Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Βόλου

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Θα γίνει του χρόνου άντε καλέ τα λέμε τον Σεπτέμβρη στη σχολή εγω περνάω σίγουρα και είναι και η πρώτη μου προτίμηση.

Εγώ έχω βάλει πιο πάνω τους ηλεκτρολόγους της ξάνθης αλλά με τις προβλέψεις που διαβάζω μάλλον συμφοιτητές θα είμαστε τελικά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Εγώ έχω βάλει πιο πάνω τους ηλεκτρολόγους της ξάνθης αλλά με τις προβλέψεις που διαβάζω μάλλον συμφοιτητές θα είμαστε τελικά....

Πόσα έβγαλες φίλε μου?αν επιτρέπεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Γιατί να μην επιτρέπεται φίλε μου??κρυφό το έχω...??
17.867 έβγαλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Μπα, μην το λες...
Εσύ μπορεί να μην το χεις, αλλά κάποιοι στρογγυλοποιούν το 18410 σε 18500, τι μου λες τώρα :P...
Μπραβο φίλε μου...
btw και γω ανησυχώ μην και τη χάσω τη Ξάνθη (αν και έβγαλα λίγο περισσότερα) αλλά ακούγονται διάφορα... εύχομαι να μαστε συμφοιτητές ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LITTLEROSES

Νεοφερμένος

Η ΑΘΗΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Μπα, μην το λες...
Εσύ μπορεί να μην το χεις, αλλά κάποιοι στρογγυλοποιούν το 18410 σε 18500, τι μου λες τώρα :P...
Μπραβο φίλε μου...
btw και γω ανησυχώ μην και τη χάσω τη Ξάνθη (αν και έβγαλα λίγο περισσότερα) αλλά ακούγονται διάφορα... εύχομαι να μαστε συμφοιτητές ;)

Άσε αυτό δεν είναι τίποτα ένας γνωστός μου είχε βγάλει 17500 περίπου και έλεγε ότι είχε βγάλει 18000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει να κάνεις τέτοιου είδους στρογγυλοποιήσεις και να κοροιδεύεις τον κόσμο....τι να πω....συγχαρητήρια και σε εσένα φίλε μου...ναι μακάρι και να είμαστε συμφοιτητές(αν και δεν το βλέπω)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Με την μετονομασια θα προκυψει και αλλαγη στα μαθηματα( θα αντικατασταθουν καποια η' θα προσθεθουν...? ) ????
Κι ενας αποφοιτος απο το εν λογο τμημα μετα απο 5 χρονια (λεμε τωρα.....) θα ειναι αποφοιτος ΗΜΜΥ ???

εχει εκδοθει σχετικη ΦΕΚ για αυτο ή οχι ακομα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LITTLEROSES

Νεοφερμένος

Η ΑΘΗΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Η μετονομασία δεν έχει γίνει ακόμα.Απλά έχουν πάρει έγκριση.Λογικά θα προστεθούν και πολλά ηλεκτρολογικά μαθήματα όταν γίνει.
Του χρόνου θα γίνει η αλλαγή και το πρόγραμμα σπουδών θα είναι παρομοιο με του Ε.Μ.Π αλλά δεν θα επηρεάσει οσους είναι ήδη στη σχολή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Και αυτό σημαίνει πως εμείς που θα μπούμε φέτος θα παρακολουθήσουμε την σχολή όπως είχε πριν την αλλαγή??Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ρε παιδιά??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Του χρόνου θα γίνει η αλλαγή και το πρόγραμμα σπουδών θα είναι παρομοιο με του Ε.Μ.Π αλλά δεν θα επηρεάσει οσους είναι ήδη στη σχολή

Με συγχωρείς αν είμαι λίγο απότομος, αλλά ποιές είναι οι πηγές σου?
είναι σίγουρα τα όσα λές? που τα έχεις ακούσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Και αυτό σημαίνει πως εμείς που θα μπούμε φέτος θα παρακολουθήσουμε την σχολή όπως είχε πριν την αλλαγή??Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ρε παιδιά??
Ακριβως την ιδια απορια εχω κι εγω.... τι παιζει με αυτο ρε παιδια ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alonso

Νεοφερμένος

Ο Alonso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
πως ειναι οι εγκαταστασεις της σχολης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t0ny3

Νεοφερμένος

Ο t0ny3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ξερει κανεις γιατι επεσε 712 μορια περισυ η σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LITTLEROSES

Νεοφερμένος

Η ΑΘΗΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Βασικά όσοι μπούμε φέτος λένε πως μάλλον θα δοθεί μια πιστοποιήση δηλαδή θα δίνουμε κάποια μαθήματα για να πάρουμε το τίτλο του ηλεκτρολόγου.Όσο για τις εγκαταστάσεις λένε πως τα εργαστήρια είναι χάλια και επειδή δεν έχουν μόνιμο κτίριο είναι λίγο μπάχαλο σ'αυτό το θέμα.
-----------------------------------------
[=rex;481666]Με συγχωρείς αν είμαι λίγο απότομος, αλλά ποιές είναι οι πηγές σου?
είναι σίγουρα τα όσα λές? που τα έχεις ακούσει?[/quote]
Από ένα καθηγητή που ήταν μέχρι φέτος με απόσπαση εκεί ως προγραμματιστής οπότε τον θεωρώ έγκυρη πηγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alonso

Νεοφερμένος

Ο Alonso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
αφου δεν υπαρχουν μονιμες εγκαταστασεις, που γινονται τα μαθηματα? αμα δεν κανω λαθος οι υπολοιπες πολυτεχνικες σχολες ειναι στο πεδιον του αρεως σε ξεχωριστα κτηρια η καθεμια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Βασικά όσοι μπούμε φέτος λένε πως μάλλον θα δοθεί μια πιστοποιήση δηλαδή θα δίνουμε κάποια μαθήματα για να πάρουμε το τίτλο του ηλεκτρολόγου.Όσο για τις εγκαταστάσεις λένε πως τα εργαστήρια είναι χάλια και επειδή δεν έχουν μόνιμο κτίριο είναι λίγο μπάχαλο σ'αυτό το θέμα.

Α, Αυτό είναι πολύ λογικό... δν είμαι κατά αυτού, αλλάπραγματικά θα ήταν σκέτη αποτυχία να έμπαινα εκεί και έπαιρνα το πτυχίο του Μηχ. Τηλ. & Δικτ.
Ο μόνος λόγος που τη δήλωσα ήταν το ότι θα μετονομαστεί και με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα μπορούσα να γίνω Ηλεκτρολόγος:P

Αν ήθελα, το πτυχίο το τωρινό δε θα τη δήλωνα αυτή τη σχολή, θα δήλωνα το ceid της Πάτρας.

Ξέρω ότι η λογική μου είναι θλιβερή,αλλά σε αυτή την περίπτωση... τι να πω...
-----------------------------------------

Από ένα καθηγητή που ήταν μέχρι φέτος με απόσπαση εκεί ως προγραμματιστής οπότε τον θεωρώ έγκυρη πηγή.

ΟΚ τότε, μάθε αν μπορείς και άλλα και πες μας ότι άλλο ξέρει αυτός ο άνθρωπος...
Τώρα που τα λέμε, ξέρω και γω ένα παιδί που είναι σε αυτό το τμήμα, αλλά δεν έχει πατήσει ποτέ,πριν από κανα δίμηνο που 'χε κατέβει Αθήνα, ίσα που ήξερε πως λεγόταν το τμήμα που σπούδαζε...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blast_791

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Γεια σας κι από μένα... Ρε παιδιά, τον τελευταίο καιρό ακούω ότι η σχολή ΜΗ/ΥΤ&Δ θα φτάσει απο 16900 έως 17400... Τι έχετε μάθει εσείς; Ανησυχώ. Αν φτάσει 17400 τη χάνω. Μέχρι πριν από λίγες μέρες την είχα σίγουρη (μετά το ΜΗ/Υ&Π της Πάτρας το οποίο μάλλον δν πιάνω, αφού έχω λίγα μόνο μόρια παραπάνω) αλλά τώρα ανατρέπονται τα δεδομένα... :help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Κοίτα φίλε μου, συνήθως όταν μια σχολή ακολουθεί πτωτική πορεία, οι μαθητές δεν την προτιμούν...

Αλλά όντως έχεις ένα δίκαιο στη συγκεκριμένη περίπτωση και δεν είσαι καθησυχαστικός...
είναι πολλοί οι λόγοι που μπορεί να ανεβάσουν φέτος τη βάση της...

1) Ακούστηκαν έντονοι ψίθυροι για την μετονομασία σε ΗΜΜΥ που σημαίνει πολλοί την δήλωσαν ('οπως πχ και γώ)
2)Αν γίνει αυτό το ντόμινο που λένε πολλοί (δλδ να ανέβουν οι σχολές λίγο κάτω του 18 σε 18+,και αυτοί που μείνουν έξω απ'αυτές να μπούν και να ανεβάσουν τις βάσεις των σχολών που είχαν 16-17...
3)Όταν δήλωνα μηχανογραφικό, μια γυναίκα από κει μου είπε για αυτή τη σχολή (και ΜΟΝΟ για αυτή) ότι πολλοί τη δήλωσαν φέτος και της είχε κάνει εντύπωση αυτό...
4)Τόσα χρόνια έχει υψηλή βάση και μόλις σε 2 χρονιές έπεσε κατακόρυφα...

Υπάρχουν λοιπόν 4 λόγοι που λένε ότι θα ανεβεί η βάση κι ένας που λέει όχι... αλλά κατά τη γνώμη μου είνει 50-50 γιατί πιστεύω πως δεν ήταν πολλοί αυτοί που με 18+ δήλωσαν σχολές με 16800 (όχι για καβάντζα έτσι, κανονικά,όπως εγώ που τη δήλωσα μετά τν ΗΜΜΥ ΔΠΘ).
Για να μη σε ζαλίσω άλλο πιστεύω πως το όλο θέμα είναι ο αριθμός των μαθητών που σαν και μένα άκουσαν για τη μετονομασία και πήγαν και τη δήλωσαν...
Αν είναι πολλοί τότε ίσως να ανέβει πολύ... μπορεί και 17500
Άν όχι τότε θα κινηθεί σε λογικά πλαίσια για φέτος...άντε με το ζόρι να αγγίξει τα 17300 που σημαίνει είσαι μέσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blast_791

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ευχαριστώ φίλε για τις πληροφορίες :thanks:. Πιστεύω πως θα περάσω σ' αυτή τη σχολή, αλλά κι αν δεν περάσω, μετά έχω και την Πληροφορική του Οικονομικού στην Αθήνα και τη ΗΜΜΥ στα Χανιά. Θα δείξει... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KON-99-

Νεοφερμένος

Ο Kώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ευχαριστώ φίλε για τις πληροφορίες :thanks:. Πιστεύω πως θα περάσω σ' αυτή τη σχολή, αλλά κι αν δεν περάσω, μετά έχω και την Πληροφορική του Οικονομικού στην Αθήνα και τη ΗΜΜΥ στα Χανιά. Θα δείξει... :)

blast και εγω ακριβως την ιδια σειρα με σενα εχω, οποτε ισως βρεθουμε σε καποια απ αυτες τις σχολες...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top