Μακιγιάζ σε εφηβικές ηλικίες

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση...???
προσφατα εμαθα οτι δεν ειναι ολα τα μολυβια ειδικα για να βαφεσαι μεσα απο το ματι αλλα μονο απ' εξω...ξερετε κατι σχετικο???????????
Το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι ότι υπάρχουν ειδικά αντιαλλεργικά μολύβια, για όσους έχουν αλλεργίες.
Προσωπικά δεν θα διακινδύνευα να βάψω το εσωτερικό του ματιού μου με κάποιο πάρα πολύ φτηνό μολύβι... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ειμαι 2α λυκειου κι ενα μονο θα σας πω...ειμαι απο τα ελαχιστα κοριτσια πλεον που κυκλοφορουν στις νυχτερινες τους εξοδους με φλατ παπουτσια :)
ολο κατι δωδεκαποντα βλεπω να κυκλοφορουν

Βλέποντας το ποστ σου,θυμήθηκα οτι έκανα πρωτοχρονιά σε οιγενειακούς φίλους.
Η οικογένεια λοιπόν αυτή έχει 3 παιδάκια,ενα κορίτσι (15),και 2 αγόρια (14,11),το κορίτσι ήταν ντυμένο όπως αρμόζει στην ηλικία του.Μια μπλουζίτσα,μια φούστα και πολυ ωραιές μπαλαρίνες,επίσης,είχε βαφτεί πολύ απαλά,λίγη μάσκαρα και λίγο λιπ γκλος.
Το πρόβλημα ήταν μόλις μπήκε στο σπίτι η 15χρονη επίσης,ξαδέρφη της.Άν θυμάμαι καλα φορούσε ένα μαύρο σεξυ κολλητό φόρεμα το οποίο δεν εκανε για την ηλικία της,12ποντες γόβες,κόκκινο κραγιον,eyeliner,μπόλικη μάσκαρα και ρουζ. Η αλήθεια είναι οτι έμοιαζε σίγουρα για 22 αλλά σε σύγκριση με την ξαδέρφη της,έχανε την αθωότητα της ηλικίας της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Moλύβι έχω βάλει 2-3 φορές ενώ η μάσκαρα με ενοχλεί και δε φοράω. :P
Είμαι λίγο ανάποδη, ξέρω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarioOZzzZ...<3

Νεοφερμένος

Η MarioOZzzZ...<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι ότι υπάρχουν ειδικά αντιαλλεργικά μολύβια, για όσους έχουν αλλεργίες.
Προσωπικά δεν θα διακινδύνευα να βάψω το εσωτερικό του ματιού μου με κάποιο πάρα πολύ φτηνό μολύβι... :hmm:
αυτο για της αλλεργιες το γνωριζω και εγω αλλα το αλλο για το μολυβι το σκουσα πρωτη φορα και δεν μιλαω για καπιο φθηνο...ισα ισα ηταν ενα μιας πολυ καλης μαρκας και πολυ γνωστης και οταν πηγα να το βαλω μεσα απο το ματι μου ειπε μια φιλη μου οτι ειναι απο αυτα που κανουν μονο για απο εξω.....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elefantaki07

Νεοφερμένος

Η elefantaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Η κατάσταση που επικρατεί στα σχολεία είναι απερίγραπτη.:( Θυμάμαι ότι και από το Δημοτικό κάθε σούργελο ερχόταν με μάσκαρα, λιπ-γκλος και λίγη σκιά και ξαφνικά γινόταν η "cool του σχολείου". Στο Γυμνάσιο εκτός από την πλειοψηφία των αγοριών που τρέχουν από πίσω σαν σκυλάκια με το που δουν λίγο make up, σηκωμένο φόρεμα και ναζιάρικο βλέμμα χωρίς να σκέφτονται ότι κάθε τέτοιο τ**** (φυσικά εξαιρούνται καταστάσεις φτώχειας για την εμφάνιση και κακοποίησης γενικά) κάνει όλα αυτά για λόγους εγωισμού και μόνο αφού στις απειροελάχιστες περιπτώσεις αληθινού αμοιβαίου εφηβικού έρωτα τα νάζια και χαϊδέματα δε σχετίζονται. Και ακόμη, τα αγόρια συνεχώς ακούνε πως τα κορίτσια ωριμάζουν πιο γρήγορα αλλά αδυνατούν να καταλάβουν ότι ωριμότητα δε σημαίνει πόσο πιο μεγάλη θα δείχνω στο βάψιμο, στον τρόπο ντυσίματος και στα "φλερτ"-που όλα σε τέτοιες περιπτώσεις εμφανίζουν χαρακτηριστικά πόρνης- αλλά η αντίληψη κάποιων πραγμάτων χωρίς εγωισμούς και υπερβολές. Και επειδή έχω ξεφύγει λίγο απ'το αρχικό θέμα, είμαι κατά του "μικρομεγαλίστικου" μακιγιάζ αλλά δε θεωρώ ότι λίγο λιπγκλος, μάσκαρα και μολύβι σε ηλικίες άνω των 14-15 μπορεί να κάνουν κάτι κακό όπως επίσης και το βάψιμο των μαλλιών από 16+.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra..roxy

Νεοφερμένος

Η dimitra..roxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
παιδια οντως στο σχολειο αλλα ειδικοτερα στισ καφετεριες υπαρχουν καποια κοριτσια 14 χρονον που ειναι ντυμενεσ σαν να πανε μπουζουκια!
εμενα μου αρεσει το casual ντυσιμο και το προτιμω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Προσωπικά,δε μ' αρέσει αισθητικά η εικόνα μιας κραυγαλέα βαμμένης κοπέλας.Σε καμιά περίπτωση, βλέποντάς τη,δε θα σπεύσω να τη χαρακτηρίσω "κάπως",απλά τα μάτια μου αντιλαμβάνονται πιο εύκολα ως όμορφο,ένα πρόσωπο φυσικό,με τα όποια του ψεγάδια,παρά ένα πρόσωπο κρυμμένο πίσω από αμέτρητα στρώματα make up.
Επίσης,διαπιστώνω δυστυχώς,πως μιλάμε πλέον,λες και το μακιγιάζ(ελαφρύ-βαρύ-δενξερωγωτιάλλο)είναι κάτι το επιβεβλημένο,το απόλυτα φυσιολογικό για μια κοπέλα ή γυναίκα που "θέλει να σέβεται τον εαυτό της".
Γιατί έτσι ρε κουρίτσια;:P
Θέλω να πω,μήπως κατ' αυτόν τον τρόπο,έστω και υποσυνείδητα,επικυρώνουμε και αναπαράγουμε εμείς οι ίδιες υπερκαταναλωτικά και σεξιστικά πρότυπα που θέλουν τη γυναίκα ένα πλάσμα,το οποίο δεν κάνει τίποτα άλλο πέρα από το να αναλώνεται σε μακιγιάζ και ρούχα και που,προκειμένου να νιώθει/ είναι αρεστή,περνά εκατοντάδες ώρες μπροστά από τον καθρέφτη,προτού βγει στον έξω κόσμο;Γιατί να μας περνούν ένα μοντέλο ζωής τόσο επιφανειακό,που κάνει μικρά κορίτσια,με φρέσκο και υγιές πρόσωπο,να θεωρούν ότι μόνο μέσα από τα καλλυντικά και την υπερπεριποίηση θα είναι αποδεκτές;
*Το τράβηξα λίγο πραπάνω,I know,αλλά.:P*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
λοιπόοον :D δεν είπα ότι δε μπορούμε να χρησιμοποιούμε ούτε λίγη πούδρα, απλώς περιέγραψα τις διαφορές της με το make-up και συνέστησα στα κορίτσια με πολλή ακμή να αφήνουν ελεύθερο το πρόσωπο να αναπνέει.
όσον αφορά στο θέμα του σχολείου, δε με πειράζει να δω την κοπέλα με το μολύβι στο μάτι, αλλά με πειράζει να δω την κοπέλα που φαίνεται μεγαλύτερη από τη μάνα της επειδή είναι βαμμένη λες και πάει στα μπουζούκια και με 20 κιλά στόκο!
Μυρτώ, το θέμα του καλλωπισμού είναι κάτι που βρίσκει τις αρχές του στην αρχαϊκή εποχή. οι γυναίκες, οι οποίες όμως είχαν κάνει οικογένεια και ήταν μετά τα 30 καλλωπίζονταν με φυσικά προϊόντα. σίγουρα έχει επιβληθεί τη σήμερον ημέρα η μόδα του μακιγιάζ απ' το γυμνάσιο, αλλά το όλο θέμα του καλλωπισμού ανάγεται σε αιώνες πριν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Νταξυ να βαλεις μολυβι καλα ειναι αλλα οχι και να βλεπω 16χρονα να τρελενοντε για το μακιγιαζ και να βαζουν τονους μέικ απ...χαλαει το δερμα..σταφυδιαζει:Pεγω προσοπικα δεν βαφομαι ποτε και το δερματακι μου ειναι μια χαρουλα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mara k telos

Νεοφερμένος

Η mara k telos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πιστεύω ότι από τη στιγμή που πατάς το πόδι σου στο γυμνάσιο σου έρχονται τα πάνω κάτω! Βλέπεις τα πιο μεγάλα κορίτσια που είναι πολύ όμορφα λόγο του "μακιγιαζ" και ξεσηκώνεσαι και εσύ! Ειδικά αν αρχίσουν και βάφονται οι φίλες σου και σου λένε κι εσένα μετά γιατί δεν το κάνεις κι εσύ ...! Μεγάλος μπελάς... Κατά τη γνώμη μου ένα μολυβάκι από τη πρώτη γυμνασίου δεν η είναι και πολύ κακό! Κι αν έχεις και πολλά σπυράκια λίγο make-up ή λίγη πούδρα θα ήταν ok άντε και σε καμια έξοδο το βράδυ λίγο lip! Αλλά μάσκαρα σκιά κραγιόν και τέτοια είναι τελείως υπερβολικά πριν το λύκειο! :) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lostie

Νεοφερμένος

Η lostie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Οχι δεν το θεωρω κακο, κακο θεωρω τον εθισμο! Εχω φιλες που για να βγουν απο το σπιτι πρεπει οπωσδηποτε να βαφτουν εστω και λιγο. ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ! Απο κει και περα επειδη μιλησατε και για την εμφανιση, σιγουρα το πρωτο πραγμα που τραβαει τον αλλον η εμφανιση και μετα τη γνωριμια η προσωπικοτητα. Τα ρουχα δεν εχουν σχεση... πχ φουστα vs φορμα, μετραει το σωμα, ο συνδυασμος, να μπορεις να υποστηριξεις αυτο που φορας. Καποια μπορει να ειναι πολυ πιο ελκυστικη με φορμα παρα με φουστα/φορεμα κτλ και το αντιθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
ας μιλησει και καποιος απ το αλλο φυλο.λοιπον,λιγο βαψιμο σε σας τις γυναικες δεν βλαπτει,ισα-ισα που προσθετει μια μικρη τονωση στην εμφανιση σας.ομως το υπερβολικο βαψιμο δεν παραπεμπει σε εφηβες κοπελες σιγουρα,και αλλοιωνει το συνολικο αισθητικο αποτελεσμα.πιστεψτε οτι ειστε ομορφες,να ειστε ο εαυτος σασ,να ειστε αληθινες και θα αρεσετε οπως ειστε!δεν χρειαζεται τιποτα ιδιαιτερο για να μας εντυπωσιασετε!just be yourself!εκτιμηστε την ομορφια που σας εδωσε η φυση!γιατι να την αλλοιωσετε?

για να δω τι απαντησεις θα λαβω...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia113

Νεοφερμένος

Η nasia113 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
καλα τα λες αλλα εξηγησε μου κατι στο δικο μου σχολειο πως γινεται να τις κυνηγανε ολοι κ ολες απο πισω αυτες τις κοπελες που ειναι λες και πανε για μπουζουκια; :Π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
καλα τα λες αλλα εξηγησε μου κατι στο δικο μου σχολειο πως γινεται να τις κυνηγανε ολοι κ ολες απο πισω αυτες τις κοπελες που ειναι λες και πανε για μπουζουκια; :Π

Επειδή είναι σχολείο!Τα αγόρια δεν είναι σε θέση να ξεχωρίσουν (ίσως) τι είναι ωραίο σε αυτή την ηλικία...Αργότερα καταλαβαίνουν και εκτιμούν τις άλλες κοπέλες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia113

Νεοφερμένος

Η nasia113 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
χμμ μακαρι :) ειναι παντως καμια 10αρια απο αυτες που θελουν συνεχεια να τις προσεχουν ειναι καθε μερα μπογιατισμενες και προκλητικες σε μεγαλο βαθμο...π.χ για να μπεις στην παρεα τους πρεπει να εισαι καπως ετσι ..κ μου φαινεται λιγο βλακεια να γινεσαι φιλος με καποιον μονο απο την εξωτερικη του εμφανιση ..! οσο για τα αγορια τις εχουν πολυ ψηλα το μονο που θελουν ειναι μια κοπελα να την δειχνουν ! ελεος :Π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
χμμ μακαρι :) ειναι παντως καμια 10αρια απο αυτες που θελουν συνεχεια να τις προσεχουν ειναι καθε μερα μπογιατισμενες και προκλητικες σε μεγαλο βαθμο...π.χ για να μπεις στην παρεα τους πρεπει να εισαι καπως ετσι ..κ μου φαινεται λιγο βλακεια να γινεσαι φιλος με καποιον μονο απο την εξωτερικη του εμφανιση ..! οσο για τα αγορια τις εχουν πολυ ψηλα το μονο που θελουν ειναι μια κοπελα να την δειχνουν ! ελεος :Π

Σε όλα τα σχολεία έτσι είναι! :)
Αλλά θα δεις αργότερα ότι αυτές δε μετράνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mike_Oh

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Chekarete!!!
https://tapanwkatw.blogspot.com/2010/11/s.html Το έχει γράψει μια φίλη μου 3η Λυκείου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Γνωριζετε οτι τα αγορια ξετρελαινονται με κατι τετοια κολπα και για αυτο το κανουν.οντως δεν μετρα μονο η εξωτερικη εμφανιση.πρεπει και η προσωπικοτητες και τα ενδιαφεροντα να ταιριαζουν,αλλιως μια φιλια/σχεση δεν προκειται να επιβιωσει...δυστυχως,τα περισσοτερα κοριτσια,υπο το κομπλεξ της αποδοχης απο το συνολο υιοθετουν πρακτικες που ειναι αντιθετες με την προσωπικοτητα τους,και γινονται οι περισσοτερες... ξεπεταγμενες(κι ακομη χειροτερα) για να κανουν τα αγορια να τις λιγουρευονται.πολυ ωραια ολα αυτα,αλλα κατανταει αηδιαστικο οταν γινεται σε υπερβολικο βαθμο!δυστυχως ολοενα και περισσοτερο σπανιζουν τα αληθινα κοριτσια,τα ηρεμα,που η ομορφια εντοπιζεται (και) στον χαρακτηρα τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
δυστυχως ολοενα και περισσοτερο σπανιζουν τα αληθινα κοριτσια,τα ηρεμα,που η ομορφια εντοπιζεται (και) στον χαρακτηρα τους...

αυτό πότε θα το καταλάβουν οι περισσότερες κοπέλες ώστε να πάψουν να ρωτάνε το ίδιο πράγμα όπως «πώς γίνεται να τις κυνηγάνε όλοι και όλες από πίσω αυτές τις κοπέλες που είναι λες και πάνε για μπουζούκια»; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mike_Oh

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ρε παιδιά εντάξει εδώ μέσα είναι και άτομα πιο νορμάλ που δεν κυνηγάνε κοπέλες της μισής βραδιάς. Ξέρεις πόσοι υπάρχουν που κυνηγάνε μόνο τέτοιες; Άπειροι!!! Ειδικά στα σχολεία τα λυκειόπαιδα και κάποιοι φοιτητές... Κάτι ξέρουν και τα λένε... Πάντως εγώ και νομίζω θα συμφωνήσουν πολλοί θέλω μια κοπέλα που να κυκλοφορεί με φόρμα φούτερ και starakia και να σκάω στα γέλια μαζί της... Έτσι είναι η κοπέλα μου και έτσι θέλω να βλέπω τις κοπέλες γύρω μου. Το τσ0υλέ μου βγάζει κάτι το βρώμικο και αποκρουστικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top