Θέλω πολύ να γίνω απουσιολόγος

eirinaki150109

Νεοφερμένος

Η eirinaki150109 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εσύ τώρα τρολλάρεις ή δε τρολλάρεις; :confused: :hmm:

Αν δε τρολλάρεις, σόρρυ, αλλά έχεις θέμα... Το απουσιολόγιο δεν αποδεικνύει ουσιαστικά τίποτα... μια μλκ και μισή είναι που επειδή οι καθηγητές βαριούνται να το κουβαλάνε, το φορτώνουν στους μαθητές... :whistle:
Γι' αυτό μη σκαλώνεις τώρα... Μου φαίνεται πως παραείσαι ανταγωνιστική (με πέρασε κατά 1/13, την πέρασα κατά 5/13)... Το θέμα είναι να διαβάζεις για ΕΣΕΝΑ (και ναι ακούγεται κλισέ, αλλά έτσι είναι) και όχι για το όνειρο του ... απουσιολόγου...
Και μαθητής με 15 Μ.Ο, δε σημαίνει αυτόματα ότι δε διαβάζει ή ότι είσαι καλύτερος/η (μιλάω γενικάααα) από εκείνον... slow the eggs δηλαδή... :whistle:
Και για να σε προλάβω, μην ανησυχείς, δεν έβγαζα και ούτε βγάζω15
Με παρεξήγησες δεν είναι του τύπου μου αυτά απλώς σε κάθε τρίμηνο το παίρνουν άσχετοι. Την επόμενη μέρα των βαθμών έρχονται όλοι και σε ρωτάνε πόσο έβγαλες; Και όποιος έχει τον μεγαλύτερο λέει όταν αρχίζει η πρώτη ώρα πάω μέσα να πάρω το απουσιολόγιο.Αυτου του είδους κοριτσια δηλ. διαβαζουν περιστασιακα και λενε μλκ στο μαθημα πεταν κοτσανεσ για να γελασουμε και να κανουν εντυπωση στον καθηγητη. Ουσιαστικά κάνουν την παρουσία τους αισθητή κατι που δεν ειναι το φορτε μου. Και μου το παιζουν και καλεσ μαθητιες με το απουσιολογιο.
που θελω να καταλήξω οτι ειμαι χαρουμενη επειδη καταλαβαν την αξια μου (οταν πηγαινει η μητερα μου να ρωτήσει ολοι της λενε τα καλυτερα αλλα και οτι ειμαι πολυ χαμηλων τονων και δεν κανω αισθητη την παρουσια μου (μου ηρθε εκεινη την στιγμη να τησ πω ότι εγώ που και είμαι ήσυχη δεν το εκτιμάς αυτό μωρή μαλάκω και δε μου βάζεις ένα βαθμό παράπανω ή έστω να κατεβάσεις αυτές έναν βαθμό) και πολλοι καθηγητες την κατεβασαν που σημαινει οτι καταλαβαν (οτι) την ειχαν υπερεκτιμήσει.
2ον Αυτην την κοπελα που αναφερω για το 15 πιστευσε με δεν διαβαζει. εγω γι'αυτην αναφερομουν και οχι γενικα.
3ον Ολα παιζονται στα 13α, στο τοσο, στην λεπτομερεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πάντως εμάς οι δικές μας απουσιολόγοι τα έχουν βρει μια χαρά. Απο πέρσι το έχει ένα τρίμηνο η μία και ένα η άλλη.
Κανονίστε το κ εσείς κάπως έτσι. Ας πούμε Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή να γράφει η μία και Τρίτη-Πέμπτη η άλλη.

Με τον καθηγητή της τάξης θα κανονιστούν αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με παρεξήγησες δεν είναι του τύπου μου αυτά απλώς σε κάθε τρίμηνο το παίρνουν άσχετοι. Την επόμενη μέρα των βαθμών έρχονται όλοι και σε ρωτάνε πόσο έβγαλες; Και όποιος έχει τον μεγαλύτερο λέει όταν αρχίζει η πρώτη ώρα πάω μέσα να πάρω το απουσιολόγιο.Αυτου του είδους κοριτσια δηλ. διαβαζουν περιστασιακα και λενε μλκ στο μαθημα πεταν κοτσανεσ για να γελασουμε και να κανουν εντυπωση στον καθηγητη. Ουσιαστικά κάνουν την παρουσία τους αισθητή κατι που δεν ειναι το φορτε μου. Και μου το παιζουν και καλεσ μαθητιες με το απουσιολογιο.
που θελω να καταλήξω οτι ειμαι χαρουμενη επειδη καταλαβαν την αξια μου (οταν πηγαινει η μητερα μου να ρωτήσει ολοι της λενε τα καλυτερα αλλα και οτι ειμαι πολυ χαμηλων τονων και δεν κανω αισθητη την παρουσια μου (μου ηρθε εκεινη την στιγμη να τησ πω ότι εγώ που και είμαι ήσυχη δεν το εκτιμάς αυτό μωρή μαλάκω και δε μου βάζεις ένα βαθμό παράπανω ή έστω να κατεβάσεις αυτές έναν βαθμό) και πολλοι καθηγητες την κατεβασαν που σημαινει οτι καταλαβαν (οτι) την ειχαν υπερεκτιμήσει.
2ον Αυτην την κοπελα που αναφερω για το 15 πιστευσε με δεν διαβαζει. εγω γι'αυτην αναφερομουν και οχι γενικα.
3ον Ολα παιζονται στα 13α, στο τοσο, στην λεπτομερεια.
Οκ, και πάλι! Ξεκόλλα! Τι σε νοιάζει αν οι άλλες είναι έτσι και αν αν αν... λολ! Get a life και γράψτες! Aφού ξέρεις τι αξίζεις, τι κάθεσαι και ασχολείσαι με το κάθε νούμερο; :P Μόνο έτσι τους δίνεις αξία... Κάνε εσύ ό,τι έχεις να κάνεις για να είσαι οκ με τα μαθήματα και παράτα τους άλλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eirinaki150109

Νεοφερμένος

Η eirinaki150109 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Natalia Secret τα λογια σου πολυ ενθαρρυντικα το ιδιο λεει και η μαμα μου. Σε' ευχαριστώ :clapup::clapup::clapup:πιστευω και εχω βαλει στοχο, εχω ορκιστει στον εαυτό μου ότι στην Γ' θα το παρω. Είναι όνειρο ζωής (δεν το έχω ξαναπάρει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Natalia Secret τα λογια σου πολυ ενθαρρυντικα το ιδιο λεει και η μαμα μου. Σε' ευχαριστώ :clapup::clapup::clapup:πιστευω και εχω βαλει στοχο, εχω ορκιστει στον εαυτό μου ότι στην Γ' θα το παρω. Είναι όνειρο ζωής (δεν το έχω ξαναπάρει)


Δε κάνει τίποτα... απλά, το απουσιολόγιο - ειλικρινά - δεν είναι κάτι τόσο σημαντικό ώστε να αποτελεί όνειρο... Αλλά οκ, γούστα είναι αυτά! :P Ίσως καταλάβεις αργότερα τι εννοώ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγώ όταν το είχα στο γυμνάσιο, το έδωσα. Ήταν το πιο σιχαμερό πράγμα έβερ. Στο λύκειο δεν σήκωνε πολλά-πολλά ο διευθυντής και μου το πέταξε στα μούτρα, αλλά και πάλι δεν το πήρα. Δεν μου άρεσε καθόλου αυτός ο ρόλος. Αν ήθελαν να με "επαινέσουν" ας μου έδιναν λεφτά να έπιαναν και τόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirinaki150109

Νεοφερμένος

Η eirinaki150109 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ειμαι απουσιολογος. Δεν εχω ιδεα. Δεν νομιζω. Αμα το εχεις απο το 1ο τριμηνο νομιζω το κρατας μεχρι το τελος. Δεν μιλας στον/στην υπευθυνο σου;


λες να τον ρωτησω ή να το αφησω. Εσυ τι θα εκανες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
λες να τον ρωτησω ή να το αφησω. Εσυ τι θα εκανες?

Θα ρωτουσα την υπευθυνο μου ή την διευθυντρια μου:) ειναι κριμα να το χασεις απο βλακεια ενω το αξιζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirinaki150109

Νεοφερμένος

Η eirinaki150109 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Θα ρωτουσα την υπευθυνο μου ή την διευθυντρια μου:) ειναι κριμα να το χασεις απο βλακεια ενω το αξιζεις

και ειναι μεγαλη η διαφορα αυτη 18,12 και εγω 19,5. Αν ηταν πολυ λιγο δεν θα με ενοιαζε. Να ρωτησω? πως γινεται καπιοα σχολεια να δινουν στο β τρημ το απουσιολογιο σε μαθητες με υψηλότερη βαθμολογια και πως γινεται καποια αλλα να μην το κανουν? Αφου ο κανονισμος το λεει καθαρα!στο τελος του α,β τρημ. αλλάζει με οποον εχει τον μεγαλυτερο Μ.Ο?????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
και ειναι μεγαλη η διαφορα αυτη 18,12 και εγω 19,5. Αν ηταν πολυ λιγο δεν θα με ενοιαζε. Να ρωτησω? πως γινεται καπιοα σχολεια να δινουν στο β τρημ το απουσιολογιο σε μαθητες με υψηλότερη βαθμολογια και πως γινεται καποια αλλα να μην το κανουν? Αφου ο κανονισμος το λεει καθαρα!στο τελος του α,β τρημ. αλλάζει με οποον εχει τον μεγαλυτερο Μ.Ο?????????????????????

Και στο δικό μου γυμνάσιο πέρσι έτσι έγινε αλλά η διαφορά ήταν πολύ μικρή. Στην δική σου περίπτωση, η άποψή μου είναι να μιλήσεις με την άλλη και να πάτε μαζί στον υπεύθυνο καθηγητή. Έτσι θα λυθεί και αυτό το θέμα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirinaki150109

Νεοφερμένος

Η eirinaki150109 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Και στο δικό μου γυμνάσιο πέρσι έτσι έγινε αλλά η διαφορά ήταν πολύ μικρή. Στην δική σου περίπτωση, η άποψή μου είναι να μιλήσεις με την άλλη και να πάτε μαζί στον υπεύθυνο καθηγητή. Έτσι θα λυθεί και αυτό το θέμα;)


Στο δικο σου σχολειο εγινε στο τελος του β τρημ.? Εγω με αυτην δεν μιλάμε? και φυσικά δεν κανουμε παρεά. Ακομη την αλλη μερα αφου πηραμε τους βαθμους δεν ρωτησε ουτε καν πιος πηρε τον μεγαλύτερο. Ουσιαστικα πηρε κανονικα το απουσιολόγιο και αρχισε να το γράφει με λιγα λογια εκανε την παπια:/: δεν μου φαινεται καλη η ιδεα σου το να παμε μαζι. Εαν ομως το πω στην υπευθυνη (που γνωριζονται και ειναι φιλες με την μαμα μου και με συμπαθει ιδιατερα) τοτε μπορει να παει να την πιασει και να της πει ''ξερεις αυτο δεν σου ανηκει πια, πρεπει να το δωσεις (σε εμενα)''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Στο δικο σου σχολειο εγινε στο τελος του β τρημ.? Εγω με αυτην δεν μιλάμε? και φυσικά δεν κανουμε παρεά. Ακομη την αλλη μερα αφου πηραμε τους βαθμους δεν ρωτησε ουτε καν πιος πηρε τον μεγαλύτερο. Ουσιαστικα πηρε κανονικα το απουσιολόγιο και αρχισε να το γράφει με λιγα λογια εκανε την παπια:/: δεν μου φαινεται καλη η ιδεα σου το να παμε μαζι. Εαν ομως το πω στην υπευθυνη (που γνωριζονται και ειναι φιλες με την μαμα μου και με συμπαθει ιδιατερα) τοτε μπορει να παει να την πιασει και να της πει ''ξερεις αυτο δεν σου ανηκει πια, πρεπει να το δωσεις (σε εμενα)''

Ναι στο β' τρίμηνο έγινε και ούτε και εγώ είχα τις καλύτερες σχέσεις με την άλλη την κατσίκα:whistle:!!!!Να μην τα θυμάμαι τώρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eirinaki150109

Νεοφερμένος

Η eirinaki150109 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ναι στο β' τρίμηνο έγινε και ούτε και εγώ είχα τις καλύτερες σχέσεις με την άλλη την κατσίκα:whistle:!!!!Να μην τα θυμάμαι τώρα....

θα την πιασω και θα ρωτησω την υπευθυνη εαν την ρωτησουμαι σιγουρα αυτη θα αρνηθει για να το αλλαξει. φυσιολογικο μου φαινεται, δεν θα το δωσει.:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Στο δικο σου σχολειο εγινε στο τελος του β τρημ.? Εγω με αυτην δεν μιλάμε? και φυσικά δεν κανουμε παρεά. Ακομη την αλλη μερα αφου πηραμε τους βαθμους δεν ρωτησε ουτε καν πιος πηρε τον μεγαλύτερο. Ουσιαστικα πηρε κανονικα το απουσιολόγιο και αρχισε να το γράφει με λιγα λογια εκανε την παπια:/: δεν μου φαινεται καλη η ιδεα σου το να παμε μαζι. Εαν ομως το πω στην υπευθυνη (που γνωριζονται και ειναι φιλες με την μαμα μου και με συμπαθει ιδιατερα) τοτε μπορει να παει να την πιασει και να της πει ''ξερεις αυτο δεν σου ανηκει πια, πρεπει να το δωσεις (σε εμενα)''

Ουσιαστικα ουτε εγω εχω καλες σχεσεις με αυτη που ειναι μετα απο εμενα. Αλλα ρε συ πρεπει να πας στην υπευθυνη. Το οτι ειναι φιλη της μαμα σου ισως παιξει εναν ρολο και εχεις ενα παραπανω + οπως νομιζεις. Παντως κανε κατι γρηγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Το απουσιολογιο,το παιρνει αυτος με το μεγαλυτερο βαθμο..Και απο τη στιγμη που εσυ, εβγαλες μεγαλυτερο βαθμο στο β τριμηνο,πρεπει να σου το δωσει..Συνηθως ετσι γινεται... Εγω παντως οταν πηγαινα στο λυκειο,ειχα το μεγαλυτερο μεσο ορο μαζι με τη κολλητη μου..Οποτε για να μη ''μαλωνουμε'',το ειχαμε εναλλαξ ανα βδομαδα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Καλά, μια γκόμενα στην 2α γυμνασίου έγραψε 18 στα θρησκευτικά ενώ είχε 17 στα τρίμηνα, και πήρε απαλλαγή τελευταία στιγμή για να πάρει το απουσιολόγιο (τα είχε όλα τα άλλα 20 και την πέρασε ένας φίλος μου). Ενώ ξέρω εγώ αυτός σαν κάθε νοήμων μαθητή δεν το ήθελε το απουσιολόγιo :P
Δεν ξέρω γιατία αρέσει σε κάποιους να κάνουν τη δουλειά του καθηγητή και να σταυρώνουν τους συμμαθητές τους ο_Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Καλά, μια γκόμενα στην 2α γυμνασίου έγραψε 18 στα θρησκευτικά ενώ είχε 17 στα τρίμηνα, και πήρε απαλλαγή τελευταία στιγμή για να πάρει το απουσιολόγιο (τα είχε όλα τα άλλα 20 και την πέρασε ένας φίλος μου). Ενώ ξέρω εγώ αυτός σαν κάθε νοήμων μαθητή δεν το ήθελε το απουσιολόγιo :P
Δεν ξέρω γιατία αρέσει σε κάποιους να κάνουν τη δουλειά του καθηγητή και να σταυρώνουν τους συμμαθητές τους ο_Ο
Είναι απλό.....το να είσαι απουσιολόγος σου δίνει ένα κύρος όσο να'ναι, τόσο στους καθηγητές όσο και στους συμμαθητές σου. Κατά την άποψη μου τα άτομα αυτά είναι ψωνισμένα που χρειάζονται την προσοχή των άλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ πάλι θεωρώ πως τους έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου οι μανάδες τους (ειδικά στα γυμνασιόπαιδα) σε τέτοιο σημείο που αν δεν πάρουν 20, σημαία, αριστεία και απουσιολόγιο βάζουν τα κλάματα.
Δε νομίζω πως το θέλουν οι ίδιοι, εκτός αν είναι τόοοοοοσο απελπισμένοι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
κομπλεξικες και κατινες μανάδες........που απαιτούν απτο παιδί τους να βγάαζει 20 ενώ εκείνες δεν έχουν τελειώσει ούτε το λύκειο..........ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΟΥ!!!!!

η επιθυμία για το απουσιολόγιο,δεν είναι απαραίτητα προιόν πίεσης των γονιών τους,αλλά και προιόν ανταγωνισμού μεταξύ των μαθητών (βασικά των μαθητριών)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Ναι,όντως δεν είναι μόνο ο ψυχαναγκασμός που πηγάζει απο τους γονείς.
Τα παιδιά αντιλαμβάνονται οτι το να έχεις απουσιολόγιο,να παίρνεις αριστείο ή να γίνεσαι σημαιοφόρος επιφέρει θετικά σχόλια απο τους καθηγητές.
Και αρκετές σταγόνες ζήλιας απο συγκεκριμένους συμμαθητές(που δεν τα κατάφεραν),μα και απο τους γονείς των παιδιών αυτών.
Οπότε,τα πρώτα, ''κολλάνε'' αυτή τη μανία(απο τους γονείς τους),τους αρέσει όλη αυτή η βαβούρα γύρω τους,και γίνονται και οι ίδιοι ψυχάκηδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top