Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Βόλου

konstantin0s

Νεοφερμένος

Ο konstantin0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Έψχνα κάποια πράγματα για τη σχολή και τυχαία έπεσα σε αυτό το forum. Και μιας και είδα ότι υπάρχουν πολλά υποψήφια θύματ... ,εεεε , υποψήφιοι μελλοντικοί συνάδελφοι, είπα να γραφτώ να σας πω προκαταβολικά συλληπητ..., εεεε, συγχαρητήρια!:D

Πέρα από την (κρύα) πλάκα, όρεξη για δουλειά να 'χετε και να το γουστάρετε λίγο το αντικείμενο και δε θα το μετανοιώσετε. Εκμεταλλευτείτε, εκτός των άλλων, τις ευκαιρίες και τα πλεονεκτήματα που μπορεί να έχετε σε μια μικρή (από άποψη αριθμού φοιτητών) σχολή.
Πάντως η σχολή κάθε χρόνο ζορίζει και περισσότερο (ειδικά για το πρώτο έτος αν γίνει ότι ακούγεται), αν και δεν έχει νόημα να το λέω τώρα, μιας και αύριο βγαίνουν οι βάσεις και (θα) βρίσκεστε προ τετελεσμένων γεγονότων..

Ας υπάρχει όμως για τους επόμενους η προειδοποίηση:
αν δε σκοπεύετε να στρωθείτε ΜΗ δηλώσετε τη σχολή, γιατί θα απογοητευτείτε. Με τα μέτρα και τη δυσκολία ορισμένων μαθημάτων (αλυσίδες μαθημάτων/ κύκλος) λίγο αν τα παρατήσετε και χάσετε τη σειρά, τα 7 χρόνια θα είναι το ελάχιστο για να τελειώσετε.
Αν θέλετε απλά ένα χαρτί πανεπιστημίου (για το δημόσιο, γιατί σας πιέζουν οι δικοί σας να σπουδάσετε, "γιατί έτσι μας αρέσει" κλπ) πάτε κάπου αλλού. Για δικό σας καλό.


Φιλιά, over &out:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Πέρασα εκεί....βόλος λοιπόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roupi$t@

Νεοφερμένος

Η Ρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Και εγω εκεί πέρασα και έχω μια απορία. Ξέρει κανεις αν μπορώ να πάρω μεταγραφή για Αθήνα στο τμήμα Ηλέκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sir ImPeCaBlE

Νεοφερμένος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δε νομίζω οτι μπορείς φίλε μου.Κάπου υπάρχει μια λίστα με τις αντιστοιχίες των σχολών.Αν την βρω θα κάνω edit το post ;).
Πάντως η σχολή είχε τρελή άνοδο.Έμεινα έξω για 37 μόρια :(.Κρίμα και είχα προετοιμαστεί για τσιπουράκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
και που πέρασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sir ImPeCaBlE

Νεοφερμένος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΔΥΤ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΚΟΖΑΝΗ) ΗΜ.Αλλα μάλλον θα πάρω μεταγραφή για Πάτρα.Έτσι για πιο ροκ καταστάσεις :D.
Φιλε roupista κοίτα εδώ για αντοιστοιχίες σχολών : https://www.esos.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=2120&Itemid=105
(στο 32 είσαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΔΥΤ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΚΟΖΑΝΗ) ΗΜ.Αλλα μάλλον θα πάρω μεταγραφή για Πάτρα.Έτσι για πιο ροκ καταστάσεις :D.
Φιλε roupista κοίτα εδώ για αντοιστοιχίες σχολών : https://www.esos.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=2120&Itemid=105
(στο 32 είσαι)
Μια χαρα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstance

Νεοφερμένος

Η konstance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Περασα και γω στη σχολη αυτη.Ελπιζω ομως να μην ειναι τοσο δυσκολη οσο λεγεται...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantin0s

Νεοφερμένος

Ο konstantin0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
kardinalios, roupista και konstance, συγχαρητήρια και καλή αρχή να έχετε στη σχολή μας!
Για οποιαδήποτε πληροφορία θέλετε, μη διστάσετε να μου στείλετε πμ ή να ρωτήσετε εδώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους όσους πέρασαν, όπου και αν πέρασαν...
Λοιπόν, και γώ πέρασα εδώ...
Οπότε περιμένω τους φοιτητές του τμήματος να μας καθοδηγήσουν με συμβουλές και προτροπές,γιατί έχω την εντύπωση ότι δεν είναι κανά τμήμα παίξε γέλασε (απ' όσα διαβασα), και βέβαια ανυπομονώ να ακούσω νέα για την πολυπόθετη μετονομασια του τμήματος σε ΗΜΜΥ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΔΥΤ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΚΟΖΑΝΗ) ΗΜ.Αλλα μάλλον θα πάρω μεταγραφή για Πάτρα.Έτσι για πιο ροκ καταστάσεις :D.
Φιλε roupista κοίτα εδώ για αντοιστοιχίες σχολών : https://www.esos.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=2120&Itemid=105
(στο 32 είσαι)
Σε ποιά σχολή πηγαίνεις στην Πάτρα?(Βαριέμαι να ψάξω!)
-----------------------------------------
Άκυρο αλλά τώρα που το θυμήθηκα. Συγχαρητήρια σε όλους τους επιτυχόντες του θέματος!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roupi$t@

Νεοφερμένος

Η Ρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
[FONT=&quot]Ευχαριστώ που έψαξες και βρήκες την λίστα με τις αντιστοιχίες [/FONT][FONT=&quot]sir[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ImPeCaBle[/FONT][FONT=&quot]!!! Και κάτι ακόμα μην με λες φίλε δεν είναι και ο πιο ωραίος τρόπος να απευθύνεσαι σε μια κοπέλα….. Και πάλι σε ευχαριστώ !!!![/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sir ImPeCaBlE

Νεοφερμένος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
[FONT=&quot]Ευχαριστώ που έψαξες και βρήκες την λίστα με τις αντιστοιχίες [/FONT][FONT=&quot]sir[/FONT][FONT=&quot]ImPeCaBle[/FONT][FONT=&quot]!!! Και κάτι ακόμα μην με λες φίλε δεν είναι και ο πιο ωραίος τρόπος να απευθύνεσαι σε μια κοπέλα….. Και πάλι σε ευχαριστώ !!!![/FONT]

Excuse-moi mademoiselle....Δεν είχα προσέξει τα στοιχεία...
Πάντως η σχολή θα μετανομαστεί σε ΗΜΜΥ άρα θα είναι ίδια με της Αθήνας.

Σε ποιά σχολή πηγαίνεις στην Πάτρα?(Βαριέμαι να ψάξω!)
Μηχανικών ηλεκτρονικών υπολογιστών και πληροφορικής.Πήρα όμως σήμερα τηλέφωνο τη γραματεία της σχολής στο Βόλο και μου είπε οτι μπορώ να πάρω μεταγραφή για Βόλο αν δηλώσω μόνο αυτό.Τέλος πάντων πρέπει να πάρω πληροφορίες γενικά για τις μεταγραφές πρώτα και μετά θα αποφασίσω που θα πάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Παιδιά να οργανωθούμε να βρεθούμε στον Βόλο τα παιδιά που περάσαμε εκεί...στείλτε πμ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Εγώ μέσα είμαι... ψήνομαι άγρια... αν και δεν θα νιώθω πολύ ξένος εκεί γιατί έχω πάει, αλλά θα χε πλάκα κάτι τέτοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Rex τελικά συμφοιτητές....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
ναι φίλε μου... δε θα κρύψω τη λύπη μου που δε πέρασα Ξάνθη αλλά ίσως είναι καλύτερα έτσι, θα δείξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Και εγώ μπορώ να πω ότι στεναχωρηθηκα αλλα ετσι ειναι η ζωη....πάντως η αληθεια ειναι οτι πολλοι μου λενε πως αν μετονομαστει η σχολη μας θα παει σιγουρα πανω απο την ξανθη και θα ειναι καλυτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
καλά αυτό δεν το νομίζω, για πολλούς λόγους, αλλά μακάρι να γίνει η μετονομασία...
και ας μας βάλουν να κάνουμε 2 εξάμηνα παραπάνω... χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roupi$t@

Νεοφερμένος

Η Ρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δεν πειράζει sir ImPeCaBle ψιλιάστηκα οτι κάτι τετοιο είχε γίνει... έχω ακόμα μια απορία... Ξέρω ότι η μεταγραφή παίρνει περίπου ένα εξάμηνο αν εγώ κάνω αυτό το εξάμηνο στο βόλο και περάσω ,λέμε τώρα, μερικά μαθήματα ...αυτά θα μετράνε όταν πάω αθήνα γιατί μου έχουν πει ότι δεν μετράνε..Αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει για να ξέρω αν είναι να ψάξω για σπίτι..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top