Γενικό - Επίδοση μαθητή Α' Γυμνασίου!

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
δν μιλαω γτ θα μ πουν οτι φοβιζω τα καινουργια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dOr0ula

Νεοφερμένος

Η 8eodora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
8α σου προτεινα να διαβαζεις δευτερευοντα μαθήματα(8ρισκευτικα γεογραφια οικιακη οικονομια καλιτεχνικα κλπ) αν δεν μπορεις να συγεντρωθεις για κύρια(αρχαια νεα μα8ηματικα κλπ), που σου ανεβάζουν και τον μέσο όρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
8α σου προτεινα να διαβαζεις δευτερευοντα μαθήματα(8ρισκευτικα γεογραφια οικιακη οικονομια καλιτεχνικα κλπ) αν δεν μπορεις να συγεντρωθεις για κύρια(αρχαια νεα μα8ηματικα κλπ), που σου ανεβάζουν και τον μέσο όρο...

Μόλις είπες τη χειρότερη-βαθμοθηρική ιδέα που μπορούσε να ειπωθεί :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TH3 D3@TH!

Νεοφερμένος

Ο Άγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
πρεπει να πεις απο μεσα σου οτι θα τα καταφερεις και να προσπαθησεις και θα δεις πολυ καλα αποτελεσματα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λίλιαν30810

Νεοφερμένος

Η Λίλιαν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ε καλά και εγώ έβγαλα 18 και 9 τι σημασία έχει.....?;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μόνο για 'σένα έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr4ke

Νεοφερμένος

Ο Dr4ke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλά εγώ δεν έχω ανοίξει βιβλίο όλη την χρονία αλλά παρόλα'υτα έβγαλα 18 3/12 και στο 2ο 18 4/12 ...:iagree:Βλέπετε Προσέχω πολύ..
και είναι πολυ σωστά αυτά που λέτε σημασία δεν έχει ο βαθμός..Δλδ αυτά μπορεί να τα ξέρεις αλλά πχ λέω εγώ να μπερδέυτικες και να έγραψες κάτι άλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PROKOPIDIS

Νεοφερμένος

Ο PROKOPIDIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είναι γεγονός ότι η βαθμολογία δημιουργεί σε όλους μας άγχος. Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με μία καλή οργάνωση χρόνου και να μετρήσεις τα αποτελέσματα μετά από 2 εβδομάδες. Καλή αρχή:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Ρε παιδιά, να κοιτάτε και λίγο πότε ειπώθηκε η κάθε ερώτηση προτού δώσετε συμβουλές...η συγκεκριμένη έχει απαντηθεί εδώ κι ένα χρόνο. Δεν ξέρουμε καν τι έγινε με εκείνην.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gianmaria

Νεοφερμένος

Η !...Maraki...! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
σου προτείνω να αφιρώσεις λίγο περισσότερο χρόνο στο διάβασμα και τις ώρες που διαβάζεις να συγκεντρώνεσαι σε αυτό που κάνεις...ειναι κριμα να εισαι καλη μαθητρια και να μην το εκμεταλλευεσαι σωστα...:)να κανεισ προσπαθεια να ξαναγινεισ καλη και ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεισ.απλα χρειαζεται να εχεισ λιγη υπομονη στο διαβασμα σου.:no1:ετσι θ δωσεισ χαρα και στην μαμα σου η οποια φυσικα στενοχωριεται οταν δεν αποδιδεισ στο σχολείο.ετσι και αλλιωσ στην ηλικια που ειμαστε αυτην την χαρα μπορουμε να δωσουμε στουσ γονεισ μασ...με λιγη προσπαθεια και συγκεντρωση ολα θα βελτιωθουν...!;)
-----------------------------------------
Ε καλά και εγώ έβγαλα 18 και 9 τι σημασία έχει.....?;););)
καμια..οταν θα φυγεις απο το σχολειο οριστικα θα σε ρωτησει κανεις;σιγα...:P
-----------------------------------------
Κοίτα όλοι όταν πάνε στο γυμνάσιο και πέφτουν λένε"Μα εγώ ήμουν πολύ καλή στο δημοτικό, όλα 10 τα ειχα τι έγινε τώρα?". Το θέμα είναι ότι οι βαθμοί(ειδικά στο δημοτικό) είναι τελείως πλασματικοί. Οπότε στο δημοτικό άν είσαι σχετικά καλός χωρίς να το σκεφτούν σου βάζουν "10".

Αυτό που προσπαθώ να σου πώ είναι ότι δεν υπάρχει διαβάθμιση. Έτσι μόλις έρχεσαι στο γυμνάσιο οι καθηγητές βάζουν αυτό που πραγματικά αξίζεις για το διάβασμα που κάνεις. Θα σου πρότεινα να μην αποσπάς την προσοχή σου όταν διαβάζεις και να προσέχεις ιδιαίτερα στο μάθημα έτσι ώστε να παίρνεις ότι μπορείς από το σχολείο.{Που σημαίνει λιγότερο διάβασμα στο σπίτι!:))


Ααα και κάτι άλλο!Φτιάξε έναν δικό σου λογαριασμό έτσι ώστε να είσαι και εσύ μέλος!Πίστεψέ με δεν θα το μετανιώσεις(Εγώ τουλάχιστον δεν το μετάνοιωσα!):)
εχει δικιο για το λογαριασμο...θα ειναι super...:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gianmaria

Νεοφερμένος

Η !...Maraki...! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
δικιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
και εγώ στο δημοτικό τα είχα όλα 10 αλλα πρώτη γυμνασίου το καλύτερο μου ( απο 17 κ 3/13 έφτασα 18 και 1/13 ) κε φέτος δευτέρα απο 17 και 11/13 έφτασα 18 και 4/13
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
πληροφοριακά ακόμα μικρή είσαι.
εγώ με σκονάκια έβγαζα αξιοπρεπείς βαθμούς σε όλο το γυμνάσιο με λίγο διάβασμα αλλά δεν το προτείνω. :P
-----------------------------------------
το γλείψυμο είναι επίσης μια εύκολη οδός αλλά ούτε αυτή προτείνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
λεω να προσπαθησεις λιγο να κανεισ εντατικα ασκησεις στα μαθηματα που δισκολεβεσε και περνεις συμβουλεσ απο το διαδικτιο!επλιζω να σε βοιθησα ακομα μπορεισ να παρεισ και βοηθειματα ελπιζ να βοιθισα και ελπιζω να τα πασ καλα και να κανεισ την μαμα σ περιφανη!!!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Κοίτα όλοι όταν πάνε στο γυμνάσιο και πέφτουν λένε"Μα εγώ ήμουν πολύ καλή στο δημοτικό, όλα 10 τα ειχα τι έγινε τώρα?". Το θέμα είναι ότι οι βαθμοί(ειδικά στο δημοτικό) είναι τελείως πλασματικοί. Οπότε στο δημοτικό άν είσαι σχετικά καλός χωρίς να το σκεφτούν σου βάζουν "10".

Αυτό που προσπαθώ να σου πώ είναι ότι δεν υπάρχει διαβάθμιση. Έτσι μόλις έρχεσαι στο γυμνάσιο οι καθηγητές βάζουν αυτό που πραγματικά αξίζεις για το διάβασμα που κάνεις. Θα σου πρότεινα να μην αποσπάς την προσοχή σου όταν διαβάζεις και να προσέχεις ιδιαίτερα στο μάθημα έτσι ώστε να παίρνεις ότι μπορείς από το σχολείο.{Που σημαίνει λιγότερο διάβασμα στο σπίτι!:))


Ααα και κάτι άλλο!Φτιάξε έναν δικό σου λογαριασμό έτσι ώστε να είσαι και εσύ μέλος!Πίστεψέ με δεν θα το μετανιώσεις(Εγώ τουλάχιστον δεν το μετάνοιωσα!):)
+++++++++++++:iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
καμια σχεση δεν εχουν οι βαθμοι του δημοτικου με αυτους του γυμνασιου








*ο τιτλος που κολλαει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου, αυτο το οποιο φταιει ειναι οτι στο δημοτικο βαζουν πολυ μεγαλους βαθμους.Στο δικο μας το σχολειο απο την εκτη δημοτικου ειχαν 11 απο τα 22 παιδια(το 50%) σε ολα 10...Τωρα ορισμενοι απο αυτους( και εγω μαζι:thanks:)παραμενουμε σε υψηλα επιπεδα, και αλλοι εχουν μετατραπει σε μαθητες του 14 και του 15...Η νοοτροπια των δασκαλων του δημοτικου φταιει...Στο γυμνασιο βλεπεις ποιος αξιζει και ποιος οχι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LENIAGEOR

Νεοφερμένος

Η ΖΟΥΖΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Το βασικό είναι να μην αγχώνεσαι. Να σκέφτεσαι ότι το κάνεις για το δικο σου μέλλον διότι δυστυχώς η αγορά εργασίας είναι πολύ δύσκολη χωρίς εφόδια. Να είναι συγκεντρωμένη και αν αυτο΄σε βοηθάει να σκέφτεσαι τη μαμά σου. Σίγουρα θα νοιώθει πολύ περήφανη για σένα εάν προσπαθήσεις πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου, αυτο το οποιο φταιει ειναι οτι στο δημοτικο βαζουν πολυ μεγαλους βαθμους.Στο δικο μας το σχολειο απο την εκτη δημοτικου ειχαν 11 απο τα 22 παιδια(το 50%) σε ολα 10...Τωρα ορισμενοι απο αυτους( και εγω μαζι:thanks:)παραμενουμε σε υψηλα επιπεδα, και αλλοι εχουν μετατραπει σε μαθητες του 14 και του 15...Η νοοτροπια των δασκαλων του δημοτικου φταιει...Στο γυμνασιο βλεπεις ποιος αξιζει και ποιος οχι...;)

Εεε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Λέμε τώρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top