Επιλογή μαθημάτων στο φροντιστήριο

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Για το ΑΟΘ και το ΑΟΔΕ πότε πιστεύετε οτι ειναι η κατάλληλη στιγμή να αρχίσει κάποιος μάθημα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Για το ΑΟΘ και το ΑΟΔΕ πότε πιστεύετε οτι ειναι η κατάλληλη στιγμή να αρχίσει κάποιος μάθημα??

Για το μεν ΑΟΘ από 15 Σεπτέμβρη προλαβαίνεις άνετα, για το δε ΑΟΔΕ δεν χρειάζεται καν φροντιστήριο. Μόλις πάρεις το βιβλίο, απλά στρώσου και μάθε το...
Μόλις είδα ότι είσαι Β' λυκείου ακόμα. Προς τί τόσο άγχος; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!!!!
Απλά κάποιοι εδώ σε μας μου έχουν πει οτι είχαν ξεκινήσει απο τα μέσα της Β και ήταν πιο ανετοι και με λιγότερο άνχος απ οτι τα υπόλοιπα παιδια!!!
είχαν βγάλει την υλη και έκαναν μονο επαναλήψεις!! ετσι ειπαν είχαν περισσότερα χρόνο για τα υπόλοιπα μαθηματα που ήταν πιο δύσκολα!!!
γι αυτο ρώτησα, να δω πια ειναι και η δικη σας γνώμη!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Παιδια εγω τωρα θα παω Β λυκειου θετικη κατεύθυνση και διαβασα την συζητηση που ειχατε... Εγω θα κανω σιγουρα εκθεση στο φροντιστήριο και σκεφτομαι και σε κανενα αλλο μαθημα που θα μου ειναι χρησιμο γιοα την Γ λυκειου :/: και αρχισα να σκεφτομαι σοβαρα να παω Αλγεβρα αφου λετε οτι ειναι τοσο σημαντική για την Γ λυκειου..Αλλα αυτο που λεγατε οτι μετα τον Φεβρουάριο αυτοι που ειναι Β λυκειου να ξεκινήσουν μαθηματα στο φροντιστήριο για την Γ λυκειου..hmmm :hmm::worry:Ρε παιδια που θα βρισκουμε χρονο να κανουμε τα μαθηματα της Β λυκειου και μετα να διαβαζουμε και για την Γ λυκειου??:worry::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αυτή είναι η φιλοσοφία κάτω από την οποία κινούνται τα φροντιστήρια. Πάντα ιδιαίτερα έκανα και έκανα τα μαθήματα της κάθε χρονιάς μόνο. Συνήθως βγάζουν την ύλη της Β ή απλά μοιράζουν τις ώρες. Όσο αφορά το χρόνο, ή κάνεις πασαλείματα στη Β ή διαβάζεις εντατικά σαν να είσαι Γ.

Συμφωνώ για άλγεβρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Αυτή είναι η φιλοσοφία κάτω από την οποία κινούνται τα φροντιστήρια. Πάντα ιδιαίτερα έκανα και έκανα τα μαθήματα της κάθε χρονιάς μόνο. Συνήθως βγάζουν την ύλη της Β ή απλά μοιράζουν τις ώρες. Όσο αφορά το χρόνο, ή κάνεις πασαλείματα στη Β ή διαβάζεις εντατικά σαν να είσαι Γ.

Συμφωνώ για άλγεβρα.

Δηλαδη εσυ τωρα τι μου λες??:confused::worry: Να παω φροντιστήριο εκθεση και αλγεβρα και να ξεκινησω απο τον φεβρουαριο μαθηματα για την Γ λυκειου??:worry::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δηλαδη εσυ τωρα τι μου λες??:confused::worry: Να παω φροντιστήριο εκθεση και αλγεβρα και να ξεκινησω απο τον φεβρουαριο μαθηματα για την Γ λυκειου??:worry::hmm:
Όχι.
Καταρχήν είπες πως θα μιλήσεις και με καθηγητή, μη σε πάρω και στο λαιμό μου.
Λέω να κάνεις έκθεση και άλγεβρα και Ιούνιο-Ιούλιο που αρχίζουν τα θερινά ξεκινάς τα μαθήματα της Γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Όχι.
Καταρχήν είπες πως θα μιλήσεις και με καθηγητή, μη σε πάρω και στο λαιμό μου.
Λέω να κάνεις έκθεση και άλγεβρα και Ιούνιο-Ιούλιο που αρχίζουν τα θερινά ξεκινάς τα μαθήματα της Γ.
aha οκ σ'ευχαριστω..:) θα μιλησω με τους καθηγητες μου και θα δω..!!;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω θα παω θεωρητικη,που λετε να κανω φροντιστηριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έκθεση, λατινικά, αρχαία.:hmm:
Τι επιλεγόμενο θα πάρεις στη Γ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Έκθεση, λατινικά, αρχαία.:hmm:
Τι επιλεγόμενο θα πάρεις στη Γ;
και εγω αυτα ειχα σκεφτει αλλα ταυτοχρονα θα συνεχισω και γαλλικα,οποτε,οπως καταλαβαινεις,ειναι τοσο δυσκολο και απο οικονομικης αποψης!αμα κανω μονο αρχαια μονο τωρα στην β και προσεχω τα υπολοιπα,θα ειμαι οκ?εστω και λιγο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν ήμουν θεωρητική!
Αρχαία μόνο άγνωστο νομίζω, έκθεση μπορείς να διαβάσεις και μόνος σου αλλά πρέπει να γράφεις και καμία εκθεσούλα. Λατινικά δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Δεν ήμουν θεωρητική!
Αρχαία μόνο άγνωστο νομίζω, έκθεση μπορείς να διαβάσεις και μόνος σου αλλά πρέπει να γράφεις και καμία εκθεσούλα. Λατινικά δεν ξέρω.
σε ευχαριστω πολυ ομως για την ανταποκριση σου!:clapup::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το Θεό να ευχαριστείς.

:P

Βασικά δεν ξέρω αν είναι καλό που συνεχίζεις τα γαλλικά. Μπορείς να ασχοληθείς και ως φοιτητής ή εκτός αν δίνεις για πτυχίο τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Το Θεό να ευχαριστείς.

:P

Βασικά δεν ξέρω αν είναι καλό που συνεχίζεις τα γαλλικά. Μπορείς να ασχοληθείς και ως φοιτητής ή εκτός αν δίνεις για πτυχίο τώρα.
βασικα θα δωσω για πτυχιο πρωτα ο θεος την ερχομενο μαιο αλλα μαλλον θελω να παω γαλλικη φιλολογια η' στο μεταφραστικο στην κερκυρα(καποιοι απο τους στοχους μου)!στην γ λυκειου ομως οτι και ν ακανω,αναγκαστικα θα παω φροντιστηρια στα παραπανω μαθηματα και ισως βιολογια γενικης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassia28

Νεοφερμένος

Η vassia28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καλύβια Θορικού (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ στη Β' λυκείου ήμουν θετική και έκανα φροντιστήριο στα μαθηματικά κατεύθυνσης και στην έκθεση! Τα υπόλοιπα τα διάβαζα μόνη μου είτε από κάποιο βοήθημα, είτε ζητούσα κάποια επιπλέον εξήγηση απο τον καθηγητή στο σχολείο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Αχχχχχ πονεμένο θέμα...:'(
Εγώ φέτος το καλοκαίρι άρχησα πάντως.
  • Χημεια επαναληψη της Α λυκειου..( αυτό μου άρεσε:redface:)
  • Φυσική Κατ.(και αυτό μου άρεσε γτ ήταν σαν την περσυνή χημεία :P)
  • Μαθηματικά Κατ.(οτι χειρότερο,σαν την γεωμετρία ένα πράγμα :mpliaks:)
  • Μαθηματικά Γεν.(ντάξει παλεύονταν αλλά πολλά είναι :worry:)
  • Εκθεση (ακόμα απορώ γτ το ξεκίνησα :cry_x:)
Πιστεύω πως καλύτερα που πήγα το καλοκαίρι γιατί είμασταν πολλοί πιο λιγοτεροι και είχαμε και άπειρο χρόνο..:D



αxxx άλλα δυο χρόνια είναι..θα περάσουν..:console:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω τελικα θα παω αρχαια λατινικα και εκθεση!καλη χρονια σε ολους και καλα διαβασματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoName

Νεοφερμένος

Ο NoName αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια..Περσυ Α λυκειου που αρχισα φροντιστηριο εκανα γυρω στις 8 ωρες την βδομαδα...Φετος πηγα θετικη και ειναι γυρω στις 14 ωρες την βδομαδα...Το θεμα ειναι οτι οι ωρες ειναι πολλες και ετσι σκεφτομαι να κανω μονο τα μαθηματα της κατευθυνσης(δηλαδη φυσικη,μαθηματικα.χημεια κατευθυνσης + γλωσσα=7.5 ωρες) και να μην κανω της γενικης παιδειας...Εσεις τι πιστευεται αν δεν κανω της γενικης παιδειας θα εχω κενα του χρονου? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σε ποια κάνεις τώρα; Εγώ θα έλεγα άλγεβρα να κάνεις. Τα μαθηματικά και η φυσική κατεύθυνσης δεν έχουν μεγάλη σχέση, ειδικά η φυσική, με τη Γ. Από χημεία δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top