Μαρτυράμε τα μηχανογραφικά μας

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
ΕΜΠ ναυπηγων/μηχανολογων/ηλεκτρολογων.
Καλο καλοκαιρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechaniceng

Νεοφερμένος

Ο mechaniceng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ΕΜΠ ναυπηγων/μηχανολογων/ηλεκτρολογων.
Καλο καλοκαιρι

θεωρείς ότι η σχολή ναυπήγων μηχανολόγων θα έχει μεγαλύτερη βάση από τους ηλεκτρολόγους??

ΕΜΠ ναυπηγων/μηχανολογων/ηλεκτρολογων.
Καλο καλοκαιρι

θεωρείς ότι η σχολή ναυπήγων μηχανολόγων θα έχει μεγαλύτερη βάση από τους ηλεκτρολόγους??:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Οχι ρε μην τρελαθουμε απο κατω προς τα πανω τα πηρα ;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechaniceng

Νεοφερμένος

Ο mechaniceng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
αν βάλεις πρώτα τους ναυπήγους αποκλείεις τους μηχανολόγους και τους ηλεκτρολόγους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Πρωτα θα βαλω ηλεκτρολογους,απλως εδω τα εγραψα με αυξουσα σειρα σε μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lam16

Νεοφερμένος

Η lam16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κάποιος που να προτιμά Αγρονόμος -τοπογράφος μηχανικός [ΕΜΠ];;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechaniceng

Νεοφερμένος

Ο mechaniceng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ααα οκ τότε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Κάποιος που να προτιμά Αγρονόμος -τοπογράφος μηχανικός [ΕΜΠ];;

Αν δεν μπω πολιτικος μηχανικος μπορει να το σκεφτω για εκει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Κοίτα, η αλήθεια είναι πως δεν το έχω ψάξει πολύ ακόμα..
Περιμένω να τελειώσω με τις πανελλήνιες και μετά βλέπουμε, αν και έχω ως πρώτη επιλογή κάτι άλλο...
Αν βέβαια μπορείς να μου πείς τι μπορεί να βγείς από ένα μαθηματικό θα σου ήμουν ευγνώμων..

Αυτή η λογική "τι μπορώ να βγω από τη x σχολή" πρέπει κάποτε να σταματήσει. Το Πανεπιστήμιο δεν είναι ΙΕΚ Κατάρτισης. Προσφέρει πολύπλευρη παιδεία και ο κάθε πτυχιούχος είναι ελεύθερος να κάνει ότι γουστάρει τη ζωή του. Ως τι θα ήσουν ικανοποιημένος να αποφοιτούσες από ένα Τμήμα Μαθηματικών; Βλέπω πολλά παιδιά που επιλέγουν το Μαθηματικό ως αποκούμπι σε ένα Πολυτεχνείο ή μια Ιατρική ή ένα Οικονομικό Τμήμα. Δυστυχώς δεν πάει έτσι.

Ένα Οικονομικό Τμήμα έχει δεκάδες συναφή Οικονομικά Τμήματα σε διάφορες ειδικεύσεις. Το ίδιο και ο χώρος της Υγείας. Το ίδιο και ο χώρος του Πολυτεχνείου. Το Μαθηματικό όμως όπως και το Φυσικό είναι δυο Τμήματα χωρίς συγγενείς. Ακόμη και αν υπάρχουν κοινές διασταυρώσεις, μαθαίνεις άλλα πράγματα. Το Τμήμα Φυσικής μπορεί να διδάσκει-χρησιμοποιεί Μαθηματικά αλλά δεν είναι Μαθηματικό Τμήμα. Μπορεί στο Μαθηματικό να μαθαίνεις κάποια Φυσική (κατ' επιλογή) αλλά δίνεται σε άλλο σημείο έμφαση. Μιλάμε για τελείως διαφορετικά πράγματα.

Ακόμη και ένας φοιτητής Βιολογίας μπορεί να χρησιμοποιήσει μια σειρά Fourier στη Φασματοσκοπία Raman, αλλά δεν γνωρίζει ούτε οφείλει να γνωρίζει τι είναι η σειρά Fourier. Αντιθέτως ένας φοιτητής Μαθηματικού γνωρίζει ολόκληρη θεωρία για τη σειρά Fourier χωρίς να πρέπει να ξέρει την χρήση της σε όλες τις επιστήμες που υπάρχουν. Ναι τα Μαθηματικά υπάρχουν παντού, το θέμα είναι ότι πλέον είναι αδύνατο να έχεις μια «Βιτρουβιανή» γνώση για τα πάντα, όταν η γνώση σήμερα δεν είναι πεπερασμένη. Αν ήταν τρόπος να σπουδάζαμε όλες τις επιστήμες! Σε 10 ζωές ίσως...και αν.

Ένας φοιτητής Πολιτικών Μηχανικών μπορεί να χρησιμοποιεί πίνακες από τη Γραμμική Άλγεβρα για να βρίσκει ροπές και τανυστές τάσεις μεταλλικών δοκών αλλά έχει διαφορετικό υπόβαθρο 1ου έτους και λογική χρήσης τους από έναν φοιτητή Μαθηματικού ή Φυσικής που χρησιμοποιεί το ίδιο πράγμα (πίνακες από τη Γραμμική Άλγεβρα) αλλά με άλλο επιστημονικό-παιδαγωγικό προσανατολισμό.

Δεν μ' αρέσει να βλέπω το Μαθηματικό ή τη Φυσική ως "επιλογή" απελπισίας στο μηχανογραφικό-προπό. Είναι λυπηρό, διότι είναι σαν να ξεφτυλίζονται οι επιστήμες στα "μάτια" της κοινωνίας. Γι' αυτό και συνήθως η πλειοψηφία των φοιτητών σε τέτοια Τμήματα είναι οι «κατά τύχη» φοιτητές. Δεν τους αρέσουν τα Μαθηματικά ή αν τους άρεσαν στην πορεία ξενέρωσαν άσχημα. Όμως αυτοί που υποτίθεται ότι τους αρέσουν τα Μαθηματικά επιλέγουν ...ΗΜΜΥ για να μάθουν «μαθηματικά»! (λιγάκι οξύμωρο)

Τι θα έπρεπε να προσφέρει ένα Τμήμα Μαθηματικών ή Φυσικής στο πρόγραμμα σπουδών του για να δελεάζει τους υποψηφίους; Κάτι σαν "τυράκι-δόλωμα". Επίσης, ένα Τμήμα Μαθηματικών δεν είναι Τμήμα Φυσικής, Πληροφορικής ή Οικονομικών ή Στατιστικής ...από το «παράθυρο». Οι επιστήμες μπορεί να συναντιούνται αλλά το κάθε Τμήμα υπηρετεί συγκεκριμένους επιστημονικούς στόχους.

Η πρώτη προτεραιότητα ενός Τμήματος Πανεπιστημίου είναι η ακαδημαϊκή έρευνα και όχι η παραγωγή εξειδικευμένων πτυχιούχων. Ο όρος "εξειδίκευση" χωράει πολλές ερμηνείες σε μια εποχή, που η πληροφορία διαδίδεται με την ταχύτητα...του φωτός στο κενό! :P

Φιλική συμβουλή προς πάσα κατεύθυνση και αποδέκτη:

Για να τελειώσεις Μαθηματικό Τμήμα οπουδήποτε, στην Ελλάδα, Κίνα, Τουρκία, Αιθιοπία, Ζιμπάμπουε, Καναδά, Αγγλία, Γαλλία, Ινδία,.... πρέπει να σ' αρέσουν ή να επιδιώξεις να σ' αρέσουν τα Μαθηματικά και όχι για να σπουδάσεις κάποια μαθήματα Πληροφορικής ή Στατιστικής. Αυτά είναι πολύ λίγα προσφερόμενα στο συνολικό πρόγραμμα. Ειδάλλως θα έχεις πολλές πίκρες με μαθήματα αμιγώς μαθηματικά και δεν θα τελειώσεις ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
@nPb δεν νομίζω πως εμείς ξεφτυλίζουμε τις επιστήμες αλλά δυστυχώς κάποιες επιστήμες έχουν αυτή τη τάση να το κάνουν από μόνες τους...
Αγαπώ τα μαθηματικά, από μικρός είχα μια τάση προς αυτά και φέτος που ασχολήθηκα πολύ περισσότερο τα αγάπησα ακόμη περισσότερο. Όσοι αποφοίτησαν από μαθηματικό κατά πάσα πιθανότητα έγιναν καθηγητές.. Διδάσκουν ότι προβλέπει το υπουργείο και όλες οι υπόλοιπες γνώσεις πάνε στα σκουπίδια...
Εγώ,λυπάμαι, αλλά δεν θα μπώ στο ίδιο τρυπάκι..
Τα μαθηματικά είναι η βάση όλων των επιστημών αλλά μόνα τους οδηγούν σε αδιέξοδο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
@nPb δεν νομίζω πως εμείς ξεφτυλίζουμε τις επιστήμες αλλά δυστυχώς κάποιες επιστήμες έχουν αυτή τη τάση να το κάνουν από μόνες τους...
Αγαπώ τα μαθηματικά, από μικρός είχα μια τάση προς αυτά και φέτος που ασχολήθηκα πολύ περισσότερο τα αγάπησα ακόμη περισσότερο. Όσοι αποφοίτησαν από μαθηματικό κατά πάσα πιθανότητα έγιναν καθηγητές.. Διδάσκουν ότι προβλέπει το υπουργείο και όλες οι υπόλοιπες γνώσεις πάνε στα σκουπίδια...
Εγώ,λυπάμαι, αλλά δεν θα μπώ στο ίδιο τρυπάκι..
Τα μαθηματικά είναι η βάση όλων των επιστημών αλλά μόνα τους οδηγούν σε αδιέξοδο..

Δηλαδή θες να πεις ότι ένα Τμήμα Μαθηματικών προσφέρει ένα ανεπαρκές πρόγραμμα σπουδών στα δικά σου δεδομένα; :hmm: Δεν απάντησες όμως, τι άλλο θα μπορούσε να προσφέρει σε έναν φοιτητή και ως τι θα έπρεπε να αποφοιτήσει ένας φοιτητής Μαθηματικού; Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο θεωρείς απαξιωμένη τη διδασκαλία στη μέση εκπαίδευση. Το εύκολο να γίνεις αυτό που λες, το δύσκολο είναι να γίνεις ένας καλός Μαθηματικός. Ο καλός Μαθηματικός δεν έχει διεξόδους στη μέση εκπαίδευση μόνο. Αλλά και πάλι, θα είναι καλύτερος καθηγητής, αν θελήσει να ασχοληθεί επαγγελματικά. Η διαφορά είναι εκεί. Όπως και ένας καλός Γιατρός έχει καλύτερες προοπτικές που ο μέτριος πτυχιούχος Ιατρικής δεν θα τις ζήσει ποτέ.

Με την τελευταία πρόταση τι θες να πεις ακριβώς; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Οι καθηγητικες σχολες ειχαν πεθανει πολυ πριν την κριση. Ενω ολοι ξερανε οτι ειναι υπερκορεσμενες, ολοι λεγανε ελα μωρε θα γυρισω στην πολη μου να κανω κανα μαθημα αν δε βρω κατι αλλο. Ενω ηδη καθε πολη στην ελλαδα εχει πηξει. Απλα ηταν το μπραβο οτι μπηκες πανεπιστημιο. Καλη ειναι η παιδεια αλλα αμα δεν εχεις να φας, αστα βραστα. Αν αυριο το πρωι βεβαια το κρατος διοριζει μαθηματικους, θα ανεβασει βαση στο 19,5 και θα λεμε ειναι η καλυτερη σχολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
@nPb δεν νομίζω πως εμείς ξεφτυλίζουμε τις επιστήμες αλλά δυστυχώς κάποιες επιστήμες έχουν αυτή τη τάση να το κάνουν από μόνες τους...
Αγαπώ τα μαθηματικά, από μικρός είχα μια τάση προς αυτά και φέτος που ασχολήθηκα πολύ περισσότερο τα αγάπησα ακόμη περισσότερο. Όσοι αποφοίτησαν από μαθηματικό κατά πάσα πιθανότητα έγιναν καθηγητές.. Διδάσκουν ότι προβλέπει το υπουργείο και όλες οι υπόλοιπες γνώσεις πάνε στα σκουπίδια...
Εγώ,λυπάμαι, αλλά δεν θα μπώ στο ίδιο τρυπάκι..
Τα μαθηματικά είναι η βάση όλων των επιστημών αλλά μόνα τους οδηγούν σε αδιέξοδο..

https://9gag.com/gag/aRQVm02/what-teachers-make
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Δεν την θεωρώ απαξιωμένη απλά εγώ δεν ενδιαφέρομαι για κάτι τέτοιο...
Σίγουρα ένας απόφοιτος μαθηματικού δεν μπορεί να γίνει μόνο καθηγητής αλλά αυτό γίνεται κυρίως..
Παντού έχουμε γεμίσει με μαθηματικούς που κάνουν φροντιστήρια, ιδιαίτερα και διδάσκουν στα σχολεία αλλά πουθενά δεν βλέπω κάποιον να ασχολείται με την επιστήμη. Συνεχώς ανακαλύπτονται νέα θεωρήματα, νέοι μέθοδοι αλλά στην Ελλάδα, στην σύγχρονη Ελλάδα κάτι τέτοιο δεν υπάρχει...
Εγώ λοιπόν δεν νομίζω ούτε γνωρίζω αν υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική για έναν απόφοιτο μαθηματικού. Δεν πιστεύω ότι υπάρχουν δουλείες που να χρειάζεται να σπουδάσεις σε μαθηματικό για να δουλέψεις..

Με την τελευταία μου πρόταση εννοώ ότι τα μαθηματικά είναι αναγκαία στην Πληροφορική, στην Ιατρική και σε άλλες επιστήμες αλλά μόνα τους τι προσφέρουν ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Υπαρχει παραγωγη μαθηματικης ερευνας στην ελλαδα, αλλα ο μισθος ειναι 900 ευρω. δεν εχει νοημα. Αυτη τη στιγμη αν γινεις καθηγητης στο εμπ τοσα θα παιρνεις. Δεν αξιζει να γερασεις πανω απ τα βιβλια για 900.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά προσωπικά θα κάνω ό,τι έκανε και ο Nightpower. 8) Και ας μην έχουν βγει ακόμη τα αποτελέσματα. :smoke:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Δεν την θεωρώ απαξιωμένη απλά εγώ δεν ενδιαφέρομαι για κάτι τέτοιο...
Σίγουρα ένας απόφοιτος μαθηματικού δεν μπορεί να γίνει μόνο καθηγητής αλλά αυτό γίνεται κυρίως..
Παντού έχουμε γεμίσει με μαθηματικούς που κάνουν φροντιστήρια, ιδιαίτερα και διδάσκουν στα σχολεία αλλά πουθενά δεν βλέπω κάποιον να ασχολείται με την επιστήμη. Συνεχώς ανακαλύπτονται νέα θεωρήματα, νέοι μέθοδοι αλλά στην Ελλάδα, στην σύγχρονη Ελλάδα κάτι τέτοιο δεν υπάρχει...
Εγώ λοιπόν δεν νομίζω ούτε γνωρίζω αν υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική για έναν απόφοιτο μαθηματικού. Δεν πιστεύω ότι υπάρχουν δουλείες που να χρειάζεται να σπουδάσεις σε μαθηματικό για να δουλέψεις..

Με την τελευταία μου πρόταση εννοώ ότι τα μαθηματικά είναι αναγκαία στην Πληροφορική, στην Ιατρική και σε άλλες επιστήμες αλλά μόνα τους τι προσφέρουν ;

Άρα συνηγορείς στο να κλείσει το Τμήμα. Άντε πες το δημοσίως να δούμε τι θα σου απαντήσει η διεθνής επιστημονική κοινότητα, και όχι μόνο των Μαθηματικών. Η Ελλάδα ως μη σοβαρή χώρα, δεν είναι ευνοϊκή για καμία επιστήμη. Ξαναρωτάω, τι άλλο θα έπρεπε να γνωρίζει ένας Μαθηματικός που δεν γνωρίζει ώστε να εργαστεί άμεσα σε θέσεις με ανώτερο "πρεστίζ". :hmm: Το πρόβλημα δεν είναι το Τμήμα αλλά η μαζικότητα του πτυχίου. Το ίδιο ισχύει σε κάθε επιστήμη. Όσο σπουδάζουν πολλοί το ίδιο πράγμα, υποβαθμίζεται η αξία του πτυχίου. Είναι δύσκολο να καταλάβουν πολλοί Έλληνες ότι δεν κάνουν για Πανεπιστήμια και σπουδές. Θέλουν με το ζόρι πτυχίο...Μηχανικού ας κάνουν μόνο για πρόβατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγώ παιδιά σκέφτομαι στο μηχανογραφικό μου να δηλώσω και ΣΕΜΦΕ (Εφαρμοσμένα μαθηματικά) του ΕΜΠ.. Έχει κανείς καμία άποψη για τη σχολή αυτή; Θα το εκτιμούσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Φυγε μακρια αλεξ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top