Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Βόλου

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Εμένα πάντως σαν πόλη ο Βόλος μου αρέσει περισσότερο....βέβαια έχω ακούσει τα καλύτερα λογια για τν σχολη της ξανθης αλλα τι να κανουμε...οι βλακειες στα μαθηματικα πληρωνονται....εγώ κάνω όσα εξάμηνα θες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantin0s

Νεοφερμένος

Ο konstantin0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
έχω ακόμα μια απορία... Ξέρω ότι η μεταγραφή παίρνει περίπου ένα εξάμηνο αν εγώ κάνω αυτό το εξάμηνο στο βόλο και περάσω ,λέμε τώρα, μερικά μαθήματα ...αυτά θα μετράνε όταν πάω αθήνα γιατί μου έχουν πει ότι δεν μετράνε..Αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει για να ξέρω αν είναι να ψάξω για σπίτι..!!


Νομίζω ότι αν είναι αντίστοιχη η ύλη θα μετράνε (πχ Φυσική 1, Προγραμματισμός 1, Μαθηματικός Λογισμός 1 κλπ), αλλά αυτό μάλλον εξαρτάται από το αν θα το δεχτεί ο εκεί αντίστοιχος καθηγητής. Δε γνωρίζω αν είναι (νομικά) υποχρεωμένος.
Το καλύτερο θα είναι να το τσεκάρεις επικοινωνόντας με τη σχολή στην Αθήνα (ή καλύτερα και με τις δυο).

Γενικά, πάντως, μην εμπιστεύεσαι ποτέ απολύτως το τι θα σου πει κάποιος άγνωστος από ένα φόρουμ, για τέτοιες σοβαρές αποφάσεις!
Να ζητάς επίσημες πληροφορίες.


ΥΓ: όταν λες Αθήνα εννοείς στο ΕΜΠ;

ΥΓ2: (προς τους άλλους δυο φίλους:) Τόσο πολύ σας αρέσει το ηλεκτρολογιλίκι ή είναι απλά κάποιο φετίχ? Εγώ τα σιχαίνομαι αυτά τα μαθήματα (και αν μάθετε και τα ποσοστά που περνάει ο καθηγητής που τα κάνει στη σχολή μας... :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Φίλε μου, περιττό να σου πω πως σκοπός μου ήταν να ασχοληθώ με τον τομέα της ενέργειας αν έμπαινα ΗΜΜΥ, οπότε καταλαβαίνεις τώρα πως έχει η κατάστασις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Καταλαβαίνω φίλε μου...είναι περίεργα τα πράγματα...εγώ ευτυχώς ήθελα και θέλω να ασχοληθώ με τα δίκτυα και τις τηλεπικοινωνιες....απλά ήθελα ξάνθη γιατί η σχολή είναι ΗΜΜΥ,έχει εμπειρία....και μετά θα έκανα και μεταπτυχιακό αν δεν μου προσέφερε εξειδίκευση....πάντως μην στεναχωριέσαι...άκουσα ότι μάλλον θα δημιουργηθεί και τομέας ενέργειας με 10 επιπλέον μαθήματα στην σχολή στον Βόλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
ΜΑΚΑΡΙ ΡΕ ΣΥ... ΜΑΚΑΡΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantin0s

Νεοφερμένος

Ο konstantin0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Και προφανώς αυτά τα μαθήματα θα είναι στο τέταρτο και πέμπτο έτος που είναι όλα τα μαθήματα επιλογής (ίσως έχει και ένα-δυο στο εαρινό του τρίτου που επιλέγεις δυο μαθήματα).
Οπότε τα προλαβαίνεις άνετα μέχρι τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roupi$t@

Νεοφερμένος

Η Ρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ευχαριστώ Κωνσταντίνε.. απλά ρωτάω και εδώ για να πάρω μια πρώτη ιδέα μέχρι να ρωτήσω στο Πολυτεχνείο και ναι εννοω το ΕΜΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sukibukis

Νεοφερμένος

Ο Kwstas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά. Εγώ έβγαλα 18150 και ειχα δηλωσει ΗΜΜΥ στην Ξανθη και μετα ΜΜΜΥ στον βολο και τα περνουσα και τα δυο κανα 500 μορια αλλα τι να πω φέτος οι βάσεις μας τρέλαναν.... 600 μορια ανοδος ελεος....βεβαια τα θεματα ηταν ευκολα αλλα αντι να γραψω κανα 19,20 στα μαθηματικα (οσο επρεπε δλδ...) πηγα και εγραψα 16....Τελικα περναω Μηχανικών Η/Υ Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων στο βολο που απο οτι φαινεται ειναι πολυ καλη σχολη....οσοι αλλοι περνατε εδω πως 8α γινει να μιλησουμε? να βρεθουμε στον Βολο.....Ίδια σχολη θα ειμαστε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sir ImPeCaBlE

Νεοφερμένος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Και εγώ Βόλο πέρασα τελικά :jumpy:.Πάω αυριο να ψάξω για σπίτι.Με την μετονομασία τι γίνεται?Έχει ανακοινωθεί τίποτα επίσημα?Στο site της σχολής το τελευταίο που αναφέρει είναι οτι εγκρίθηκε η μετονομασία σε ΗΜΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Και εγώ παιδιά ανεβαίνω αύριο για να βρω σπίτι....ας ανταλλάξουμε τηλέφωνα με πμ....η μετονομασία έχει εγκριθεί απο το ΣΑΠΕ και περιμενουμε την εκδοση του αντιστοιχου ΦΕΚ για να αλλάξει όνομα και επίσημα και να αναγράφεται στα μηχανογραφικά ως ΗΜΜΥ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Θα γινει ηλεκτρολογων δηλαδη?Και τα μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Έλα μου ντε...
λένε ότι θα τα αλλάξουν και αυτά... μερικά από φέτος και άλλα μετά τη μετονομασία,
αλλά μακάρι να είχαμε πιο συγκεκριμένες πληροφορίες από παιδιά που είναι ήδη φοιτητές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Ελεος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantin0s

Νεοφερμένος

Ο konstantin0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Οι εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών θα πραγματοποιούνται καθημερινά, τις παρακάτω μέρες και ώρες:
Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου 2009 έως και Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2009,
11:00 - 13:00,
στην εξής διεύθυνση: Γκλαβάνη 37 & 28ης Οκτωβρίου στον 4ο όροφο στην Γραμματεία του Τμήματος Μηχανικών Η/Υ Τηλεπικοινωνιών & Δικτύων.




ΥΓ: Η πανέξυπνη γραμματεία, έβαλε την ανακοίνωση αυτή στο site, αλλά δεν τη δείχνει αν δεν έχεις username στη σχολή. Αλλά πως να έχει κάποιος username στη σχολή αν δεν έχει γραφτεί ακόμα!

Όχι τίποτα άλλο, αλλά μην πάτε και από τις 8-9 το πρωί τσάμπα. Μετά τις 11..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alonso

Νεοφερμένος

Ο Alonso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
καλα που το ειπες.. γιατι μπηκα στο site της σχολης και δεν μου το εβγαζε.. παντως πολυ ωραια πολη ο βολος.και ευχομαι να εχει καλη φοιτητικη ζωη. οσο για τη σχολη μακαρι να μετανομαστει.:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantin0s

Νεοφερμένος

Ο konstantin0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αααα.. και κάτι σημαντικό που αρκετοί δεν έχουν υπόψην τους και την πατάνε:
όταν κοιτάξετε για σπίτι να έχετε υπόψη ότι η σχολή μας ΔΕΝ κάνει μάθημα εκεί που είναι οι άλλες πολυτεχνικές (στο Πεδίον του Άρεως), αλλά στην παραλία (συγκρότημα Παπαστράτου, ειδικά το πρώτο έτος), σε κάτι αίθουσες πάλι εκεί δίπλα στην παραλία (κυρίως τα μεγαλύτερα έτη >3) και τα εργαστήρια είναι και αυτά 5 λεπτά από την παραλία.

ΥΓ: Τι θα γίνει στο μέλλον βέβαια δεν μπορώ να ξέρω. Μιλάω για τα τελευταία πέντε χρόνια.


Καλή αρχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Παιδιά έμαθα και από φοιτητή που σπουδάζει ήδη στο τμήμα ότι η ονομασία έχει αλλάξει ήδη και ότι το πτυχίο που θα παίρνουν οι απόφοιτου του τμήματος θα ισχύει και σαν μάστερ στο εξωτερικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roupi$t@

Νεοφερμένος

Η Ρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τελικά παιδιά και εγώ βολο θα έρθω. Πως μπορούμε να επικοινωνήσουμε για να βρεθούμε στο βόλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Όπως θέλεις...
είμαστε όλοι πρόθυμοι εδώ να γνωριστούμε με όλους τους συμφοιτητές/ριες μας Ρούλα μου...
Άν και κάποιοι πήγαν ήδη και βρήκαν και σπίτια,εγώ ακόμα δεν έχω πάει, όταν είναι να πάω ελπίζω να βρεθούμε με κάποιους από εδώ, θα γράψω εδώ για να το κανονίσουμε ρε παιδιά, (αν δεν το έχετε κάνει ήδη μεταξύ σας κάποιοι :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantin0s

Νεοφερμένος

Ο konstantin0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
tip για όσους ψάχνουν για σπίτι:

ζητείστε τις τοπικές εφημερίδες με αγγελίες (Αγγελιοφάρος, Θεσσαλικές Αγγελίες) ή δείτε τις αγγελίες στους πίνακες ανακοινώσεων στο πανεπιστήμιο (στην παραλία- Κτίριο Παπαστράτου).

ΥΓ: Επειδή οι αγγελίες στους πίνακες ανακοινώσεων μπαίνουν με στόχο τους φοιτητές, ενδεχομένως να είναι πιο τσιμπημένες οι τιμές από κάποια καλή ευκαιρία σε εφημερίδα που απευθύνεται σε ευρύτερο κοινό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top