Κοπάνες!

Κάνετε κοπάνες;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 226)
  • Συνέχεια

    Ψήφοι: 25 11.1%
  • Πού και πού

    Ψήφοι: 100 44.2%
  • Σπάνια

    Ψήφοι: 57 25.2%
  • Μία φορά μονο

    Ψήφοι: 19 8.4%
  • Δεν έχω κάνει και θέλω να κάνω

    Ψήφοι: 12 5.3%
  • Με τίποτα

    Ψήφοι: 13 5.8%

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
στην α λυκειου κοντεψα να μεινω απο απουσιες απο τις πολλες κοπανες...:xixi:
μετα συμμαζευτηκα, στην γ λυκειου ελειπα μονο για να διαβαζω στο σπιτι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλά , εγώ πέρσυ στην α'λυκείου ... δεν το συζητώ πόσες έκανα !
Γυμναστική είχαμε 2 φορές / εβδομάδα -> τελευταία ώρα ! Και φεύγαμε χωρίς απουσία και χωρίς να καταλάβει κανείς κάτι !
Αλλά έκανα πολλές μονόωρες (βαριόμουνα να ξυπνήσω) ή (είχαμε κατι σαχλά μαθήματα τη πρώτη ώρα) !
Επίσης 1-2 φορές έκανα και ολοήμερη(αλλά το είχα σκεφτεί πρίν... έτυχε να ήξερα οτι θα κάνουμε μόνο 3-4 ώρες και λέω που πάω?? και δεν πήγα)
Σκέτη αφασία !
Μάζεψα 35+ απουσίες .. έτσι :D
Αυτά είναι !
Φέτος , μέχρι τώρα καμία !
Αλλά θα δούμε ... πως θα κυλίσει και αυτή η χρονιά , χιχι !
Πάντως , δεν θα κάνω απουσίες στα βασικά μαθήματα (έκθεση , φυσική , άλγεβρα) και στις κατεύθυνσης !
Προβλέπω να πέφτουν πολλές στο Δίκαιο και τα Θρησκευτικά (πρώτη ώρα) ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Και σε μας πρόπερσι είχαμε Παρασκευή τελευταία ώρα Ιστορία και ήθελαν όλοι να την κοπανήσουν! Οι περισσότεροι αρχικά ήταν υπέρ όμως τελικά μόνο 5-6 την έκαναν!!:D:P
Δεν έχω κάνει κοπάνα και ούτε θέλω.:P
Ούτε και εγώ θέλω να κάνω κοπάνα.Αν έλεγα:"Χμμ, δεν έχω διαβάσει στην Ιστορία ή Γεωγραφία" θα έφευγα γιατί δεν θα ήθελα να με βρει αδιάβαστο, αλλά αν είμαι διαβασμένος και μάλιστα καλά γιατί να φύγω ;; Και οι βαθμοί στο τρίμηνο πως θα μπούν ;; ;) Δεν είμαι κανένα σπασικλάκη (λάθος χαρακτηρισμός και δεν θέλω να δείξω κανέναν) που είμαι όλη την ώρα πάνω από ένα βιβλίο αλλά θέλω να παίρνω βαθμούς ακόμα και στα ασήμαντα μαθήματα.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το "σπανια" ειναι σχεδον πρωτο... ο θεε μου.

Είπε ο κύριος "Συνέχεια" :P

Νταξ σαν παιδί κι εγώ έχω κάνει. Γκουχ, πολλές. Πέρισυ ρε φίλε είχαμε 2 μέρες 1η ώρα Αγγλικά και μία τεχνολογία; Πλάκα κάνεις; Φώναζε το πρόγραμμα "κάτσε Χριστιάννα παιδί μου και κοιμήσου"

Φέτος καμία ακόμα, νταξ, δεν έχουμε σταθερό πρόγραμμα, δεν έχουμε κάνει με όλους τους καθηγητές καλά, δεν το ψήνω ακόμα, από Δευτέρα λογικά παίρνουμε των 7ωρων το πρόγραμμα και θα κανονίσω και τις κοπάνες. :P

UH! Σήμερα 6η ώρα δεν ερχόταν ο φυσικός, και χωρίς να ρωτήσουμε, σηκωθήκαμε και φύγαμε και οι 25, μετράει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
εγώ δεν κάνω κοπάνες. Τουλάχιστον δεν έχει χρειαστεί. Αν υπάρξει ένας λόγος θα φύγω αμέσως χωρίς δεύτερη σκέψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
στη γ λυκείου(πέρσι) είχα ξεπεράσει το όριο των απουσιών νομίζω, αλλά μου τις χάρισαν από το σύλλογο επειδή ήμουν καλός μαθητής και ήξεραν ότι τις έκανα για να πάω να διαβάσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ούτε και εγώ θέλω να κάνω κοπάνα.Αν έλεγα:"Χμμ, δεν έχω διαβάσει στην Ιστορία ή Γεωγραφία" θα έφευγα γιατί δεν θα ήθελα να με βρει αδιάβαστο, αλλά αν είμαι διαβασμένος και μάλιστα καλά γιατί να φύγω ;; Και οι βαθμοί στο τρίμηνο πως θα μπούν ;; ;) Δεν είμαι κανένα σπασικλάκη (λάθος χαρακτηρισμός και δεν θέλω να δείξω κανέναν) που είμαι όλη την ώρα πάνω από ένα βιβλίο αλλά θέλω να παίρνω βαθμούς ακόμα και στα ασήμαντα μαθήματα.:xixi:

Έτσι κι αλλιώς αν δεν έχεις διαβάσει μπορείς να κάνεις κάτι και στα διαλείμματα!!!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εκανα και προπερσυ και περσι, φετος κομμενα ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Χτες. Έχασα το σχολικό και είπα μήπως μην πάω καθόλου, αλλά για κακή μου τύχη έχουμε φίλο ταξιτζή. :P Χαζομερούσα όταν έφτασα γύρω-γύρω μέχρι να τελειώσει η 1η ώρα.

Σήμερα επίσης, πήγαινα με το πάσο μου στα καλλιτεχνικά κι έχασα 20 λεπτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Είπε ο κύριος "Συνέχεια" :P
Ε.. αφου δεν μενω δεν υπαρχει προβλημα, ειμαι πολυ καλο παιδι για να πουνε οι καθηγητες "αλητης ειναι, αφηστε τον".

Η καλυτερη φαση ειναι που ανακαλυψα στο δημοτικο. Οτι πολυ απλα ΔΕΝ μενεις απο απουσεις, αλλα ατυχησα και το σκεφτηκα στην Εκτη. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Κοπανες εκανα μονο στην 3η λυκειου τον τελευταιο μηνα.Ειμαι πολυ καλο παιδι βλεπετε....:angel:



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Στην τρίτη λυκείου είχα πάρα πολλές μονόωρες κι αδικαιολόγητες (~50κάτι). Τελικά περάστηκαν μόνο 5 από δαύτες. Προς το τέλος, λίγο πριν της πανελλήνιες, όταν ρώτησα τον διευθυντή για να μάθω πόσες απουσίες είχα (ώστε να δω αν μπορώ να λείψω, για να κάτσω σπίτι να διαβάζω), μου είπε: "Δεν έχεις απουσίες! Τί με ταλαιπωρείς; Κάνε και καμιά κοπάνα ... παιδί μου!".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
περυσι εκανα γυρω στις 40 αδικαιολογητες.(ολες μονοωρες,την πρωτη ωρα=υπνος και την τελευταια=βαρεμαρα:P).
φετος λεω να φτασω τις 50.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
nap, o JimmyCrazy είναι ακόμα λυκειάρχης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Χααα εγώ μια μέρα που έβρεχε και είχε πρόβα για παρέλαση, βαριόμουνα και κάθησα στην καφετέρια με κάτι φίλες μου. Εκείνες μετά πήγαν στην τάξη τους, έμεινα μόνη με το φραπεδάκι. Περνάει η ώρα, δεν ακούω τύμπανα, λέω θα κάνουν μόνο βηματισμό... Αποφασίζω να πάω στην τάξη πέντε λεπτά πριν κτυπήσει για διάλειμμα, μπαίνω μέσα και βλέπω όλους τους συμμαθητές μου που είχαν φύγει και εκείνοι για παρέλαση μέσα. Μου κάνει νόημα η κολλητή μου, κατάλαβα. Μου λέει ο καθηγητής "πού ήσουν;", ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ, απαντώ. "Μα αφού ακυρώθηκε, ΒΡΕΧΕΙ", μου λέει. "Ε ναι, και είπα να πάω στη σύμβουλο να μου δώσει κάτι χαρτιά, συγγνώμη που δεν σας ειδοποίησα", σκάω ένα χαμόγελο και κάθομαι ψαρωμέεεενη. Καταλάθος κοπάνα! Γυρνάει η διπλανή μου και μου λέει "σημαιοφόρος να σου πετύχει", χαχαχαααα.

Μετά από αυτό έκανα κι άλλες κοπάνες. Συνήθως έλεγα ότι είχα συνεδρίαση, ή ότι έπρεπε να πάω στη σύμβουλο. Ειδικά στα Λατινικά: είτε είχα πονοκέφαλο, τάχα, είτε ζαλιζόμουν. Η καθηγήτρια μου έδινε τα φάρμακά της, μια μέρα κιόλας μου είπε να μην πηγαίνω στο μάθημα όταν ζαλίζομαι γιατί λυπάται ! ΧΑΧΑΑ (ήμασταν μόνο 5 στα Λατινικά, πήραμε ειδική έγκριση από το υπουργείο για να δημιουργηθεί τμήμα). Κι εγώ εντωμεταξύ κατέβαινα και πήγαινα στο μάθημα των φίλων μου που είχαν καλλιτεχνικά και ζωγράφιζα. Αυτή η καθηγήτρια έλεγε και στους υπόλοιπους καθηγητές να με αφήνουν να πίνω ή να τρώω στην τάξη γιατί είμαι ... "αδύναμη". Και όλο με ρωτούσε αν είμαι ερωτευμένη. Είναι άσχημο να είσαι το "φυτό" του σχολείου. Όταν βαρέθηκα το Β'Τρίμηνο και δεν πολυσυμμετείχα, με καλέσαν ΟΛΟΙ μου οι καθηγητές οργανωμένοι να με ρωτήσουν τί το τραγικό μου συμβαίνει και δεν συμμετέχω στην τάξη!

Δεν "κοκορεύομαι", απλά κάποια μαθήματα ήταν πραγματικά χάσιμο χρόνου
.

Με την ίδια καθηγήτρια, τον τελευταίο μήνα προφασίστικα ότι θα οργανώσω εκδήλωση διαμαρτυρίας για κάτι που αποφάσισε το υπουργείο, και μου έδωσε και τις ευχές της. Αλλά όντως έκανα αυτό που υποσχέθηκα. Χωρίς βέβαια να παρουσιάζομαι στα Λατινικά.

Στις προηγούμενες ταξεις απλά όποτε βαριόμουν δεν πήγαινα σχολείο, με τη συγκατάθεση και της μαμάς μου. Στα δικαιολογητικά Γ'Λυκείου, στα τελευταία, νταξει επειδή κάναμε και πλάκες με τον καθηγητή, στο "Λόγο Απουσίας" έγραφα βαρεμάρα, χαχα. :] Αλλά ντάξει, είναι φοβερός καθηγητής, δεν παρεξηγεί. Πάντως, με εμπιστεύονταν πολύ οι καθηγητές μου, πού νά'ξεραν :P

Τρίτη Λυκείου την έβγαλα με 77 απουσίες (χωρίς αυτές των Λατινικών). ΌΛΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΕΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ. :)
Αλλά στις επαναλήψεις, μια εβδομάδα πριν τις εξετάσεις, ήμουν η μόνη που πήγαινα. Να μου το αναγνωρίσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
nap, o JimmyCrazy είναι ακόμα λυκειάρχης;
δεν ξερω κανα παρατσουκλι.παντως λεγεται ν..δεν ξερω αν εχει αλλαξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Α, έχει αλλάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πέρσυ είχα 65 απουσίες περίπου όλες μαζί.Φέτος 0.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Πέρυσι είχα περίπου στις 80 απουσίες(αρρώσταινα αρκετά συχνά,υπήρξαν αρκετές φορές που μπήκαν απουσίες σε αποχές,είχα φύγει γύρω στις πέντε φορές σε πορείες,2-3 φορές τις πρώτες ώρες-μαζεύονταν οι άτιμες)...Το πιο αστείο ήταν,ότι πριν φύγω,έγραφα και το όνομά μου στο απουσιολόγιο.:D
Πάντως,φέτος,μάλλον θα τις εκμεταλλευτώ όλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top