Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Τι θέμα και αυτό.... :P
Προσωπικά δε με ενδιαφέρουν οι σεξουαλικές προτιμήσεις του καθενός, αλλά με ενοχλούν εκείνοι που είναι ομοφυλόφιλοι και το δείχνουν δημοσίως θεωρώντας ότι κάνουν μαγκιά. Γιατί η ελευθερία του ενός σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου....
Οπότε, δεν ξέρω τι να ψηφίσω και άρα δεν ψηφίζω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
ειχα αναρωτηθει σοβαρα μηπως ειμαι gay οταν ειχα παει σε μια παραλια γυμνιστων.τελικα δεν ειμαι (ευτυχως θεουλη μ)..σκεφτομαι ομως μπας και ειμαι by
Μόνο και μόνο που το σκέφτεσαι δεν είσαι!Keep walking man!
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Τι θέμα και αυτό.... :P
Προσωπικά δε με ενδιαφέρουν οι σεξουαλικές προτιμήσεις του καθενός, αλλά με ενοχλούν εκείνοι που είναι ομοφυλόφιλοι και το δείχνουν δημοσίως θεωρώντας ότι κάνουν μαγκιά. Γιατί η ελευθερία του ενός σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου....
Οπότε, δεν ξέρω τι να ψηφίσω και άρα δεν ψηφίζω.....

ΠΏΣ ακριβώς σε επηρεάζει το ότι ένας ή μια γκέι εκφράζει την σεξουαλικότητα του στον ίδιο βαθμό με εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
ΠΏΣ ακριβώς σε επηρεάζει το ότι ένας ή μια γκέι εκφράζει την σεξουαλικότητα του στον ίδιο βαθμό με εσένα.
Είναι ενοχλητικό ρε συ...πας να βγεις βόλτα με την κοπέλα σου και βλέπεις 2 αγόρια να φιλιούνται...ή βλέπεις την μικρή σου αδερφή/αδερφό να βλέπει 1 τέτοιο θέαμα...δεν είναι καθόλου ωραίο!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Σιγά ρέι, μη τρελένεστε!!! Ο γιος μου θα έχει περισσότερες κοπέλες αν επιλέξει την ετεροφ...!

https://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=2&artid=4552977

Ο πρώτος γάμος ομοφυλόφιλων στη Λατινική Αμερική



ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ: Τρίτη 29 Δεκεμβρίου 2009

Τελευταία ενημέρωση: 29/12/2009 02:32

Web-Only




Δύο ομοφυλόφιλοι ενώθηκαν σήμερα με τα δεσμά του γάμου στην Ουσουάια, 3.500 χλμ νοτίως του Μπουένος Άιρες, στην πρώτη γαμήλια τελετή μεταξύ ατόμων του ιδίου φύλου στη Λατινική Αμερική.
«Σήμερα παντρευτήκαμε στην Ουσουάια», δήλωσε τηλεφωνικά στο ενημερωτικό τηλεοπτικό δίκτυο Todo Noticias του Μπουένος Άιρες ο Άλεξ Φρέιρε, 39 ετών, που παντρεύτηκε τον 41 ετών Χοσέ Μαρία Ντι Μπέζο.
Ο πρόεδρος του Εθνικού Ινστιτούτου κατά των Διακρίσεων, Κλάουδιο Μοργάδο, που ήταν μάρτυρας στην τελετή χαρακτήρισε «ιστορικό γεγονός» τον γάμο, μεταδίδει το κρατικό πρακτορείο Telam.
Οι Φρέιρε και Ντι Μπέζο είχαν προσπαθήσει να ενωθούν με τα δεσμά του γάμου και την 1η Δεκεμβρίου, όμως τότε δικαστήριο είχε εμποδίσει τον γάμο την τελευταία στιγμή.
Αρχικά και το ληξιαρχείο της Ουσουάια είχε αρνηθεί να έλθουν σε γάμου κοινωνία οι δύο σύντροφοι, όμως η κυβερνήτης της επαρχίας Φαμπιάνα Ρίος είχε παρέμβει, επιτρέποντας την τελετή.
«Γνωρίζαμε πως η κυβερνήτης ήταν ένα πρόσωπο που έβλεπε με συμπάθεια τον σκοπό μας», τόνισε ο Ντι Μπέζο, προσθέτοντας πως αυτό το γεγονός «αποτελεί ένα βήμα προόδου προς τη νομική ισότητα όλων».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Είναι ενοχλητικό ρε συ...πας να βγεις βόλτα με την κοπέλα σου και βλέπεις 2 αγόρια να φιλιούνται...ή βλέπεις την μικρή σου αδερφή/αδερφό να βλέπει 1 τέτοιο θέαμα...δεν είναι καθόλου ωραίο!:mad:

επαναλαμβάνω, ΓΙΑΤΊ; σε τι ακριβώς διαφέρει από ένα στρέιτ ζευγάρι;
αμφότεροι δεν φιλιούνται για να ικανοποιήσουν εμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Είναι ενοχλητικό ρε συ...πας να βγεις βόλτα με την κοπέλα σου και βλέπεις 2 αγόρια να φιλιούνται...ή βλέπεις την μικρή σου αδερφή/αδερφό να βλέπει 1 τέτοιο θέαμα...δεν είναι καθόλου ωραίο!:mad:

αν εβλεπες ομως δυο κοπελες να φιλιουνται δε θα ταν τοσο ενοχλητικο, ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
πρωτον ευχαριστω για την διορθωση
δευτερον:οχι απλα μου φανηκε πολυ περιεργο και δν το χα σκεφτει ποτε
τριτον:στην παραλια μ επιασε κουβεντα ενας τυπος ενιωσα και λιγο αβολα γυμνος να συζηταω και σκεφτομουν διαφορα

Παρακαλω,αγαπητε μου.
Στο τριτον,υπαρχουν πολλοι μαλακες που σου πιανουν την κουβεντα,συνηθως μεγαλοι,οι οποιοι θελουν φρεσκο κρεας.

Αν ήσουν γκέι, μόνο άβολα δεν θα ένιωθες. Αλλά εξαρτάται και πώς ορίζεις το άβολα.

Σωστος ο meidei μας!

Είναι ενοχλητικό ρε συ...πας να βγεις βόλτα με την κοπέλα σου και βλέπεις 2 αγόρια να φιλιούνται...ή βλέπεις την μικρή σου αδερφή/αδερφό να βλέπει 1 τέτοιο θέαμα...δεν είναι καθόλου ωραίο!:mad:

Οταν πας Λυκειο,η κοινωνια θα εχει αποδεχτει πληρως το γεγονος οτι ενα γκει ζευγαρι μπορει να φιλιεται στον δρομο,και θα σε τσουζει πολυ αυτο :)

Σιγά ρέι, μη τρελένεστε!!! Ο γιος μου θα έχει περισσότερες κοπέλες αν επιλέξει την ετεροφ...!

https://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=2&artid=4552977

Ο πρώτος γάμος ομοφυλόφιλων στη Λατινική Αμερική



ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ: Τρίτη 29 Δεκεμβρίου 2009

Τελευταία ενημέρωση: 29/12/2009 02:32

Web-Only




Δύο ομοφυλόφιλοι ενώθηκαν σήμερα με τα δεσμά του γάμου στην Ουσουάια, 3.500 χλμ νοτίως του Μπουένος Άιρες, στην πρώτη γαμήλια τελετή μεταξύ ατόμων του ιδίου φύλου στη Λατινική Αμερική.
«Σήμερα παντρευτήκαμε στην Ουσουάια», δήλωσε τηλεφωνικά στο ενημερωτικό τηλεοπτικό δίκτυο Todo Noticias του Μπουένος Άιρες ο Άλεξ Φρέιρε, 39 ετών, που παντρεύτηκε τον 41 ετών Χοσέ Μαρία Ντι Μπέζο.
Ο πρόεδρος του Εθνικού Ινστιτούτου κατά των Διακρίσεων, Κλάουδιο Μοργάδο, που ήταν μάρτυρας στην τελετή χαρακτήρισε «ιστορικό γεγονός» τον γάμο, μεταδίδει το κρατικό πρακτορείο Telam.
Οι Φρέιρε και Ντι Μπέζο είχαν προσπαθήσει να ενωθούν με τα δεσμά του γάμου και την 1η Δεκεμβρίου, όμως τότε δικαστήριο είχε εμποδίσει τον γάμο την τελευταία στιγμή.
Αρχικά και το ληξιαρχείο της Ουσουάια είχε αρνηθεί να έλθουν σε γάμου κοινωνία οι δύο σύντροφοι, όμως η κυβερνήτης της επαρχίας Φαμπιάνα Ρίος είχε παρέμβει, επιτρέποντας την τελετή.
«Γνωρίζαμε πως η κυβερνήτης ήταν ένα πρόσωπο που έβλεπε με συμπάθεια τον σκοπό μας», τόνισε ο Ντι Μπέζο, προσθέτοντας πως αυτό το γεγονός «αποτελεί ένα βήμα προόδου προς τη νομική ισότητα όλων».

Οικονομικο συμφερον μυριζομαι εδω....

αν εβλεπες ομως δυο κοπελες να φιλιουνται δε θα ταν τοσο ενοχλητικο, ε; :P

Δεν θα τον χαλαγε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Μην κάνεις παράθεση ολόκληρα κατεβατά, βρε αγόρι μου. Μου φεύγει το δάχτυλο στο scrolling.

Στο τριτον,υπαρχουν πολλοι μαλακες που σου πιανουν την κουβεντα,συνηθως μεγαλοι,οι οποιοι θελουν φρεσκο κρεας.
Το ανάποδο το βρίσκω πιο τρομακτικό πάντως.
Σωστος ο meidei μας!
Πάντοτε.
Οταν πας Λυκειο,η κοινωνια θα εχει αποδεχτει πληρως το γεγονος οτι ενα γκει ζευγαρι μπορει να φιλιεται στον δρομο,και θα σε τσουζει πολυ αυτο :)
Δεν είδα την ηλικία τού πριν απαντήσω. Κι εγώ στο γυμνάσιο κάπως ομοφοβικός ήμουν. Τα αποτελέσματα γνωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Μην κάνεις παράθεση ολόκληρα κατεβατά, βρε αγόρι μου. Μου φεύγει το δάχτυλο στο scrolling.

Το ανάποδο το βρίσκω πιο τρομακτικό πάντως.
Πάντοτε.

Δεν είδα την ηλικία τού πριν απαντήσω. Κι εγώ στο γυμνάσιο κάπως ομοφοβικός ήμουν. Τα αποτελέσματα γνωστά.

Μονο αυτο σου φευγει;:xixi:

Ο Βαντζελης ομως...Ειδες τι απελευθερωμενος ειναι...:'(:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Οπως ειχα γραψει και στο μπλογκ μου:
Ο καθενας στο κρεβατι του κανει ο,τι θελει. Το οτι καποιος προτιμαει το ιδιο φυλο και οχι το αντιθετο, ειναι το ιδιο με το να γουσταρει καποιος τυρι στα μακαρονια του. Ειναι κι αυτο μια προτιμηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Οταν πας Λυκειο,η κοινωνια θα εχει αποδεχτει πληρως το γεγονος οτι ενα γκει ζευγαρι μπορει να φιλιεται στον δρομο,και θα σε τσουζει πολυ αυτο :)

Μέχρι να γίνει αυτό θα περάσουν δεκαετίες και αν και όχι απλά μερικά χρόνια.Μακάρι να αποφευχθεί αυτό κατ εμέ.Στο σπίτι τους και μακρυά από τους άλλους να κάνουν ότι γουστάρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μέχρι να γίνει αυτό θα περάσουν δεκαετίες και αν και όχι απλά μερικά χρόνια.Μακάρι να αποφευχθεί αυτό κατ εμέ.Στο σπίτι τους και μακρυά από τους άλλους να κάνουν ότι γουστάρουν.

Οταν βλεπεις ενα κοριτσι με ενα αγορι στο δρομο να χαρχαλευονται ετσι σκεφτεσαι απο μεσα σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Μέχρι να γίνει αυτό θα περάσουν δεκαετίες και αν και όχι απλά μερικά χρόνια.Μακάρι να αποφευχθεί αυτό κατ εμέ.Στο σπίτι τους και μακρυά από τους άλλους να κάνουν ότι γουστάρουν.

Επισης,προσθεσε και σε ξερονησια και σε μοναστηρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Μέχρι να γίνει αυτό θα περάσουν δεκαετίες και αν και όχι απλά μερικά χρόνια.Μακάρι να αποφευχθεί αυτό κατ εμέ.Στο σπίτι τους και μακρυά από τους άλλους να κάνουν ότι γουστάρουν.
Κι ερωτώ ξανά. ΓΙΑΤΙ;
Μου θυμίζεις ένα φίλο μου επί Γυμνασίου.
Έλεγε επί λέξη "Για το κάλο κυρίως αυτών αλλά και της υπόλοιπης κοινωνίας, οι gay πρέπει να οργανωθούν σε αυτόνομες κοινότητες μακριά κι εκτός της δικής μας κοινωνίας". Δεν του πήγα κόντρα τότε.

Υγ. Είναι φανατικός crossdresser εντομεταξύ. Θα περίμενε κανείς να μην είναι τόσο προσκολλημένος στην ετεροκανονικότητα (έτσι το λέν; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ετεροκαυλα θα το λεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Οταν βλεπεις ενα κοριτσι με ενα αγορι στο δρομο να χαρχαλευονται ετσι σκεφτεσαι απο μεσα σου;

Αφού ξέρεις τι εννοώ.Τι θές τώρα να μου το παίξεις προοδευτική?
Το ξέρω πως είναι άθλιο να ξυπνάς μία μέρα και να μην νιώθεις τίποτα για τις γυναίκες και άν το πάθαινα δεν θα το άντεχα με τίποτα.Μπορεί και να αυτοκτονούσα.Δέν το αντέχω να βλέπω ανθρώπους του ίδιου φύλλου να χαμουρεύονται.


*papa αν γίνει αυτό που είπες που για μένα δεν πρόκειτε να γίνει καταστραφήκαμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αφού ξέρεις τι εννοώ.Τι θές τώρα να μου το παίξεις προοδευτική?
Το ξέρω πως είναι άθλιο να ξυπνάς μία μέρα και να μην νιώθεις τίποτα για τις γυναίκες και άν το πάθαινα δεν θα το άντεχα με τίποτα.Μπορεί και να αυτοκτονούσα.Δέν το αντέχω να βλέπω ανθρώπους του ίδιου φύλλου να χαμουρεύονται.


*papa αν γίνει αυτό που είπες που για μένα δεν πρόκειτε να γίνει καταστραφήκαμε....

Δεν παω να το παιξω τιποτα. Δεν με ενοχλουν γιατι κι εγω χαμουρευομαι στη μεση του δρομου. Ερωτας ειναι και στις 2 περιπτωσεις. Που σημαινει οτι ειναι απολυτως κατανοητο.
Εχω φιλους ομοφυλοφιλους που ειναι πολυ πιο ενταξει απο τους γαμω-και-δερνω ετεροφυλους. Και σιγουρα πιο συνεννοησιμοι.

Και ειναι ελεεινο παιδια που μεγαλωνουν στον 21ο αιωνα να πιστευουν τις ιδιες βλακειες που λες.
(θα αυτοκτονουσες; Think again!)

Γιατι καταστροφικη η παραδοχη οτι ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ στον ερωτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δεν παω να το παιξω τιποτα. Δεν με ενοχλουν γιατι κι εγω χαμουρευομαι στη μεση του δρομου. Ερωτας ειναι και στις 2 περιπτωσεις. Που σημαινει οτι ειναι απολυτως κατανοητο.
Εχω φιλους ομοφυλοφιλους που ειναι πολυ πιο ενταξει απο τους γαμω-και-δερνω ετεροφυλους. Και σιγουρα πιο συνεννοησιμοι.

Και ειναι ελεεινο παιδια που μεγαλωνουν στον 21ο αιωνα να πιστευουν τις ιδιες βλακειες που λες.
(θα αυτοκτονουσες; Think again!)

Γιατι καταστροφικη η παραδοχη οτι ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ στον ερωτα;

Ίσως να φαίνεται υπερβολικό αλλά αν δεν μπορούσα να το αλλάξω ναι...Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου ομοφυλόφιλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Το ξέρω πως είναι άθλιο να ξυπνάς μία μέρα και να μην νιώθεις τίποτα για τις γυναίκες και άν το πάθαινα δεν θα το άντεχα με τίποτα.
Μόνο που δεν ξυπνάς μια μέρα ξαφνικά straight, gay ή bi. Ελπίζω να σε καθησυχάζει.

Ίσως να φαίνεται υπερβολικό αλλά αν δεν μπορούσα να το αλλάξω ναι...Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου ομοφυλόφιλο...
Παίζει το ίδιο και από την ανάποδη.

Η ερώτηση μου φυσικά, μένει αναπάντητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top