Καταργούνται τα μόρια των αθλητών για τις πανελλήνιες

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Επειδή ακούω πολλές γκρίνιες,ως αθλήτρια οφείλω να υποστηρίξω τους αθλητές. Αρχικά, θα συμφωνήσω με τον jbasm. Επιπλέον,θέλω να πω πως οι περισσότεροι δεν έχετε ιδέα πως είναι ασχολείται κάποιος με τον πρωταθλητισμό,να έχει ένα σωρό φροντιστήρια κ το σχολείο κυρίως στην 3η Λυκείου. Εγώ,πάντως, φέτος πήρα για 2η φορά το 10% (βγήκα 1η στην Ελλάδα 10 μέρες πριν δώσουμε Έκθεση) αλλά το ωραίο είναι ότι έγραψα 19455. Έτσι,με το 10% φτάνω τα 21400 μόρια. Πάντως, δεν πιστεύω να το χρησιμοποιήσω γιατί δε νομίζω ότι χρειάζεται. Όμως,τον στόχο μου τον έπιασα: κ 1η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κ πιο χαλαρή και άνετη γνωρίζοντας ότι έχω 10% κ άριστα στις Πανελλήνιες. Τώρα, μην σκοτίζεστε για το αν κάποιος με το ανευ έχει περάσει σε μια υψηλόβαθμη σχολή,γιατί αν δεν έχει ανοίξει ποτέ βιβλίο,αργά ή γρήγορα θα την παρατήσει τη σχολή...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
με το μετρο +φωνω εκτος λιγο απο το σκακι αλλα ας το επεκτιινω λιγο το θεμα κατι αντιστοιχο πρπει να γινει και στους διαγωνισμους των μαθητματων (εμε, πανελληνιος διαγωνισμος φυσικης,χημειας,πληροφορικης και τα λοιπα) δηλαδη το ανευ ή η μοριοδοτηση να ισχειει σε σχετικες σχολες ή παρεμφερεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
με το μετρο +φωνω εκτος λιγο απο το σκακι αλλα ας το επεκτιινω λιγο το θεμα κατι αντιστοιχο πρπει να γινει και στους διαγωνισμους των μαθητματων (εμε, πανελληνιος διαγωνισμος φυσικης,χημειας,πληροφορικης και τα λοιπα) δηλαδη το ανευ ή η μοριοδοτηση να ισχειει σε σχετικες σχολες ή παρεμφερεις...

Ακριβώς:)

Επειδή ακούω πολλές γκρίνιες,ως αθλήτρια οφείλω να υποστηρίξω τους αθλητές. Αρχικά, θα συμφωνήσω με τον jbasm. Επιπλέον,θέλω να πω πως οι περισσότεροι δεν έχετε ιδέα πως είναι ασχολείται κάποιος με τον πρωταθλητισμό,να έχει ένα σωρό φροντιστήρια κ το σχολείο κυρίως στην 3η Λυκείου. Εγώ,πάντως, φέτος πήρα για 2η φορά το 10% (βγήκα 1η στην Ελλάδα 10 μέρες πριν δώσουμε Έκθεση) αλλά το ωραίο είναι ότι έγραψα 19455. Έτσι,με το 10% φτάνω τα 21400 μόρια. Πάντως, δεν πιστεύω να το χρησιμοποιήσω γιατί δε νομίζω ότι χρειάζεται. Όμως,τον στόχο μου τον έπιασα: κ 1η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κ πιο χαλαρή και άνετη γνωρίζοντας ότι έχω 10% κ άριστα στις Πανελλήνιες. Τώρα, μην σκοτίζεστε για το αν κάποιος με το ανευ έχει περάσει σε μια υψηλόβαθμη σχολή,γιατί αν δεν έχει ανοίξει ποτέ βιβλίο,αργά ή γρήγορα θα την παρατήσει τη σχολή...;)

E εσύ ήσουν εξαίρεση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
τι αλλο θα ακουσω ολοι οι ασχετοι με τον αθλητισμο και οι φυτουκλες λενε αυτα.καθιστε να κανετε χοντρους κωλους.Ενας αθλητης ειναι παντα καλος μαθητης.ΑΝ ΗΤΑΝΕ Η ΖΗΛΙΑ ΨΩΡΑ ΘΑ ΓΕΜΙΖΕ ΤΟ FORUM

Οι πρωταθλητές παίρνουν το 10% γλυκιά μου, όχι οι αθλητές. Ο έμπορος αναβολικών-προπονητής σου, δεν σου δίδαξε τη διαφορα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Οι πρωταθλητές παίρνουν το 10% γλυκιά μου, όχι οι αθλητές. Ο έμπορος αναβολικών-προπονητής σου, δεν σου δίδαξε τη διαφορα;
Μην γίνεσαι επιθετικός.
Προφανώς δεν το ήξερε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Οι πρωταθλητές παίρνουν το 10% γλυκιά μου, όχι οι αθλητές. Ο έμπορος αναβολικών-προπονητής σου, δεν σου δίδαξε τη διαφορα;

Με αυτή τη λογική θα χα και εγώ και πολλοί άλλοι 10%:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Πόσο άδικο κράτος έχουμε. Ευνοεί τον αθλητισμό και το πνεύμα το γράφει στα παλαιότερα των υποδημάτων του!

Ή κάντε κάτι συλλογικά, για όλες τις τέχνες, ή καταργήστε τα!


Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Οι πρωταθλητές παίρνουν το 10% γλυκιά μου, όχι οι αθλητές. Ο έμπορος αναβολικών-προπονητής σου, δεν σου δίδαξε τη διαφορα;

Ξέρετε άραγε κάποιοι τι θα πει σκληρή δουλειά, τραυματισμοί, στερήσεις....? Πραγματικά δε νομιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δικό σου πρόβλημα, δεν σ'εβαλε κανένας να βγεις πρώτη στα Βαλκάνια. Σιγά μη σε λυπηθώ επειδή απλά έκανες τις επιλογές και τα κουμάντα σου, μάλλον ζητάς υπερβολικά πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heili scott

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βραχναίικα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγώ,πάντως, φέτος πήρα για 2η φορά το 10% (βγήκα 1η στην Ελλάδα 10 μέρες πριν δώσουμε Έκθεση) αλλά το ωραίο είναι ότι έγραψα 19455. Έτσι,με το 10% φτάνω τα 21400 μόρια. Πάντως, δεν πιστεύω να το χρησιμοποιήσω γιατί δε νομίζω ότι χρειάζεται.

θα σου προτινα να τα χρησιμοποιησεις.να μεινει καμια θεση κ για καναν αλλο.
-----------------------------------------
εγω παλι τελικα λεω να μη τα χρησιμοποιησω για να μην περασω στη πολυ μου.freedom!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Δικό σου πρόβλημα, δεν σ'εβαλε κανένας να βγεις πρώτη στα Βαλκάνια. Σιγά μη σε λυπηθώ επειδή απλά έκανες τις επιλογές και τα κουμάντα σου, μάλλον ζητάς υπερβολικά πολλά.

Αρχικά, δεν είπα ότι με πίεσε κανένας για να βγω 1η στα Βαλκανια. Επιπλέον, μόνο για λύπηση δεν είμαι, πίστεψέ με. Τέλος,επειδή ξέρω τις δυνατότητές μου, γι αυτό ζητάω πολλά από τον εαυτό μου...:D Α! Κ το 10% δεν πρόκειται να καταργηθεί τελείως όσο υπάρχουν άνθρωποι που αγαπούν τον αθλητισμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κάνε όρεξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αρχικά, δεν είπα ότι με πίεσε κανένας για να βγω 1η στα Βαλκανια. Επιπλέον, μόνο για λύπηση δεν είμαι, πίστεψέ με. Τέλος,επειδή ξέρω τις δυνατότητές μου, γι αυτό ζητάω πολλά από τον εαυτό μου...:D Α! Κ το 10% δεν πρόκειται να καταργηθεί τελείως όσο υπάρχουν άνθρωποι που αγαπούν τον αθλητισμό!

Ναι αλλά το ερώτημα είναι από μέρους μου είναι το εξής...Γιατί μόνο στον αθλητισμό;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Αυτο το επιβεβαιωνω. Για 1.000 μορια εχασα 1 χρονο απ' τη ζωη μου για να ξαναδωσω. :P
me too :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar_prin

Νεοφερμένος

Η mar_prin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
μα ο αθλητισμοσ δεν εχει καμια σχεση με τισ πανελληνιεσ . αντε να το δινουν μονο στα παιδια που περνανε σε σχολη σχετικη με τον αθλητισμο και τιποτα αλλο.. υπαρχει ομωσ και χειροτερο μια γνωστη μου περασε στην σχολη για την οποια εγω διαβαζα τοσα χρονια και τελικα θα ΄παω επαρχεια ενω εκεινη μετα βιασ περασε την ταξη ΕΛΕΟΣΣ
-----------------------------------------
* παρελειψα περασε χωρισ πανελληνιεσ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Επειδή ακούω πολλές γκρίνιες,ως αθλήτρια οφείλω να υποστηρίξω τους αθλητές. Αρχικά, θα συμφωνήσω με τον jbasm. Επιπλέον,θέλω να πω πως οι περισσότεροι δεν έχετε ιδέα πως είναι ασχολείται κάποιος με τον πρωταθλητισμό,να έχει ένα σωρό φροντιστήρια κ το σχολείο κυρίως στην 3η Λυκείου. Εγώ,πάντως, φέτος πήρα για 2η φορά το 10% (βγήκα 1η στην Ελλάδα 10 μέρες πριν δώσουμε Έκθεση) αλλά το ωραίο είναι ότι έγραψα 19455. Έτσι,με το 10% φτάνω τα 21400 μόρια. Πάντως, δεν πιστεύω να το χρησιμοποιήσω γιατί δε νομίζω ότι χρειάζεται. Όμως,τον στόχο μου τον έπιασα: κ 1η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κ πιο χαλαρή και άνετη γνωρίζοντας ότι έχω 10% κ άριστα στις Πανελλήνιες. Τώρα, μην σκοτίζεστε για το αν κάποιος με το ανευ έχει περάσει σε μια υψηλόβαθμη σχολή,γιατί αν δεν έχει ανοίξει ποτέ βιβλίο,αργά ή γρήγορα θα την παρατήσει τη σχολή...;)
με ποιον ακριβως τροπο συνδεεις τη τριτβαθμια εκπαιδευση, με την επιτυχια σου στον πρωταθλητισμο; εγω προσωπικα δεν μπορω να διακρινω μια αμεση σχεση, παντως, που να δικαιολογει τα bonus μοριων για τους αθλητες.
εκτος αυτου, για μενα ο πρωταθλητισμος σκοτωνει τον αθλητισμο και γενικοτερα το πνευμα του ευ αγωνιζεσθαι. αυτο το στηριζω στον εξης απλο λογο. ο πρωταθλητισμος εμπεριεχει μεσα πολυ εντονα το στοιχειο του (ισως αθεμιτου) ανταγωνισμου (για να βγεις πρωτος, πρεπει να περασεις ολους τους αλλους). αν και παντα αγαπουσα τον αθλητισμο, δεν σκεφτηκα ποτε τον πρωταθλητισμο. η αληθεια ειναι οτι δε με νοιαζουν οι στερησεις που προφανως θα εκανες, οσον αφορα τη τριτοβαθμια εκπαιδευση.(με το συμπαθειο, εννοω οτι δεν μπορεις να σχετιζεις τις στερησεις σου με το πανεπιστημιο).
τελος, ως αθλητης(οχι πρωταθλητης) θεωρω λαθος την τοσο μεγαλη πιεση που δεχεστε στις προπονησεις και αγωνες και που ειναι υπευθυνη για τους τραυματισμους. ξεφευγει απο τα ορια του αθλητισμου. αυτο ειναι προσωπικη μου αποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
έχω ένα γνωστό που ενώ δεν μπορεί να πει μια πρόταση σωστά περνάει παιδαγωγικό χωρίς πανελλήνιες!
μετά θα πηγαίνει στο σχολείο και τα παιδάκια θα τον ρωτάνε πράγματα και αυτός θα λέει "Δεν ξέρω, πάμε να παίξουμε μπάλα:crazy::pilot:"
ΕΛΕΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
κατα την γνωμη μου αυτα τα "πριμ" πρεπει να ειναι για συγκεκριμεμες σχολες....ας πουμε τι σχεση εχει ενας αθλητης με την ιατρικη....η καλη του θεση θα μπορουσε να του δοσει μορια για αθλητικες σχολες....οπως και στους πολυτεκνους....ειναι θεμα πολιτικης,γιατι με αυτον τον τροπο το κρατος ωθει τουε νεους στον αθλητισμο...

έχω ένα γνωστό που ενώ δεν μπορεί να πει μια πρόταση σωστά περνάει παιδαγωγικό χωρίς πανελλήνιες!
μετά θα πηγαίνει στο σχολείο και τα παιδάκια θα τον ρωτάνε πράγματα και αυτός θα λέει "Δεν ξέρω, πάμε να παίξουμε μπάλα:crazy::pilot:"
ΕΛΕΟΣ.

ανα μπραβο,πρεπει να υπαρχουν και καποιοι περιορισμοι σε ποοιες σχολες θα μπορουν να χρησιμοποιουν αυτα τα μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεος!

Νεοφερμένος

Ο ελεος! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λυπαμαι, πραγματικα λυπαμαι... Τετοιο κομπλεξ???

Ξερετε κυριοι τι χρειαζεται για να κανει καποιος πρωταθλητισμο? Σιγα μην ξερετε, σιγα μην ειχατε τα κοτσια να το κανετε..

Εχετε καταλαβει ποσο μισος βγαζει αυτο το τοπικ με τις απαντησεις σας σε παιδια που το μονο που κανουν ειναι να αθλουνται σκληρα?

Δεν ειχα κουραγιο να διαβασω ολο το τοπικ, πραγματικα ντραπηκα για μερικους...

Εχετε πει ΤΑ ΑΚΥΡΑ, λεει ο ενας γιατι να "διευκολυνονται" οι αθλητες! Τι λες ρε? Ευκολο ειναι να βγεις πρωταθλητης στο tae kwon-do, στην κωπηλασια?

Σε ολα τα αναπτυγμενα κρατη παιρνουν υποτροφιες οι πρωταθλητες για ολες τις σχολες και εμεις τα ΖΩΑ θελουμε να καταστρεψουμε πιο πολυ τους νεους μας, να γινουν φυτα με ενα βιβλιο πανω απ'το κεφαλι τους μονο, και με 50 ωρες την εβδομαδα φροντιστηρια απο την Α' Λυκειου...

Απορω αν εστω και για πλακα εχετε αθληθει ποτε σας κυριοι...

Λεει ο αλλος ο περιεργος "στην σχολη των 300 γιατι να ειναι 500" ΝΑΙ ΡΕ και οι 200 πρωταθλητες ειναι ολοι τους... Ακου τι πεταξε ρε το ατομο...

Οι καθηγητες λενε "παρτε μπαλες και παιξτε" ΝΑΙ ρε και αυτοι ολοι πρωταθλητες ειναι... Αλλο μαργαριταρι!

Κατηγορειτε τους αθλητες για πραγματα που δεν προκαλεσαν και δεν ευθυνονται και βεβαιως ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ οπως οι 200 "πρωταθλητες" και ολοι οι γυμναστες "πρωταθλητες" (πραγματικα δεν παιζει να ειναι ουτε 1 στους 50)... Η παιδια και η εκπαιδευση καταρεει και σας φταινε οι αθλητες μας μωρε?

Πραγματικα ρε μαγκες ΠΟΣΟ ΖΗΛΕΥΕΤΕ??? ΠΟΣΟ ΡΕ???
Και για να μην νομιζει κανεις, οχι δεν μπηκα ετσι στην σχολη μου...

Ξερετε τι σημαινει προπονηση πρωταθλητισμου? Σιγα μην ξερετε...

Εχω βγει απο τα ρουχα μου, πως θα βγαλει η Ελλαδα αθλητες παγκοσμιου επιπεδου αν δεν πριμοδοτει τους διακεκριμενους αθλητες της?

Σας εφαγαν το ψωμι μωρε και βγαλατε τετοιο μισος? Τετοιο κομπλεξ, θα ξαναπω...

Δεν προκειται να δω απαντησεις ειτε να ασχοληθω με το θεμα, ουτε θα το εκανα, απο τυχη επεσε το ματι μου εδω. Τι να καθησω να κανω? Να μιλησω με κολλημενα ατομα που δεν βλεπουν πιο μακρια απο την μυτη τους? Να χειροκροτησω την πραξη της κυβερνησης που καταδικαζει τον υψηλο αθλητισμο της χωρας μας? Παρακαλω, ξανασκεφτειτε τι γραψατε εδω...

Αλλαξτε αποψη, δεν μιλαμε για λεπρους, ουτε για ανθρωπους που δεν ξερουν την Αλφαβητα (ειδικα αυτο αμα διαβασει καποιος ξενος τι γραψατε θα νομιζει οτι ολοι οι νεαροι που αθλουνται στην Ελλαδα ειναι αγραμματα βοδια που οταν μιλανε λενε ουγκ ουγκ). Οι αθλητες-πρωταθλητες σε μικρες ηλικιες εχουν κανει θυσιες και διαθετουν ωριμοτητα πολυ μεγαλυτερη απο τους συνομιλικους τους. Εχουν βαλει στοχους και δουλευουν ΣΚΛΗΡΟΤΑΤΑ για να τους πετυχουν, οταν αλλοι νεοι πινουν φραπεδες ολη μερα και μπαινουν σε ανωτατες σχολες με ενα 14αρακι και τελειωνουν 4ετη σχολη σε 8 χρονια...

Αυτα, συγνωμη αν σας κουρασα, συγνωμη αν σας στεναχωρισα ή σας προσβαλα και τσατισα... Πανω κατω ετσι ενιωθα και εγω οταν διαβαζα τα ποστ σας. Σας ζηταω επισης συγνωμη που δεν θα ανταπαντησω σε αυτα που θα γραψετε αν γραψετε αλλα δεν απανταω οχι γιατι το παιζω ανωτερος αλλα γιατι πραγματικα ραγισε η καρδια μου με το μενος που δειξατε και με τις ανακριβειες (κατα την αποψη μου τουλαχιστον) που γραψατε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Καταρχάς μην είσαι τόσο επιθετικός χάνεις το δίκιο σου,όποιο και να είναι αυτό.
Δεν ξέρω τι γίνεται με αυτό το 10%. Αλήθεια. Δεν μπορώ να το παίξω έξυπνη. Όντας όμως αθλήτρια επί χρόνια αναγκάστηκα και σταμάτησα γιατί δεν προλάβαινα και το διάβασμα. Αυτή είναι η κύρια απορία. Πότε διαβάζουν οι πρωταθλητες αφυ περνάνε επι ίσοις όροις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top