Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

azazel

Νεοφερμένος

Ο azazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
οκ ευχαριστώ πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ίσως πλησίαζε στο fail το BF σου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azazel

Νεοφερμένος

Ο azazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αν ζητησω αναβαθμολογηση γραπτου αν οντως δεν εχω περασει στο gvr στο grammar λετε να αλλαξει τιποτα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
δεν πιστευω οτι υπαρχουν οριακα bf
ειτε εχεις bf ειτε f
γι'αυτο και αλλωστε ονομαζεται BORDERfail
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azazel

Νεοφερμένος

Ο azazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ναι σωστο κ αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Ίσως πλησίαζε στο fail το BF σου:(

Δεν ισχύει αυτό , το είχαμε ξαναπεί.

αν ζητησω αναβαθμολογηση γραπτου αν οντως δεν εχω περασει στο gvr στο grammar λετε να αλλαξει τιποτα?:hmm:

Τι αναβαθμολόγηση να κάνεις στις κουκίδες?Δε στέκει.

δεν πιστευω οτι υπαρχουν οριακα bf
ειτε εχεις bf ειτε f
γι'αυτο και αλλωστε ονομαζεται BORDERfail

Ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roulaki teacher

Νεοφερμένος

Η Roulaki teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλησπερα.
Ειμαι καινουργια στο forum. Σας παρακολουθω αρκετο καιρο και ομολογω οτι εχετε δωσει χρησιμες πληροφοριες για τις εξετασεις. Αποφασισα και εγω να κανω εγγραφη για να βοηθησω οσο μπορω απο την πλευρα μου.
συγχαρητηρια για οσους περασαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Καλώς ήρθατε. :)
Απ' ότι κατάλαβα είστε καθηγήτρια , οπότε θα φανείτε ιδιαίτερα χρήσιμη για τους εξεταζόμενους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo k.

Νεοφερμένος

Ο teo k. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
καλως ηρθατε Κυρια!!να ειστε σιγουρη οτι θα φανειτε πολυ χρησιμη...!(ecpe)(β0τ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θα χαρουμε ιδιαιτερα αν μας πληροφορησετε οταν λαβετε το sms για τα αποτελεσματα του προφισενσυ,τα οποια με προχειρους υπολογισμους μαλλον μεχρι την Τεταρτη θα τα βγαλουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έδινα το ecce και είχα ένα BL fail στο grammar και τα υπόλοιπα LP και μου είπαν ότι δεν πέρασα, γιατί; :(
και εγω με 2 low pass και ενα pass αλλα με φειλ στο λισενινκ κοπηκα........3 φορα που κοπηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elekati

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλοί καθηγητές που παρακαλοθούν το φόρουμ, κι εγω μια εξ αυτών, οπότε θα μάθαιτε και άμεσα πότε θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα του ecpe.

Η αλήθεια είναι οτι έπεσε πολύ τσεκούρωμα στο gvr, όπως ανέφερε και παραπάνω ο τεο, με πολλά prepositions, inversions, gerund-infinitive και phrasal verbs. Ίσως να ήταν καλή ιδέα να αναφέρουμε ποια γραμματικά φαινόμενα συναντήσαμε τα τελευταία χρόνια στην εξέταση για τη βοήθεια των μελλοντικών υποψηφίων. Τα θέματα είναι πιθανό να ανακυκλώνονται, όποτε ας έχουμε μια γενική εικόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλοί καθηγητές που παρακαλοθούν το φόρουμ, κι εγω μια εξ αυτών, οπότε θα μάθαιτε και άμεσα πότε θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα του ecpe.

Η αλήθεια είναι οτι έπεσε πολύ τσεκούρωμα στο gvr, όπως ανέφερε και παραπάνω ο τεο, με πολλά prepositions, inversions, gerund-infinitive και phrasal verbs. Ίσως να ήταν καλή ιδέα να αναφέρουμε ποια γραμματικά φαινόμενα συναντήσαμε τα τελευταία χρόνια στην εξέταση για τη βοήθεια των μελλοντικών υποψηφίων. Τα θέματα είναι πιθανό να ανακυκλώνονται, όποτε ας έχουμε μια γενική εικόνα.
και αμα εισαι αχρηστος...εισαι...τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τα θεματα οχι μονο ανακυκλωνονται αλλα αμα ανοιξετε βιβλιο της Ρiniaris θα δειτε ποσο μεσα πεφτει στα γραμματικα φαινομενα και στο λεξιλογιο που χει στα βιβλια της,σε συγκριση με αυτα των εξετασεων.Τα χει μελετησει τοσο καλα η γυναικα που εξεπλαγην οταν εβλεπα στο τεστ οτι επεφτε οτι ειχα λιωσει να κανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elekati

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
To oτι αποτυγχάνουμε σε μια δοκιμασία δεν μας καθιστά και άμεσα άχρηστους, ας μη γινόμαστε και τελείως ισοπεδωτικοί.
Όλα είναι μέσα στη ζωή, γι αυτό και μας δίνει ευκαιρίες να μαθαίνουμε από τα λάθη μας και να προσπαθήσουμε ξανά και ξανά αν χρειαστεί.
Δεν θα ήταν άλλωστε βαρετά, αν μας ερχόντουσταν όλα έτοιμα σερβιρισμένα στο πιάτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
To oτι αποτυγχάνουμε σε μια δοκιμασία δεν μας καθιστά και άμεσα άχρηστους, ας μη γινόμαστε και τελείως ισοπεδωτικοί.
Όλα είναι μέσα στη ζωή, γι αυτό και μας δίνει ευκαιρίες να μαθαίνουμε από τα λάθη μας και να προσπαθήσουμε ξανά και ξανά αν χρειαστεί.
Δεν θα ήταν άλλωστε βαρετά, αν μας ερχόντουσταν όλα έτοιμα σερβιρισμένα στο πιάτο?
3 φορες ομως?και συμβαινει...δεν μου αρεσει να χαιδευω τον εαυτο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elekati

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω απόλυτα για την Piniaris, την οποία να πω την μαύρη αλήθεια τα παιδιά την βρίσκουν ιδιαίτερα απαιτητική και δύσκολη, για αυτό και βάζω επιλεκτικά τεστ της και δε χρησιμοποιώ ολόκληρο το βιβλίο. ( Μη χαλάσω και την ψυχολογία των πιο αδύναμων μαθητών).

Αυτό πάντως που μου έκανε εκτύπωση φέτος είναι τα θέματα των προφορικών, τα οποία ήταν ολόιδια με αυτά που πρότεινε για κατέβασμα και πρακτική η Sylvia Kar στη σελίδα της. Είναι και η ίδια βέβαια στην επιτροπή επιλογής των θεμάτων, οπότε έχουμε και από εκεί μια καλή πηγή.

3 φορες ομως?και συμβαινει...δεν μου αρεσει να χαιδευω τον εαυτο μου

Tώρα πετάγομαι από το ένα θέμα στο άλλο, αλλά δε μου αρέσει καθόλου που μειώνεις έτσι τον εαυτό σου. Είναι λογικό να αισθάνεσαι απογοητευμένος από τον εαυτό σου, αντί όμως να τον κατηγορείς, μήπως να σκεφτείς τι είναι αυτό που δε πήγε καλά και τις 3 φορές? Ήταν το διάβασμά σου ή μήπως φταίει η ίδια η εξέταση? Σίγουρα ξέρεις ποια είναι τα δυνατά σου σημεία, συζήτησε με τον καθηγητή σου ή αν θες και μαζί μας, ποιό από τα 15 πτυχία που υπάρχουν εκεί έξω ανταποκρίνεται καλύτερα στις δυνατότητες σου?

Μην απογοητεύεσαι και να θυμάσαι οτι για κάθε πρόβλημα υπάρχει λύση. (Συγνώμη αν ακούγομαι σα μαμά τώρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

angeliki1981

Νεοφερμένος

Η angeliki1981 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Χαιρετώ όλα τα παιδιά! Μόλις έκανα εγγραφή στο φόρουμ με αφορμή τον φίλο μας "Οικονομολόγο".
Με λένε Αγγελική και είμαι 29 ετών.
Λοιπόν, εγώ στα 15-16 επέτυχα στο FC του Cambridge (ακόμα απορώ γιατί μου το έδωσαν! χα χα χα!). Δε συμπαθούσα για πολλά χρόνια τα αγγλικά, αλλά επί τουλάχιστον μία 10ετία το "πρόβλημα" το βρήκα μπροστά μου. Λάθη ζωής, κλπ ακριβώς επειδή σπούδασα κάτι που το θεωρούσε προαπαιτούμενο στην εφαρμογή του στην αγορά εργασίας.
Να μην σας κουράζω άλλο, λοιπόν, καταλήγουμε στο ότι το 2010 ξαφνικά αποφάσισα να προσπαθήσω. Με λίγα ιδιαίτερα για λίγους μήνες έδωσα ECPE τον περασμένο Νοέμβρη. Πήρα 2 Pass, ένα L.Pass και Fail στο Listening (κακώς πήρα Fail, κανονικά έπρεπε να με στείλουν να πάρω επίδομα για έλλειψη ακοής - εντελώς εκτός ήμουν! χα χα χα!).
Στο δια ταύτα, εσείς παιδιά που "κοπήκατε": Αν αισθάνεστε πως έχετε βελτιωθεί, μην τρελαίνεστε για ένα πτυχίο!
Και σας το λέει κάποια που πάντα είχε επιτυχίες και πρωτιές. Κάποια που αν την άλλη βδομάδα "ξανακοπεί" (ναι, ξαναέδωσα και αυτή τη φορά άκουγα, αλλά είχα περισσότερο άγχος από την 1η και σε όλα τα άλλα πρέπει να κινδυνεύω...:( ), θα κλάψω για τον χαμένο κόπο, τα χρήματα που δεν είχα και αναγκάστηκα να βρω και γενικά για τον προσωπικό μου εγωισμό...

Όμως, αν όλα τα άλλα είναι καλά στη ζωή σας (Αγγελική καλεί "Οικονομολόγο"!!!) τότε μην ανησυχείτε! Εγώ έψαχνα για δουλειά πολλούς μήνες. Τελικά, βρήκα τρεις. Το ξέρετε ότι απροειδοποίητα στη μία μου πήραν συνέντευξη στα αγγλικά; :) Είχε πολύ φάση, πολύ γέλιο και μου έδωσαν και συγχαρητήρια! Αυτό για 'μένα μετράει πια... Μόλις πριν μερικούς μήνες άκουσα ταινία και μουσική στα αγγλικά χωρίς υπότιτλους και στίχους και κατάλαβα τι θέλει να πει ο "ποιητής". Τόσα χρόνια ήμουν στον κόσμο μου...

Συγχαρητήρια σε όλους όσους έδωσαν κάθε είδους πτυχίο, είτε τα κατάφεραν τώρα είτε θα τα καταφέρουν στο μέλλον!
Εγώ θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματά μου, για όσους κρατάτε στατιστικά, αλλά να συμπεριλάβετε και τους εξωγενείς παράγοντες: Την 1η φορά τα πήγα καλύτερα από την 2η καθώς είχα λιγότερο άγχος ("άγνοια κινδύνου" το λέω εγώ...χα χα χα!!!).

Άλλωστε, τη στενοχώρια τη διαδέχεται η χαρά...και τούμπαλιν! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo k.

Νεοφερμένος

Ο teo k. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
καμια ανακοιωση για το ecpe????δε παει αλλο..δε ντρεπονται λιγο...θεωρουνται και top..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ειπαμε ανακοινωση την προηγουμενη μερα πριν βγουν βαζουν.

Οσο για την Συλβια Καρ επισης θεα η γυναικα με το WORDS YOU NEED σου λυνει τα χερια.Γενικα και οι δυο κυριες ειναι κορυφη στο Μισιγκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top