Θέλω πολύ να γίνω απουσιολόγος

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Όχι ρε, ξέρω τι λέω :P

Εφόσον είσαι μαθητής, έχεις κάποιου είδους άσυλο (φυσικά, μιλάμε για "μικρές παρανομίες"). Η ανώτερη ποινή που μπορεί να δώσει ο διευθυντής είναι μια 3ημερη, νομίζω. Όσοι δε βαριούνται, θέτουν το θέμα στο σύλλογο των καθηγητών και αποφασίζουν όλοι μαζί για εως και 5 ημέρες αποβολής:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μη ξεχάσετε να γράψετε στο βιογραφικό σας οτι είχατε το απουσιολόγιο στο γυμνάσιο και στο λύκειο... :whistle:

θα το έχουμε υπόψην μας όσοι κάναμε απουσιολόγοι σε γυμνάσιο και λύκειο:whistle::P
εγώ το είχα μόνο στο γυμνάσιο μετράει;;;:redface:στο λύκειο δεν το θέλω ξέρω ότι είναι μεγάλη ευθύνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
θα το έχουμε υπόψην μας όσοι κάναμε απουσιολόγοι σε γυμνάσιο και λύκειο:whistle::P
εγώ το είχα μόνο στο γυμνάσιο μετράει;;;:redface:στο λύκειο δεν το θέλω ξέρω ότι είναι μεγάλη ευθύνη
Πάρα πολύ μεγάλη όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.

eirinaki150109

Νεοφερμένος

Η eirinaki150109 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω κάτι το απουσιολόγιο αλλάζει στο οταν παιρνουμε τους βαθμούς β τρημ. έφόσον υπάρχει μεγαλύτερος βαθμός στην τάξη από την απουσιολόγο.
Υ.Γ μιλάμε για β γυμν.

Στο γυμνάσιο μου λένε ότι για να μην δημιουργηθεί αναστάτωση όχι
όμως ο σχολικός νόμος-κανόνας λέει το παρακάτω:
Οι απουσιολόγοι της τάξης (τακτικός και αναπληρωτής) ορίζονται από τον υπεύθυνο εκπαιδευτικό του τμήματος με βάση τη βαθμολογία κατά τη διάρκεια του προηγούμενου διδακτικού έτους ή με κλήρωση κατά το πρώτο τρίμηνο, μόνο για την Α΄ Γυμνασίου. Στο τέλος του α΄ και του β΄ τριμήνου, απουσιολόγοι ορίζονται οι μαθητές/τριες που έχουν τη μεγαλύτερη επίδοση στην τάξη. Οι απουσιολόγοι συνεννοούνται και ορίζουν τις μέρες που ο καθένας τους θα εκτελεί τα συγκεκριμένα καθήκοντα. Σε περίπτωση απουσίας του προκαθορισμένου απουσιολόγου, το απουσιολόγιο αναλαμβάνει ο/η άλλος/η απουσιολόγος. Σε περίπτωση απουσίας και των δύο, το απουσιολόγιο αναλαμβάνει o/η τρίτος/η σε επίδοση μαθητής/τρια.

Σημείωση: Τα μηνύματα #325-#405 προέρχονται από συγχώνευση με αντίστοιχο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω κάτι το απουσιολόγιο αλλάζει στο οταν παιρνουμε τους βαθμούς β τρημ. έφόσον υπάρχει μεγαλύτερος βαθμός στην τάξη από την απουσιολόγο.
Υ.Γ μιλάμε για β γυμν.

Στο γυμνάσιο μου λένε ότι για να μην δημιουργηθεί αναστάτωση όχι
όμως ο σχολικός νόμος-κανόνας λέει το παρακάτω:
Οι απουσιολόγοι της τάξης (τακτικός και αναπληρωτής) ορίζονται από τον υπεύθυνο εκπαιδευτικό του τμήματος με βάση τη βαθμολογία κατά τη διάρκεια του προηγούμενου διδακτικού έτους ή με κλήρωση κατά το πρώτο τρίμηνο, μόνο για την Α΄ Γυμνασίου. Στο τέλος του α΄ και του β΄ τριμήνου, απουσιολόγοι ορίζονται οι μαθητές/τριες που έχουν τη μεγαλύτερη επίδοση στην τάξη. Οι απουσιολόγοι συνεννοούνται και ορίζουν τις μέρες που ο καθένας τους θα εκτελεί τα συγκεκριμένα καθήκοντα. Σε περίπτωση απουσίας του προκαθορισμένου απουσιολόγου, το απουσιολόγιο αναλαμβάνει ο/η άλλος/η απουσιολόγος. Σε περίπτωση απουσίας και των δύο, το απουσιολόγιο αναλαμβάνει o/η τρίτος/η σε επίδοση μαθητής/τρια.

Ναι μπορείς να το πάρεις, αλλά σιγά το πράγμα. Που να μπλέκεις τώρα εσύ. Ασε το απουσιολόγιο σ' αυτόν που το έχει τώρα. 2μιση μήνες έμειναν, τι θες να το πάρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirinaki150109

Νεοφερμένος

Η eirinaki150109 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δηλαδή γινεται?! γιατί εγώ εβγαλα 19,5 ενω αυτή 18,12. Ρωτησαμε σημερα την καθηγητρια που είχαμε πρώτη ώρα μάθημα και μας λέει οτι
εγώ ξέρω ότι δεν αλλάζει για να μην υπάρξει αναστατωση γενικώς στους μαθητες.
Η απουσιολόγος που λες στο προηγούμενο με περασε μονο1/13 και τορα που την περασα περίπου 5/13 δεν θα την εκμεταλλευτώ
Ας το έχω και εγω μια φορά δεν το έχω πάρει πάντα με περναν 1/13 πιος γκαντέμης με καταριάστηκε:(:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Στο γυμνάσιο μου λένε ότι για να μην δημιουργηθεί αναστάτωση όχι

Προφανώς μπλέξατε με υστερικό/η,που αν του πάρεις το απουσιολόγιο,θα γίνει της κουτάλας.:hmm:
Κανονικά,εφοσον είσαι β γυμνασιου και διανύετε το 2ο τρίμηνο,αν κάποιο παιδί έχει μεγαλύτερο μέσο όρο απο το μέσο όρο του μέχρι τώρα απουσιολόγου,τότε πρέπει να δώσουν το απουσιολόγιο στο πρώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirinaki150109

Νεοφερμένος

Η eirinaki150109 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ναι! οπότε αυριο μπορώ που εχουμε μαθημα με την υπευθηνη καθηγήτρια να την ρωτήσω-να της το αναφέρω ή ακόμα και να το απαιτήσω εφόσον βαση του νόμου το δικαιούμαι σωστά? Αλλά δεν ξερω τι να της πω μην νομιζει ότι ...εξαρτάμαι από αυτό (αλλα δεν μπορω να ανεχτώ και την αδικία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ας το έχω και εγω μια φορά δεν το έχω πάρει πάντα με περναν 1/13 πιος γκαντέμης με καταριάστηκε:(:mad:

Καλά, δεν έχεις και καμία τρομερή κατάρα. Μάλλον τυχερή είσαι.
Αφήστε τις διεκδικήσεις του απουσιολογίου, υπάρχουν καλύτερα πράγματα να κάνετε. Όπως είπε και ο Χάος, λίγο έμεινε ακόμη, δεν θα βγάλει κάπου όλη αυτή η αναστάτωση. Και σιγά πια, ένας μπελάς παραπάνω είναι και τίποτα άλλο, μην κάνετε σαν λυσσασμένα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
ναι! οπότε αυριο μπορώ που εχουμε μαθημα με την υπευθηνη καθηγήτρια να την ρωτήσω-να της το αναφέρω ή ακόμα και να το απαιτήσω εφόσον βαση του νόμου το δικαιούμαι σωστά? Αλλά δεν ξερω τι να της πω μην νομιζει ότι ...εξαρτάμαι από αυτό (αλλα δεν μπορω να ανεχτώ και την αδικία)

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να διαβάσεις περισσότερο ώστε να το πάρεις στη Γ γυμνασίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Είστε σίγουροι ότι έτσι είναι;Γιατί έχω την εντύπωση ότι στο β' τρίμηνο όσο κι αν έχει βγάλει ο άλλος το κρατάει το απουσιολόγιο αυτός που το είχε.Υπερισχύει δηλαδή ο βαθμός της προηγούμενης ολόκληρης χρονιάς.
Το απουσιολόγιο αλλάζει χέρια μόνο στο β τρίμηνο της α γυμνασίου αφού ο πρώτος απουσιολόγος το έχει πάρει ουσιαστικά με κλήρωση ανάμεσα σε όλα τα ξεφτέρια του δημοτικού.
Όλα αυτά με μια επιφύλαξη πάντα.Στο δικό μας το σχολείο αυτό γινόταν τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirinaki150109

Νεοφερμένος

Η eirinaki150109 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ξερεις κατι όμως φοβάμαι (σε εισαγωγικά) γιατί με την απουσιολόγο της πρώτης γυμνασιου είμαστε στα ιδια (με περασε στο πρώτο, την περασα στο δευτερο ισα) αν δεν γράψω καλά στις εξετάσεις... δεν ξερω αλλά γενικώς δεν την πάω αυτήν, είναι πολύ στρίγκλα γιατί δεν πήγε ουτε καν να ρωτήσει αν αλλάζει το απουσιολόγιο. (μια άσχετη εννοω με 15 Μ.Ο ρωτησε σχετικά)

Είστε σίγουροι ότι έτσι είναι;Γιατί έχω την εντύπωση ότι στο β' τρίμηνο όσο κι αν έχει βγάλει ο άλλος το κρατάει το απουσιολόγιο αυτός που το είχε.Υπερισχύει δηλαδή ο βαθμός της προηγούμενης ολόκληρης χρονιάς.
Το απουσιολόγιο αλλάζει χέρια μόνο στο β τρίμηνο της α γυμνασίου αφού ο πρώτος απουσιολόγος το έχει πάρει ουσιαστικά με κλήρωση ανάμεσα σε όλα τα ξεφτέρια του δημοτικού.
Όλα αυτά με μια επιφύλαξη πάντα.Στο δικό μας το σχολείο αυτό γινόταν τουλάχιστον.


νομίζω οτι αλλο εννοεις στην Αγυμνασιου οταν παμε τον Σεπτεμβρη το απουσιολόγιο το παιρνει με κληρωση καπιος. Ενω στο α, δεν ξερω για β το παιρνω αυτός με τον υψηλότερο Μ.Ο.
για την Β γυμν. τον Σεπτέμβρη το έχει αυτός που είχε τον μεγαλήτερο γενικο-Μ.Ο της α'γυμν.. Ρωτάω εγώ τώρα στο β' τριμ.(Μαρτίου) το παίρνει αυτός με το μεγαλύτερο μ.ο. ή συνεχίζει να το έχει ο απουσιολόγος ασχέτως αν έβγαλε υψηλό ή χαμηλό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω κάτι το απουσιολόγιο αλλάζει στο οταν παιρνουμε τους βαθμούς β τρημ. έφόσον υπάρχει μεγαλύτερος βαθμός στην τάξη από την απουσιολόγο.
Υ.Γ μιλάμε για β γυμν.

Στο γυμνάσιο μου λένε ότι για να μην δημιουργηθεί αναστάτωση όχι
όμως ο σχολικός νόμος-κανόνας λέει το παρακάτω:
Οι απουσιολόγοι της τάξης (τακτικός και αναπληρωτής) ορίζονται από τον υπεύθυνο εκπαιδευτικό του τμήματος με βάση τη βαθμολογία κατά τη διάρκεια του προηγούμενου διδακτικού έτους ή με κλήρωση κατά το πρώτο τρίμηνο, μόνο για την Α΄ Γυμνασίου. Στο τέλος του α΄ και του β΄ τριμήνου, απουσιολόγοι ορίζονται οι μαθητές/τριες που έχουν τη μεγαλύτερη επίδοση στην τάξη. Οι απουσιολόγοι συνεννοούνται και ορίζουν τις μέρες που ο καθένας τους θα εκτελεί τα συγκεκριμένα καθήκοντα. Σε περίπτωση απουσίας του προκαθορισμένου απουσιολόγου, το απουσιολόγιο αναλαμβάνει ο/η άλλος/η απουσιολόγος. Σε περίπτωση απουσίας και των δύο, το απουσιολόγιο αναλαμβάνει o/η τρίτος/η σε επίδοση μαθητής/τρια.

Ειμαι απουσιολογος. Δεν εχω ιδεα. Δεν νομιζω. Αμα το εχεις απο το 1ο τριμηνο νομιζω το κρατας μεχρι το τελος. Δεν μιλας στον/στην υπευθυνο σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Αν φοβάσαι ότι δε θα γράψεις καλά στις εξετάσεις μάλλον δεν είναι και τόσο αδικία να το έχει η άλλη. :)
Βασικά ούτε αυτό μετράει αλλά τέλος πάντων.
Αν την έχεις τόσο άχτι τη συγκεκριμένη και νομίζεις ότι σε αδικούν θα σου δοθεί η ευκαιρία σε 4 χρονάκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Μα γιατί να πάει να ρωτήσει; Δε τη συμφέρει,την κόβω για μανιακή με το απουσιολόγιο.
Θα κάνει την πάπια τώρα.:P

Το θέμα σου τώρα είναι να κάνεις φοκους στις εξετάσεις.Όχι απαραίτητα για να έχεις το απουσιολογιο στην γ γυμνασιου,αλλά για το δικο σου καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
ξερεις κατι όμως φοβάμαι (σε εισαγωγικά) γιατί με την απουσιολόγο της πρώτης γυμνασιου είμαστε στα ιδια (με περασε στο πρώτο, την περασα στο δευτερο ισα) αν δεν γράψω καλά στις εξετάσεις... δεν ξερω αλλά γενικώς δεν την πάω αυτήν, είναι πολύ στρίγκλα γιατί δεν πήγε ουτε καν να ρωτήσει αν αλλάζει το απουσιολόγιο. (μια άσχετη εννοω με 15 Μ.Ο ρωτησε σχετικά)

Φοβάσαι ότι δεν θα γράψεις καλά στις εξετάσεις και θα γίνει τι ακριβώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
νομίζω οτι αλλο εννοεις στην Αγυμνασιου οταν παμε τον Σεπτεμβρη το απουσιολόγιο το παιρνει με κληρωση καπιος. Ενω στο α, δεν ξερω για β το παιρνω αυτός με τον υψηλότερο Μ.Ο.
για την Β γυμν. τον Σεπτέμβρη το έχει αυτός που είχε τον μεγαλήτερο γενικο-Μ.Ο της α'γυμν.. Ρωτάω εγώ τώρα στο β' τριμ.(Μαρτίου) το παίρνει αυτός με το μεγαλύτερο μ.ο. ή συνεχίζει να το έχει ο απουσιολόγος ασχέτως αν έβγαλε υψηλό ή χαμηλό

Το έχει αυτός που το είχε.Και 3 να έβγαλε ακόμα.
Αλλά όπως είπα έχω μια μικρή επιφύλαξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eirinaki150109

Νεοφερμένος

Η eirinaki150109 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Συμφωνώ αυτό για την πάπια Polymnia. Γενικώς είναι μια τύπισσα που πήρε το απουσιολόγιο εντελώς τυχαία(εννοώ όχι τίμια δηλαδή με σκονάκια κ.α.) και τώρα που το έχει το παίζει κάποια, έχει και μεγαλύτερες αδερφές στο λύκειο. Γενικώς δε διαβάζει γράφει 7, 10, 13 εκεί κυμαίνεται. Έχουμε όμως έναν καθηγητή(φυσική) που αυτή έγραψε 9 και της έβαλε στο τρίμηνο 18 και εγώ έγραψα 18 και μου έβαλε 19 με αποτέλεσμα να της ανεβάσει όλο το μ.ο. και όταν ξέρω εγώ ρωτάει αυτή η κοπέλα για το απουσιολόγιο πετάγεται αυτή και λέει εγώ δε σας είπα ότι δεν αλλάζει τι το ψάχνετε τώρα; Δεν ξέρω τι να κάνω ούτε να τη βλέπω ούτε να τη βλέπω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ας το έχω και εγω μια φορά δεν το έχω πάρει πάντα με περναν 1/13 πιος γκαντέμης με καταριάστηκε:(:mad:

ναι! οπότε αυριο μπορώ που εχουμε μαθημα με την υπευθηνη καθηγήτρια να την ρωτήσω-να της το αναφέρω ή ακόμα και να το απαιτήσω εφόσον βαση του νόμου το δικαιούμαι σωστά? Αλλά δεν ξερω τι να της πω μην νομιζει ότι ...εξαρτάμαι από αυτό (αλλα δεν μπορω να ανεχτώ και την αδικία)

ξερεις κατι όμως φοβάμαι (σε εισαγωγικά) γιατί με την απουσιολόγο της πρώτης γυμνασιου είμαστε στα ιδια (με περασε στο πρώτο, την περασα στο δευτερο ισα) αν δεν γράψω καλά στις εξετάσεις... δεν ξερω αλλά γενικώς δεν την πάω αυτήν, είναι πολύ στρίγκλα γιατί δεν πήγε ουτε καν να ρωτήσει αν αλλάζει το απουσιολόγιο. (μια άσχετη εννοω με 15 Μ.Ο ρωτησε σχετικά)

Εσύ τώρα τρολλάρεις ή δε τρολλάρεις; :confused: :hmm:

Αν δε τρολλάρεις, σόρρυ, αλλά έχεις θέμα... Το απουσιολόγιο δεν αποδεικνύει ουσιαστικά τίποτα... μια μλκ και μισή είναι που επειδή οι καθηγητές βαριούνται να το κουβαλάνε, το φορτώνουν στους μαθητές... :whistle:

Γι' αυτό μη σκαλώνεις τώρα... Μου φαίνεται πως παραείσαι ανταγωνιστική (με πέρασε κατά 1/13, την πέρασα κατά 5/13 κτλ)... Το θέμα είναι να διαβάζεις για ΕΣΕΝΑ (και ναι ακούγεται κλισέ, αλλά έτσι είναι) και όχι για το όνειρο του ... απουσιολόγου...

Και μαθητής με 15 Μ.Ο, δε σημαίνει αυτόματα ότι δε διαβάζει ή ότι είσαι καλύτερη από εκείνον... slow the eggs δηλαδή... :P :whistle:
Και για να σε προλάβω, μην ανησυχείς, δεν έβγαζα και ούτε βγάζω 15

Edit: Προβλήματα που έχει ο κόσμος σήμερα... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top