Επιλογή μαθημάτων στο φροντιστήριο

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Dias θα συμφωνήσω σε αυτό που λες για το ότι πρέπει να διαβάζω καλά μόνος μου αλλά κρίνοντας από τον εαυτό μου ξέρω πως με λίγο ανταγωνισμό και πίεση από το φροντιστήριο θα αποδώσω καλύτερα..Απο την άλλη για το ιδιαίτερο που λες ίσως κάνω σε κάποιο μάθημα.θα δουμε εχουμε καιρό ακόμα!:-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
....στο κλιμα του φροντιστηριου θα υπαρχει και ανταγωνισμος,θα μαθαινει απο τα λαθη των αλλων και θα ξερει σε ποιο επιπεδο θα πρεπει να βρισκεται.βασικα και το ιδιαιτερο ομως ειναι καλο γιατι ο καθηγητης επικεντρωνεται σε εσενα....
.... θα συμφωνήσω σε αυτό που λες για το ότι πρέπει να διαβάζω καλά μόνος μου αλλά κρίνοντας από τον εαυτό μου ξέρω πως με λίγο ανταγωνισμό και πίεση από το φροντιστήριο θα αποδώσω καλύτερα..Απο την άλλη για το ιδιαίτερο που λες ίσως κάνω σε κάποιο μάθημα.θα δουμε .....
Νομίζω ότι αυτό με τον ανταγωνισμό και φαίνεται στο σχολείο αλλά και δεν είναι το πιο σημαντικό. Για μένα το πιο σημαντκό είναι ο χρόνος. Αυτό που βλέπω στα παιδιά της Γ αλλά και της Β το θεωρώ φρικτό: 35 ώρες σχολείο + 20 ώρες φροντιστήριο + χρόνος ματακίνησης = @@!!!! Δεν κάνουν άλλη δουλειά από να πηγαίνουν βόλτα τα βιβλία τους στη διαδρομή σπίτι-σχολείο-φροντιστήριο!!!! Έλάχιστος χρόνος μένει για διάβασμα + πλήρης εξουθένωση + μηδενικός ελεύθερος χρόνος για ξεκούραση και ψυχαγωγία!!!! Γνώμη μου: τα φροντιστήρια για να αυξήσουν τα κέρδη τους κάνανε και πείσανε για τα πακέτα των πολλών ωρών ενώ η δουλειά μπορεί να γίνει με λιγότερες ώρες. Για π.χ. στα μαθηματικά ιδιαίτερο σου αρκούν 2-3 ώρες τη βδομάδα ενώ στο φροντιστήριο κάνεις 4-5 και κάτι παρόμοιο στα άλλα μαθήματα. Γιαυτό προτείνω το ιδιάιτερο που θα είναι συμπλήρωμα στη δική σου προσωπική δουλειά και θα είναι προσαρμοσμένο ακριβώς στις δικές σου ανάγκες και στο δικό σου επίπεδο και όχι στο μέσο όρο ενός τμήματος. Και πάρα πολύ σημαντικό με το ιδιαίτερο έχεις περισσότερο χρόνο για διάβασμα αλλά και ελεύθερο χρόνο για ψυχαγωγία.Εντάξει καταλαβαίνω ότι το αρνητικό με τα ιδιαίτερα είναι το οικονομικό κόστος και εδώ δεν μπορώ να πω τίποτα. Αυτά που λέω είναι μόνον η δική μου γνώμη και κάποιος μπορεί να πει ότι ο καθένας βολεύεται διαφορετικά. Δεκτόν. Όμως κάτι που μου φάνηκε πολύ σοφό είναι αυτό που έγραψε εδώ στο φόρουμ ο καθηγητής Σουρωτήρης: "Για τον αδύνατο μαθητή και τον πολύ καλό ταιριάζει το ιδιαίτερο, ενώ για τον μέσο το φροντιστήριο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Θα πρέπει να συμφωνήσω με αυτά που λες. Ειδικα το τελευταίο που είπε ο καθηγητής αν το καλοσκεφτείς αληθεύει.Θέλει σκέψη ωστόσο από πλευράς μου γιατί μένω σε χωριό( όχι πολύ!30 λεπτά από καβάλα) και οι καθηγητές μας πιάνουν τον κ¤λ() για τα ιδιαίτερα!ο ξαδερφος μου έναν καθηγητή τον πληρωνε 38ευρω την ώρα για ΑΟΔΕ!τέσπα θέλει ψάξιμο το θέμα!

Α και μήπως μπορείς να μου προτείνεις κάποια βοηθήματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά και εγώ με το καλό του χρόνου θα πάω Β Λυκείου και έχοντας διαβάσει παρόμοια θέματα σχετικά με τα φροντιστηριακά μαθήματα που θα πρέπει να ακολουθήσει κάποιος αποπροσανατολίστηκα και μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο..:confused:
Συνεπώς:
1)χωρίς πολύ πολύ θεωρία και συμβουλές θέλω να μου πείτε ποια 3 μαθήματα μου συνιστάται.
2)για ποια μαθήματα θεωρείται ότι το βοήθημα μπορεί να αποδόσει και να προσφέρει στον μαθητή και ποια συγκεκριμένα έχετε να προτείνετε.

Περιμένω τις απόψεις σας!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)
δε μας ειπες ομως "γιατι ολα αυτα"??

π.χ. σε ενδιαφερει η επιτυχια στις Πανελληνιες?

να γινεις απουσιολογος?

να "ικανοποιησεις" τους γονεις σου?

σε ενδιαφερει να μαθεις γραμματα?

να γινεις ανθρωπος?

και αλλα πολλα...

(οι απαντησεις σε καθε περιπτωση μπορει να ειναι πολυ διαφορετικες)
(δεν κοιταξα τα υπολοιπα μηνυματα)

-εγω τα παιδια μου θα τα ξεκινησω ιδιαιτερα απ' την πρωτη δημοτικου [μην πω κι απο πιο πριν]-


[[το μηνυμα αυτο δε γραφτηκε μονο για σενα, αλλα ειχα στο μυαλο μου και αλλους συμμαθητες σου που μπορει να το διαβασουν]]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Α και μήπως μπορείς να μου προτείνεις κάποια βοηθήματα?
Για μαθηματικά: Μπαρλας, για χημεία: Σαλτερής, για φυσική: δεν πάω τον Σαββάλα (γούστα είναι αυτά), προτιμώ Παναγιωτακόπουλο.
Όμως καλύτερα να ρωτήσεις πρώτα τους καθηγητές σου ποιο προτείνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Amalfi
1.για όλα αυτά που είπες.σε όποιο έχεις αντίρρηση πες μου.
2.+πρέπει να αριστευσω στις πανελλήνιες για να επιβιώσω στο ελλαδιστάν των χρονων που ερχονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εγώ μιας και είμαι θεωρητική κατεύθυνση θα σου πω το εξής. Μην κανείς το τραγικό λάθος να παραμελήσεις την Έκθεση. Γιατί έχω συμμαθητές μου αριστούχους θετικής κατεύθυνσης που την έκθεση την φοβούνται περισσότερο από τα μαθηματικά. Οπότε και φροντηστήριο να μην κάνεις, κοίταξε να δουλεύεις καλά στο σχολείο και αν η καθηγήτριά σου δεν είναι καλή, κάνε και φροντιστήριο...
Αν ενδιαφερθείς, σου προτείνω σαν βοήθημα είτε αυτό του Μπατζίνα, είτε αυτό του Λούλου..
Καλή επιτυχία!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Έχω του Μπατζίνα από την αδερφη μου και μου είπε κι εκείνη πως είναι πολύ καλό! Συμφωνώ με αυτά που λες. Μάλιστα είχα δει έναν της θετικής εδω στο ischool και εγραψε στις κατευθυνσης 4 εικοσαρια και 1 δεκαεννια και στην εκθεση..12,7!Θέλει προσοχή και η εκθεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς!! Ειδικά αν αληθεύουν αυτά που λένε ότι πλέον τα θέματα θα είναι κάπως πιο.... ιδιαίτερα!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Δηλαδή? Πως ποιο ιδιαιτερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papagalaki14

Νεοφερμένος

Η papagalaki14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σας. διαβασα τις αποψεις σας γαι τα μαθηματα στα φροντιστήρια. θα πάω στη β λυκείου και σκεφτομαι να κάνω μερικα μαθηματα το καλοκαίρι σε φροντιστήριο. θα πάρω τεχνιολογικη κατευθυνση. θελω να πας γαι γυμναστικη ακαδημια.ξερετε κανενα καλο φροντιστηριο στη περιοχη ηλιουπολης,αγ.δη,ητριου ή και δάφνης? ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναπολέων49905

Νεοφερμένος

Ο Ναπολέων49905 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα και από εμένα,


Και εγώ Β' φέτος,πρώτα ο Θεός και έχω κάποιες απορίες.Λοιπόν,πρώτα απ' όλα φέτος θα πάω Θετική και στην Γ' θα αλλάξω σε τεχνολογική.

Από την τρίτη Γυμνασίου κάνω μαθηματικά και φυσική.Αυτό το καλοκαίρι θα κάνουμε και καλοκαιρινό σε αυτά΄μόνο και μόνο για να ξεκινήσουμε τον Γενάρη την ύλη της Γ'.Ακόμα,από το Σεπτέμβρη θα ξεκινήσω περίπου 2 ώρες την εβδομάδα Χημεία,απλά επειδή είναι κατεύθυνσης και θέλω υψηλούς βαθμούς(εξάλλου δεν θα δώσω στις πανελλήνιες).Σήμερα πήγα να γραφτώ και σε φροντηστίριο έκθεση,και μου είπαν ότι θα υπάρξει και καλοκαιρινό τμήμα.Να ξεκινήσω?

Επίσης,είναι καλό αυτό το πρόγραμμα κατά την άποψή σας?


ΥΓ:Άλγεβρα,Γεωμετρία,Φυσική,Χημεία 20 και στα τετράμηνα και στις εξετάσεις και Έκθεση 18 στα τετράμηνα 17 στις εξετάσεις.


Κάθε άποψη καλοδεχούμενη,
Ναποέλων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
hello!!:)
θα ηθελα μια βοηθεια..pleaseeee...


φετος θα παω δευτερα λυκειου και σκεφτομαι να αρχισω φροντηστηρια....ειμαι θετικη κατευθυνση και θα παραμεινω θετικη και στην τριτη γιατι θελω να σπουδασω γιατρικη....θα μπορουσα να με συμβουλευσει καποιος απο εσας ποια μαθηματα ειναι σημαντικα ωστε να μην ζοριζομαι αδικα σε μαθηματα που δεν θα τα χρειαστω μετα......ευχαριστω..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
αν και είμαι θεωρητική εγώ, σίγουρα τα μαθήματα που πρέπει να δώσεις μεγάλη βάση είναι αυτά της κατεύθυνσής σου και η έκθεση. υποθέτω εξίσου πρέπει να προσέξεις τη φυσικοχημεία γενικής και βιολογία.

τώρα, μιας και εγώ πλέον προετοιμάζομαι για γ' λυκείου και έχοντας περάσει από τ β', πιστεύω πως τ καλοκαιρινά μαθήματα για προετοιμασία στη β' είναι περιττή. (τουλάχιστον για τη δική μου κατεύθυνση που μπορώ να έχω πλήρη άποψη). εγώ είχα ξεκινήσει τα μαθήματα από 1η σεπτεμβρίου και η ύλη βγήκε πολύ άνετα και εκτός αυτού πέτυχα το επιθυμητό αποτέλεσμα τόσο σε βαθμολογικό επίπεδο, όσο και στην κατανόηση της ύλης και την απόκτηση των απαιτούμενων βάσεων για τη γ' λυκείου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifitsa

Νεοφερμένος

Η fifitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
καλησπέρα Ιωάννα!εγώ φέτος θα πάω γ' λυκειου και ίσως μπορέσω να σε βοηθήσω.στη β' λυκειου ήμουν στη θετική και θα συνεχίσω και στη γ'.λοιπόν,εκτός της έκθεσης η οποία είναι κοινή για όλους και στην οποία πρέπει να δώσεις αρκετή βάση καθώς αποτελεί ένα μάθημα που εξαιτίας του <<κάηκαν>> πολλοί (ιδιαίτερα εκείνοι που είχαν υψηλούς στόχους όπως εσύ),σημαντικά επίσης μαθήματα αποτελούν η χημεία γεν.παιδείας από την οποία χρειάζεται ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό της ύλης της καθώς επίσης και η άλγεβρα.όσον αφορά τα μαθήματα της κατεύθυνσης μπορώ να πω ότι είναι σχεδόν άχρηστα εκτός από κάποιες ελάχιστες παραγράφους.βέβαια η βοήθεια που μπορεί να σου προσφέρουν είναι το να αποκτήσεις ίσως κάποια ευχέρεια στο να συνηθίσεις να λύνεις διάφορα προβλήματα (κυρίως δύσκολα) και ασκήσεις αλλά και στην οργάνωση της σκέψης σου.ακόμη από τη φυσική γεν.παιδείας θα χρειαστούν ορισμένα μαθήματα αλλά κυρίως θα χρειαστείς πολλά πράγματα από τη φυσική της α' λυκείου τα οποία είναι απαραίτητα για την φυσική της γ'. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ με βοηθησατε αρκετα....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Παιδιά δεν θέλω να ανοίξω καινούριο θέμα γιαυτό ποστάρω εδώ. Έχω αποφασίσει να ακολουθήσω θετική κατεύθυνση και στην τρίτη να αλλάξω σε τεχνολογική. Αυτο που αναρωτιέμαι είναι αν αξίζει στην β' λυκείου να κάνω ιδιαίτερα στην χημεία κατεύθυνσης εφόσον δεν θα μου χρειαστεί στην τρίτη. Εσείς τι λέτε ? Αξίζει? Είναι πολύ δύσκολη ή μπορώ να την βγάλω και μόνος μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
.......αν αξίζει στην β' λυκείου να κάνω ιδιαίτερα στην χημεία κατεύθυνσης εφόσον δεν θα μου χρειαστεί στην τρίτη. Εσείς τι λέτε ? Αξίζει? Είναι πολύ δύσκολη ή μπορώ να την βγάλω και μόνος μου?
Νομίζω μπορείς πολύ καλά μόνος σου. Δεν είναι καθόλου δύσκολη. (Έγώ έβγαλα 20 τελικό χωρίς καθόλου μάθημα). Πάντως θα σου πρότεινα να ψάξετε και την τεχνολογική-1. (Πιστευω ότι αξιζει τον κόπο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Nαι μπορεις και μονος σου νομιζω εφοσον δεν θα σου χριαστει στην Γ ... εγω θυμαμαι περσυ τα πηγαινα πολυ καλα στη χημεια (γενικης) 18 ειχα σα τετραμηνα και μου φαινοταν ευκολη αλλα ειχα δηλωσει τεχνολογικη και τωρα που το ξανασκεφτομαι αν ημουν θετικη ισως και να τα πηγαινα καλυτερα γιατι απτην ΑΕΠΠ 1000 φορες χημεια (για μενα)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Δία εγώ αναγκαστικά στην γ' θα είμαι τεχνολογική 2 γιατί νομίζω ότι ο προγραμματισμός θα μου είναι απαραίτητος αν πετύχω τις σχολές που στοχεύω. Έτσι κι αλλιώς δεν με ενδιαφέρουν πολύ τα μαθήματα της τεχνολογικής 1. Όσο για το ΑΟΔΕ.... νομίζω είναι σίγουρος βαθμός ειδικά από την στιγμή που τα πάω αρκετά καλά με την παπαγαλία. Όσο για την χημεία μάλλον θα παλέψω μόνος μου και την κατεύθυνσης και της γενικής γιατί αρκετή επιβάρυνση θα έχουν οι γονείς μου με μαθηματικά-άλγεβρα-φυσική κατ-έκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top