Ονομασία των Σκοπίων

Τι πιστεύετε για το θέμα της ονομασίας των Σκοπίων;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 185)

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ποτέ δεν είχα κάποια αρνητική στάση απέναντί σου. Όσο διαφορετικές απόψεις και να έχουμε πρέπει να απλά να συζητάμε και να μην οδηγούμαστε σε ακρότητες. Και ότι είπα το είπα απλά επειδή αυτό πιστεύω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Βάλια, το μήνυμά μου αναφέρεται μόνο στον Kristal. Με εσένα δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Το είπα, μιλάω γενικά, γιατί τα παραδείγματα δεν τα θεωρώ σοβαρό τρόπο έκφρασης. Παρ'ολα αυτά, μπορείς πάντα να μου πεις τι δεν κατάλαβες από τα πρόσφατα μηνύματά μου και εννοείται οτι θα εξηγήσω με την προυπόθεση να εχεις καλή πίστη, όπως δείχνεις. Γι'αυτό βεβαια και δεν είμαι πολύ πρόθυμος να απαντήσω στον Kristal που πολλές φορές παρατηρώ έναν προκατειλλημένο αρνητισμό που έχει ειδικά απέναντί μου. Έχω αποδείξει οτι ξεχνάω πάντα τις προηγούμενες διαφωνίες και είμαι πρόθυμος να συζητήσω με όλους. Χαρακτηριστικό παράδειγμα με την piou, που ομολογουμένως έχω καιρό να τη δώ, μάλλον λόγω εξετάσεων. Όταν όμως η άλλη πλευρά συντηρεί τον αρνητισμό αυτό εγώ δε μπορώ να κάνω και πολλά. Δεν καταλαβαίνω πραγματικά πως ο Kristal άρχισε ξαφνικά να μου απαντάει με τέτοιο ύφος, ενώ είμαστε συμφορουμίτες εδώ και μήνες και έχω πει πολύ πιο ακραία, ομολογουμένως, πράγματα από αυτά τα τελευταία που είπα σ'αυτό εδώ το τόπικ. Αν έχει κάτι μαζί μου δικαίωμά του, αλλά αν θέλει να συνδιαλεχθεί μαζί μου τότε να κάνει μια υποχώρηση και να ξεχάσει απλά οτι διαφωνήσαμε έντονα σε ορισμένα θέματα. Διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε διάλογο. Ο διάλογος αντιπολίτευσης-συμπολίτευσης δεν έχει κανένα νόημα νομίζω όταν συζητάμε χωρις να εξυπηρετούμε δεδομένα συμφέροντα, όπως οι φίλοι μας οι πολιτικοί. Αρνούμαι να κάνω σοβαρό διάλογο όταν ξαφνικά ορισμένα άτομα που δεν μου απήυθηναν το λόγο ποτέ, αρχίζουν να απαντάνε για να απαντήσουν. Δε δέχομαι φαινόμενα αντιδραστικού διαλόγου, στον οποίο φυσικά δεν θα συμμετέχω με σοβαρότητα.

Όταν δεν απαντάς με επιχειρήματα αλλά προβαίνεις σε επίθεση κατά του συνομιλητή σου και επιχειρείς να τον μειώσεις για να περάσεις την άποψή σου ως σωστή και σοβαρή, πλέον δεν μπορούμε να μιλάμε για σοβαρό διάλογο. Αν θες απλά να πεις τις αρλούμπες σου γράψε ένα βιβλίο ή πες τες στον τοίχο. Εφόσον τις γράφεις σε φόρουμ που το διαβάζουν νοήμονες άνθρωποι να περιμένεις τον αντίλογο. Δυστυχώς για σένα οι μέρες του εθνικισμού έχουν περάσει από την Ελλάδα. Μένει ένα ποσοστό πλέον που αυτοαποκαλούνται πατριώτες και διατείνονται ότι είναι οι μόνοι που μπορούν να υπερασπιστούν την Ελλάδα και ότι είναι οι μόνοι οι οποίοι έχουν το Ελληνικό στοιχείο μέσα τους. Οι υπόλοιποι γι αυτούς είναι προδότες.
Από την μέρα που άρχισες να εκδηλώνεις τέτοιες ακραίες απόψεις (με μηδενική υποστήριξη από επιχειρήματα) δεν μπορώ ούτε εγώ ούτε ο Κristal να είμαστε χειροκροτητές σου και να λέμε "τί ωραία που τα λέει αυτό το παιδί"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλοδεχούμενη κάθε άποψη, αν και η δικιά σου nikosl εκφέρει κατηγορίες τις οποίες δεν αποδέχομαι επ'ουδενί. Παρ'ολα αυτά δεν θα κάτσω να ανοιξω καμία κουβεντα μαζί σου εκ νέου. Ελπίζω άλλη φορά να σκέφτεσαι λιγάκι πριν πετάξεις βλακείες.
Βλακειούλες του τύπου "Οι μέρες του εθνικισμού", "διατεινονται οτι είναι οι μονοι...", "...προδότες"...στερούνται πάσας αληθείας και βάσης. Δε με χαρακτηρίζουν ούτε στο ελάχιστο, δεν δήλωσα κάτι τέτοιο και δε με ξέρεις καν για να προσπαθείς να βγάζεις τόσο απόλυτα και συγκεκριμένα συμπεράσματα. Είσαι άνθρωπος που βάζει ταμπέλες με μεγάλη ευκολία κι εγώ με τέτοιους δε μιλάω. Δεν είσαι εσύ αυτός που θα πει αν είμαι εθνικιστής ή κουμμουνιστής, δεξιός ή αριστερός, 250 χιλιόμετρα από δώ και χωρίς να έχουμε κάνει πολλές σοβαρές κουβέντες. Ό,τι κι αν πεις απο δω και μπρος στο ίδιο ύφος θα το θεωρήσω απλά βρισιά και δεν θα κάτσω να ασχοληθώ.
Είναι πάντως το πρώτο θέμα στο οποίο εσύ και ο Kristal αντιδράτε τόσο έντονα παρ'ολο που είμαι εδω 6 μήνες και έχω πει πολύ πιο ακραία πράγματα. Τι έγινε; Τότε δεν είσασταν φιλελεύθεροι; Ή μήπως γίνατε τώρα λόγω αντίδρασης;
Το θέμα έληξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Απο κάποιο σημείο και μετά miv η συσσωρευμένη ανοησία και ο βλακώδης βερμπαλισμός ,μας την έδωσαν στα νεύρα.Αυτο είναι όλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Καλοδεχούμενη κάθε άποψη, αν και η δικιά σου nikosl εκφέρει κατηγορίες τις οποίες δεν αποδέχομαι επ'ουδενί. Παρ'ολα αυτά δεν θα κάτσω να ανοιξω καμία κουβεντα μαζί σου εκ νέου. Ελπίζω άλλη φορά να σκέφτεσαι λιγάκι πριν πετάξεις βλακείες.
Βλακειούλες του τύπου "Οι μέρες του εθνικισμού", "διατεινονται οτι είναι οι μονοι...", "...προδότες"...στερούνται πάσας αληθείας και βάσης. Δε με χαρακτηρίζουν ούτε στο ελάχιστο, δεν δήλωσα κάτι τέτοιο και δε με ξέρεις καν για να προσπαθείς να βγάζεις τόσο απόλυτα και συγκεκριμένα συμπεράσματα. Είσαι άνθρωπος που βάζει ταμπέλες με μεγάλη ευκολία κι εγώ με τέτοιους δε μιλάω. Δεν είσαι εσύ αυτός που θα πει αν είμαι εθνικιστής ή κουμμουνιστής, δεξιός ή αριστερός, 250 χιλιόμετρα από δώ και χωρίς να έχουμε κάνει πολλές σοβαρές κουβέντες. Ό,τι κι αν πεις απο δω και μπρος στο ίδιο ύφος θα το θεωρήσω απλά βρισιά και δεν θα κάτσω να ασχοληθώ.
Είναι πάντως το πρώτο θέμα στο οποίο εσύ και ο Kristal αντιδράτε τόσο έντονα παρ'ολο που είμαι εδω 6 μήνες και έχω πει πολύ πιο ακραία πράγματα. Τι έγινε; Τότε δεν είσασταν φιλελεύθεροι; Ή μήπως γίνατε τώρα λόγω αντίδρασης;
Το θέμα έληξε.

Πολύ εύκολα θα μπορούσα να σου επιστρέψω τον χαρακτηρισμό "ταμπελοθέτης" καθώς σου αρμόζει παρα πολύ περισσότερο από ότι σε εμένα. Να σου θυμίσω την ταμπέλα "κομματόσκυλο" που μου έβαλες, αλλά φυσικά μόνο σε αυτό το τόπικ έχω διαβάσει πολλούς παραπάνω χαρακτηρισμούς. Αν θες να σου βρώ τα εκάστοτε κομμάτια και να στα στείλω με pm να τα κορνιζάρεις.
Επειδή εμένα όμως με έχουν μάθει να μιλάω με επιχειρήματα από το δημοτικό (και όχι απλώς να χρησιμοποιώ άρτια την νέα ελληνική) ας τα πάω με την σειρά:

1) Για άλλη μια φορά επιβεβαιώνομαι για το ότι προσπαθείς να ρίξεις τον συνομιλητή σου. Αναδεικνύεις την ορθότητα της άποψής μου κάθε φορά που απαντάς.
2) Το προδότες το χρησιμοποίησες ΕΣΥ, όχι εγώ, άρα χαρακτηρίζεις τα λεγόμενα ΣΟΥ βλακειούλες. :no1: Το να αναγνωρίζει κάποιος τα λάθη του, το εκτιμώ πραγματικά.
3) Για να κρίνεις τις απόψεις ενός ανθρώπου δεν χρειάζεται να τον δεις. Αν ήταν έτσι, δεν θα είχε προχωρήσει καμία επιστήμη.

5)Φιλελεύθερος πάντα ήμουν, όχι όμως υποχρεωμένος να ψάχνω να βρώ σε ποια τόπικ έχεις γραψει για να σου απαντήσω. Είναι δεδομένο πως δεν είναι απαραίτητο να γνωρίζω το παρελθόν ενός ανθρώπου για να κρίνω μια άποψή του. Αν συμφωνώ, συμφωνώ, αν διαφωνώ διαφωνώ, ανεξάρτητα με το ποιος είναι.
6)Πιστεύεις ότι κερδίζω κάτι άν αντιδρώ σε ότι λές ? Απλά πρέπει να συνειδητοποιήσεις ότι δεν έχουμε όλοι τις δικές σου απόψεις.

Άκυρο το:
4) Η Πάτρα από την Θεσσαλονίκη είναι 520 χιλιόμετρα. (Αν είχα μάθει νωρίτερα ότι είσαι από την Θεσσαλονίκη, πραγματικά δεν θα το άγγιζα το θέμα, γιατί θα ήξερα ότι θα μίλαγα στον αέρα)

λόγω παρανόησης ενός άλλου τόπικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Εμένα εκτός το οτι με ενοχλή η στάση των Σκοπιανών με ενοχλη ιδιέτερα ι στάση των Αμερικάνων:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Εμένα εκτός το οτι με ενοχλή η στάση των Σκοπιανών με ενοχλη ιδιέτερα ι στάση των Αμερικάνων:mad:
death πρόσεξε ρε συ λίγο την ορθογραφία σου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Συγνώμη πρέπει να πάρω εντατικά μαθήματα ορθογραφίας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Συγνώμη πρέπει να πάρω εντατικά μαθήματα ορθογραφίας :P
όχι ρε συ εντάξει απλώς λίγη προσοχή θέλει :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Το είπα, μιλάω γενικά, γιατί τα παραδείγματα δεν τα θεωρώ σοβαρό τρόπο έκφρασης. Παρ'ολα αυτά, μπορείς πάντα να μου πεις τι δεν κατάλαβες από τα πρόσφατα μηνύματά μου και εννοείται οτι θα εξηγήσω με την προυπόθεση να εχεις καλή πίστη, όπως δείχνεις. Γι'αυτό βεβαια και δεν είμαι πολύ πρόθυμος να απαντήσω στον Kristal που πολλές φορές παρατηρώ έναν προκατειλλημένο αρνητισμό που έχει ειδικά απέναντί μου. Έχω αποδείξει οτι ξεχνάω πάντα τις προηγούμενες διαφωνίες και είμαι πρόθυμος να συζητήσω με όλους. Χαρακτηριστικό παράδειγμα με την piou, που ομολογουμένως έχω καιρό να τη δώ, μάλλον λόγω εξετάσεων. Όταν όμως η άλλη πλευρά συντηρεί τον αρνητισμό αυτό εγώ δε μπορώ να κάνω και πολλά. Δεν καταλαβαίνω πραγματικά πως ο Kristal άρχισε ξαφνικά να μου απαντάει με τέτοιο ύφος, ενώ είμαστε συμφορουμίτες εδώ και μήνες και έχω πει πολύ πιο ακραία, ομολογουμένως, πράγματα από αυτά τα τελευταία που είπα σ'αυτό εδώ το τόπικ. Αν έχει κάτι μαζί μου δικαίωμά του, αλλά αν θέλει να συνδιαλεχθεί μαζί μου τότε να κάνει μια υποχώρηση και να ξεχάσει απλά οτι διαφωνήσαμε έντονα σε ορισμένα θέματα. Διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε διάλογο. Ο διάλογος αντιπολίτευσης-συμπολίτευσης δεν έχει κανένα νόημα νομίζω όταν συζητάμε χωρις να εξυπηρετούμε δεδομένα συμφέροντα, όπως οι φίλοι μας οι πολιτικοί. Αρνούμαι να κάνω σοβαρό διάλογο όταν ξαφνικά ορισμένα άτομα που δεν μου απήυθηναν το λόγο ποτέ, αρχίζουν να απαντάνε για να απαντήσουν. Δε δέχομαι φαινόμενα αντιδραστικού διαλόγου, στον οποίο φυσικά δεν θα συμμετέχω με σοβαρότητα.

το πνευμα δεν πουλιεται...καλλιεργειται...
φυσικα ο διαλογος με την αντιπολιτευση ειναι ΠΑΝΤΑ σημαντικος...
δεν θελουμε εξουσια..δεν θελουμε να τρωμε χωρις να δινουμε..και να κοροιδευουμε τον κοσμο...χαιρετισματα λοιπον στην εξουσια...
ομως μια καλη και δυνατη αντιπολιτευση με ιδεολογια και οχι κουραφεξαλα της πλωρης..μπορει να κανει σπουδαια και ουσιωδη βηματα και προτασεις..
ειμαι κατα της εξουσιας ή αλλιως αντιθετος με την ιδεα της εξουσιας (αντιεξουσια)...ειμαι ενας απλα που προτεινει κατι σε καποιον αλλον που καλως ή κακως εχει εκλεγει κυβερνηση...απο κει και περα εγω παω με την αντιθετη οχθη απο την κυβερνηση..βλεπω την αρνητικη πλευρα και επαναστατω με τον λαο...δηλαδη βλεπω το μαυρο και το κοκκινο...και αναλογως προτεινω...τωρα φυσικα οι κυβερνησεις μας ειτε αυτες ειναι δαδα ειτε ηλιος με χορταρακια δεν εχουν βοηθησει σε ενα μικροπραγμα μωρε που λεγεται ονομασια των σκοπιων...νταξ...κλασικο..all time classic...ελεος...
εδω στα καφενεια και στα παρκα οι εθνικιστες σκοπιανοι ηδη αρχισαν τις μακακιες...σε λιγο οι μακακες εθνικιστες οι δικοι μας θα απαντησουν...μηπως οδηγει καπου αυτο??...λεμε τωρα...και τι θα γινει???φυσικα , η σουλα θα υπηρετησει την κουλα....(κυβερνησουλα θα υπηρετησει την αμερικουλα) και μετα ολα καλα και ωραια...θα πεθανουν καποιοι..ετσι για να χουμε να λεμε οτι σκοτωσαμε ρε αδερφε...και μετα ολα καλα...α ρε λαε γιατι ακομη στον ληθαργο????γιατι ακομη υπνο βαθυ???γιατι???
ελευθερια σε ολους...

γιωργος in flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ναι έχεις δίκαιο θα είμαι πιο προσεχτηκός :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
προσεχτηκός
->προσεκτικός:PΘα σου κάνψ εγώ εντατικά μαθήματα θα γράψεις όλο το βιβλίο της Ν.Γλώσσας:P

το πνευμα δεν πουλιεται...καλλιεργειται...
φυσικα ο διαλογος με την αντιπολιτευση ειναι ΠΑΝΤΑ σημαντικος...
δεν θελουμε εξουσια..δεν θελουμε να τρωμε χωρις να δινουμε..και να κοροιδευουμε τον κοσμο...χαιρετισματα λοιπον στην εξουσια...
ομως μια καλη και δυνατη αντιπολιτευση με ιδεολογια και οχι κουραφεξαλα της πλωρης..μπορει να κανει σπουδαια και ουσιωδη βηματα και προτασεις..
ειμαι κατα της εξουσιας ή αλλιως αντιθετος με την ιδεα της εξουσιας (αντιεξουσια)...ειμαι ενας απλα που προτεινει κατι σε καποιον αλλον που καλως ή κακως εχει εκλεγει κυβερνηση...απο κει και περα εγω παω με την αντιθετη οχθη απο την κυβερνηση..βλεπω την αρνητικη πλευρα και επαναστατω με τον λαο...δηλαδη βλεπω το μαυρο και το κοκκινο...και αναλογως προτεινω...τωρα φυσικα οι κυβερνησεις μας ειτε αυτες ειναι δαδα ειτε ηλιος με χορταρακια δεν εχουν βοηθησει σε ενα μικροπραγμα μωρε που λεγεται ονομασια των σκοπιων...νταξ...κλασικο..all time classic...ελεος...
εδω στα καφενεια και στα παρκα οι εθνικιστες σκοπιανοι ηδη αρχισαν τις μακακιες...σε λιγο οι μακακες εθνικιστες οι δικοι μας θα απαντησουν...μηπως οδηγει καπου αυτο??...λεμε τωρα...και τι θα γινει???φυσικα , η σουλα θα υπηρετησει την κουλα....(κυβερνησουλα θα υπηρετησει την αμερικουλα) και μετα ολα καλα και ωραια...θα πεθανουν καποιοι..ετσι για να χουμε να λεμε οτι σκοτωσαμε ρε αδερφε...και μετα ολα καλα...α ρε λαε γιατι ακομη στον ληθαργο????γιατι ακομη υπνο βαθυ???γιατι???
Πραγματικά ελπίζω να μην πουληθούμε έτσι στους Αμερικάνους. Πραγματικά θα ήταν το χειρότερο που θα κάναμε. Και άν γίνει αυτό πραγματικά θα πάψω να είμαι υπερήφανη για την Ελληνική μου εθνικότα. Μισώ την υποταγή...Σε ποιους?Στους Αμερικανούς. Που ότι κατάφεραν το έκαναν με την βία.Με τα όπλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
->προσεκτικός:PΘα σου κάνψ εγώ εντατικά μαθήματα θα γράψεις όλο το βιβλίο της Ν.Γλώσσας:P


Πραγματικά ελπίζω να μην πουληθούμε έτσι στους Αμερικάνους. Πραγματικά θα ήταν το χειρότερο που θα κάναμε. Και άν γίνει αυτό πραγματικά θα πάψω να είμαι υπερήφανη για την Ελληνική μου εθνικότα. Μισώ την υποταγή...Σε ποιους?Στους Αμερικανούς. Που ότι κατάφεραν το έκαναν με την βία.Με τα όπλα.

μπραβο ρε βαλια...
σε μενα βασικα ηδη δε μου κανει αισθηση να λεω ειμαι ελληνας...ειναι ανουσιο να λες "ειμαι εκεινο ειμαι το αλλο...ειμαι ειμαι ειμαι..." ελληνες, αργεντινοι..και λοιποι... ειμαστε αδερφοι...απλα δεν το εχουμε χωνεψει στο ανωριμο μυαλο μας...
καλα κανεις και μισεις την υποταγη...βεβαιως...μπραβο...οχι στην υποταγη..και μπραβο σου που λες και οχι και στη βια και στα οπλα...ελευθερια σε ολο τον κοσμο...
απο τα ομορφοτερα ποστ που ειδα στο ischool...

γιωργος in flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
->προσεκτικός:PΘα σου κάνψ εγώ εντατικά μαθήματα θα γράψεις όλο το βιβλίο της Ν.Γλώσσας:P


Πραγματικά ελπίζω να μην πουληθούμε έτσι στους Αμερικάνους. Πραγματικά θα ήταν το χειρότερο που θα κάναμε. Και άν γίνει αυτό πραγματικά θα πάψω να είμαι υπερήφανη για την Ελληνική μου εθνικότα. Μισώ την υποταγή...Σε ποιους?Στους Αμερικανούς. Που ότι κατάφεραν το έκαναν με την βία.Με τα όπλα.
Πράγματι. Ένα ανθρώπινο μήνυμα. Μπράβιο Βάλια.
Αλλά σου έχω μια ερώτηση :
Φοράς jeans ;
ή
Πίνεις coca-cola ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Φοράς jeans ;
ή
Πίνεις coca-cola ;


ωπα φιλε...κανεις λαθος...μην μπερδευεις την υποταγη με την παγκοσμιοποιηση...ειναι δυο διαφορετικα πραγματα...
το "φορας jean" δε μου λεει τπτ...ελεος
ομως το "παιρνω ενα οπλο και με τη βια σκοτωνω και καταπατω την ελευθερια του αλλου" μου λεει παρα μα παρα πολλα..
ελευθερια σε ολους...

ας βγαλουμε απο τα οπλα τις σφαιρες και ας βαλουμε στις μπουκες των οπλων λουλουδια..μπας και θυμηθουμε οτι ειμαστε ανθρωποι και ξεφυγουμε απο την ζωωδη φυση μας...
freedom for all...
let's take the bullets away from the guns and insert flowers inside their muzzles...maybe in this way one day we will remember that we are humans and escape our bestial nature...

γιωργος in flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Code:
freedom for all...
let's take the bullets away from the guns and insert flowers inside their muzzles...maybe in this way one day we will remember that we are humans and escape our bestial nature...
Aς το επικολλήσουμε , όπου μπορούμε!
Σε sigs κτλ.
Είναι ένα μήνυμα που αξίζει να το δουν όλοι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Code:
freedom for all...
let's take the bullets away from the guns and insert flowers inside their muzzles...maybe in this way one day we will remember that we are humans and escape our bestial nature...
Aς το επικολλήσουμε , όπου μπορούμε!
Σε sigs κτλ.
Είναι ένα μήνυμα που αξίζει να το δουν όλοι. :)

χαιρομαι που αναγνωριζεις την ουσια του μηνυματος...
ευχαριστω...
ας το διαδωσουμε λοιπον....


freedom for all...
let's take the bullets away from the guns and insert flowers inside their muzzles...maybe in this way one day we will remember that we are humans and escape our bestial nature...


οσο υπαρχουν ακομα οι ιδεολογοι...ο κοσμος θα εχει ελπιδες...γιατι αυτοι πεθαινουν αλλα οι ιδεες τους μενουν αθανατες και σε επομενες και πιο ωριμες γενιες....

ευχομαι πραγματικα να σκεφτουν λογικα οι καλως ή κακως αιρετοι "ηγετες" πολιτικοι....αλλα και οι μη αιρετοι πνευματικοι ηγετες...
ας πουμε οχι στους εθνικισμους και ας σκεφτουμε λογικα για το σκοπιανο..

γιωργος in flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πράγματι. Ένα ανθρώπινο μήνυμα. Μπράβιο Βάλια.
Αλλά σου έχω μια ερώτηση :
Φοράς jeans ;
ή
Πίνεις coca-cola ;
κόλα δεν πίνω(παχαίνει:P) jeans φοράω.. Πάντως άλλο άλλο το ένα άλλο το άλλο. Δηλαδή εσύ συγκρίνεις τα τζιν με την ελευθερία?? Το ένα ειναι απλά ένα είδος ένδυσης, το άλλο είναι ΑΞΙΑ, ιδανικό για το οποίο ο άνθρωπος πάντα θα αγωνίζεται. Δεν πρέπει να τα συγχέουμε... άκυρο το παράδειγμά σου....
όπως είπε και ο in flames:...
μην μπερδευεις την υποταγη με την παγκοσμιοποιηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Εγώ είμαι κατηγορηματικά ενάντια σε ονομασία που εμπεριέχει τον όρο Μακεδονία. Παρ'όλ'αυτά, όπως και να ονομαστούν όλος ο κόσμος θα τους φωνάζει Μακεδόνες. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top