Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Δεν έχουν καμία σχετικότητα με το θέμα αυτά που λες, σορρυ, αμφιβάλλω αν εχεις ποτε παει στην υπερπροχωρημενη Γαλλια ή την τεχνοκρατικη Γερμανια για να τα λες αυτα, εχω ολη την καλή διάθεση να πολεμησω μεχρις εσχάτων καθε ομοφοβικό και ρατσιστή παπάρα βρω μπροστά μου, αλλά όχι και ν'ανεχτώ τη χολή που βγάζεις.

έχω πάει γερμανία και ξέρω οτι τον κόσμο δεν τον νοιάζει τι κάνουνε οι άλλοι στις ζώες τους και τα κρεββάτια τους (εκτός να πρόκειται για παιδιά)

επίσης, ξέρω οτι έχουνε το δία βίου σύμφωνο συμβίωσης που είναι σαν γάμος με χωρίς - ακόμα - γονεικά δικαιώματα.

ξέρω επίσης για την γερμανία οτι υπάρχουεν και λίγοι ομοφοβικοί , ε εντάξει παντού θα υπάρχουνε, αλλά ειναι εξαίρεση του κανόνα και δεν αποτελούνε πρόβλημα.


επίσης για την Γαλλία, ξέρω οτι είναι συνειδητοποιημένοι ρατσιστές με τους μαύρους και τους ξένους, επειδή όμως είναι στην συνείδηση τους το δικαιώμα που σου ανέφερα, παρα ταύτα σέβονται πάρα πολύ τους γκέι ανθρώπους. και είναι παράδοξο πχ να αηδιάιζεις επειδή κάποιος εινα μαύρος και να σέβεσαι κάποιον που ίεναι γκέι. και οι δύο μειονότητες είναι που αξίζουνε σεβασμό. αλλά αυτό επιβεβαιώνει οτι πραγματικά η ηθική είναι κάτι εξαιρετικά ελαστικό και καθορίζεται απο τις εκάστωτε δυνάμεις. είναι τι θα διδάξεις στα παιδιά. ε και σαφώς τα παιδιά στην ελλάδα δεν διδάσκονται ανοχή για τους λοαδ!

τι ακριβώς χολή πετάω; γιατί με κατηγορείς δηλαδή; που κράζω την εκκλησία Α.Ε;
θες να πω κι αλλά να μουτρώσεις κι άλλο;

τους θεσμοτημένοςυ γάμους που κάνανε μεταξύ 13χρονων και 60ρηδων πριν απο μισό αίωνα, δηλαδή ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΙΑ, τους ξέρεις;
και μετά αποκαλούνε τους γκέι ανώμαλοςυ και πρόβλημα της κοινωνίας και οτι έχουνε σχέση με παιδεράστια, όταν οι ίδιοι ευλογούσανε τους παιδεραστές; γιατί πως λέγεται ένας άντρας που παντρεύεται ένα 13χρονο;

να σου μιλήσω και για την πολυγαμία που λένε κάποιοι; οτι αν επιτρέψουμε τους γκέι γάμους γιατί όχι την πολυγαμία; η ότι οι λοαδ άνθρωπο ιειναι και καλά πολυγαμικοί και έχουνε καταστρέψει την έννοια της μονογαμικότητας και των σταθερών σχέσεων;
ε ψάξε λίγο στην στρέιτ χριστιανική κοινότητα. και πάλι εκεί θα βρείς πολυγαμία και πολύ κι όλας(αν και δεν θεωρώ κάτι κακό σε αυτήν αρκεί να υπάρχει συναίνεση απο όλους).

μπορεί να πονάει η αλήθεια, αλλά πρέπει να μαθαίνουμε απο την ιστορία. με κάθε φιλική διάθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
"φυσιολογικοτητας" θα τις εχει το πολυ ενα 0,1%
prove it or it didn't happen.
εννοειται πως το ποσοστο που το θεωρει κατι διαφορετικο και οχι μια παθηση ειναι σε διψηφιο νουμερο, μιλωντας παντα σε ποσοστο.


μειονοτητα και οχι μειοψηφια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Χαχα...μιλάει και για προπαγάνδα απ'τα ΜΜΕ ο άκυρος...ρε ξέρεις τι σου γίνεται; Είσαι σοβαρός; Τράβα να δεις τι προβάλλεται ρε καραγκιόζη, πραγματικά στον κόσμο σου είσαι. Χαρ, το ακούσαμε κι αυτο, προπαγάνδα απ'τα ΜΜΕ υπερ των ομοφυλόφιλων. :lol:
Κανε δημοσκόπηση ρε άκυρε να δούμε τι θα βγάλεις...Την επόμενη φορά που θα με πάρουν να δουλέψω στην ΕΣΥΕ θα σε πάρω μαζι μου να δεις, ομως, πως γινονται οι πραγματικές δημοσκοπήσεις...άσχετε.

My wish for 2010 is that people will understand AUTISM is not a disease; people with AUTISM are not looking for a cure but ACCEPTANCE........ 93% of people won't copy and paste this, WILL YOU be one of the 7% that does and make this your status for at least an hour? ♥ ¸¸.•*¨*❇❈♥ ❉❊*¨*•.¸¸♥

Αντε, μ'εκανες και γέλασα πάλι...κλόουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ειπα! ο αυνανισμος δεν ειναι ανωμαλια γιατι προετοιμαζει κατα καποιο τροπο το νεο για τη σεξουαλικη πραξη.Αλλα εσυ στην κοσμο σου... συνεχιζεις αυτιστικα.

Πρωτον ο ορος ομοφοβια υπολειπεται νοηματος.
Και δευτερον εσενα μπορει να μην σε αγγιζει η αποψη μου, το μεγαλυτερο ομως μερος της κοινωνιας ξερεις τι γνωμη εχει για την ομοφυλοφιλια?? Τραβα εξω και συζητα... μπορει να σου πει "ας κανουν οτι θελουν δεν με ενδιαφερει" αλλα τις αποψεις περι "φυσιολογικοτητας" θα τις εχει το πολυ ενα 0,1%. Αν θες να σου κανω δημοσκοπηση αντε γεια! ολοι ευκολα μπορουμε να καταλαβουμε τις γενικες θεσεις της πλειοψηφιας.

Οι αποψεις που εκφραζεις και οσων συμφωνουν μαζι σου ειναι ισχνη μειοψηφια εξω στην κοινωνια και αυτο γιατι οση προπαγανδα και να πεσει απο τα ΜΜΕ, ακομα και ολη μερα ομοφυλοφιλους να προβαλλουν (που σχεδον ηδη γινεται..) δεν ειναι δυνατον η παραφυση να περασει ως κατι φυσιολογικο.


Ελπιζω αυτη τη διαθεση να την εχεις και εκτος του pc...

ε μικρέ
και το κίνητρο και τις απόψεις του μέσου πρόβατου τις καθορίζουνε οι πολιτικοί. σε δέκα χρόνια απο τώρα δυστυχώς για σένα έχουνε περαστεί τα μνμ και η κοινωνική αντίληψη για την ομοφυλοφιλία θα είναι πολύ διαφορετική. και στην τελική τι με νοιάζει εμένα η κουτσή μαρία; ανοχή θέλω, όχι αποδοχή. και γκέι ζευγάρια θα βλέπεις και υιοθεσίες και όλα
και για την ομοφοβια σου έχει ήδη εξηγηθεί απο παλιά οτι η ετυμολογία μιας λέξης έιναι άχρηση, πάρα μόνο η χρήση της. αλλά είσαι γκαιμπελιστάκος, κάνεις αυτό που ο μάινται σε πήρα γρήγορα είδιση και σου την είπε κι όλας χαχαχαχα. απολαυστικότητα η φράση του


λυπάμαι για σένα, αλλά οσο κι αν κρύβεσαι, θα πρέπει να αντιμετωπίσεις κάποια στιγμή την κρυφοομοφυλοφιλία σλάς διαταραχή ταυτότητας που σε ταλανίζει, ΌΣΟ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ!


όσο για τα μνμ που λέτε, δείτε λίγο πολυκατοικία που βλέπουνε μανιωδώς όλα τα 10 χρονα και ελάτε πείτε μου σε δέκα χρόνια πως θα συνυπάρχουμε όλοι μας μια χαρά. τα υπόλοιπα κανάλια παραδόξως έχουνε να βγάλουνε ομοφοβικό παπά κάτι αιώνες. πλήν φυσικά απο τον ομολογουμένως 'παπάρα' μητροπολιτή πειραίως (έτσι τον αποκάλεσε ο λύο καλαβυρνάς για την χολή που πέταξε απέναντι στους γκέι και είχε το θράσος να κάνει και μύνηση επειδή του απαντήσανε) του οποίου τις δηλώσεις στηλίτευσε ακόμα και ό ίδιος ο αρχιεπίσκοπος (ναι δεν΄ειναι σαν τον χουντόδουλο)

δυστυχώς για σένα πάουνζερ, ζούεμ στον πολιτισμένο κόσμο. καλώς ήρθες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
εγω δεν εχω προβλημα με τους gay και οκ να εχουν μια σχεση αλλα οχι και να παντρευονυαι και να υοθετουν και παιδια!η απελευθερωση εχει και τα ορια της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εγω δεν εχω προβλημα με τους gay και οκ να εχουν μια σχεση αλλα οχι και να παντρευονυαι και να υοθετουν και παιδια!η απελευθερωση εχει και τα ορια της...

τα βιντεάκια περί του τι συμβαίνει κάθε μέρα στην φύση τα έχεις δεί;

δεν είναι θέμα απελευθέρωσης. είναι θέμα αναγνώρισης μιας υπαρκτής κοινωνικής κατάστασης.

οι γκέι και οι λεσβίες δημιουργούνε και απο μόνοι οτυς υπέροχες οικογένειες. δεν χρειάζεται κάν να υιοθετήσουνε. έχω ήδη κλείσει με την κολλητή μου λεβσία να της δώσω το σπέρμα μου και να κάνουμε παιδί. και είναι κατί ΑΠΟΛΥΤΩΣ φυσικό. το κάνουνε χιλιάδες είδη ζώων καθημερινά. και έτσι το παιδί μετα θα έχει και 4 γονείς , τους βιολογικούς και τους συντρόφους τους.
ορίστε ένας εμφανής εξελικτικός ρόλος για τον οποίο υπάρχει στην φύση.

απλά σου είναι κάτι άγνωστο γι αυτό και προφανώς αντιδράς έτσι. δεν φταίς εσύ, φταίνει οι άλλοι που δεν σου τα είπανε ολα αυτά απο τότε που ήσουνα μικρούλα. τώρα τα λένε έμμεσα στα παιδιά μέσω του μέγκα στην πολυκατοικία. έχει πλάκα πως το μ΄νοο ζευγάρι που έχει κάνει παιδιά ειναι ο μάρκος και η μπέτυ. ο μάρκος ειναι γκέι και έδωσε το σπέρμα του στην μπέτυ και το μεγαλώνουνε με συνεργητική ανατροφή. !!!!

και μετά μιλάνε κάποιοι για μνμ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
εγω δεν εχω προβλημα με τους gay και οκ να εχουν μια σχεση αλλα οχι και να παντρευονυαι και να υοθετουν και παιδια!η απελευθερωση εχει και τα ορια της...

Αντιφάσκεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
εγω δεν εχω προβλημα με τους gay και οκ να εχουν μια σχεση αλλα οχι και να παντρευονυαι και να υοθετουν και παιδια!η απελευθερωση εχει και τα ορια της...

Μου αρέσει η σοκολάτα αλλά είναι πολύ γλυκιά και για αυτό δεν τρώω...

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
ο καθένας δεν μπορεί να έχει ελεύθερα την άποψή του και την σκέψη του; :hmm:
γιατί απαραίτητα θα πρέπει να συμφωνούμε όλοι σε όλα και με όλους; ε;

εξάλλου γούστο μου και καπέλο μου, να έχω την x άποψη...εσείς (γενικά απευθύνομαι) τι ζόρι τραβάτε; ε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Αντιφάσκεις.

οχι δεν νομίζω οτι αντιφάσκει, απλά λόγω άγνοιας και μην ενημέρωσης για κάποια θέματα θεωρεί οτι η υιοθέσια και η δημιουργία μιας άλλη μορφής οικογένειας είναι μια περα απο τα όρια αφύσικη διαδικασία. ε δεν είναι, απλά ειναι διαφορετική, διότι δεν κάτι το ψυχοπαθολογικό. τα παιδιά ειναι τρις ευτυχισμένα γιατί το μόνο που μετράει ειναι η αγάπη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Επαναδιατυπώνω: Αντιφάσκει λόγω άγνοιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
kate, ομως δεν τείθεται θέμα μεταξύ ομοφυλόφιλης ή ετερόφυλης οικογένειας αλλα ετερόφυλης οικογένειας και ορφανοτροφείου. Σε ποιο απο τα 2 θα βρουν περισσοτερη αγάπη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ο καθένας δεν μπορεί να έχει ελεύθερα την άποψή του και την σκέψη του; :hmm:
γιατί απαραίτητα θα πρέπει να συμφωνούμε όλοι σε όλα και με όλους; ε;

εξάλλου γούστο μου και καπέλο μου, να έχω την x άποψη...εσείς (γενικά απευθύνομαι) τι ζόρι τραβάτε; ε; :hmm:

ναι και πολύ καλά θα κάνεις!
αλλά απο την άλλη δεν δικαιούσα να μην σέβεσαι και να μην ανέχεσαι τα δικαιώματα των άλλων. δηλαδή μπορείς (σοβαρά τώρα) να πιστευεις οτι οι γκέι είναι εκπρόσωποι του σατανά, αλλά δεν μπορείς με αυτήν σου την άποψη να μην αφήνεις να υπάρχουνε οι γκέι. κατάλαβες, ανοχή οχι αποδοχή

επίσης δεν εχεις το δικαιώμα την οποια κοσμοθεωρία να την μετατρέψεις αυθαίρετα σε επιστημονικό πόρισμα. οπως κάνουνε οι θολοεπιστήμονες. Η λογική στην επιστήμη (λολ) είναι μία μέσα σε κάποια 'απόλυτα' όρια.

κατα τα άλλα κι εγώ μ πορεί να πιστεύω οτι η γή είναι το κέντρο του σύμπαντος, ο ήλιος περιστρέφεται γύρω απο την γή όχι η γή γύρω απο τον ήλιο και οτι είμαστε το μόνο πλανητικό σύστημα. δεν θα έχω όμως το θράσος να τα πώ αυτά σε έναν αστρονόμο και να περιμένω μετά να μην με κράψει που θέλω να τα ανάγω σε πορίσματα. τα θέλω και τα ακούω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
ο καθένας δεν μπορεί να έχει ελεύθερα την άποψή του και την σκέψη του; :hmm:
γιατί απαραίτητα θα πρέπει να συμφωνούμε όλοι σε όλα και με όλους; ε;

εξάλλου γούστο μου και καπέλο μου, να έχω την x άποψη...εσείς (γενικά απευθύνομαι) τι ζόρι τραβάτε; ε; :hmm:

Εσύ τι ζόρι τραβάς ακριβώς με την κριτική στις απόψεις σου; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Εσύ τι ζόρι τραβάς ακριβώς με την κριτική στις απόψεις σου; :hmm:

από το δικό σου ζόρι...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
από το δικό σου ζόρι...:hmm:

Αρχίσαμε με τις τεκμηριωμένες απόψεις :cool:

NO U.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
οχι δεν νομίζω οτι αντιφάσκει, απλά λόγω άγνοιας και μην ενημέρωσης για κάποια θέματα θεωρεί οτι η υιοθέσια και η δημιουργία μιας άλλη μορφής οικογένειας είναι μια περα απο τα όρια αφύσικη διαδικασία. ε δεν είναι, απλά ειναι διαφορετική, διότι δεν κάτι το ψυχοπαθολογικό. τα παιδιά ειναι τρις ευτυχισμένα γιατί το μόνο που μετράει ειναι η αγάπη :)


απλα δεν το βρισκω λογικο!και το παριβαλλον που θα μεγαλωνει το παιδι δεν θα ειναι και τοσο φυσιολογικο...αυτο πιστευω...βαλε λιγο τον εαυτο σου στη θεση του παιγιου που ειναι υοθτιμενο απο ομοφιλοφιλους γονεις...
-----------------------------------------
Μου αρέσει η σοκολάτα αλλά είναι πολύ γλυκιά και για αυτό δεν τρώω...

:P
ακυρο...
-----------------------------------------
kate, ομως δεν τείθεται θέμα μεταξύ ομοφυλόφιλης ή ετερόφυλης οικογένειας αλλα ετερόφυλης οικογένειας και ορφανοτροφείου. Σε ποιο απο τα 2 θα βρουν περισσοτερη αγάπη?
αυτο ειναι αναλογα στους ανθρωπους!υπαρχουν και περιπτωεις που 2 ετεροφιλικοι γονεις δεν αγαπανε τοσο το παιδι τους οσο θα μπορουσε να το αγαπησει ενα ομοφιλοφιλο ζευγαρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
απλα δεν το βρισκω λογικο!και το παριβαλλον που θα μεγαλωνει το παιδι δεν θα ειναι και τοσο φυσιολογικο...αυτο πιστευω...βαλε λιγο τον εαυτο σου στη θεση του παιγιου που ειναι υοθτιμενο απο ομοφιλοφιλους γονεις...

Το μόνο πρόβλημα που θα αντιμετωπίσει το παιδί που θα μεγαλώνει σε μια οικογένεια ομοφύλων είναι τα άτομα με απόψεις όπως τις δικές σου που θα προσπαθούν να τον κάνουν δυστυχισμένο με κάθε τρόπο.

Το πρόβλημα είσαι εσύ/εσείς.

Και δεν ζητώ συγγνώμη που το λέω ωμά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Το μόνο πρόβλημα που θα αντιμετωπίσει το παιδί που θα μεγαλώνει σε μια οικογένεια ομοφύλων είναι τα άτομα με απόψεις όπως τις δικές σου που θα προσπαθούν να τον κάνουν δυστυχισμένο με κάθε τρόπο.

Το πρόβλημα είσαι εσύ/εσείς.

Και δεν ζητώ συγγνώμη που το λέω ωμά.

θεωρείται κάπως ή ίσως και τρελό ή και φασιστικό να προσπαθείτε να επιβάλλετε το υποκειμενικά λογικό και σωστό ως λογικό και σωστό με τις απόψεις σας...

...σαν κοινωνία προσωπικά σας ανέχομαι στα πλαίσια των κοινωνικών μου ευαισθησιών αλλά και πολιτισμικών προσωπικών αξιών και ηθών αλλά, δεν ανέχομαι την προκλητική υπερπροβολή του όλου θέματος σαν κάτι που πρέπει να το υιοθετήσουμε όλοι μας (και οι απέναντι, οι straight) και να γίνουμε σεξουαλικώς όμοιοι με σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Γιατι ποιος ειπε να γινεις σεξουαλικα ομοιος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top