Κοπάνες!

Κάνετε κοπάνες;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 226)
  • Συνέχεια

    Ψήφοι: 25 11.1%
  • Πού και πού

    Ψήφοι: 100 44.2%
  • Σπάνια

    Ψήφοι: 57 25.2%
  • Μία φορά μονο

    Ψήφοι: 19 8.4%
  • Δεν έχω κάνει και θέλω να κάνω

    Ψήφοι: 12 5.3%
  • Με τίποτα

    Ψήφοι: 13 5.8%

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εχει τη γλυκα του οταν την κανεις με παρεα!!!:jumpy:ετσι που και που...δε λεω να γινεις κοπανατζης ..και παντα ημουν παιδι που διαβαζε αλλα ωραια ειναι να την κανεις που και που και οπως ειπα με παρεα!!

Και είναι ανάγκη να χάνεις μάθημα;;;
Δε μπορείς κανένα Σαβ/ριακο κτλ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Και είναι ανάγκη να χάνεις μάθημα;;;
Δε μπορείς κανένα Σαβ/ριακο κτλ;;;
Ρε συ δεν ειναι αναγκη αλλα πως να στο πω.... εχει φαση στο κατσακι!! οταν γινεται λιγες φορες.Οταν εισαι κοπανατζης δεν εχει νοημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
δεν κανω κι ουτε προκειτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Μπα, ούτε εγώ.
Μόνο πέρυσι που είχα λείπσει από το σχολείο μία μέρα επειδή είχαμε διαγώνισμα και δεν προλάβαινα να διαβάσω. (μέσα σε μία ώρα τί να προλάβεις? (10 ώρα το θυμήθηκα και εγώ:P))
Ε, είπα ότι ήμουνα άρρωστη.
Μαφίααααα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Και είναι ανάγκη να χάνεις μάθημα;;;
Δε μπορείς κανένα Σαβ/ριακο κτλ;;;
Ρε είναι άλλη φάση...
Από ότι βλέπω τώρα πας λύκειο οποτε δεν ξέρεις καλά ακόμα :P πέρυσι γυμνάσιο ήσασταν πιο μικρά ..πιο ψαρωμένα..
θα δεις ..
Και να θυμάσαι το λύκειο και η πρώτη λυκείου που είσαι δεν είναι 4η γυμνασίου .. στο λύκειο είναι πιο klain τα πράγματα και ιδιος στο θέμα κοπάνες.. Στο γυμνάσιο μια κοπανα να έκανε κάποιος γινόταν θέμα.. Aμα ήταν και ομαδικές μέχρι και αποβολές εφαρμόζονταν αλλα στο λύκειο δεν είναι έτσι .
Μιλάει ο έμπειρος με τις 48 περσινές αδικαιολογητες :lol:
Ντάξει δεν θα κανεις κοπάνες σε μαθήματα που σε ενδιαφέρουν και αφήνεις κενά αλλα σε πιο χαβαλέ μαθήματα όπως θρησκευτικά στα οποια όταν μπήκα στην ταξη πρώτη φορα νόμιζε ότι ήμουν από άλλο τμήμα(επειδή δεν είχα ξαναμπεί εγώ και κάποιοι άλλοι:P)και ήθελε να με βγάλει έξω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Καλησπέρα! Εγώ πέρσι τελείωσα το Λύκειο και μπορώ να πω πως σπάνια έκανα κοπάνες. Σίγουρα δεν ενδείκνυνται στη Γ Λυκείου γιατί πρέπει να κρατάς απουσίες για να μπορείς να διαβάσεις στο τέλος.
Στις υπόλοιπες τάξεις όμως και κυρίως Α και Β Λυκείου που η κοπάνα δεν είναι πια ταμπού, όπως λέει και ο προηγούμενος, δεν παθαίνετε τίποτα αν το ρίχνετε έξω που και που. Εγώ το μετανιώνω που στο τέλος της χρονιάς είχα κάνει ελάχιστες απουσίες για να κάθομαι να παρακολουθω ανιαρούς καθηγητές σε δευτερεύοντα μαθήματα.
Σίγουρα δεν πρέπει να το παρακάνετε και να μην χάνετε μαθήματα που έχουν μεγάλη βαρύτητα. Αλλά οι κοπάνες είναι μέρος της σχολικής ζωής και πιστέψτε με, να την χαρείτε!
Εγώ άργησα λίγο να τ ανακαλύψω αλλά στη Β Λυκειου μπορώ να πω πως το χάρηκα, δεν έπαθα τίποτα και άξιζε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Ρε είναι άλλη φάση...
Από ότι βλέπω τώρα πας λύκειο οποτε δεν ξέρεις καλά ακόμα :P πέρυσι γυμνάσιο ήσασταν πιο μικρά ..πιο ψαρωμένα..
θα δεις ..
Και να θυμάσαι το λύκειο και η πρώτη λυκείου που είσαι δεν είναι 4η γυμνασίου .. στο λύκειο είναι πιο klain τα πράγματα και ιδιος στο θέμα κοπάνες.. Στο γυμνάσιο μια κοπανα να έκανε κάποιος γινόταν θέμα.. Aμα ήταν και ομαδικές μέχρι και αποβολές εφαρμόζονταν αλλα στο λύκειο δεν είναι έτσι .
Μιλάει ο έμπειρος με τις 48 περσινές αδικαιολογητες :lol:
Ντάξει δεν θα κανεις κοπάνες σε μαθήματα που σε ενδιαφέρουν και αφήνεις κενά αλλα σε πιο χαβαλέ μαθήματα όπως θρησκευτικά στα οποια όταν μπήκα στην ταξη πρώτη φορα νόμιζε ότι ήμουν από άλλο τμήμα(επειδή δεν είχα ξαναμπεί εγώ και κάποιοι άλλοι:P)και ήθελε να με βγάλει έξω :P


εγω τα ειπα για λιγες κοπανες διαφορετικα υπαρχουν συνεπειες...:D
-----------------------------------------
Καλησπέρα! Εγώ πέρσι τελείωσα το Λύκειο και μπορώ να πω πως σπάνια έκανα κοπάνες. Σίγουρα δεν ενδείκνυνται στη Γ Λυκείου γιατί πρέπει να κρατάς απουσίες για να μπορείς να διαβάσεις στο τέλος.
Στις υπόλοιπες τάξεις όμως και κυρίως Α και Β Λυκείου που η κοπάνα δεν είναι πια ταμπού, όπως λέει και ο προηγούμενος, δεν παθαίνετε τίποτα αν το ρίχνετε έξω που και που. Εγώ το μετανιώνω που στο τέλος της χρονιάς είχα κάνει ελάχιστες απουσίες για να κάθομαι να παρακολουθω ανιαρούς καθηγητές σε δευτερεύοντα μαθήματα.
Σίγουρα δεν πρέπει να το παρακάνετε και να μην χάνετε μαθήματα που έχουν μεγάλη βαρύτητα. Αλλά οι κοπάνες είναι μέρος της σχολικής ζωής και πιστέψτε με, να την χαρείτε!
Εγώ άργησα λίγο να τ ανακαλύψω αλλά στη Β Λυκειου μπορώ να πω πως το χάρηκα, δεν έπαθα τίποτα και άξιζε!
στην γ θες ν κανεις κοπανες και δεν μπορεις γαμωτο!! στις υπολοιπες ταξεις ομως επιβαλλεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Στο Γυμνασιο ημουν κι εγω του στυλ "δεν πρεπει να κανω κοπανες, ειναι κακο να χανεις μαθημα" και τετοια. Αλλα επειδη ημουν αρρωστιαρικο, μαζευα αρκετες απουσιες ουτως η αλλως. :P

Στην Α' Λυκειου εκανα αρκετες και στη Β' ακομα περισσοτερες. Στη Γ' εκανα μονο στα Θρησκευτικα και στα Αρχαια (θετικη ημουν). Βεβαια στο τελος δεν μπορουσα να λειψω ενα μηνα, αλλα ουτως η αλλως μονο κατευθυνση καναμε και μετα μας εδιωχναν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Στο Γυμνασιο ημουν κι εγω του στυλ "δεν πρεπει να κανω κοπανες, ειναι κακο να χανεις μαθημα" και τετοια. Αλλα επειδη ημουν αρρωστιαρικο, μαζευα αρκετες απουσιες ουτως η αλλως. :P

Στην Α' Λυκειου εκανα αρκετες και στη Β' ακομα περισσοτερες. Στη Γ' εκανα μονο στα Θρησκευτικα και στα Αρχαια (θετικη ημουν). Βεβαια στο τελος δεν μπορουσα να λειψω ενα μηνα, αλλα ουτως η αλλως μονο κατευθυνση καναμε και μετα μας εδιωχναν. :P


Κοπανατζή! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Εκτος από όλα αυτά ..
Οι απουσίες δεν θα έπρεπε να υπάρχουν καν...γιατί άμα το σύστημα ήταν σωστό και το σχολειό μας ήταν αρεστό δεν θα γινόταν κοπάνες τουλάχιστον όχι τόσες πολλές ..
Επίσης το σχολειό είναι φορέας κοινωνικοποίησης . Πως να προλάβεις σε
10 λεπτάκια που είναι το διάλειμμα να συζητήσεις με τους συνομηλικους τα θέματα που μας απασχολούν , να κοινωνικοποιηθείς , να πεις καμια μαλακια , να βρείς καμια κοπελίτσα :P
Για αυτόν το λόγο πιστεύω πως αν τα διάλειμματα ήταν μεγαλύτερα θα γινόταν λιγότερες κοπάνες .. ντάξει δεν το δένω και κόμπο γιατί είπαμε η κοπανα είναι άλλη φάση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ρε είναι άλλη φάση...
Από ότι βλέπω τώρα πας λύκειο οποτε δεν ξέρεις καλά ακόμα :P πέρυσι γυμνάσιο ήσασταν πιο μικρά ..πιο ψαρωμένα..
θα δεις ..
Και να θυμάσαι το λύκειο και η πρώτη λυκείου που είσαι δεν είναι 4η γυμνασίου .. στο λύκειο είναι πιο klain τα πράγματα και ιδιος στο θέμα κοπάνες.. Στο γυμνάσιο μια κοπανα να έκανε κάποιος γινόταν θέμα.. Aμα ήταν και ομαδικές μέχρι και αποβολές εφαρμόζονταν αλλα στο λύκειο δεν είναι έτσι .
Μιλάει ο έμπειρος με τις 48 περσινές αδικαιολογητες :lol:
Ντάξει δεν θα κανεις κοπάνες σε μαθήματα που σε ενδιαφέρουν και αφήνεις κενά αλλα σε πιο χαβαλέ μαθήματα όπως θρησκευτικά στα οποια όταν μπήκα στην ταξη πρώτη φορα νόμιζε ότι ήμουν από άλλο τμήμα(επειδή δεν είχα ξαναμπεί εγώ και κάποιοι άλλοι:P)και ήθελε να με βγάλει έξω :P


Δεν τίθεται θέμα στο ότι είμαι μικρή, ψαρωμένη κτλ κτλ πολύ απλά δεν μ'αρέσουν οι κοπάνες και δε βρίσκω λόγο για να κάνω!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μα τωρα, μπορεις μετα απο ενα εξαντλητικο 6ωρο να κανεις 7η ωρα Θρησκευτικα; Αυτο το προγραμμα βροντοφωναζει "κανε κοπανα". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μα τωρα, μπορεις μετα απο ενα εξαντλητικο 6ωρο να κανεις 7η ωρα Θρησκευτικα; Αυτο το προγραμμα βροντοφωναζει "κανε κοπανα". :P

Συμφωνώ στο ότι δεν αντέχεται και από προσωπική εμπειρία, (Α' και Γ' Γυμνασίου είχαμε Παρασκευή τελευταία ώρα:P) γι' αυτό δεν παρακολουθώ και κάνω κάτι άλλο για να περάσει η ώρα (κουβεντούλα, ζωγραφιές κτλ:P):P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Οταν εισαι και Γ' Λυκειου ομως και εχεις ποσες ωρες φροντιστηρια, σκεφτεσαι και λιγο την ξεκουραση στο σπιτακι σου, αντι να καθεσαι να ακους τη μουρμουρα του θεολογου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Μα τωρα, μπορεις μετα απο ενα εξαντλητικο 6ωρο να κανεις 7η ωρα Θρησκευτικα; Αυτο το προγραμμα βροντοφωναζει "κανε κοπανα". :P


Δεν το έχω βιώσει. Τι να πω.
Ήμουν αμετακίνητη. Στο καθήκον.
Τώρα κάνω κοπάνα από τη δουλειά. :/ Όποτε μπορώ, όχι πάντα, ε;
Γι' αυτό, προσέξτε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Οταν εισαι και Γ' Λυκειου ομως και εχεις ποσες ωρες φροντιστηρια, σκεφτεσαι και λιγο την ξεκουραση στο σπιτακι σου, αντι να καθεσαι να ακους τη μουρμουρα του θεολογου. :P

Του παπά φέτος:P!!
Δεν θα την ακούω!!Τι τα έχουμε τα κινητά;! Για μόστρα;;!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Του παπά φέτος:P!!
Δεν θα την ακούω!!Τι τα έχουμε τα κινητά;! Για μόστρα;;!!:P:P


Ότι ποινή θα σου επιβάλλουν για τη χρήση του κινητού την ώρα του μαθήματος, θα σου επιβάλλουν και για την κοπάνα.
Τί είναι καλύτερο λοιπόν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madness

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Στο γυμνάσιο δεν έκανα πολλές κοπάνες γιατί ήμουν πιο ψαράκι αλλά στο Λύκειο μπορώ να πω πως έκανα αρκετές αν και είμαι πολύ καλή μαθήτρια (δεν παίζει και κανένα ρόλο αυτό αλλά τέλος πάντων). Πέρσι φρόντισα να φτάσω κοντά στο όριο (περίπου στις 15 είχα ακόμα για ώρα ανάγκης) αλλά φέτος ως τριτάκι και εγώ θα κρατήσω τις απουσίες για το τέλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

krysta

Νεοφερμένος

Η krysta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Στο δικό μας έδιναν και τις 50 επιπλέον και στο τέλος μου έμειναν κάποιες αχρησιμοποίητες γαμώτο....Το μετάνιωσα που δεν είχα κάνει περισσότερες κοπάνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
στο γυμνασιο δεν είχα κάνει ποτε... ήμουν καλο κορίτσι
πέρσυ πρέπει να είχα κάπου 8 νομίζω απο γαλλικά, θρησκευτικά και μουσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top