Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2012

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Παρακαλώ αυτούς που δίνουν speaking να μας γράφουν τα θέματα και γενικότερα τις εντυπώσεις τους, για να είμαστε κάπως προετοιμασμένοι. :redface: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magdast

Νεοφερμένος

Η MAGDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Παρακαλώ αυτούς που δίνουν speaking να μας γράφουν τα θέματα και γενικότερα τις εντυπώσεις τους, για να είμαστε κάπως προετοιμασμένοι. :redface: :worry:


ΝΑΙ.Θυμάμαι.Λοιπόν σε μένα το πρώτο που μιλούσε για την γυναικα με τη φωτια εγραφε οτι ειναι 24 ετων ειχε μικρη εμπειρια υπηρχε κινδυνος να καψει τους θεατες και την ιδια,εκανε πολλα κολπα... ο αλλος που προτιμησα τελικα ηταν εκπαιδευτης ελεφαντων ειχε 30 χρονια εμπειρια εκανε κολπα και με αλλα ζωα ηταν 50 χρονων εβγαινε σε διαφημισεισ και ηταν διασημος με τα παιδια και απαιτουσε ακριβο εξοπλισμο. Στον αλλο εξεταζομενο ειχε πεσει μια ακροβατης που εκανε κολπα με σκοινι ηταν μικρη σε ηλικια δε θυμαμαι πολλα απο αυτην. Τωρα απο την κλοουν (δευτερο κομματι του αλλου εξεταζομενου) ειχε μεγαλη εμπειρια εκανε αστεια κολπα απο πολυ μικρη και ηταν και θερμοκεφαλη. Επισης η ολη παρασταση στοιχιζε ακριβα.Αυτα θυμαμαι .Ελπιζω να βοηθησα!!!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magdast

Νεοφερμένος

Η MAGDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
magdast ,μπορείς να μας αναφέρεις κάποια points που θυμάσαι ? Είτε δικά σου, είτε του άλλου Candidate? Γενικά πως σου φάνηκε? Βατό λεξιλόγειο?
(όπως και να έχει εσύ τέλειωσες ,οπότε καλά αποτελέσματα και καλή επιτυχία και με το GCVR ) :D

Αναφερα μερικα.Κοιτα γενικα δε μου φανηκαν δυσκολα και οι ερωτησεις ευκολες. πχ εμενα στο τελος με ρωτησε για τις διαφημισεις που εκανε ο εκπαιδευτης ελεφαντων αν οντως ηταν ενα πλεονεκτημα και απαντησα θετικα και καλα οτι θα τραβηξει κοσμο να παει να το δει...Μιλησα πολυ απλα.ΔεΝ ξερω αν αυτο με ωφελησε αλλα και το ιδιο το θεμα δεν ηταν εξεζητημενο.Τι αλλο να ελεγα... Φοβομουν μην ξεφυγω και απο το θεμα....!!!!:/: Σε ευχαριστω και σε σενα ευχομαι καλη επιτυχια!!!!!!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Σήμερα έδωσα προφορικά!
Επιλέγαμε μέρος για να γίνει ένα εστιατόριο! Καλούτσικο θα έλεγα...


Κόβουν εύκολα στα προφορικά? Αν κομπλάρεις συνέχεια και να αργείς να απαντήσεις, κάνεις συνέχεια λάθη κλπ??

Το ελάχιστο που βάζουν είναι B.F, τα F είναι πολύ σπάνια γιατί οτιδήποτε και να πεις όλο και κάτι θα είπες σωστά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jordan01

Νεοφερμένος

Ο jordan01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Έδωσα σήμερα, το θέμα ήταν να επιλέξουμε κάποιον επισκέπτη καθηγητή για το πανεπιστήμιο. Αν και τα πήγα μέτρια, η όλη εξέταση είναι βατή και οι καθηγητές πολύ φιλικοί. Μου έκανε εντύπωση πάντώς πόσο βιάζονταν να προχωρήσουν τα σταδια και να τελειώνουν me την εξέταση... Λες και είναι εντελώς διαδικαστικό το speaking... Ας ελπίσουμε σ' ένα LOW PASS ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wumpscut

Νεοφερμένος

Η wumpscut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Σήμερα έδωσα προφορικά!
Επιλέγαμε μέρος για να γίνει ένα εστιατόριο! Καλούτσικο θα έλεγα...




Το ελάχιστο που βάζουν είναι B.F, τα F είναι πολύ σπάνια γιατί οτιδήποτε και να πεις όλο και κάτι θα είπες σωστά..

Έδωσα σήμερα, το θέμα ήταν να επιλέξουμε κάποιον επισκέπτη καθηγητή για το πανεπιστήμιο. Αν και τα πήγα μέτρια, η όλη εξέταση είναι βατή και οι καθηγητές πολύ φιλικοί. Μου έκανε εντύπωση πάντώς πόσο βιάζονταν να προχωρήσουν τα σταδια και να τελειώνουν me την εξέταση... Λες και είναι εντελώς διαδικαστικό το speaking... Ας ελπίσουμε σ' ένα LOW PASS ;)


thanks παιδιά για τα θέματα. να έχουμε μια ιδέα τι παίζει! επισκέπτης καθηγητής;; wtf δηλαδή πάει μια βόλτα λέει ένα γεια και φεύγει; θυμάσαι καμιά λεπτομέρεια βοηθητική; : )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magdast

Νεοφερμένος

Η MAGDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Το videaki αυτο το εχετε δει????
https://www.youtube.com/watch?v=X8do0ilvYNs&feature=colike
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jordan01

Νεοφερμένος

Ο jordan01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
thanks παιδιά για τα θέματα. να έχουμε μια ιδέα τι παίζει! επισκέπτης καθηγητής;; wtf δηλαδή πάει μια βόλτα λέει ένα γεια και φεύγει; θυμάσαι καμιά λεπτομέρεια βοηθητική; : )


Μη σε τρομάζει το 'επισκέπτης καθηγητής". Τα στοιχεία για περιγραφή ήταν βατά: εμπειρία, πτυχίο, εργασία, σεμινάρια κ.τ.λ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roulaki teacher

Νεοφερμένος

Η Roulaki teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ΝΑΙ.Θυμάμαι.Λοιπόν σε μένα το πρώτο που μιλούσε για την γυναικα με τη φωτια εγραφε οτι ειναι 24 ετων ειχε μικρη εμπειρια υπηρχε κινδυνος να καψει τους θεατες και την ιδια,εκανε πολλα κολπα... ο αλλος που προτιμησα τελικα ηταν εκπαιδευτης ελεφαντων ειχε 30 χρονια εμπειρια εκανε κολπα και με αλλα ζωα ηταν 50 χρονων εβγαινε σε διαφημισεισ και ηταν διασημος με τα παιδια και απαιτουσε ακριβο εξοπλισμο. Στον αλλο εξεταζομενο ειχε πεσει μια ακροβατης που εκανε κολπα με σκοινι ηταν μικρη σε ηλικια δε θυμαμαι πολλα απο αυτην. Τωρα απο την κλοουν (δευτερο κομματι του αλλου εξεταζομενου) ειχε μεγαλη εμπειρια εκανε αστεια κολπα απο πολυ μικρη και ηταν και θερμοκεφαλη. Επισης η ολη παρασταση στοιχιζε ακριβα.Αυτα θυμαμαι .Ελπιζω να βοηθησα!!!!!:redface:


Καλημερα. Πρωτον να σου ευχηθω καλη επιτυχια στις εξετασεις. Δευτερον να σε ευχαριστησω για τις πληροφοριες σχετικα με τα προφορικα που εδωσες. Πιστευω ολα τα μελη το εκτιμανε πολυ και βοηθαει να ξερουμε μια αποψη των προφορικων. Να πανε ολα καλ και στα γραπτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wumpscut

Νεοφερμένος

Η wumpscut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
καλημέρα σε όλους! μόλις γύρισα από την εξέταση. τελικά μου έτυχε το τσίρκο και είχα την κοπέλα που κάνει κόλπα στο σκοινί (19 χρονών, εμπειρία από το δημοτικό, όσο σπούδαζε έκανε παραστάσεις (νομίζω), είναι και χορεύτρια αλλά το μειονέκτημά της είναι ότι απαιτεί ειδικό και ακριβό εξοπλισμό) και τον κλόουν (31 χρονών, έχει άνεση με το χιούμορ γιατί έχει κάνει και κωμωδίες στην tv, μπορεί και παρακινεί και τους άλλους performers, αλλά μπλέκει σε καυγάδες). Οι εξεταστές πολύ φιλικοί. Κάναμε λιγότερη ώρα από όση απαιτείται και στην αρχή που παρουσιάζαμε τον εαυτό μας, επειδή μπήκα με την αδερφή μου μας ζήτησαν να περιγράψουμε η μία την άλλη. Το περιμέναμε δηλαδή. Όλα καλά λοιπόν, καλή επιτυχία για όποιον δίνει τις επόμενες μέρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roulaki teacher

Νεοφερμένος

Η Roulaki teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Πολυ τσιρκο επεσα στα προφορικα. Αντε να δουμε και τα γραπτα. μπραβο παιδια που μοιραζεστε τις εμπειριες σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosD13

Νεοφερμένος

Ο SteliosD13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κι εμενα το τσιρκο μου ετυχε και μου φανηκε πολυ ευκολο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magdast

Νεοφερμένος

Η MAGDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
καλημέρα σε όλους! μόλις γύρισα από την εξέταση. τελικά μου έτυχε το τσίρκο και είχα την κοπέλα που κάνει κόλπα στο σκοινί (19 χρονών, εμπειρία από το δημοτικό, όσο σπούδαζε έκανε παραστάσεις (νομίζω), είναι και χορεύτρια αλλά το μειονέκτημά της είναι ότι απαιτεί ειδικό και ακριβό εξοπλισμό) και τον κλόουν (31 χρονών, έχει άνεση με το χιούμορ γιατί έχει κάνει και κωμωδίες στην tv, μπορεί και παρακινεί και τους άλλους performers, αλλά μπλέκει σε καυγάδες). Οι εξεταστές πολύ φιλικοί. Κάναμε λιγότερη ώρα από όση απαιτείται και στην αρχή που παρουσιάζαμε τον εαυτό μας, επειδή μπήκα με την αδερφή μου μας ζήτησαν να περιγράψουμε η μία την άλλη. Το περιμέναμε δηλαδή. Όλα καλά λοιπόν, καλή επιτυχία για όποιον δίνει τις επόμενες μέρες!

Το ιδιο ακριβως μου επεσε και μενα οταν εδωσα την παρασκευη!!!!!Ευκολο και μενα μου φανηκε!!!Ολα καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magdast

Νεοφερμένος

Η MAGDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Τι στο καλο!!Σε ολους απο εδω ετυχε το τσιρκο>???????Μπραβο συμπτωση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
τσίρκο και σε εμένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Σόρι που γράφω λίγο αργά... εμένα μου έπεσε πως είμαι καθηγήτρια και πρέπει να διαλέξω ένα άτομο, για να κάνει σεμινάριο στους μαθητές του σχολείου μου.
Από προσωπικές ερωτήσεις με ρώτησε: τι τάξη πάω, τι θα ήθελα να γίνω όταν μεγαλώσω, ποια είναι τα αγαπημένα μου μαθήματα, αν θα ήθελα να σπουδάσω στο εξωτερικό.

Σχετικά καλά τα πήγα, απάντησα σε ότι με ρώτησε, δεν έκανα παύσεις/γραμματικά λάθη κλπ απλά κατέληξα λίγο γρήγορα σε συμφωνία και μου είπε να υπερασπιστώ την άποψη μου. :/: Ευελπιστώ για ένα LP. Οι εξετάστριες φαίνονταν καλές. :P

Δεν πειράζει, πάμε να σκίσουμε στα γραπτά !?!?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magdast

Νεοφερμένος

Η MAGDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Κοιτα συνηθως δε βαζουν low pass στα προφορικα δεδομενου οτι τα αλλα ειναι δυσκολα...καλα θα πηγες!Ελπιζω καλα να παμε και στα γραπτα...Εκαι ειναι το 8εμα!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚωσταςΗρακλειο

Νεοφερμένος

Ο ΚωσταςΗρακλειο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ποοο και εγω εμαθα παιδια οτι επεσε πολυ τσιρκο ..! Και τοειχα προετοιμασει...Αλλα εμενα μου επεσαν τροποι να βελτιωσουμε την σχολικη μας βιβλιοθηκη... Τελος παντων...Να σας ρωτησω κατι...Ολες οι πολεις της Ελλαδος δινουν αυτο το Σαββ/κο γραπτα ή καποιοι εδιναν 17/08 και 18/08 ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolakisofi

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
απο οτι βλεπω παιζουν μερικα στανταρ θεματα,στο speaking,εχω ρωτησει μερικους φιλους,και στους μισους ετυχε το τσιρκο και στους υπολοιπους η βιβλιοθηκη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου πει με σιγουριά πόσα κουτάκια πρέπει να έχω σωστά σε GCVR και Listening για να περάσω με LP ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top