Ερωτικές σχέσεις

Εισαστε σε σχεση?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 160)
  • Ναι

    Ψήφοι: 57 35.6%
  • Οχι

    Ψήφοι: 103 64.4%

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
εγω νομιζω πως αυτο ειναι να σου τυχει, ειναι να ερτευτεις κι αυτο θα γινει οποτεδηποτε οπουδηποτε, δλδ αυτοι που εμεναν σε χωρια 100 κατοικων δν ερωτευτηκαν??? μην το βλεπετε σαν lover selection, μην ψαχνετε, θα γινει...αλλωστε δν ειναι στο χερι σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τι κακό έχει ο Sakis βρε παιδιά; :/:

Πάντως το ότι ζείς σε μια περιοχή με 3500 κατοίκους εμείς δεν είμαστε υποχρεωμένοι να το ξέρουμε.

On topic, όχι δεν είμαι σε σχέση, γιατί με το συγκεκριμένο άτομο δεν μπορείς να δεσμευτείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Ναι να μην τους ακούν διότι αυτοί μεγάλωσαν με ένα εύρος επιλογών 5.000.000
οπότε όσο άτυχοι στο φλερτ να είναι, αποκλείεται να μην ταιριάξουν με κάποια κοπέλα


υ.σ.: βλαχοχωριό ονομάζω γενικά την Αθήνα επειδή όλα τα κατσικοχώρια της Ελλάδας στριμώχτηκαν στο λεκανοπέδιο και έγιναν αρχοντοχωριάτες...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
εγω νομιζω πως αυτο ειναι να σου τυχει, ειναι να ερτευτεις κι αυτο θα γινει οποτεδηποτε οπουδηποτε, δλδ αυτοι που εμεναν σε χωρια 100 κατοικων δν ερωτευτηκαν??? μην το βλεπετε σαν lover selection, μην ψαχνετε, θα γινει...αλλωστε δν ειναι στο χερι σας...

Ποιος είπε ότι το βλέπουμε σαν Lover selection?
Συγχέετε προτάσεις τη μια μέσα στην άλλη και λέτε ότι θέλετε.

Τι κακό έχει ο Sakis βρε παιδιά; :/:

Πάντως το ότι ζείς σε μια περιοχή με 3500 κατοίκους εμείς δεν είμαστε υποχρεωμένοι να το ξέρουμε.

On topic, όχι δεν είμαι σε σχέση, γιατί με το συγκεκριμένο άτομο δεν μπορείς να δεσμευτείς.

Το ξέρω ότι δεν είστε αλλά δε με νοιάζει, ευχαριστημένη?:)

Υ.Γ Ρουβάς=fail
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Ναι να μην τους ακούν διότι αυτοί μεγάλωσαν με ένα εύρος επιλογών 5.000.000
οπότε όσο άτυχοι στο φλερτ να είναι, αποκλείεται να μην ταιριάξουν με κάποια κοπέλα
μη το λες πάντως:Pμπορεί να μένεις στην ίδια πόλη με άλλο τόσο κόσμο και να μην τύχει να γνωρίσεις το άτομο να σε εξιτάρει και να θες να κάνεις σχέση μαζί του....δυστυχώς...έτσι είναι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το ξέρω ότι δεν είστε αλλά δε με νοιάζει, ευχαριστημένη?:)

Υ.Γ Ρουβάς=fail


Ναι αλλά βιάστηκες να κατακρίνεις την απάντηση της Λάουρας λες και a priori έπρεπε να γνωρίζει που μένεις, απλώς και μόνο επειδή μίλησε με τα δικά της δεδομένα, που στην προκειμένη είναι διαφορετικά από τα δικά σου.

Α, και μιλάω ως άνθρωπος, διότι ήδη έχουμε την ιδιότητα αυτή (του ανθρώπου) επομένως δεν υφίσταται παρομοίωση. Το σαν το χρησιμοποιούμε για να αποδώσουμε γνωρίσματα που δεν έχει το υποκείμενο στο οποίο αναφερόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Λοιπόν, το θέμα ανοίχτηκε.

Θα σας παρακαλέσω να συνεχίσετε σε ήπιους τόνους και on topic την συζήτησή σας χωρίς προσωπικούς χαρακτηρισμούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Θετικόν ^^ σε μακροχρόνια σχέση με τον εαυτό μου. <3

Θετικόν ^^ σε μακροχρόνια σχέση με τον εαυτό μου. <3

:whistle:
Δεν είπαμε ότι θα το κρατήσουμε μυστικό?? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
αλλωστε δν ειναι στο χερι σας...

Νομίζεις.

Γιατί λέγονται ακόμα τέτοια δεν καταλαβαίνω. Όταν εκνευρίζεσαι σκοτώνεις ανθρώπους; Μάλλον όχι αν και μπορεί να σου περάσει απ' το μυαλό :P. Τι δεν είναι στο χέρι σου λοιπόν, το αν θα σε κατευθύνει ένα συναίσθημα, ΕΝΑ, μπροστά σε τόσα που ελέγχεις κάθε μέρα; Μπορεί, αν έχεις αυτοκυριαρχία -5 ξέρωγω.

Σοβαρευτείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
οχι στην περιπτωση αυτη εισαι καταδικασμενος να επιλεξεις αναμεσα στη χαρα και στην απολυτη δυστυχια γτ ετσι ειναι αυτο το συναισθημα, δν ελεγχεται τοσο ευκολα...τεσπα τα χουμε πει απειρες φορες σαντ εμεις οι δυο περι αυτου του θεματος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ναι, και δε μας βλέπω να συμφωνούμε σύντομα.

Μια χαρά ελέγχεται. Γιατί τέτοια διάκριση ρε φίλε, γιατί να μην το πεις αυτό για τη βαρεμάρα, το θυμό, την απόγνωση ή ό,τι άλλο; Αλλά όχι, πρέπει από ΟΛΑ τα συναισθήματα να επιλεγεί ΑΥΤΟ. Και καλά τι, μαγκιά;

Γενικά μ' εκνευρίζει να ακούγεται ότι κάτι δε γίνεται επειδή οι εμπειρίες πολλών τυχαίνει να συμφωνούν. Πες ότι εσύ δεν την παλεύεις και ακολουθείς, πες ότι γουστάρεις και κάθε φορά αφήνεσαι, πες ό,τι θες αλλά ΜΗ μου λες πως ΕΓΩ ακολουθώ ασυνείδητα τον κανόνα σου. Γιατί δεν το κάνω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ναι οντως δν θα συμφωνησουμε ποτε :hmm: τοτε ας συμφωνησουμε πως διαφωνουμε :P

οκ δε στο λεω, απλα νομιζω πως αν ερωτευτεις πολυ δυνατα ισως συμβει και σε ενεα, μια ζωη εχουμε, θα δουμε....ακομα η οποιαδηποτε αποψη ειναι σχετικη, πρακτικα αν ισχυει το "γηρασκω αει διδασκομενος", παντα θα συμβαινει αυτο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Καλά το ότι περιμένω αλλαγές σε οτιδήποτε λέω να το θεωρείς δεδομένο. Make no mistake, δε λέω ότι δε γίνεται ή ότι δε μπορεί να συμβεί, λέω ότι καθένας παίζει με τους δικούς του κανόνες. Η γενίκευση είναι που με ενοχλεί, όχι η πραγματικότητα, άσχετα αν κάποιοι συνδέουν το ένα με τ' άλλο.

Γενικά προσπαθούμε να ερμηνεύσουμε κάτι που συμβαίνει συγκυριακά. Έτυχε να συναντηθείς με κάποιους ανθρώπους στη ζωή σου και μέσα σ' αυτούς ήταν ο ένας που διάλεξες. Καθαρή τύχη δηλαδή, μια αλλαγή στις αρχικές συνθήκες και όλα θα κατέληγαν τελείως διαφορετικά. Γίνεται λοιπόν να βγάλεις καθολικά συμπεράσματα μέσα από χιλιάδες τέτοιες εμπειρίες; Προφανώς όχι γιατί για κάθε μία που θα βλέπεις πως ικανοποιεί την υπόθεσή σου θα υπάρχουν άλλες δέκα κάπου στον κόσμο που δε θα το κάνουν. Δεν υπάρχουν κανόνες στο θέμα μας, καθένας ορίζει τους δικούς του.

Γι' αυτό και το 'δεν είναι στο χέρι σου' δε μου κάθεται καλά. Πρέπει δηλαδή να περιμένεις να αφήσεις κάτι που σχεδιάζεις σήμερα για συγκυρία του αύριο επειδή, όπως λες, δε θα μπορέσεις να ελέγξεις πρακτικά τίποτα; Ε, άμα είναι έτσι να τα παρατήσουμε όλα και να περιμένουμε. Γιατί με το δικό σου σκεπτικό ή δεν ελέγχεις και την παλεύεις ή προσπαθείς να ελέγξεις και χάνεις. Ναι, ευχαριστώ. :P

Όπως και με κάθε συγκυρία που περιμένεις αύριο, έτσι και μ' αυτή, θεωρείς τον εαυτό σου ικανό να προσαρμοστεί έστω και ελάχιστα. Δεν είσαι φύλλο στον αέρα δηλαδή, αυτό προσπαθώ να πω. Λέω ότι μπορείς να το ελέγξεις, ΟΧΙ πως αυτό πρέπει να κάνεις υποχρεωτικά. Αλλά είναι άλλο πράγμα να πεις πως έχεις τον έλεγχο κι από κει και πέρα αν γουστάρεις συνεχίζεις κι άλλο να πεις πως ακολουθείς επειδή δεν υπάρχει εναλλακτική.

Τουλάχιστον για μένα έχει διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos777

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
προτιμω one night stand αλλα τωρα ειμαι σε σχεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
και εγώ δεν μπορώ τις σχεσεις, προτιμώ να είμαι μόνη
είμαι αρκετά ανεξάρτητη και δεν δίνω λογαριασμό σε κανέναν και επειδή αυτό δεν αρέσει προτιμώ να είμαι "μόνη" και να περνώ καλά με τους φίλους μου, άλλωστε τη καλύτερο από την φιλία, σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
και εγώ δεν μπορώ τις σχεσεις, προτιμώ να είμαι μόνη
είμαι αρκετά ανεξάρτητη και δεν δίνω λογαριασμό σε κανέναν και επειδή αυτό δεν αρέσει προτιμώ να είμαι "μόνη" και να περνώ καλά με τους φίλους μου, άλλωστε τη καλύτερο από την φιλία, σωστά;

μέχρι να εμφανιστεί στον "δρόμο" σου ένα παλουκάρι και σε κάνει να λιώσεις...:) :P

καλύτερο από την φιλία είναι ένας παθιασμένος έρωτας..:D
αλλά ο έρωτας δεν είναι το Α και το Ω της ζωής :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
μόνο που το είπες και μονο σου, ο έρωτας δεν είναι το Α και το Ω στη ζωή, και εγώ η αλήθεια είναι πως δεν είμαι διατεθιμένη να παθιαστω με κάποιον γι'αυτό κάθε φορά που πάει να συμβεί κάτι τέτοιο απομακρινομε
δεν μου αρέσει να πληγώνομε αλλά ούτε και να πληγώνω τους άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
μόνο που το είπες και μονο σου, ο έρωτας δεν είναι το Α και το Ω στη ζωή, και εγώ η αλήθεια είναι πως δεν είμαι διατεθιμένη να παθιαστω με κάποιον γι'αυτό κάθε φορά που πάει να συμβεί κάτι τέτοιο απομακρινομε
δεν μου αρέσει να πληγώνομε αλλά ούτε και να πληγώνω τους άλλους.
Λολ. Τι στο καλό θα ήταν η ζωή χωρίς λίγο πάθος? Σε οτιδήποτε. Όχι μόνο στον έρωτα.
Πάθος για να πετύχεις τους στόχους σου,για να ζήσεις την ζωή σου όπως θέλεις.
Ας κλειστούμε μέσα σε φυλακές τότε όλοι καλύτερα,αφού "φοβόμαστε μην πληγωθούμε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
μόνο που το είπες και μονο σου, ο έρωτας δεν είναι το Α και το Ω στη ζωή, και εγώ η αλήθεια είναι πως δεν είμαι διατεθιμένη να παθιαστω με κάποιον γι'αυτό κάθε φορά που πάει να συμβεί κάτι τέτοιο απομακρινομε
δεν μου αρέσει να πληγώνομε αλλά ούτε και να πληγώνω τους άλλους.

Αυτό όμως δεν είναι λύση..σε καμία περίπτωση.
Στη ζωή πρέπει να δοκιμάζεις και να περνάς από διάφορες φάσεις. Μαθαίνεις, αποκτάς εμπειρία...
Είτε καταλήξει κάτι καλά, είτε κακά, ξέρεις ότι έχεις προσπαθήσει για κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos777

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
προτιμω one night stand αλλα τωρα ειμαι σε σχεση!
πρεπει να εχω σπασει ολα τα ρεκορ σε αρνητικες ψηφους:clapup:....τι ακριβως σας χαλαει?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top