Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2012

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Είχα Form A, απ ότι βλέπω είμαι η μόνη εδώ μέσα. Τέλοσπαντων, δεν είναι να είσαι σίγουρh για τίποτα, ειδικά στο Michigan δεν ξέρεις από που θα σου ρθει, γι αυτό δεν θα πω πολλά, νομίζω πάνω κάτω καλά τα πήγα.
Πάντως κάποια forms πρέπει να ήταν ίδια γιατί αυτό που λέτε για h είχε τα ίδια με το b νομίζω.

....άλλη πλακα στο μεταξύ...και εκεί που το μολύβι έπαιρνε φωτιά για να μουτζουρώσεις τα κουτάκια είχα και τους επιτηρητές η να λένε τα δικά τους απ το μικρόφωνο κάθε μιση ώρα...η να έρχονται από πάνω να τσεκάρουν τα "χιλιοτσεκαρισμενα" σου δικαιολογητικά....δεν θα ξεχάσω το ότι δεν προλάβαινες να διαβάσεις καλά καλά τις ερωτήσεις....στο φροντιστήριο είναι αλλιώς γιατί δεν moutzouuroneis κουτάκια προσπαθώντας να μην μπερδευτείς και τσεκάρεις αλλα ιταλών....αίσχος..:):):)
και αν έχεις BF σε δυο υπάρχει πιθανότητα να περάσεις αν στα αλλα έχεις πάει καλύτερα?η πολλές ελπίδες έχω?:redface:
Όχι. Δικαιολογείται μόνο ένα BF ανεξάρτητα απ τα άλλα.

Παιδιά ας απολαύσουμε αυτούς του δύο μήνες πριν απ τα αποτελέσματα, και αν έχουμε αποτύχει ξαναρχίζουμε φουλ προετοιμασία.
Προς το παρόν ας ξεκουραστούμε. Πραγματικά νιώθω διαφορετικά από χτες, σαν να έφυγε ένα βάρος από πάνω, το έχω δεν το έχω πάρει δυο μήνες θα ηρεμήσω! Θα πηγαίνω φροντιστήριο αλλά στο χαλαρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Παιδιά ας απολαύσουμε αυτούς του δύο μήνες πριν απ τα αποτελέσματα, και αν έχουμε αποτύχει ξαναρχίζουμε φουλ προετοιμασία.
Προς το παρόν ας ξεκουραστούμε. Πραγματικά νιώθω διαφορετικά από χτες, σαν να έφυγε ένα βάρος από πάνω, το έχω δεν το έχω πάρει δυο μήνες θα ηρεμήσω! Θα πηγαίνω φροντιστήριο αλλά στο χαλαρό.

Συμφωνώ απόλυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
παιδιά ποιο είναι το ποσοστό BF ΚΑΙ ποιο για LP?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
παιδιά ποιο είναι το ποσοστό BF ΚΑΙ ποιο για LP?

LP 65-70% (γι αυτό δεν είμαι και τόσο σίγουρη)
BF 60-65%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
και αν έχεις BF σε δυο υπάρχει πιθανότητα να περάσεις αν στα αλλα έχεις πάει καλύτερα?η πολλές ελπίδες έχω?:redface:

παιδιά ποιο είναι το ποσοστό BF ΚΑΙ ποιο για LP?

Στο φροντιστήριο εμάς μας είπαν ότι το BF στο GCVR δεν δικαιολογείται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ελένηη

Νεοφερμένος

Η Ελένηη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια ας βοηθησει καποιος.... αυριο δινω προφορικα και εχω κατα μπερδευτεί!!! ας μου εξιηγησει καποιος το παρτ που πρεπει να διαλεξουμε ενα απο τα δυοοο! ΠΛΙΖ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wumpscut

Νεοφερμένος

Η wumpscut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδια ας βοηθησει καποιος.... αυριο δινω προφορικα και εχω κατα μπερδευτεί!!! ας μου εξιηγησει καποιος το παρτ που πρεπει να διαλεξουμε ενα απο τα δυοοο! ΠΛΙΖ!:P

Στην αρχή ο candidate A παρουσιάζει τις δικές του επιλογές και παίρνει μια απόφαση για μια από τις 2 που έχει μπροστά του και δικαιολογεί με συντομία.Στο μεταξύ ο Β κρατάει σημειώσεις. Στη συνέχεια ο candidate B κάνει ακριβώς το ίδιο και ο Α κρατάει σημειώσεις. Μετά από αυτό που διάλεξε ο Α και αυτό που διάλεξε ο Β (ο καθένας από τα δικά του) συζητούν μεταξύ τους ποιο από τα δυο θα διαλέξουν. Τότε ανακοινώνουν την απόφασή τους. Ένας από τους 2 ας πούμε. Και τότε έρχεται ο εξεταστής Νο2 και πρέπει ο καθένας να του παρουσιάσει 2 λόγους που τον έκαναν να πάρει την απόφαση που πήρε. Άρα 2 λόγους θα αναφέρει ο Α και 2 ο Β που όμως θα τις έχουν συζητήσει και αποφασίσει χαμηλόφωνα και στα αγγλικά εννοείται για 2-3 λεπτά. Και ο εξεταστής προσπαθεί να αντικρούσει αυτά που θα του πεις κι εσύ πρέπει να υπερασπιστείς την απόφασή σου!

Ελπίζω να έγινα κατανοητή! Γενικά δίνουν οδηγίες οι εξεταστές. Όταν έδωσα εγώ ήταν ακριβώς αυτά. τίποτα παραπάνω. Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Xari φυσικα και δικαιολογειται.Αλλιως οι μισοι δεν θα περναγαν το τεστ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελένηη

Νεοφερμένος

Η Ελένηη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Στην αρχή ο candidate A παρουσιάζει τις δικές του επιλογές και παίρνει μια απόφαση για μια από τις 2 που έχει μπροστά του και δικαιολογεί με συντομία.Στο μεταξύ ο Β κρατάει σημειώσεις. Στη συνέχεια ο candidate B κάνει ακριβώς το ίδιο και ο Α κρατάει σημειώσεις. Μετά από αυτό που διάλεξε ο Α και αυτό που διάλεξε ο Β (ο καθένας από τα δικά του) συζητούν μεταξύ τους ποιο από τα δυο θα διαλέξουν. Τότε ανακοινώνουν την απόφασή τους. Ένας από τους 2 ας πούμε. Και τότε έρχεται ο εξεταστής Νο2 και πρέπει ο καθένας να του παρουσιάσει 2 λόγους που τον έκαναν να πάρει την απόφαση που πήρε. Άρα 2 λόγους θα αναφέρει ο Α και 2 ο Β που όμως θα τις έχουν συζητήσει και αποφασίσει χαμηλόφωνα και στα αγγλικά εννοείται για 2-3 λεπτά. Και ο εξεταστής προσπαθεί να αντικρούσει αυτά που θα του πεις κι εσύ πρέπει να υπερασπιστείς την απόφασή σου!

Ελπίζω να έγινα κατανοητή! Γενικά δίνουν οδηγίες οι εξεταστές. Όταν έδωσα εγώ ήταν ακριβώς αυτά. τίποτα παραπάνω. Καλή επιτυχία!

Aχ σ ευχαριστω πλ!!:Dκαι κατι ακομη... σε περιπτωση που βρισκω πιο σωστη την επιλογη του αλλου τι κανω? Υπερασπιζομαι την δικη μ? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wumpscut

Νεοφερμένος

Η wumpscut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Aχ σ ευχαριστω πλ!!:Dκαι κατι ακομη... σε περιπτωση που βρισκω πιο σωστη την επιλογη του αλλου τι κανω? Υπερασπιζομαι την δικη μ? :confused:

όχι καλέ, μαζί θα διαλέξετε στο τέλος. αν σ' αρέσει αυτό που διάλεξε αυτός θα πεις τα καλά που έχει το δικό σου στην αρχή και μετά θα πεις κανα 2 που σε χαλάνε για να πας μετά να πεις ότι η επιλογή του άλλου είναι πιο κατάλληλη. Σ' αυτό το μέρος που συζητάτε μεταξύ σας πρέπει να πεις εσύ για το δικό σου και τα θετικά και τα αρνητικά και να ρωτήσεις τη γνώμη του άλλου. Θα σου πει ο άλλος τι πιστεύει και μέσα από την κουβέντα που θα κάνετε θα καταλήξετε. Εκεί ο εξεταστής δεν ανακατεύεται καθόλου. Είναι κουβέντα μεταξύ candidate A+B. Κρατάει 5 λεπτο γεμάτο κι εγώ ένιωσα ότι είπα κάποια πράγματα 2 φορές γιατί μου φαινόταν δεν είχα να πω άλλα. Αλλά να φροντίσεις να είσαι λίγο πρωτότυπη στο λεξιλόγιο και να σου βγαίνει φυσικά ο λόγος, όχι στημένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελένηη

Νεοφερμένος

Η Ελένηη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ευχαριστω πλλ! ουφφφ αντε να τελειωνει καυτο...καλα αποτελεσματαα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kelly30

Νεοφερμένος

Η kelly30 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά , χθες έδωσα k εγώ το "προφικιεκνυ" του michigan και είχα το form G , αυτό που θέλω να τονίσω είναι το γεγονός πως το test ήταν εξαιρετικά απογοητευτικό , αρκετά απαιτητικό και με ένα listening απίστευτα δύσκολο όπου τις περισσότερες φορες οι απαντήσεις του δευτερου part ήταν ασαφείς έως διφορούμενες , θα έλεγα.
Γενικά το test θεωρώ ότι δεν ανταποκρινόταν στο γνωστικό επίπεδο τον ατόμων που το έδιναν καθότι η πλειοψηφία τον υποψηφιων αντιστοιχούσε σε ηλικίες 13-16 ετών .
Εγώ αν και έκανα ιδιαιτερα και διάβασα υπεραρκετά 1 χρόνο τώρα μου φάνηκε πολύ δύσκολο το test και μου φάνηκε επίσης πως σχεδόν κανένα από τα βιβλία που έκανα δη "αναταποκρινοταν" σε αυτό που αντίκρισα μόλις άνοιξα το booklet. Αν και στα προφορικά πήγα παρα πολύ καλά , στην έκθεση εξαιρετικά , θεωρώ πως το listening ήταν απαράδεκτο k τα κείμενα επίσης ελεεινά ειδικά εκείνο που αναφερόταν στο μάτι και είχε μέσα ιατρική ορολογία, ακόμη το κομμάτι της γραμματικής ήταν εξίσου απαιτητικό με τεράστιες προτάσεις , πράγμα που το καθιστούσε χρονοβόρο δεδομένου του εξευτελιστικού χρόνου που σου δίνεται.


Επιτέλους κάποιος με form G !!!!Παραηταν δυσκολαα!!!!!Και εγω εχω απογοητευθει!!!!Τελος παντων!!!!Αυτοι θα χάσουν αν κοπουμε γτ εγω με τοσο διαβασμα που εριξα αν κοπω θα το σκεφτω να ξαναδωσω michigan!!!!!Toσα αλλα υπαρχουν και οπως λες συγκεντρωνεις και περισσοτερο ποσοστο!!!!!!!!


και εγώ έδωσα χθες το form G και νομίζω πως ήταν απαράδεκτο το test , απίστευτα δύσκολο με μια γραμματική που ξέσκιζε , για να μη μιλήσω για το ελεεινό listening ούτε λόγος δε για για το ένα reading που αναφερόταν στο μάτι πως βλέπει τους neurones και τα σχετικά.. απλά απογοητευτικό, αν σκεφτείς όπως λες k σου το διάβασμα που ρίξαμε . Δεν παίζονται οι τύποι απίστευτοι απατεώνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ναι συμφωνώ μαζί σου kelly. Το μόνο εύκολο ήταν το λεξιλόγιο. Παρόλο σου είχαμε διαφορετική φόρμα, βλέπω είχαμε τα ίδια θέματα. Τα reading ήταν το ένα για τα μάτια, το άλλο για τα λιοντάρια, ένα για τις επιχειρήσεις και το τελευταίο δεν θυμάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

magdast

Νεοφερμένος

Η MAGDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Είχα Form A, απ ότι βλέπω είμαι η μόνη εδώ μέσα. Τέλοσπαντων, δεν είναι να είσαι σίγουρh για τίποτα, ειδικά στο Michigan δεν ξέρεις από που θα σου ρθει, γι αυτό δεν θα πω πολλά, νομίζω πάνω κάτω καλά τα πήγα.
Πάντως κάποια forms πρέπει να ήταν ίδια γιατί αυτό που λέτε για h είχε τα ίδια με το b νομίζω.


Όχι. Δικαιολογείται μόνο ένα BF ανεξάρτητα απ τα άλλα.

Παιδιά ας απολαύσουμε αυτούς του δύο μήνες πριν απ τα αποτελέσματα, και αν έχουμε αποτύχει ξαναρχίζουμε φουλ προετοιμασία.
Προς το παρόν ας ξεκουραστούμε. Πραγματικά νιώθω διαφορετικά από χτες, σαν να έφυγε ένα βάρος από πάνω, το έχω δεν το έχω πάρει δυο μήνες θα ηρεμήσω! Θα πηγαίνω φροντιστήριο αλλά στο χαλαρό.

Σωστα!!!!!Και εγω το ιδιο σκεφτομαι σα να εφυγε ενα βαρος !!!!!!Εχουμε δυο μηνες ακομα!!!!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
πάντως η χρονική διάρκεια του test είναι "αντιστοφος" ανάλογη με τον "αριθο" τον θεμάτων ποσο μάλλον αυτή την φορα που οι προτάσεις στην γραμματική ήταν "το put it midly" απαράδεκτες....ούτε ένας απ αυτούς που επέλεξαν αυτά τα ερωτήματα δεν θα μπορούσε να απαντήσει σε 10 λεπτά την γραμματική.....εγώ αφιέρωσα 20 λεπτά...και βρέθηκα στο τέλος με χρόνο 15 λεπτά και 4 reading......:(:(:( form G και εγώ...αλλα τα θέματα στο φροντιστήριο και ύλη καμια μα καμια σχέση με το φιάσκο του σαββάτου....λυπάμαι ιδιαιτερα γιατί ένας χρόνος ατέλειωτων όρον διαβάσματος κατέληξαν σε αυτό το αποτέλεσμα...για το listening δεν το συζητώ...τα parts 2 και 3 απελπισία...:mad::mad::mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
κατά τη γνώμη μου όλα τα reading μπορουν να απαντηθούν από την στιγμή που δεν έχεις πίεση χρόνου....και εδω είναι το λάθος τους.Πως να μπορέσεις να κατανοήσεις ένα ένα τόσο εξειδικευμο κείμενο την στιγμή που ο χρόνος πιέζει ασφυκτικά.Σε κάποια parts όπως π.χ στο grammar που θεωρητικά πρέπει να σε παίρνει 10 λεπτά αφιέρωνες 20 εξαιτιας των μακροσκελών προτάσεων...? Ο ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΗΤΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ....και τι σημαινει?οποιος δεν πρόλαβε να τα απαντήσει δεν ξέρει να κατανοεί????οχι ασφαλώς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Νομίζω ότι, πέρα από την γνώση των αγγλικών, το C2 εξετάσει και άλλες δυνατότητες των υποψηφίων. Μια από αυτές είναι και η ικανότητα διαχείρισης του δεδομένου χρόνου. Και αυτό έχει άμεση σχέση με την ευχέρεια και την αντίληψη του καθενός.
Φυσικά, το άγχος καταστρέφει τα πάντα. Μα τα ΠΑΝΤΑ! Έτσι συνήθως την πατάνε και αυτοί που αξίζουν.

Προσωπικά, έχω παρατηρήσει ότι μπορείς να ελαχιστοποιήσεις αυτό το "φτερούγισμα της καρδιάς", εφόσον πιστεύεις στις δυνατότητές σου. Έχοντας αυτοπεποίθηση δηλαδή. (Την ημέρα που έδινα θα ήμουν σίγουρα ο πιο αγχωμένος στην αίθουσα. Έτρεχαν να με ηρεμήσουν. :P )

Η εξάσκηση σε συνδυασμό με το αίσθημα του εκπληρωμένου χρέους (διάβασα, έκανα ό,τι περνούσε από το χέρι μου και ό,τι γίνει...) πιστεύω ότι με βοήθησε να περάσω. (και, παραδόξως, είχα στη διάθεσή μου αρκετό χρόνο, που στην προετοιμασία μόλις και μετά βίας τελείωνα. Την έκθεση, για παράδειγμα, την τελείωσα στα 15 λεπτά, όταν πρωτύτερα στα 30' δεν είχα γράψει επίλογο! Από τo GCVR μου έμειναν γύρω στα 15', χρήσιμα για να ξανακοιτάξω όλες τις απαντήσεις)

GCVR: A
και τα υπόλοιπα Β

Να την πω την αμαρτία μου:
στο speaking του ECPE, στο part 2 που αναφέραμε ο καθένας τα στοιχεία του και ο άλλος άκουγε, μόλις είχα τελειώσει την πρώτη σειρά στοιχείων, παύω. Νόμιζα πως τα είχα πει όλα. Όμως, κοιτάω τους εξεταστές να μην κάνουν τίποτα. Τότε ήταν που αντιλήφθηκα ότι μου είχε απομείνει άλλη μια αράδα στοιχειών. Τα χάνω. Αλλά αμέσως συνήλθα και τα'πα. Close call...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
κάποιος για cpe να μας πει την γνώμη του...σκέφτομαι να το δώσω τον μάιο γιατί από ecpe είδα ότι έχω πρόβλημα χρόνου...αν ξεκινήσω σε κάνα μήνα προλαβαίνω...δεδομένου ότι συνολικά ειμαι καλή σε όλα τα parts..;):P:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
κάποιος για cpe να μας πει την γνώμη του...σκέφτομαι να το δώσω τον μάιο γιατί από ecpe είδα ότι έχω πρόβλημα χρόνου...αν ξεκινήσω σε κάνα μήνα προλαβαίνω...δεδομένου ότι συνολικά ειμαι καλή σε όλα τα parts..;):P:hmm:

Το CPE έχει πολύ χαλαρό χρόνο αλλά πίστεψέ με, έχω δοκιμάσει μερικά practice tests, η δυσκολία του είναι far beyond ECPE.

Δοκίμασε αυτό και θα καταλάβεις: https://www.flo-joe.co.uk/cpe/students/tests/index.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
κατά τη γνώμη μου όλα τα reading μπορουν να απαντηθούν από την στιγμή που δεν έχεις πίεση χρόνου....και εδω είναι το λάθος τους.Πως να μπορέσεις να κατανοήσεις ένα ένα τόσο εξειδικευμο κείμενο την στιγμή που ο χρόνος πιέζει ασφυκτικά.Σε κάποια parts όπως π.χ στο grammar που θεωρητικά πρέπει να σε παίρνει 10 λεπτά αφιέρωνες 20 εξαιτιας των μακροσκελών προτάσεων...? Ο ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΗΤΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ....και τι σημαινει?οποιος δεν πρόλαβε να τα απαντήσει δεν ξέρει να κατανοεί????οχι ασφαλώς....
Θα μου επιτρέψεις να γίνω κακιά.Από τη στιγμή που επιλέγετε να το δώσετε νομίζω οτι προφανώς θα ξέρετε ότι υπάρχει λιγοστός χρόνος. Στην τελική αν θεωρείτε ότι δεν μπορείτε να ανταπεξέλθετε στον χρόνο να μην το δίνετε το Δεκέμβρη...:/:
Σε καμία περίπτωση δεν εννοώ ότι ο χρόνος είναι αρκετός ίσα-ίσα όλοι αυτό λέμε.
κάποιος για cpe να μας πει την γνώμη του...σκέφτομαι να το δώσω τον μάιο γιατί από ecpe είδα ότι έχω πρόβλημα χρόνου...αν ξεκινήσω σε κάνα μήνα προλαβαίνω...δεδομένου ότι συνολικά ειμαι καλή σε όλα τα parts..;):P:hmm:
Όλες μου οι γνωστές CPE δίνουν.. Αφού είσαι καλή τότε νομίζω ότι αν στρωθείς προλαβαίνεις την εξεταστική του Μαίου...
Αν τελικά πας πες μου τις εντυπώσεις σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top