαγέας.
Μην μου αναφέρεις όμως νεκρούς από μάχες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
1)αριστερος δεν σημαινει και αναρχικος. Καπου το χανεις. χαχαχ. Μπορει καποιος να ειναι αριστερος χωρις απαραιτητα να ειναι αναρχικος. Και συνηθως οι αναρχικοι αποποιουνται τους διαχωρισμους και τις ταμπελες. Προσωπικα στηριζω την αναρχια, ενω ξερω οτι δεν ειμαι αναρχικος (ακομη). Θελω να λεγομαι αντεξουσιαστης αλλα οχι αναρχικος, ειναι κατι πολυ υψιστο και ιδανικο, και νομιζω δεν ζω ακομη σαν αναρχικος. Ωστοσο υποστηριζω την αναρχια.

2) Στο δευτερο ποστ μιλησα για τον Μεγα Αλεξανδρο. Οχι για την αναρχια. Λοιπον, ηταν φονιας και γ*μω τους φονιαδες σας. Π*παρια σκλαβωμενος θα μουν αν δεν ηταν αυτος. Ο,τι ηταν ο χιτλερ (φονιας) ήταν και ο Μεγας Μαλακας. Ενταξει δεν ειχαν ιδιες ιδεολογιες, αλλα κατ ουσιαν κατακτητες ηθελαν να γινουν και οι δυο τους.

3)Λες ο,τι σου κατεβει, μου αρεσει που λες "αν ζουσε ο Μ. Αλεξανδρος.."..ρε αμα ζουσε ο Πλατωνας ξες τι θα σας ειχε κανει??

4) Προσεχε πως χαρακτηριζεις ("γυφτοσκοπιανους"). Σε πληροφορω οτι καμια μα καμια σχεση δεν εχει ο λαος με τους μαλακες που τους κυβερνανε.

5) Απο τον τροπο που μιλας κρινω οτι εσυ συχναζεις σε τετοια μερη. Να υποθεσω εισαι και απο κεινους που κρινουν τον αλλον απο το αν ειναι μαυρος ? ή αν εχει mercedes??

6) Ο πολεμος δεν προκειται να γινει ποτε...Ξεχασε το. Οσο υπαρχουμε εμεις οι αντεξουσιαστες, ο πολεμος θα γινει στο εσωτερικο. Βλεπε δεκεμβριανα, που σας καιγαμε τις πολυεθνικες και τις τραπεζες και κλαιγατε...
1) τους αναρχικους και τους αντιεξουσιαστες τους παω αρκει να μην λενε βλακειες
2)ασχολιαστο
3)ολοι οι αρχαιοι ελληνες θα ντρεπονταν για τους σημερινους ελληνες
4)οπως δεν εχουμε καμια σχεση εμεις με τους δικους μας(καποιοι γιατι καποιοι αλλοι εχουν σχεσεις...) ετσι ειναι και αυτοι οι απλοι και με γεματα ψευτομακεδονικη προπαγανδα μυαλα.
5)δεν εχω κανενα προβλημα με την μαυρη φιλη αλλα ναι εχω προβλημα με καποιους πλουσιους. δεν συχναζω σε κανενα τετοιο μερος γιατι πολυ απλα δεν συχναζω πουθενα. εχω πιο σημαντικα πραγματα απο την κοινωνικη ζωη να κανω...
6) πολεμος και να γινοτανε θα χανανε αλλα οσον αφορα τα δεκεμβριανα και την μετα τον εμφυλιο εποχη αυτες ειναι οι αποψεις μου: μισω τους χουντικους και υπηρξα υποστηρικτης και του ΚΚΕ(για λιγο) και ειμαι αιωνιος υποστηρικτης του ενδοξου ΔΣΕ, θεωρω τους συνταγματαρχες προδοτες και φασιστες, προερχομαι απο αριστερη οικογενεια και οι ανθρωποι που με πλαισιωνουν ειναι και αυτοι αριστεροι(οι μονοι αριστεροι με τους οποιους εχω προβλημα ειναι μερικοι ριζοσπαστες και καποιοι φιλοσκοπιανοι)

φαινομαι μπερδεμενος και ειμαι αλλα τωρα αρχιζω να σχηματιζω αποψεις πανω σε καποια θεματα. ελπιζω να σε καλυψα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Τον ψήφισαν όμως.
Και εσύ σκέψουν λίγο, σαν αναρχικός που υποστηρίζεις ότι είσαι στηρίζεις έμμεσα τις αξιώσεις ενός φασίστα.

Στήριξε μου γιατί ο Μ.Αλέξανδρος ήταν σφαγέας.
Μην μου αναφέρεις όμως νεκρούς από μάχες.
Έσφαξε τη μισή Ασία.Αυτό φτάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έσφαξε τη μισή Ασία.Αυτό φτάνει.

Εδώ που τα λέμε χρειάζονται κι αξιόπιστες πηγές για όσα λες. Ποιος ιστορικός της εποχής εκείνης γράφει κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Έσφαξε τη μισή Ασία.Αυτό φτάνει.

εννοείς τον μισό πληθησμό της μικράς ασίας!!!!? περιμένουμε στοιχεία. (άν έχεις φυσικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Και στην επανάσταση σφάξαμε τόσους Τούρκους.
Δεν έπρεπε να κάνουμε επανάσταση. Τώρα είμαστε σφαγείς.

miv sorry για πριν. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
1) τους αναρχικους και τους αντιεξουσιαστες τους παω αρκει να μην λενε βλακειες
2)ασχολιαστο
3)ολοι οι αρχαιοι ελληνες θα ντρεπονταν για τους σημερινους ελληνες
4)οπως δεν εχουμε καμια σχεση εμεις με τους δικους μας(καποιοι γιατι καποιοι αλλοι εχουν σχεσεις...) ετσι ειναι και αυτοι οι απλοι και με γεματα ψευτομακεδονικη προπαγανδα μυαλα.
5)δεν εχω κανενα προβλημα με την μαυρη φιλη αλλα ναι εχω προβλημα με καποιους πλουσιους. δεν συχναζω σε κανενα τετοιο μερος γιατι πολυ απλα δεν συχναζω πουθενα. εχω πιο σημαντικα πραγματα απο την κοινωνικη ζωη να κανω...
6) πολεμος και να γινοτανε θα χανανε αλλα οσον αφορα τα δεκεμβριανα και την μετα τον εμφυλιο εποχη αυτες ειναι οι αποψεις μου: μισω τους χουντικους και υπηρξα υποστηρικτης και του ΚΚΕ(για λιγο) και ειμαι αιωνιος υποστηρικτης του ενδοξου ΔΣΕ, θεωρω τους συνταγματαρχες προδοτες και φασιστες, προερχομαι απο αριστερη οικογενεια και οι ανθρωποι που με πλαισιωνουν ειναι και αυτοι αριστεροι(οι μονοι αριστεροι με τους οποιους εχω προβλημα ειναι μερικοι ριζοσπαστες και καποιοι φιλοσκοπιανοι)

φαινομαι μπερδεμενος και ειμαι αλλα τωρα αρχιζω να σχηματιζω αποψεις πανω σε καποια θεματα. ελπιζω να σε καλυψα;)

1)Εξηγω απλα οτι δεν ισχυει το αντιστροφο. Οποιος ειναι αριστερος δεν ειναι και αναρχικος.
3)δυστυχως ετσι φαινεται...
4)μην γινεσαι απολυτος δεν ειναι ολοι ετσι. Εχω φιλους σκοπιανους που σιχαινονται τις ηγεσιες τους.
5)χαιρομαι:)
6)απο τα λεγομενα σου παντως δε μου δωσες να καταλαβω κατι τετοιο. Και οντως φαινεσαι φοβερα μπερδεμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Και στην επανάσταση σφάξαμε τόσους Τούρκους.
Δεν έπρεπε να κάνουμε επανάσταση. Τώρα είμαστε σφαγείς.

miv sorry για πριν. :D
O M.Aλέξανδρος δεν έκανε επανάσταση.Μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Πως δεν έχουν τα Σκόπια αλυτρωτικές διαθέσεις;
Από τη στιγμή που ψηφίζουν εθνικιστή για πρωθυπουργό. Με την υποστήριξη των ΗΠΑ μπορούν να τις ικανοποιήσουν.
Και η διαφορά μεταξυ της ελληνικής Μεγάλης Ιδέας με την σκοπιανική είναι ότι τα εδάφη που ήθελε η Ελλάδα κατοικούνταν από ελληνικούς πληθυσμούς.
Και ο δεύτερος λόγος και σημαντικότερος για τον οποίο τα Σκόπια δεν πρέπει να ονομαστούν Μακεδονία είναι ότι αυτό το όνομα σημαίνει πολιτισμό,αγώνα και ιστορία για τους Έλληνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Γιατι να κανουν κυκλους το οτι ηταν σφαγεας το ειχα αιτιολογησει πριν.
Ανακριβειες , οταν ο Μεγας Αλεξανδρος πηγε στο βορρα , οι Θηβαιοι επαναστατησαν , γυρισε , τους υποταξε και εδωσε εντολη να θανατωθουν 6.000 και οι υπολοιποι να πουληθουν ως δουλοι.
Το τι θελαν οι ελληνες εκει τον καιρο μας το δειχνει καθαρα η ιστορια με τους αναβρασμους που επικρατουσαν εκεινο τον καιρο σε πολεις οπως η αθηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Τον ψήφισαν όμως.
Και εσύ σκέψουν λίγο, σαν αναρχικός που υποστηρίζεις ότι είσαι στηρίζεις έμμεσα τις αξιώσεις ενός φασίστα.

ΚΑΙ??και που ξερω εγω οτι δεν παιχτηκε κατι αλλο για να βγουν αυτες οι κυβερνησεις.?

και που ξερεις τι ποσοστο ψηφισε?
απλη στατιστικη θελει.
Το 40% που εκλεγει κυβερνησεις δεν αποτελει πλειοψηφεια και ουτε μου λεει κατι για την βουληση των λαικων στρωματων .

Ποσες φορες θα το πω ακομη?? ειναι τρελο στα 17 του καποιος να λεει οτι ειναι αναρχικος. Το αν οντως ειμαι θα φανει στην μετεπειτα ζωη μου, οχι τωρα και ουτε θα το πω εγω. Ναι υποστηριζω την αναρχια, αλλα με ονομαζω αντεξουσιαστη , οχι αναρχικο..δεν ζω σαν αναρχικος για να ειμαι αναρχικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Εσεις καταστρεψατε την Ελλαδα οχι εμεις.
Για το ποιος κατέστρεψε τι άστο καλύτερα να το συζητήσουμε σε άλλο thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
O M.Aλέξανδρος δεν έκανε επανάσταση.Μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.
Σχεδόν όμοιο. Όπως ξες (ή όχι; ) οι λαοί της Ασίας ήταν υποδουλωμένοι στους Πέρσες.

Οι λαοί της Ασίας τον θεώρησαν απελευθερωτή και όχι κατακτητή. Αυτό δεν σου λέει κάτι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
ειμαι παρα πολυ μπερδεμενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πως δεν έχουν τα Σκόπια αλυτρωτικές διαθέσεις;
Από τη στιγμή που ψηφίζουν εθνικιστή για πρωθυπουργό. Με την υποστήριξη των ΗΠΑ μπορούν να τις ικανοποιήσουν.
Και η διαφορά μεταξυ της ελληνικής Μεγάλης Ιδέας με την σκοπιανική είναι ότι τα εδάφη που ήθελε η Ελλάδα κατοικούνταν από ελληνικούς πληθυσμούς.
Και ο δεύτερος λόγος και σημαντικότερος για τον οποίο τα Σκόπια δεν πρέπει να ονομαστούν Μακεδονία είναι ότι αυτό το όνομα σημαίνει πολιτισμό,αγώνα και ιστορία για τους Έλληνες.

Άσε μας ρε φίλε μου τώρα που επειδή είναι πρωθυπουργός ο Γκρούεφσκι θέλουν να πάρουν τη Θεσσαλονίκη. Αυτές οι βεβαιωτικές συνειρμικές αοριστολογίες δεν στοιχειοθετουν κανένα πολιτικό συμπέρασμα, είναι απλά αυτό που νομίζεις εσύ. Όπως επίσης και ότι οι ΗΠΑ μπορούν ή θέλουν να πλήξουν την εδαφική ακεραιότητα της Ελλάδας.
Η διαφορά είναι ότι πριν τους Βαλκανικούς πολέμους οι ελληνόφωνοι στη Μακεδονία ήταν μειονότητα. Καμία Μεγάλη Ιδέα δεν είναι νόμιμη. Είτε ελληνική, είτε βουλγάρικη. Βλέπεις εντελώς υποκειμενικά την πανομοιότυπη νεότερη ιστορία των βαλκανικών εθνών, αυτό διαπιστώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Για το ποιος κατέστρεψε τι άστο καλύτερα να το συζητήσουμε σε άλλο thread.

μεσα. Ας ανοιξει καποιος τοπικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σχεδόν όμοιο. Όπως ξες (ή όχι; ) οι λαοί της Ασίας ήταν υποδουλωμένοι στους Πέρσες.

Οι λαοί της Ασίας τον θεώρησαν απελευθερωτή και όχι κατακτητή. Αυτό δεν σου λέει κάτι ;
Η παιδεία και η κριτική σκέψη του μέσου ανθρώπου εκείνης της εποχής ήταν ανύπαρκτες.Οπότε δε μου λέει τίποτα.Τους παρουσιάστηκε ως ελευθερωτής κι αυτοί απλά το δέχτηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Γιατι να κανουν κυκλους το οτι ηταν σφαγεας το ειχα αιτιολογησει πριν.
Κοίτα εδώ λίγο για ποιον λόγο το έκανε, ο πόλεμος έχει μια λογική.
https://stisrymestouxronou.blogspot.com/2009/05/335.html
Αλλά και πάλι με αυτά τα στοιχεία (ότι σκότωσε 6000 θηβαίους) δεν μπορείς να κατηγορήσεις τον Μ.Αλεξάνδρο ως σφαγέα όλης της Ασίας όπως έκανε o crisatos ιο πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Κοίτα εδώ λίγο για ποιον λόγο το έκανε, ο πόλεμος έχει μια λογική.
https://stisrymestouxronou.blogspot.com/2009/05/335.html
Αλλά και πάλι με αυτά τα στοιχεία (ότι σκότωσε 6000 θηβαίους) δεν μπορείς να κατηγορήσεις τον Μ.Αλεξάνδρο ως σφαγέα όλης της Ασίας όπως έκανε o crisatos ιο πριν.
Μα βέβαια.Τι είναι 6.000 Θηβαίοι;Tίποτα.Έχουν ψυχή μήπως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Φίλε μάλλον δεν έχεις διαβάσει κανένα βιβλίο εκτός σχολείου. (δεν το λέω ειρωνικά :D )
Ότι λες το βγάζεις από το μυαλό σου. Δες τα αίσχη που έκαναν τότε οι Πέρσες στους λαούς και μετά έλα να μιλήσουμε. Ο Αλέξανδρος τους δίδαξε την Ελληνική παιδεία και σκέψη. Δεν καταπίεσε κανέναν.

Ναι εντάξει, σκότωσε χιλιάδες ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ αλλά αυτό δεν τον κάνει σφαγέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top