Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2012

wumpscut

Νεοφερμένος

Η wumpscut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
έκθεση πανικός ρε γαμώτο. φοβάμαι ότι θα είναι ο λόγος που δε θα περάσω. ανάλογα αν συμψηφίζονται και τέτοια. listening καλούτσικα. γραμματική δεν είχα θέμα. είχε μερικά παγίδες, όπως πάντα. cloze, λεξιλόγιο & reading εύκολα. στο form D όλα αυτά. είχε κανένας άλλος πρόβλημα με έκθεση; αυτό με το popular culture έγραψα αλλά δε μου έφτανε ο χρόνος και ήμουν απρόσεκτη. : /
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Το listening μου φανηκε ακατανοητο και υπαρχει πιθανοτητα μεγαλη να εχω παρει fail Στην εκθεση διαλεξα το δευτερο θεμα οχι οτι τρελαθηκα αλλα καλα τα πηγα!Βασικα το 1ο ας μου εξηγησει καποιος τι εννουσε με τον ορο popular culture??? Η γραμματικη ηταν απαιτητικη και το λεξιλογια μετριο προς δυσκολο!Τα υπολοιπα ευκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εγω ειχα form b κ ειχαμε αλλα θεματα στην εκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wumpscut

Νεοφερμένος

Η wumpscut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
στην έκθεση το 2ο δε μου έλεγε τίποτα για να γράψω 1μιση σελίδα σε μισή ώρα. για popular culture πέρασαν πολλά απ' το μυαλό μου και πήρα μια πτυχή μόνο που έχει να κάνει με οτιδήποτε σύγχρονο. πχ τον τομέα της τεχνολογίας. μάλλον άσχετο είναι αλλά οτιδήποτε ανέφερα το στήριξα όσο μπορούσα. το πρόβλημά μου ήταν το φτωχό λεξιλόγιο δυστυχώς. είχα κομπλάρει τελείως. γραμματική δε σκάλωσα σε πολλά σημεία, άρα δε μπορώ να πω ότι δυσκολεύτηκα. listening σκάλωμα στο 2o part όπως έχουν αναφέρει και παραπάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Despina:)

Νεοφερμένος

Η Despina:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!!Έδωσα σήμερα Ecpe και μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα θέλω να ξεκινήσω το διάβασμα για να δώσω cpe..Ξέρει κανείς αν χρειάζεται lower του κέμπριτζ για να δώσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart2125

Νεοφερμένος

Ο smart2125 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
και εγω είχα form b. Και το θέμα ήταν το ίδιο με αυτό που λέει ο wumpscut :/
Το θέμα ήταν κάπως έτσι...

"In some countries,the university education is comprised of historical works,like theater,music,poems.However,some teachers, and some students believe that these historical works are irrelevant nowadays, and we have to devote to popular culture.What's your opinion?etc..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wumpscut

Νεοφερμένος

Η wumpscut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
και εγω είχα form b. Και το θέμα ήταν το ίδιο με αυτό που λέει ο wumpscut :/
Το θέμα ήταν κάπως έτσι...

"In some countries,the university education is comprised of historical works,like theater,music,poems.However,some teachers, and some students believe that these historical works are irrelevant nowadays, and we have to devote to popular culture.What's your opinion?etc..."

μπράβο, αυτό. τώρα για τον όρο popular culture ακόμα απορώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart2125

Νεοφερμένος

Ο smart2125 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τι να πω βρε παιδιά...Ο θεός βοηθός.Τώρα οτι έγινε,έγινε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Και γω έδινα σήμερα με το form b. Στην έκθεση έγραψα αυτό με τις φάρμες..Ελπίζω και πιστεύω σε ένα BF. Το listening μου φάνηκε ευκολούτσικο το gcvr χωρίς ιδιαίτερη δυκολία...Τα δύσκολα πέρασαν..Προφορικά αύριο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
και εγώ έδωσα σημερα form e η εκθεση ηταν ευκολουτσικη το ενα θεμα ειναι για το αν πρεπει να μελεταμε τηνιστορια ή τα τωρινα γεγονοτα και το αλλο για τα + και τα - των τοπικων προιόντων.Το πιο δυσκολο νομιζω ηταν το listening. GCVR αρκετά ευκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εγω εγραψα το αλλο με της τοπικες φαρμεσ που η μεγαλες επιχειρησεις τισ κλεινουν το listening πως σασ φανηκε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
σε εμας στη form e τα δυο πρωτα parts μπορω να πω οτι ηταν πιο δυσκολα! Δεν ηταν καθολου ξεκαθαρω το τι ελεγαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magdast

Νεοφερμένος

Η MAGDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Μονο κουλο!!!!!Ηταν βαλμενο ετσι μονο και μονο για να κοψει!!!!!!!Πολυ δυσκολο και ακατανοητο!!!!Δεν ξερω αν εγγραψα καλα...:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magdast

Νεοφερμένος

Η MAGDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
αχ αυτο λεω και εγω οτι εγινε εγινε αλλα ειναι βλακεια τοσος κοπος και διαβασμα!!!γμτ!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Retro91

Νεοφερμένος

Η Retro91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εγώ είχα form A. έγραψα το πρώτο θέμα στην έκθεση. Απο ότι κατάλαβα ενοούσε ότι τα κλασικά μαθηματα παραγκωνίζονται ή θεωρούνται ασχετα με τα συγχρονα δημοφιλή π.χ μαθηματικά, φυσική κτλ.. το λεξιλόγιο ήταν καλό όντως.. και η γραμματική κάποια ήταν οκ.

αλλά δεν έχεις χρόνο να σκεφτείς..εγώ το τελευταίο reading στην τύχη και listening κοιτούσα από έναν αφού δεν ήξερα τι να κάνω.. ας ελπίσουμε σε ένα BF στο listening
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Είχα Form B
Από έκθεση έγραψα αυτό με τις φάρμες, Υπέρ: μεγάλη παραγωγή + νέες θέσεις εργασίας, Κατά: δημιουργία μονοπωλίων + αμφιβολίες για την υγιεινή που επικρατεί.
Το listening ήταν καλούτσικο, αν και καταλάβαινα τι λέγανε έχω αμφιβολίες
Το GCVR ήταν το πιο εύκολο μέρος, η γραμματική και το cloze ήταν λίγο tricky αλλά το voc και τα κείμενα like a piece of cake.

Υπομονή μέχρι τον Φεβρουάριο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Retro91

Νεοφερμένος

Η Retro91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
'Αντε να δούμε.. Προφορικά αύριο.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolakisofi

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
To Listening ηταν χαλια,ας ελπισω σε ενα BF . . .
Το writing μου φανηκε ευκολο,επελεξα το θεμα με της φάρμες,και ειμαι σιγουρος οτι τα πηγα καλα
To GCVR ηταν μετριο,το λεξιλογιο ηταν κατα την γνωμη πανευκολο εχω πιασει σιγουρα 35/40,και το cloze εξισου,τα κειμενα μετρια (εκτος ενα που το εβαλα στην τυχη λογο χρονου,και η γραμματικη βατή . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magdast

Νεοφερμένος

Η MAGDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Γενικά πιστευω οτι τα θεματα ηταν απαιτητικα και για πολυ καλα διαβασμενους...Και το listening ηταν δυσκολο!!!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ας πω και εγώ τι έκανα. Είχα form h. Έκθεση τα θέματα ήταν: 1) Για την ιστορία, ότι κάποιοι υποστηρίζουν ότι πρέπει να μελετάμε τα ιστορικά γεγονότα σου συνέβησαν παλιά για να μην κάνουμε τα ίδια λάθη, ενώ άλλοι λένε πως πιο χρήσιμο θα ήταν να διαβάζουμε μόνο τα πρόσφατα γεγονότα. Να πούμε την άποψη μας. 2) Τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα του να τρως το ντόπιο φαγητό.

Το 2ο ήταν λίγο κουλό, οπότε διάλεξα το 1ο. Καλά τα πήγα αφού δεν είχα γράψει ούτε μια έκθεση για προετοιμασία παρά μόνο είχα μάθει απέξω μερικές. Πιστεύω LP.

Listening ελπίζω BF ή LP γιατί ήταν λίγο δυσκολούτσικο.

GCVR: γραμματική δεν ήταν πολύ δύσκολη, άλλα είχε πολύ μεγάλες προτάσεις με αποτέλεσμα να μου φάει πολύ χρόνο και να μην προλάβω να τελειώσω το 4ο κείμενο εντελώς, λεξιλόγιο ήταν πολύ εύκολο, cloze επίσης, reading σχετικά εύκολο. Εδώ νομίζω LP.

Anyway ό,τι έγινε, έγινε μην στεναχώριεστε, δεν αλλάζει κάτι! Στο κάτω κάτω αν δεν το πάρουμε, το ξαναδίνουμε τον μάιο.
Το απεύχομαι.

Υ.Γ. Το γεγονός ότι δίνουν απλά 30 λεπτά για την έκθεση, απλά γελοίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top