Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2012

magdast

Νεοφερμένος

Η MAGDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Πες τα ρε aggressive αντε καλη μας επιτυχια αν και εχω αμφιβολιες!!!!!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sugarparadise

Νεοφερμένος

Η sugarparadise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια..εγω εδωσα σημερα και μπορω να πω οτι ηταν ευκολο το τεστ αλλα την επαθα στα προφορικα...Δηλαδη μου ετυχε να μπω με μια κοπελα η οποια ειναι 22 χρονων και επισης οταν με ρωτουσαν δεν ηξερα τι να πω και κομπλαρα συνεχεια...επισης επειδη ειμαι τοσο τυχερη.. η συγκεκριμενη κοπελα ειχε απαισια προφορα και εκανε παρα πολλα λαθη (λογω ανχους ) και πεταξε και 2 ελληνικες λεξεις καθως μιλουσε...Ετρεμα και προσπαθουσα και να μη γελασω κιολας γιατι ειναι αγενεια και θα μου εκοβε βαθμους αλλα σοβαρα δεν αντεξα ..πιστευω οτι δεν ακουστηκε δυνατα γιατι το καλυψα με βηχα αλλα το παρατηρησε αυτη που μας εκανε τις ερωτησεις και με κοιταζε περιεργα και δεν με πηρε με καλο ματι.. γενικα σε οσες ερωτησεις μου εκανε δεν μπορουσα να απαντησω γιατι δεν ηταν φιλικη ...αλλα εχω παρα πολυ καλη προφορα και μολις ηρθε αυτη που σημειωνε και μας εκανε ερωτησεις τα πηγα παρα πολυ καλα!λετε να περασα η θα με κοψουν ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ero

Νεοφερμένος

Η Ero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
είχε κανείς form C ?? πως σας φάνηκε το listening ??

λογικά είχες form C ! πως σ φάνηκε το listening ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
aggresive η form για την οποια μιλας ειναι η e οχι η h (h δεν υπάρχει).Και εγω αυτην εδωσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaisabelfan

Νεοφερμένος

Η Στεφανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εδωσα form d.μεσα σε δυο μηνες εχω βγαλει 3 βιβλια περιπου με τεστ και ολα τα περασα..το ακουστικο σημερα παραδοξως ηταν κατα την γνωμη μου δυσκολο...ιδιαιτερα στο τριτο μερος μονο για 2 ημουν σιγουρη
στην εκθεση διαλεξα το θεμα με την κουλτουρα,χρησιμοποιησα ωραιο λεξιλογιο αλλα δεν το ανεπτυξα σχεδον καθολου το θεμα,αφου το βρηκα καπως δυσκολο...
gcvr:grammar το περιμενα να ηταν ετσι,cloze ετσι και ετσι,και voc ηταν το πιο ευκολο που ειχα κανει...reading μετριο!!!!
αν δεν με κοψουν listening το χω παρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
τελικα σε ολες τις forms το πιο δυσκολο ηταν το Listening!!

παιδια θυμαται κανεις τι points έδιναν στα προφορικά για αυτους τους καθηγητες για σεμινάρια???plz help :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
aggresive η form για την οποια μιλας ειναι η e οχι η h (h δεν υπάρχει).Και εγω αυτην εδωσα!

Είμαι 100% σίγουρη. Ήμουν στην h form.
Και εγώ απορώ πόσα θέματα βγάζουνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελένηη

Νεοφερμένος

Η Ελένηη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Είμαι 100% σίγουρη. Ήμουν στην h form.
Και εγώ απορώ πόσα θέματα βγάζουνε...

Ναι έτσι είναι! Και εγώ την H form είχα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magdast

Νεοφερμένος

Η MAGDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Και εγω μια απο τα ιδια !Αν δε κοπω listening που δεν εχω ιδεα ποιο ειναι το σωστο θα περασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
γεια κι από μένα...χτες έδινα και εγώ εκπαί.FORM G ήταν...το listening τι να πω?αρκετά δύσκολο αν και στο φροντιστήριο πάντα περνούσα και με καλο ποσοστο :) . χτες απογοητευτικά ειδικά στο part 2 και 3...
Η γραμματική μου πήρε πολύ χρόνο γιατί οι sentences ήταν μεγάλες και έπρεπε να τις διαβάσεις...το vocabulary έτσι κι έτσι...το cloze ήταν εύκολο σχετικά αλλα όταν στο τέλος είχα 4 reading και μονο 15 λεπτά απελπιστικά...
και να σκεφτείς έχω ρίξει πολύ διάβασμα πάντα στο φροντιστήριο έπαιζα στο 75% με 80% και έκθεση πάντα καλή...

το μάιο έδωσα MASTER-C2 LEVEL στο CITY AND GUILDS και το πήρα περίπου με 80%...2 εκθέσεις τότε 100%και στις 2...

τι να πω...καλή μας επιτυχία...

%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
μπορει να ειχε σε δυο form τα ιδια θεματα (?)Τελοσπαντων,καλη επιτυχια και σε οσους δινουν σμρ προφορικα.Αν εδωσε κανεις αλλος ας μας πει και τι του επεσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελένηη

Νεοφερμένος

Η Ελένηη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Είσαι σίγουρος ότι ήταν e? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
ναι 100% ρωτησα και παιδια που εδιναν μαζι μου.Στο δικο μου χαρτι δεν ειχε καν επιλογη για form h.Μηπως σε αλλη πολη ειναι διαφορετικά τα πράγματα???Που δίνατε ? εγω Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελένηη

Νεοφερμένος

Η Ελένηη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη εγω.. Εμένα είχε μέχρι και h form ! Πολύ πιθανόν να συμβαίνει αυτό που λες! Θυμάσαι μήπως κανένα κείμενο του reading?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
εγώ έδινα χαλκίδα....ήταν σίγουρα G το form και τα θέματα τον εκθέσεων ήταν το ένα για την ιστορία και κατά ποσο πρέπει να στηριζόμαστε σε ιστορικά γεγονότα για να σχεδιάζουμε την νεότερη ιστορία ακολουθώντας το παράδειγμα παλαιοτεοτερον και το δεύτερο σχετικά με το ότι υπάρχει μια στροφή στην αγορά τοπικών προϊόντων στο φαγητό...advantages and disadvantages...επέλεξα το δεύτερο γιατί είχα περισσότερο να γράψω αφού ήθελε παράδειγμα και θέλησα να πω για την ελλάδα και την προσπάθεια τον "ελλιηνον" καταναλωτών να στραφούν στη κατανάλωση ελληνικόν προϊόντων για να ενισχύσουν οικονομικά τις ντόπιες επιχειρήσεις...το μειονέκτημα ότι δεν έχουμε "ποικικλια" προϊόντων at our disposal in this case....δεν προλάβαινα να γράψω αλλα επιχειρήματα ο χρόνος εξευτελιστικά λίγος....δεν παίζονται οι "ανητροποι"...για αυτό πιστεύω ότι το cpe είναι φυσικά καλύτερο από άποψη χρόνου...δεν τρέχεις σαν το παλαβό να μουτζουρώνεις κουτάκια..............ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ :mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
ναι, ηταν ενα με κατι φυστικια ενα αλλο με λιοντάρια ένα αλλο με παραμυθια και ενα αλλο με τροπους με τους οποιους μπορει να συμπεριφέρεται ενας leader σε επιχειρησεις.Το cloze ηταν με ant farms.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magdast

Νεοφερμένος

Η MAGDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Επιτέλους κάποιος με form G !!!!Παραηταν δυσκολαα!!!!!Και εγω εχω απογοητευθει!!!!Τελος παντων!!!!Αυτοι θα χάσουν αν κοπουμε γτ εγω με τοσο διαβασμα που εριξα αν κοπω θα το σκεφτω να ξαναδωσω michigan!!!!!Toσα αλλα υπαρχουν και οπως λες συγκεντρωνεις και περισσοτερο ποσοστο!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
grape και εγω τα ιδια θεματα ειχα!!Οποτε διαφερει απο πολη σε πολη το γραμμα της form.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελένηη

Νεοφερμένος

Η Ελένηη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Mic97 cloze ίδιο, reading τα δύο μόνο άρα κάτι τέτοιο πρέπει να παίζει!
Grape ακριβώς το ίδιο έκανα:P οι τελευταίες παράγραφοι ήταν για κλάματα.. Ο χρόνος μας έφαγε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
....άλλη πλακα στο μεταξύ...και εκεί που το μολύβι έπαιρνε φωτιά για να μουτζουρώσεις τα κουτάκια είχα και τους επιτηρητές η να λένε τα δικά τους απ το μικρόφωνο κάθε μιση ώρα...η να έρχονται από πάνω να τσεκάρουν τα "χιλιοτσεκαρισμενα" σου δικαιολογητικά....δεν θα ξεχάσω το ότι δεν προλάβαινες να διαβάσεις καλά καλά τις ερωτήσεις....στο φροντιστήριο είναι αλλιώς γιατί δεν moutzouuroneis κουτάκια προσπαθώντας να μην μπερδευτείς και τσεκάρεις αλλα ιταλών....αίσχος..:):):)
και αν έχεις BF σε δυο υπάρχει πιθανότητα να περάσεις αν στα αλλα έχεις πάει καλύτερα?η πολλές ελπίδες έχω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top