Κόστος φοιτητικής ζωής

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εγώ πάλι θεωρώ ότι τα 1050 δίνουν στην (όποια ) αδέσποτη μια πιο ρεαλιστίκή εκδοχή νορμάλ ζωής για φοιτήτρια. Τα 1500 δίνουν μια εκδοχή "πλούσιας" ζωής για φοιτήτρια [450? για νοίκι??? Υπάρχουν και τα 2αρια σε πολυκατοικίες 30ετίας πρέπει να πάει σε καινούρια πολυκατοικία? πχ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eiffel

Νεοφερμένος

Ο eiffel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
γνωμη μου ειναι να μην φυγεις και να το συζητησεις αν δεν μπορεις.. θα το μετανιωσεις, οχι απο την αποψη τσακωμου με τους γονεις, ειναι πολυ δυσκολο να δουλευεις και να σπουδαζεις, ασε μετα που θα εξαρτασαι απο αφεντικα αν αποφασισεις να μενεις μονη σου γιατι αν σε απολυσουν θα παρακαλας τους γονεις, θα σου πουνε να γυρισεις πισω... μπερδεμα το story, φερε σαν επιχειρημα οτι γλυτωνεις ενα χρονο στρατο...
παντως αν αποφασισεις να το κανεις, υπολογισε κανα 800 για νορμαλ ζωη και μικρο σπιτι...

πες τους και οτι...
Όπως προκύπτει, από τις αυστηρά τεκμηριωμένες απόψεις που διατυπώνονται παρακάτω, δεν φταίνε οι φοιτητές για τις αποτυχίες τους,αλλά ο αριθμός των ημερών που έχει ο χρόνος! Ελπίζουμε φέτος να ξεφύγατε από την μαύρη τρύπα που κυνηγάει τον φοιτητικό χωροχρόνο και να περάσετε κανένα μάθημα..!
  • Εν αρχή ήν ο χρόνος
  • Ο χρόνος έχει 365 ημέρες
  • Αν βγάλουμε τις 52 Κυριακές(ακόμα και ο θεός ξεκουραστηκε...), μας μένουν 313 μέρες
  • Οι 60 μέρες του καλοκαιριού παραείναι ζεστές για να διαβάσουμε...(βλ.και φαινόμενο θερμοκηπίου..) άρα μένουν μόνο 253
  • Κοιμόμαστε 8 ώρες την ημέρα (λέεεμε τώρα....),συνεπώς ΄σ'ένα χρόνο αυτό σημαίνει 122 μέρες ύπνου
  • Μας υπολείπονται λοιπόν 131 μέρες (βρε πως φεύγουν οι άτιμες...)
  • Αν χαζεύουμε μόνο για 1 ώρα την ημέρα,χάνουμε άλλες 15 μέρες κ' έτσι μας μένουν μόνο 116
  • Τρώμε 2 ώρες την ήμερα (ξέρω κάποιους που τρώνε πολὐ παραπάνω...),δηλαδή 30 ημέρες
  • Χάνουμε 2 ώρες την ημέρα για μετακινήσεις,δηλαδή άλλες 30
  • Με αυτόν τον τρόπο μας μένουν 56 μέρες ελεύθερες
  • Άν αφαιρέσουμε όμως τις 50 ημέρες συνολικών διακοπών (τώρα απο τι διακόπτουμε..?..),θα μας μείνουν μονάχα 6 μέρες...
  • Κι αν αρρωστήσουμε τις μισές από αυτές,μένουν 3 ημέρες..
  • Κ αν βγούμε 2 μέρες,μένει μόνο ΜΙΑ!!!
  • Ε...αυτή είναι η μέρα των γενεθλίων σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
τα έξοδα ενός φοιτητή δεν εξαρτώνται και από την πόλη στην οποία ζει?

Άλλο Αθήνα και άλλο πχ Ξάνθη, Λάρισα, Γιάννενα κοκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Ρε παιδιά υπάρχουν οικογένειες που ζουν με 1500 - 2000 ευρώ. Μην τρελλαθούμε!
Επίσης υπάρχουν οικογένειες και φοιτήτριες που ζουν στην Πλ. Αμερικής, στην Πλ. Αττικής, στον Αγ. Ελευθέριο και στα Πατήσια...... εκτός αν θεωρείτε ότι βιάζονται μια φορά την βδομάδα και τους αρέσει!
Το 450 είναι νοίκι για φοιτητική ζωή? Το αυτοκίνητο? Εντάξει, δεν λέω είμαι μεγάλη σε αυτό το forum αλλά ζω σε αυτήν την ζωή και δεν χαλάω 1200 για άχρηστα το χρόνο.
Κούνελε με τρέλλανες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
...... εκτός αν θεωρείτε ότι βιάζονται μια φορά την βδομάδα και τους αρέσει!

Αν τις βιάσουν δηλαδη μια φορά στα τέσσερα χρόνια των σπουδών τους δεν πειράζει...? :hmm:

Το να μένεις ανάμεσα σε Αλβανούς Ρώσσους Νιγηριανούς και κάθε καρυδιάς καρύδι αποβράσματα απο το παγκόσμιο στερέωμα, δεν θα σε φόρτωνε με άγχος; Θα ήταν ποιοτητα ζωής αυτή έστω και στοιχειώδης; Δεν θα φοβόσουν αν σε κλέψουν σε κτυπήσουν για να σε κλέψουν ή σε βιάσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Αν τις βιάσουν δηλαδη μια φορά στα τέσσερα χρόνια των σπουδών τους δεν πειράζει...? :hmm:
Buggs είσαι ικανός και διατεθημένος να κάνεις μια λογική συζήτηση;
αυτά που λες είναι ασυναρτησίες
είπε κανείς ότι δεν τις πειράζει να τις βιάσουνε; και από πού συνάγεις ότι μόνο οι αλλοδαποί βιάζουν και οι έλληνες όχι; και ποιος είπε ότι οικονομικό σπίτι βρίσκεις μόνο σε συνοικία με αλλοδαπούς;

ό,τι να ναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Αν τις βιάσουν δηλαδη μια φορά στα τέσσερα χρόνια των σπουδών τους δεν πειράζει...? :hmm:

Το να μένεις ανάμεσα σε Αλβανούς Ρώσσους Νιγηριανούς και κάθε καρυδιάς καρύδι αποβράσματα απο το παγκόσμιο στερέωμα, δεν θα σε φόρτωνε με άγχος; Θα ήταν ποιοτητα ζωής αυτή έστω και στοιχειώδης; Δεν θα φοβόσουν αν σε κλέψουν σε κτυπήσουν για να σε κλέψουν ή σε βιάσουν;
Αυτοί δεν θα ήτανε όροι που θα διάλεγα να χρησιμοποιήσω.
Συγγνώμη αλλά δεν έχεις στοιχεία για να λες κάτι τέτοιο. Επίσης όταν δεν έχεις λεφτά δεν μπορείς να επιλέξεις όποια περιοχή θες και αυτός είναι και ο λόγος που επιλέγουν αυτές τις περιοχές οι οικονομικοί μετανάστες (επίσης οικογενειάρχες και με ανάλογη αγωνία για τα παιδιά τους όπως και εμείς). Η φτήνια μιάς περιοχής δεν είναι συνάρτηση εγκληματικότητας αλλοιώς η Φωκίωνος Νέγρη θα ήταν πολύ φτηνότερη. Η ποιότητα ζωής εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Μπορείς επίσης να πεις ότι για έναν άνθρωπο χωρις πολλά λεφτά το κέντρο σου παρέχει τα πάντα και συγκοινωνίες, είσαι κοντά στα σινεμά, στον ηλεκτρικό, στα μαγαζιά και οι τιμές όλων των αγορών σου είναι πιό κοντά στα οικονομικά σου. Πιθανώς αν σου δίνανε τζάμπα το διαμέρισμα να μην μπορούσες να μείνεις με χιλιάρικο στην Κηφησιά!
Ο Νέος Κόσμος πως σου φαίνεται, το Κουκάκι? Εγώ φοιτήτρια έμενα κοντά στην Φυλής με άλλες δύο φίλες για να τα βγάζουμε πέρα. Αυτό είναι φοιτητική ζωή με λίγα λεφτά. Τα βάζεις στη ζυγαριά και αποφασίζεις. Δεν γίνεται αλλοιώς.
Αλλά θυμώνω γιατί ξέρω παιδιά μεταναστών, φοιτητές που ζουν με τους γονείς τους σε αυτές τις περιοχές, όχι γιατί θέλουν να μείνουν μόνα τους αλλά γιατί αυτό είναι το μόνο που μπορούν. Οπότε για την επανάσταση μας ας πληρώσουμε κι εμείς ένα τίμημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Whatever παιδιά. Εγώ δεν πρόκειται να πάω εκεί, η φίλη μας η Αδέσποτο θα πάει, αν πάει. Κι εγώ της λέω, όπως της έχουν πεί κι άλλοι, να μήν βιαστεί καθόλου να τα βροντήξει με τους γονείς της, και ότι είναι απο τους τυχερούς που την φροντίζουν όσο σπουδάζει ακριβώς γιατί η κατάσταση έξω δεν είναι καθόλου μα καθόλου εύκολη. Ακόμη κι αυτοί που ανέφεραν υποτιθέμενα φτηνότερα σενάρια, πάλι ξεπέρασαν τα 1000 το μήνα, όταν τα λεφτά που θα πάρει το κορίτσι ότι κι άν κάνει θα είναι το πιο πιθζνό 600-700 !

Οπότε τί της λέτε της κοπέλας στην καταστροφή την σπρώχνετε;

Τέλος, για να ευλογείς και την τύχη της η αδέσποτο και να είναι και ευχαριστημένη, μπορεί να σκεφτεί ότι μετά τα 18, δεν την καλύπτει ο νόμος και, αν δεν ήθελαν να την φροντίζουν οι γονείς της μπορουσαν εκείνοι να στης πούν ότι αποφάσισαν να μεινουν μόνοι, και ότι τα λεφτά που τους κοστίζει προτιμάνε επίσης να τα τρώνε σε διακοπές ή για τη διασκέδασή τους απο εδώ και μπρός. Φαίνεται εξωφρενικό; Και όμως γνωρίζω γονείς που το έχουν κάνει.

Τι ακριβώς την συμβουλεύετε αφού εγώ "δεν ειμαι σε θέση να κάνω μια λογική συζήτηση"; Επανάσταση χωρίς αιτία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
buggs.... επανέλα :P

καταρχάς το αδέσποτο έχει εκφράσει τον προβληματισμό του κάτι αιώνες πριν, και κατά πάσα πιθανότητα είτε έχει ήδη μετακομίζει είτε έχει ήδη αποφασίσει να παραμείνει υπό την πατρική στέγη... Οπότε κανέναν δεν στέλνουμε στην καταστροφη :P

από εκεί και πέρα είναι λογική η συζήτηση "άμα πάει στην πλ.Αμερικής θα τη βιάσουν"?

μπορώ να σου πω από προσωπική εμπειρία ότι έκανα μάθημα σε ένα κοριτσάκι στα φοιτητικά μου χρόνια που έμενε σε δρόμο κάθετο στη Φυλής (με την οικογένειά του γιατί εκεί είχαν το περιθώριο να ζήσουν οι άνθρωποι) έχω βρεθεί 10 η ώρα να περιμένω τρόλευ στην πλ.Αμερικής (σε περίοδο εξετάσεων που πήγαινα αργά και της έκανα μάθημα γιατί έτσι τη βόλευε) αρκετές φορές και δεν μου ... έχει επιτεθεί κανείς ενώ αντίθετα στην πολυκατοικία μου στου Ζωγράφου, που δεν υπάρχει δείγμα αλλοδαπού στο τετράγωνο μία φορά με έχει στριμώξει ανώμαλος στο ασανσέρ (και σήκωσα την πολυκατοικία στο πόδι-- ο τύπος παραφύλαγε ΜΕΣΑ στην πολυκατοικία) και άλλη μία έχει χρειαστεί να κάνω ...αγώνα 100 μ. στις ανηφόρες του ζωγράφου και να κλείσω την εξώπορτα της πολυκατοικίας μου σε τύπο με μαχαίρι στα μούτρα!

ΟΥΤΕ από τις δικές μου τις ατυχίες βγάζω κανά ντελάλη "στου Ζωγράφου είναι όλοι ανώμαλοι" ούτε και λέω "στην πλατεία Αμερικής είναι όλοι αγγελούδια"... Πιθανότητες είναι όλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Το adespoto μπάι δε γουέι πιθανότατα δεν θα τα δει ποτέ όλα αυτά, οπότε στη θέση σου θα γενίκευα τις συμβουλές μου Buggs, να πιάνουν τόπο τουλάχιστον. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Το adespoto μπάι δε γουέι πιθανότατα δεν θα τα δει ποτέ όλα αυτά, οπότε στη θέση σου θα γενίκευα τις συμβουλές μου Buggs, να πιάνουν τόπο τουλάχιστον. :P

Κουβέντα να γίνεται κάνουμε, σιγά μην ήταν τόσο χαζή η αδέσποτο να βγεί στην μιζέρια για να αποδείξει ότι μπορείς να ζήσεις και με τόσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Κουβέντα να γίνεται κάνουμε, σιγά μην ήταν τόσο χαζή η αδέσποτο να βγεί στην μιζέρια για να αποδείξει ότι μπορείς να ζήσεις και με τόσα

ρε συ Buggs... (με) προκαλείς!

Σε ποιόν πλανήτη ζεις και θεωρείς τα 1000? οριακό νούμερο?!?!?

Ενημερωτικά... νέος Μηχανικός (που θεωρείται και ... καλοπληρωμένος ο νέος μηχανικός έναντι των νέων άλλων επαγγελμάτων) με μεταπτυχιακό τα ΚΑΘΑΡΑ του είναι 1100 σύμφωνα με το νόμο!!!!

Και... όποιος ζει στα πατήσια (σσ. από τις πλέον πυκνοκατοικημένες περιοχές) να ... πάει να αυτοκτονήσει!!! Πως κατάντησε να ζει σε τέτοια γειτονια?!?! Μην σκεφτώ δλδ άλλες γειτονιές όπως Πετράλωνα, Κολωνό κοκ... :hmm:


Ζωή δεν είναι μόνο η Κηφισσιά, το Κολωνάκι, το Κεφαλάρι και η Γλυφάδα ( όσοι είστε κάτοικοι των εν λόγω περιοχών υποθέτω ότι κατάλαβαίνετε τι εννοώ και δεν πρέπει να εξηγήσω και σε σας τα αυτονόητα!) ούτε το ρετιρέ 70 τ.μ. στη νεοδμητη πολυκατοικία!!!

Το αποδεικνύουν άλλωστε χιλιάδες οικογένειες καθημερινά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eiffel

Νεοφερμένος

Ο eiffel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
καταρχάς το αδέσποτο έχει εκφράσει τον προβληματισμό του κάτι αιώνες πριν, και κατά πάσα πιθανότητα είτε έχει ήδη μετακομίζει είτε έχει ήδη αποφασίσει να παραμείνει υπό την πατρική στέγη... Οπότε κανέναν δεν στέλνουμε στην καταστροφη :P

εγω πιστευω οτι πηγε και εμεινε μονη της και δεν εχει λεφτα για internet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Σε ποιόν πλανήτη ζεις και θεωρείς τα 1000? οριακό νούμερο?!?!?
Ενημερωτικά... νέος Μηχανικός (που θεωρείται και ... καλοπληρωμένος ο νέος μηχανικός έναντι των νέων άλλων επαγγελμάτων) με μεταπτυχιακό τα ΚΑΘΑΡΑ του είναι 1100 σύμφωνα με το νόμο!!!!

Δεν καταλαβαίνω αυτο το πράμα. Να λές π.χ. άσπρο και να σου λέει ο άλλος με δεικτικό τρόπο, "αφου είπαμε ρε, άσπρο" !

Τόσην ώρα αυτό δε λέω με όλους τους τρόπους ρε ρεσιντεντ; Οτι το 1000 είναι οριακό, πρός τα πάνω, και οχι σε κάποιον άλλον πλανήτη αλλα στην Ελλάδα. Μετά έρχεσαι και λές το ίδιο σαν ... να το ανακάλυψες εσύ μόλις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Κουβέντα να γίνεται κάνουμε, σιγά μην ήταν τόσο χαζή η αδέσποτο να βγεί στην μιζέρια για να αποδείξει ότι μπορείς να ζήσεις και με τόσα

hellooooooooo !

To 1000 είναι οριακό νούμερο όταν δίνεις 1200? το χρόνο για να ντυθείς και 100χ12=1200? το χρόνο για διακοπές!!!

(στην πράξη που βγάζει 1050 εχουν υπολογιστεί ΚΑΙ αυτά) 1050-200=850 το μήνα! Και ναι αυτό είναι πράγματι απολύτως οριακό... Τα 1000? είναι ΠΑΝΩ από το όριο που θα έκαναν το όποιο αδεσποτο να είναι "χαζό" και να ζει στη μιζέρια...

Μάθε να διαβάζεις... Ναι...ΕΣΥ θεωρείς τα 1000? απολύτως οριακό νούμερο και ΕΓΩ θεωρώ ότι ζεις σε άλλο πλανήτη θεωρώντας ότι είναι ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ τα όρια της μιζέριας!

simple now or not?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Εσυ τα έβγαλες τα 1050 αν δεν απατώμαι, (βαριέμαι να βλέπω τώρα όλα τα ποστ πισω όμως νομίζω ότι ήταν ο δικός σου ισολογισμός)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι πηγε και εμεινε μονη της και δεν εχει λεφτα για internet.

Αν την έκανε τη χαζομαρα μάλλον έχεις δίκιο ότι δεν θα έχει λεφτά για ιντερνετ. Ουτε για ρούχα μπορει να μήν έχει ομως δεν πειράζει. Μήν ξεχνάμε ότι κατα την ρεσιντεντ είναι είδος πολυτελείας τα ρουχα (αναφορικα στον ισολογισμο μου 100 για ρουχα κλπ ψωνια για το σπιτι κάθε μήνα ) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
όπως έχω ξαναπεί (ναι δικός μου είναι ο 1050 προϋπολογισμός για μια νορμάλ και όχι μίζερη ζωή) ο καθένας ορίζει τον πήχυ του... Εγώ ΔΕΝ δίνω 1200? το χρόνο για ρούχα (όπως θα "έπρεπε" βάση προϋπολογισμού) δίνω λίγότερα και δεν θεωρώ ότι ζω μίζερα. Βάση των δικών σου κριτηρίων ίσως και να ζω. Ο καθένας όπως καταλαβαίνει.

Αυτά από εμένα. Επίσης το αδέσποτο μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι εξακολουθεί να έχει Internet (μιας και το "πρόβλημα" είναι μην ... καταστρέψουμε το αδέσποτο! :confused:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Α έτσι λοιπόν με το αδέσποτο ! (τα 100το μήνα ελεγαν ρουχα κλπ αγορές σπιτιού, διάβαζε καλά. δεν αγοράζεις ούτε βιντεοκασέτες για το σπίτι σου, σφουγγαρόπανα, λάμπες και χίλια άλλα μικροπράγματα; Που ζεις; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eiffel

Νεοφερμένος

Ο eiffel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
happiness is in simple things wake up... καπως ετσι εγραφε ενα γκραφιτι και το υποστηριζω με χιλια....το θεμα ειναι να βρεις τα απλα πραγματα που σε κανουν ευτυχισμενο... και μετα και μονος σου να μενεις, ας μην τα βγαζεις περα ευκολα, θα ειναι καλυτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top