Γενικό - Επίδοση μαθητή Α' Γυμνασίου!

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Λοιπόν μια που άνοιξε συζήτηση λέω και κάτι δικό μου..Εγώ πάω Α Γυμνασίου..Στα μαθήματα τα πάω καλούτσικα..Είμαι πολύ τεμπέλης και ότι διαβάζω το ξεχνάω μετά από ένα μικρό χρόνικο διάστημα..Τι να κάνω..Μην αρχίσετε όλοι να λέτε κοίτα να αρχίσεις να διαβάσεις και να συγκεντρώνεσαι..Αυτά είναι πολύ απλά..Δεν μπορείτε να τυπώσετε μία πιο πλούσια και καλή απάντηση για μένα..Προτιμώ απαντήσεις ατόμων Α Λυκείου + που ξέρουνε καλά !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Δεν είμαι Α' Λυκείου, πάντως από ένα σημείο και μετά, ε και το μυαλό της χιλιετίας να έχεις αν δεν κάτσεις να διαβάσεις δεν θα μάθεις! Δεν υπάρχει άλλη διέξοδος. Τώρα, για Α' Γυμνασίου δεν θυμάμαι να υπήρχε κάτι τόσο δύσκολο έτσι ώστε ο μέσος μαθητής να μην μπορεί να ανταπεξέλθει παρά μόνο με πολύωρο διάβασμα, πάντως έτσι σε μεγαλύτερες τάξεις θα την πατήσεις.

Αν τα ξεχνάς μετά από λίγο χρονικό διάστημα πάει να πει ότι δεν πρόσεχες στην τάξη όσο θα έπρεπε ή δεν έδωσες σημασία σε αυτά που διαβάζεις. Σε πληροφορώ ότι και η λίγη προσοχή στην τάξη κάνει θαύματα και μετά τα πιάνεις όλα στη στιγμή. Δεν ξέρω αν περίμενες κάτι πρωτόπορο να ακούσεις, πάντως σε αυτήν την περίπτωση μην το περιμένεις. Η λύση είναι μια, αν και δεν βολεύει, αλλά εδώ πια δεν είναι δημοτικό, του στυλ "ε και δε βαριέσαι, δεν διαβάζω δεν προσέχω αλλά θα τα καταφέρω".
-----------------------------------------
Στο γυμνασιο βλεπεις ποιος αξιζει και ποιος οχι...;)

Μακάρι να ήταν έτσι, αλλά μάλλον το αντίθετο γίνεται, δηλαδή προβάλλεται αυτός που δεν αξίζει τόσο σε σχέση με αυτόν που παραμένει στη σκιά. Κι εμείς όταν πάμε στην πρώτη Λυκείου θα λέμε "στο λύκειο βλέπεις ποιος αξίζει και ποιος όχι", θα καταλάβουμε αν έχουμε κάνει λάθος στην τρίτη Λυκείου, μετά όταν μπούμε στο Πανεπιστήμιο θα πούμε λογικά "εδώ θα φανεί ποιος αξίζει και ποιος όχι"...μέχρι να συνειδητοποιήσουμε ότι αυτό πουθενά δεν θα φανεί στην εκπαίδευση (και, κάποιες φορές, στη ζωή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Λοιπόν πείτε μου τώρα μαθητής για τώρα πιου βαθμού είμαι

Βιολογία είπα 6 φορές μάθημα και έγραψα 16 σε διαγώνισμα..Ιστορία ΤΕΛΕΙΑ δεν το συζητώ,κειμενά λογοτεχνίας ε καλά σιγά το δύσκολο..Μαθηματικά αρκετά καλά,γλώσσα έτσι και έτσι..Οικιακή οικονομία δεν κάνουμε και τίποτα,Πληροφορική και τεχνολογία πολύ καλός,αγγλικά πολύ καλός...Χονδρικά πείτε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εμείς θα στο πούμε βρε Submarine τι μαθητής είσαι;:papas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ας σταματήσει η συζήτηση εδώ..Πήρα τις απαντήσεις που ήθελα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Μακάρι να ήταν έτσι, αλλά μάλλον το αντίθετο γίνεται, δηλαδή προβάλλεται αυτός που δεν αξίζει τόσο σε σχέση με αυτόν που παραμένει στη σκιά. Κι εμείς όταν πάμε στην πρώτη Λυκείου θα λέμε "στο λύκειο βλέπεις ποιος αξίζει και ποιος όχι", θα καταλάβουμε αν έχουμε κάνει λάθος στην τρίτη Λυκείου, μετά όταν μπούμε στο Πανεπιστήμιο θα πούμε λογικά "εδώ θα φανεί ποιος αξίζει και ποιος όχι"...μέχρι να συνειδητοποιήσουμε ότι αυτό πουθενά δεν θα φανεί στην εκπαίδευση (και, κάποιες φορές, στη ζωή).

Δεν διαφωνω, στη ζωη πολλες φορες μαθητες του 12 και του 13(δεν το λεω υποτιμητικα) βρισκουν καλυτερη εργασια απο εναν μαθητη του 18 η του 19....
Εγω μιλουσα μονο για το σχολειο, οπου κι εκει δεν ειναι παντα απολυτο, βεβαια!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatetensor

Νεοφερμένος

Ο skatetensor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
μην απποσπασαι και οι βαθμοι δεν εχουν αξια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι..Στο Γυμνάσιο,συγκεκριμένα στην Α χαρίζουν κάστανα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nαι...Εξαρτάται από το σχολείο βασικά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Γενικώς λέω..Δηλαδή το 16 μπορούν να το κάνουν 17..Δηλαδή έτσι θέλω να ελπίζω..Αλλά παντού λένε οι καθηγητές πως δεν χαρίζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ειναι αναλόγως το καθηγητή.
Και βλέπω πως αν και Α Λυκειου,οι καθηγητες ειναι πιο ελαστικοι απο το Γυμνασιο σε θεμα βαθμολογιας μεχρι στιγμης.
Αλλα και παλι παιζει θεμα ο καθηγητής.:)
Στο Λυκειο τους βλεπω πιο προσγειωμενους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όλοι έχουν την τάση να μεγαλοποιούν τα πράγματα.Αλλά αν 16 αξίζεις γιατί να πάρεις 17.Τελείως εικονικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Σε εμας υπαρχουν καθηγητες που αξιζεις 20 σου βαζουν 20, αξιζεις 15 σου βαζουν 15....και καθηγητες που αξιζεις 20 σου βαζουν 19 για να μην παρεις αερα στο πρωτο τριμηνο, στο δευτερο και στο τριτο ακομα κι αν εχεις πεσει σου διατηρουν το 19, κι αν εχεις ανεβει σου βαζουν 20..
Πιστευω οτι το δικαιο ειναι να παιρνεις οτι αξιζεις....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
και εγω ετσι ειμαι tanoulitsa:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Σε εμας υπαρχουν καθηγητες που αξιζεις 20 σου βαζουν 20, αξιζεις 15 σου βαζουν 15....και καθηγητες που αξιζεις 20 σου βαζουν 19 για να μην παρεις αερα στο πρωτο τριμηνο, στο δευτερο και στο τριτο ακομα κι αν εχεις πεσει σου διατηρουν το 19, κι αν εχεις ανεβει σου βαζουν 20..
Πιστευω οτι το δικαιο ειναι να παιρνεις οτι αξιζεις....;)


Συγνώμη για το οφ,αλλά το πορτοκαλί δεν το καταλαβαίνω.Τι σημαίνει να πάρουν αέρα;Ένας καλός μαθητής παραμένει καλός και δεν παίρνει αέρα.(δεν το λέω για εσένα που το έγραψες,απλά ρωτάω ποια είναι η λογική):what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Αν παρει καποιος 20 στο τριμηνο θα ψωνιστει τελειως και μετα θα χαλαρωσει πολυ,θα επαναπαυτει στο 20αρι του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Αν παρει καποιος 20 στο τριμηνο θα ψωνιστει τελειως και μετα θα χαλαρωσει πολυ,θα επαναπαυτει στο 20αρι του...

Αυτο εννοω, αν και δεν θεωρω σωστη τη λογικη αυτη....:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Α ναι; Δε μας το διευκρινησες ομως!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Καλλιο αργα, παρα ποτε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
εγω παω απο το κακο στο χειροτερο:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top