Εξετάσεις Γαλλικού Ινστιτούτου Μάιος 2013

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Λοιπόν γενικά δεν ξέρω πάντως για της Σορβόνης είναι υποχρεωτικό να έχεις το c1... Οπότε δν μπορείς να το αποφύγεις

που ειναι υποχρεωτικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Καλησπέρα.Ξέρει κανείς αν υπάρχουν ακουστικά του Β2 on-line για εξασκηση?? ευχαριστω πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Πως σας φανηκε το Delf B2?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marelpol

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Πως σας φανηκε το SC2 ? Νομιζω οτι τα θεματα ηταν ευκολα ... πιο ευκολα απο αυτα που επεσαν τον Απριλη ... για τα προφορικα εχετε κανει καθολου προετοιμασια και αν ναι με τι βιβλια ? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ninja.

Νεοφερμένος

Η Ninja. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Φετος εδωσα delf b2 και μπορω να πω πως τα θεματα ηταν αρκετα βατα προς και ευκολα. Αν εξαιρεσουμες μερικες ερωτησεις απο το δευτερο κειμενο και λιγο το αρχικο ακουστικο ηταν αρκετα καλα! Στις 18 ιουνιου ειναι τα προφορικα και εχω ακουσει πως μπορει να ειναι λιγο τσιμπιμενα. Ας ελπιζουμε για το καλυτερο!
Καλη επιτυχια και καλα αποτελεσματα σε ολους! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Τα κειμενα δεν ήταν τοσο ευκολα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑmyC

Νεοφερμένος

Η ΑmyC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Φετος εδωσα delf b2 και μπορω να πω πως τα θεματα ηταν αρκετα βατα προς και ευκολα. Αν εξαιρεσουμες μερικες ερωτησεις απο το δευτερο κειμενο και λιγο το αρχικο ακουστικο ηταν αρκετα καλα! Στις 18 ιουνιου ειναι τα προφορικα και εχω ακουσει πως μπορει να ειναι λιγο τσιμπιμενα. Ας ελπιζουμε για το καλυτερο!
Καλη επιτυχια και καλα αποτελεσματα σε ολους! :)
Εμενα παντως παιδια τα κειμενα μου φανηκαν μετρια προς δυσκολα (καποιες ερωτησεις προς το τελος μου φανηκαν παλουκι), το θεμα της εκθεσης μου φανηκε βλακεια, στο ακουστικο στο μεγαλο κειμενο με τη πρωτη δεν ακουσα τιποτα αλλα νταξει μετα κατι επιασα και τελος τα προφορικα οντως ηταν αρκετα τσιμπημενα.:mad:Βασικα προσωπικα εντοπισα οτι η δυσκολια των προφορικων ηταν οχι τοσο στα θεματα που ουτως η αλλως πεφτουν στην τυχη και για τον καθενα ειναι διαφορετικα, οσο στο γεγονος πως τα κειμενα τα οποια ειχαν επιλεγει δεν αναδεικνυαν σωστα το θεμα, με αποτελεσμα οι υποψηφιοι να μπερδευονται απο παραπλανητικες λεξεις και να μην εντοπιζουν το θεμα...:/:
Τα καλα νεα ειναι παντως πως τελειωσαμε:clapup: Αντε τωρα καλοκαιρι ... ξεκουραση και καλαμας αποτελεσματα(ελπιζω τουλαχιστον φετος να μην πεσει παλι το σαιτ του ιφα);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Εμενα παντως παιδια τα κειμενα μου φανηκαν μετρια προς δυσκολα (καποιες ερωτησεις προς το τελος μου φανηκαν παλουκι), το θεμα της εκθεσης μου φανηκε βλακεια, στο ακουστικο στο μεγαλο κειμενο με τη πρωτη δεν ακουσα τιποτα αλλα νταξει μετα κατι επιασα και τελος τα προφορικα οντως ηταν αρκετα τσιμπημενα.:mad:Βασικα προσωπικα εντοπισα οτι η δυσκολια των προφορικων ηταν οχι τοσο στα θεματα που ουτως η αλλως πεφτουν στην τυχη και για τον καθενα ειναι διαφορετικα, οσο στο γεγονος πως τα κειμενα τα οποια ειχαν επιλεγει δεν αναδεικνυαν σωστα το θεμα, με αποτελεσμα οι υποψηφιοι να μπερδευονται απο παραπλανητικες λεξεις και να μην εντοπιζουν το θεμα...:/:
Τα καλα νεα ειναι παντως πως τελειωσαμε:clapup: Αντε τωρα καλοκαιρι ... ξεκουραση και καλαμας αποτελεσματα(ελπιζω τουλαχιστον φετος να μην πεσει παλι το σαιτ του ιφα);)

Ηταν πολυ δυσκολο το Β2 φετος. Το μονο ευκολο part ηταν η εκθεση καπως! Τα προφορικα παλουκια! Εμενα μου επεσε προσωπικα με ενα στυλ προετοιμασιας οδηγησης καινουριο που υπαρχει στην Γαλλια και λεγετε le conduit accompagne...δεν μπορουσα να το καταλαβω (δηλαδη για τι ακριβως μιλαγε) καλα και αναποφεκτα ρωτησα μια διευκρινιση, και φαντασου ειμαι και 25 χρονων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑmyC

Νεοφερμένος

Η ΑmyC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ηταν πολυ δυσκολο το Β2 φετος. Το μονο ευκολο part ηταν η εκθεση καπως! Τα προφορικα παλουκια! Εμενα μου επεσε προσωπικα με ενα στυλ προετοιμασιας οδηγησης καινουριο που υπαρχει στην Γαλλια και λεγετε le conduit accompagne...δεν μπορουσα να το καταλαβω (δηλαδη για τι ακριβως μιλαγε) καλα και αναποφεκτα ρωτησα μια διευκρινιση, και φαντασου ειμαι και 25 χρονων..
αυτο το θεμα επεσε και σε εναν φιλο μου.... και αυτον τον δυσκολεψε πολυ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Παλουκιιιιιιιιιιιιι και σου λεω ειμαι και 25
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,902 μηνύματα.
Bons résultats
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marelpol

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρουμε πότε βγαίνουνε , η αγωνία κορυφώνεται , και θα κορυφωθεί ακόμα περισσότερο όταν την μέρα των αποτελεσμάτων για πολλοστή φορά κολλήσει ο server του ifa :(:mad: Όσο για την ευχή ... merci beaucoup!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Λογικά βγαίνουν όπως πάντα πριν από το 14 juillet γιατί τότε κλείνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marelpol

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Λογικά βγαίνουν όπως πάντα πριν από το 14 juillet γιατί τότε κλείνουν

Αχ ευτυχώς ... άρα μένει μόνο το πρόβλημα του server :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marelpol

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Τωρα ειδα στο ιφα οτι η ποβλεπομενη ημερομηνια ανακοινωσης των αποτελεσματων ειναι στις 23 ιουλιου ... Αντε και καλα μας αποτελεσματα :D :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Παιδες δεν ξερω αν τα πηρατε τα αποτελεσματα παντως καλο κκουραγιο.
Περσι(2α λυκειου) εδωσα c1 και c2 ,πραγματικα ειχα φτασει σε σταδιο νευρικης κρισης επειδη δεν μπορουσα σε καμια περιπτωση να μπω να δω τα αποτελεσματα
Εν τελει απεδειξα ποσο fail ειναι το γαλλικο συστημα εξετασεων :p με μηδαμινο διαβασμα καταφερα να το περασω και πλεον αυτα που θυμαμαι ειναι ελαχιστα
Οπως και να χει σας ευχομαι οτι καλυτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Παιδες δεν ξερω αν τα πηρατε τα αποτελεσματα παντως καλο κκουραγιο.
Περσι(2α λυκειου) εδωσα c1 και c2 ,πραγματικα ειχα φτασει σε σταδιο νευρικης κρισης επειδη δεν μπορουσα σε καμια περιπτωση να μπω να δω τα αποτελεσματα
Εν τελει απεδειξα ποσο fail ειναι το γαλλικο συστημα εξετασεων :p με μηδαμινο διαβασμα καταφερα να το περασω και πλεον αυτα που θυμαμαι ειναι ελαχιστα
Οπως και να χει σας ευχομαι οτι καλυτερο

Νομιζω οτι εισαι υπερβολικος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
ΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΟ DALF C1. Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:redface:

Σας γράφω μόνο τον βαθμό μου στα προφορικά: 6/25.
Γαμώ την τύχη μου δλδ, κάθε χρονιά σε στριμμένη πέφτω. Έκανα τόση πολύ προετοιμασία και δυστυχώς αυτό ήταν το αποτέλεσμα. Αλλά τουλάχιστον πήρα το δίπλωμα. :D:D:D:D Στο εξής θα δίνω συμβουλές στους επόμενους υποψηφίους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Πέρυσι θυμάμαι κόλλησε το σύστημα και βγήκαν μια μέρα μετά τα αποτελέσματα. Τα νεύρα μου είχαν γίνει ζαρτιέρες :angry: :angry: :angry: :kill:
Τελικά με πήρε την επόμενη μέρα η καθηγήτρια και με ξύπνησε 5 το πρωί για να μου πει τα ευχάριστα
Υ.Γ Δεν γνωρίζω ποιά λογοτεχνικά εξετάζονται τώρα στο C2 αφού τώρα έχουν αλλάξει ... Εγώ πέτυχα τα :
- Mémoires d'Hadrien de Marguerite Yourcenar
- La ronde de nuit de Patrick Mondiano
και στο C1 πέτυχα τα :
- Le malade imaginaire de Molière
- Colomba de Prosper Merimee ... ;)

Τι μου θύμισες!! Πόσο μου άρεσαν του C1... σε αντίθεση με τον πονοκέφαλο του Ronde de nuit !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top