Επιλογή μαθημάτων στο φροντιστήριο

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Απο αποψη υλης θα ελεγα καλο ειναι να τα κανεις(τα γενικης της Β εχουν μεγαλυτερη σχεση με τα κατευθυνσης της Γ, τουλαχιστον για Θετικοτεχνολογικη). Κανονησε μαζι τους ποια μαθηματα θες να κανεις κι αν βλεπεις οτι δεν δεχονται αλλαξε φροντιστηριο ή κανε ιδιαιτερα. Στο κατω-κατω εσυ ξερεις καλυτερα που χρειαζεσαι βοηθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μάστερ2

Νεοφερμένος

Ο μάστερ2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Απο αποψη υλης θα ελεγα καλο ειναι να τα κανεις(τα γενικης της Β εχουν μεγαλυτερη σχεση με τα κατευθυνσης της Γ, τουλαχιστον για Θετικοτεχνολογικη). Κανονησε μαζι τους ποια μαθηματα θες να κανεις κι αν βλεπεις οτι δεν δεχονται αλλαξε φροντιστηριο ή κανε ιδιαιτερα. Στο κατω-κατω εσυ ξερεις καλυτερα που χρειαζεσαι βοηθεια.
ναι αλλα αγχωθηκα επειδη ειναι πολλα τα μαθηματα και δεν ξερω αν θα τα καταφερω:(.Σκεφτομαι να το αλλαξω σε τεχνολογικη απο το αγχος μου εφοσον δεν με ενδιαφερει παρα πολυ καποιο ιατρικο επαγγελμα.1ος στοχος ειναι το 5ο πεδιο απλα θελω να εχω για καλο και για κακο ανοιχτο το 3ο αν μου κατσει(οχι οτι με ενδιαφερει και τοσο η ιατρικη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Aμα νιωθεις οτι δε θ' αντεξεις πηγαινε σε αλλο φροντιστηριο. Οι περισσοτεροι πηγαινουν Θετικη στην Β και αποφασιζουν αν θα συνεχισουν και στην Γ με το ποσο βατη και ωραια τους φανηκε η χημεια ή με το πεδιο που τους ενδιαφερει. Θα ελεγα να διαλεξεις κατευθυνση με το ποσο ενδιαφεροντα σου φαινονται τα μαθηματα της και ποσο ευκολα και με ορεξη θα τα διαβαζεις, εγω ας πουμε και Ιατρικη να μην ηθελα παλι Θετικη θα πηγαινα γιατι μ' αρεσει η χημεια και λατρευω την βιολογια και θα τα διαβαζω πιο ευχαριστα οποτε λογικα θα βγαλω και πιο πολλα μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μάστερ2

Νεοφερμένος

Ο μάστερ2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εχεις δικιο.Ο γενικος βαθμος δηλαδη ο μεσος ορος στη β λυκειου ομως θα μετρησει στις πανελληνιες ή μονο ο μεσος ορος της γ λυκειου μετραει στις πανελληνιες:hmm:?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Κανενας απο τους δυο. Τα μορια σου στις πανελληνιες θα βγουν απο τον προφορικο βαθμο (στα τετραμηνα) των μαθηματων που θα δωσεις πανελλαδικως και απο το βαθμο που θα γραψεις σε καθε μαθημα στις πανελληνιες. Ο μεσος ορος της Γ θα μετρησει στο απολυτηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Οσον αφορά το θέμα: "Βοήθεια με την επιλογή μαθημάτων στο φροντιστήριο"
Αρχικα να πω πως θα παω Β' Λυκειου και θα ακολουθησω Θετικη κατ. αλλα στη Γ' , Τεχνολογικη.
Αποφασια λοιπον και τα μαθηματα που θα κανω:
- Εκθεση γεν.
- Μαθηματικα κατ.
- Αλγευρα γεν.
- Φυσικη κατ.
- Χημεια κατ.
Συνολο 5 μαθηματα και απο οτι μου ειπαν στα περισσοτερα φροντιστηρια κανουν σηνυθως 2 ωρες το καθε μαθημα οχι παραπανω διοτι ειναι και Β' Λυκειου και ειναι αρκετες 10 ωρες την ευδομαδα ... Αρχικα πειτε μου αν οντως ισχυει αυτο ..
Τελος θα ειθελα να σας ρωτησω ποσο θα μου στοιχιζει το μηνα το φροντιστηριο διοτι εχουμε οικονομικα προβληματα στο σπιτι και αυτο με το ζορι θα το κανω (*δεν μενω σε μεγαλουπολη αλλα ουτε σε χωριο το λεω γτ και αυτο παιζει ρολο στο κοστος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Μια αλλα ιδέα που μπορείς να αναλογιστείς, είναι να κάνεις μεν φροντιστήριο στα μαθήματά αυτά αλλα με τη μορφή καθοδήγησης. Να πηγαίνεις ας πουμε για κάποιο μάθημα μια ώρα κάθε 10 μέρες, να σε βάλει σε μια σειρά ο καθηγητής και να συναντιέστε για απορίες και κάτι πιο προχωρημένο. Ετσι γλυτώνεις και χρόνο και χρήμα και παίρνεις και τις συμβουλές του φροντιστή. Τώρα αν έχεις κενά ή δε μπορείς να στρωθείς τοτε δε γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μια αλλα ιδέα που μπορείς να αναλογιστείς, είναι να κάνεις μεν φροντιστήριο στα μαθήματά αυτά αλλα με τη μορφή καθοδήγησης. Να πηγαίνεις ας πουμε για κάποιο μάθημα μια ώρα κάθε 10 μέρες, να σε βάλει σε μια σειρά ο καθηγητής και να συναντιέστε για απορίες και κάτι πιο προχωρημένο. Ετσι γλυτώνεις και χρόνο και χρήμα και παίρνεις και τις συμβουλές του φροντιστή. Τώρα αν έχεις κενά ή δε μπορείς να στρωθείς τοτε δε γίνεται.

Αλαντιν αν απευθήνεσε σε εμενα ναι εχω κενα οποτε αν μπορεις ενημερωσε με αν ειναι αρκετες αυτες οι ωρες η λιγες και ποσο θα μου κοστοιζει καθε μηνα στο περιπου :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.
γεια σας παιδια,

ανοιξα αυτο το θεμα για αυτους που θα πανε β λυκειου και θελουν να σπουδασουν φυσικη ή μαθηματικα,ετσι για να γνωριστουμε για τυχον αποριες πανω στο θεμα κλπ. ξερω οτι ειναι λιγο νωρις αλλα πιστευω πως καποιοι το εχουμε αποφασισει ηδη.

ας κανω την αρχη.θελω να περασω στη φυσικη εκπα και να ασχοληθω με την ερευνα στη θεωρια των παντων και τα στοιχειωδη σωματιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PhysicsSteve

Νεοφερμένος

Ο PhysicsSteve αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δικός μου είσαι!! :D
Κβαντική/πυρηνική/στοιχειώδων σωματιδίων ΛΑΤΡΕΊΑ <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Και η φυσικη είναι ενας κλάδος που θέλω να ασχοληθώ :P Αν μου δωθεί η ευκαιρία θα ήθελα να είμαι σε μια ομάδα που ανακαλύπτουν νέους εξωπλανήτες, άστρα κτλ περισσότερο με αστρονομία δηλαδή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.
Δικός μου είσαι!! :D
Κβαντική/πυρηνική/στοιχειώδων σωματιδίων ΛΑΤΡΕΊΑ <3

ετσι ολα αυτα και να προσθεσω ενοποιημενες θεωριες,κοσμολογια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Εγώ έχω μια απορία.Οι τεχνολόγοι δεν έχουν μειονέκτημα απέναντι στους θετικούς για όσους θέλουν να σπουδάσουν σε φυσικό;Η Χημεία κατεύθυνσης (Β') έχει ενθαλπίες, Θερμότητα κλπ που είναι βασικά μεγέθη Θερμοδυναμικής. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Οχι γιατι στη σχολή θα σε πάνε απ την αρχή και με αλλο τρόπο, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Μόνο άγνωστο και έκθεση προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AngelosSoranidi

Νεοφερμένος

Ο AngelosSoranidi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα !

Πέρυσι έβγαλα 18,5 μ.ο. στην Α αλλά επειδή στο Α τετράμηνο ήμουν ο λεγόμενος "μέτριος μαθητής " του 17,4 και στο Β ξύπνησα και σκόραρα ένα 19,5 .. (τρίποντο με buzzer beater και βαλτο αγόρι μου στυλ ) :clapup:

Φέτος , πάω φροντιστήρια Μαθηματικών , Φυσικής και Χημείας ... Θεωρείτε σωστή την απόφαση αυτή ? Μήπως πρέπει να πάω και έκθεση μιας και θέλω να περάσω ιατρική ? Τι προτείνετε από την εμπειρία σας ? :redface:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AngelosSoranidi

Νεοφερμένος

Ο AngelosSoranidi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ειναι κανεις εδωωωωω ? :whistle: :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Ανάλογα με το επίπεδό σου και τη δουλειά που θα κάνεις από τη στιγμή που θα ξεκινήσεις. Εγώ ξεκίνησα κατά τον Φλεβάρη της Β λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Φέτος , πάω φροντιστήρια Μαθηματικών , Φυσικής και Χημείας ... Θεωρείτε σωστή την απόφαση αυτή ? Μήπως πρέπει να πάω και έκθεση μιας και θέλω να περάσω ιατρική ? Τι προτείνετε από την εμπειρία σας ? :redface:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D
Έκθεση γενικά είναι καλό να κάνεις σε όλη τη Β΄λυκείου..ή έστω από το Φεβρουάριο όπως είπε ο Διονύσης..οποιαδήποτε σχολή κι αν στοχεύεις..μπαίνεις στο κλίμα και μαθαίνεις να διαβάζεις αυτό το μάθημα γιατί θέλει κι αυτό το χρόνο του..δώσε βάση στην έκθεση..αν πας μόνο στη Γ΄λυκείου θα σου 'ρθει βαρύ το φορτίο γιατί δε θα έχεις μάθει ούτε τα βασικά για το μάθημα..ξεκίνα οπωσδήποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πα.Κ

Νεοφερμένος

Ο Πα.Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Θα πάω Β Λυκείου και θα συμμετάσχω στον πανελλήνιο διαγωνισμό βιολογίας, θεωρείτε ότι πρέπει να κάνω κάποιες ώρες ( έστω και μία την εβδομάδα) για τον διαγωνισμό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top