Θερινά μαθήματα

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
εγω παντως ειμαι της αποψης οτι πρεπει να κανεις φροντ ! για να καταφερεις κατι καλο ...αν θες να γραψεις ενα 15 οοοκ μην κανεις και μαγκια σου ! αν θες ομως 18 και 19 τοτε....οπωσδηποτε επιπλεον μαθημα και το καλοκαιρι!

19,600 γράφεις και άμα αρχίσεις απ τον Σεπτέμβριο της γ λυκείου ΌΛΑ Τ ΆΛΛΑ ΕΊΝΑΙ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΆ ΠΑΡΑΜΎΘΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
νομιζω και σε μαθηματικα γενικης.ειχα παει να παρω ενα βοηθημα και μου ειπαν δεν εχουν ερθει τα καινουρια ακομα.και απ'οτι ακουσα στο βιβλιοπωλειο θα αλλαξει η υλη και σε αλλα μαθηματα μαλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
19,600 γράφεις και άμα αρχίσεις απ τον Σεπτέμβριο της γ λυκείου ΌΛΑ Τ ΆΛΛΑ ΕΊΝΑΙ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΆ ΠΑΡΑΜΎΘΙΑ

Ανάλογα το επίπεδο!! Αν ο αλλος γραφει 10 και 11 και εχει σε ολα βαση και ειναι για παραδειγμα θεωρητικος(σου λεω περιπτωση) πως θα προλαβει;

νομιζω και σε μαθηματικα γενικης.ειχα παει να παρω ενα βοηθημα και μου ειπαν δεν εχουν ερθει τα καινουρια ακομα.και απ'οτι ακουσα στο βιβλιοπωλειο θα αλλαξει η υλη και σε αλλα μαθηματα μαλλον.

Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι τέτοιο παρα μονο στην Φυσικη απο οσο ξερω!!Για την ωρα..
(Συγνώμη για το spam :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
νομιζω και σε μαθηματικα γενικης.ειχα παει να παρω ενα βοηθημα και μου ειπαν δεν εχουν ερθει τα καινουρια ακομα.και απ'οτι ακουσα στο βιβλιοπωλειο θα αλλαξει η υλη και σε αλλα μαθηματα μαλλον.

Στα μόνα μαθήματα που ενδέχεται να υπάρξει κάποια αλλαγή στην ύλη είναι σίγουρα στην Άλγεβρα (https://www.panelladikes.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1620&Itemid=2), στη Φυσική Γενικής (https://vmarousis.blogspot.gr/2012/06/2012-2013.html) και στη Χημεία Γενικής (πιθανόν) για να προσθέσουν αυτά που αφαίρεσαν φέτος στην Α' και να μη λείπει η απαιτούμενη γνώση για τη Γ' ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Ανάλογα το επίπεδο!! Αν ο αλλος γραφει 10 και 11 και εχει σε ολα βαση και ειναι για παραδειγμα θεωρητικος(σου λεω περιπτωση) πως θα προλαβει;

εγώ όταν πήγα Α λυκείου ΔΕΝ ΉΞΕΡΑ ΑΡΧΑΊΑ πήγα φροντιστήριο στη β΄ λυκείου(τέθηκαν οι βάσεις) και στη γ' λυκείου ήμουν ξεφτέρι
ιστορία δεν νομίζω να θέλει βάσεις ή μπορείς να απομνημονεύσεις ή δεν μπορείς τελείωσε , λατινικά τα μαθαίνεις στη β' λυκείου και να μην διάβαζες λατινικά στη β' πάλι τα προλαβαίνεις πιστεύω , έκθεση όσο πιο πολλές γράφεις στη γ λυκείου τόσο το καλύτερο τη βιολογία γενικής την μαθαίνεις στη γ λυκείου δεν θέλει βάσεις , οπότε αν διαβάσει καλά στη β' και ΚΥΡΙΩΣ στη γ' ένας θεωρητικός γράφει 18,730 σαν και μένα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Στα μόνα μαθήματα που ενδέχεται να υπάρξει κάποια αλλαγή στην ύλη είναι σίγουρα στην Άλγεβρα (https://www.panelladikes.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1620&Itemid=2), στη Φυσική Γενικής (https://vmarousis.blogspot.gr/2012/06/2012-2013.html) και στη Χημεία Γενικής (πιθανόν) για να προσθέσουν αυτά που αφαίρεσαν φέτος στην Α' και να μη λείπει η απαιτούμενη γνώση για τη Γ' ... :)

Μα πες τα και εσυ πιο πριν :P Ολο τελευταια στιγμη τα λες ;p Να μην πεταω τις κοτσανες αδικα;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατι εχει ακουστει οτι θα μπουν και οι μπασταρδοι στα μαθηματικα κατευθυνσης αλλα δεν γαμεις ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Μα πες τα και εσυ πιο πριν :P Ολο τελευταια στιγμη τα λες ;p Να μην πεταω τις κοτσανες αδικα;p

Χαχα :P Τεκμηριωμένα πράγματα ... :D

Κατι εχει ακουστει οτι θα μπουν και οι μπασταρδοι στα μαθηματικα κατευθυνσης αλλα δεν γαμεις ;

Μην ακούς ραδιοαρβύλες ... πολλά λέγονται, λίγα ισχύουν !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μην ακούς ραδιοαρβύλες ... πολλά λέγονται, λίγα ισχύουν !

Χαχα :P Τεκμηριωμένα πράγματα ... :D
Τυφλα να χει η Λαμπιρη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Πάω για Β Λυκείου και θα ακολουθήσω Θετική κατεύθυνση.
Τελειώνω τα θερινά αυτή την Παρασκευή και μετά πάλι απο 20 Aυγούστου.
Μαθηματικά τελειώσαμε το βιβλίο της Α Λυκείου και μετά τις 20 θα μπούμε στης Β.
Φυσική Τελειώσαμε και το 2ο κεφάλαιο την Θερμοδυναμική.
Αυτά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Πάω για Β Λυκείου και θα ακολουθήσω Θετική κατεύθυνση.
Τελειώνω τα θερινά αυτή την Παρασκευή και μετά πάλι απο 20 Aυγούστου.
Μαθηματικά τελειώσαμε το βιβλίο της Α Λυκείου και μετά τις 20 θα μπούμε στης Β.
Φυσική Τελειώσαμε και το 2ο κεφάλαιο την Θερμοδυναμική.
Αυτά. :)
Γιατί όλα αυτά??Πραγματικά..τα λεφτά των γονιών τα σκέφτεστε?? Καταλαβαίνετε σε τι εποχή είμαστε, ακόμα απορώ για τα λεφτά που έδωσα στην Γ Λυκείου..και τώρα σαν φοιτητής τα λούζομαι...δεν καταλαβαίνω πραγματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Γιατί όλα αυτά??Πραγματικά..τα λεφτά των γονιών τα σκέφτεστε?? Καταλαβαίνετε σε τι εποχή είμαστε, ακόμα απορώ για τα λεφτά που έδωσα στην Γ Λυκείου..και τώρα σαν φοιτητής τα λούζομαι...δεν καταλαβαίνω πραγματικά.

Όσον αφορά το θέμα των χρημάτων όσα πλήρωνα κάθε μήνα καθ'όλη την διάρκεια της χρονιάς πληρώνω και τώρα..
Δεν νομίζω να μας σώσουν 120 ευρώ που πλήρωσα για τα θερινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χάσιμο χρόνου.
Χάσιμο χρημάτων.
Απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όσον αφορά το θέμα των χρημάτων όσα πλήρωνα κάθε μήνα καθ'όλη την διάρκεια της χρονιάς πληρώνω και τώρα..
Δεν νομίζω να μας σώσουν 120 ευρώ που πλήρωσα για τα θερινά.
Δεν μπορείς να τα δώσεις για κάτι που θα προσφέρει πραγματικά?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Προσωπική επιλογή μου ήταν να κάνω θερινά ούτε μου έκανε κανείς πλύση εγκεφάλου ούτε τίποτα.
Θεωρώ πως σε Μαθηματικά και Φυσική είμαι λιγότερο αποδοτική απο Χημεία και Βιολογία και έτσι αποφάσισα να κάνω..
Δεν το θεωρώ κακό να κάνει κάποιος θερινά. Ο καθένας έχει την δική του άποψη πέρι χάσιμο χρόνου και χρημάτων. Δεκτή κάθε άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Οι λόγοι για τους οποίους πρέπει να κάνει κάποιος καλοκαιρινά μαθήματα από Α σε Β είναι οι εξής:
1) Για να μην πλήττει χωρίς να έχει κάτι να κάνει.
2) Για να γλυτώνει από τον πρωινό ύπνο.
3) Γιατί είναι ωραία η παρέα με τους συμμαθητές.
4) Γιατί μετά το φροντιστήριο πάντα υπάρχει η καφετέρια.
5) Στο φροντιστήριο κάνεις καινούργιες γνωριμίες.
6) Όταν η μάνα σου ζητάει κάποια δουλειά, λες ότι έχεις διάβασμα.
7) Οι κακομοιροι οι φροντιστές πρέπει να βγάλουν λεφτά.

Και για να σοβαρευτούμε: ΔΕΝ υπάρχει λόγος να κάνει κανένας φροντιστήριο από Α σε Β λυκείου. Ξεκουραστείτε και απολαύστε το καλοκαίρι.


Τελικά, όλα είναι θέμα . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τελικά, όλα είναι θέμα . . .

Δια, αν κάποιος έχει λεφτά για ξόδεμα, τότε ας τα ξοδέψει να μην πεινάσουν οι φροντιστηριακοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Όπως προείπα θεωρώ ότι δεν έχω πρόβλημα με Βιολογία και Χημεία.
Έτσι απο τότε που τελείωσαν τα σχολεία πήρα ένα βοήθημα Βιολογίας της 2ας Λυκείου και το διαβάζω.
Υπολογίζω το αργότερο μέχρι Οκτώβριο να έχω βγάλει την ύλη και έτσι να μπω τον Νοέμβριο στη Βιολογία της 3ης. :)
Ούτε φροντιστήριο, ούτε τίποτα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όπως προείπα θεωρώ ότι δεν έχω πρόβλημα με Βιολογία και Χημεία.
Έτσι απο τότε που τελείωσαν τα σχολεία πήρα ένα βοήθημα Βιολογίας της 2ας Λυκείου και το διαβάζω.
Υπολογίζω το αργότερο μέχρι Οκτώβριο να έχω βγάλει την ύλη και έτσι να μπω τον Νοέμβριο στη Βιολογία της 3ης. :)
Ούτε φροντιστήριο, ούτε τίποτα. ;)
:eek::eek: Νοέμβριο στη Βιολογία της 3ης? Ε εντάξει και έλεγα γίνομαι κακός τόση ώρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Eμ. Εχω μια μικρη ανακοινωση.

Οποιου του περισσευουν λεφτα, εστω και 120 ευρω, ας μου δωσει και μενα να κανω καμια ξενη γλωσσα, μην τα χαλαω τσαμπα σε φροντιστηρια της Β.

Ευχαριστω για την προσοχη.
Με αγαπη.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top