Εξετάσεις Γαλλικού Ινστιτούτου Μάιος 2013

Valar_Morghulis

Νεοφερμένος

Ο Valar_Morghulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Προτίθεμαι να θυσιάσω τον χρόνο μου...ελπίζω δηλαδή να έχω το κουράγιο!

Είναι ένα πρόγραμμα πρακτικής στο Γενικό Δικαστήριο της Ευρωπαικής Ένωσης και είναι 12μηνο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Προτίθεμαι να θυσιάσω τον χρόνο μου...ελπίζω δηλαδή να έχω το κουράγιο!

Είναι ένα πρόγραμμα πρακτικής στο Γενικό Δικαστήριο της Ευρωπαικής Ένωσης και είναι 12μηνο..!

Και τι ακριβώς θα κάνεις δλδ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valar_Morghulis

Νεοφερμένος

Ο Valar_Morghulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Μάλλον καφέδες θα φτιάχνω...!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,902 μηνύματα.
Και γι αυτο θα πρεπει να ξερεις τοσο καλα γαλλικα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.

daphne123

Νεοφερμένος

Η daphne123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγώ βουουουρ για Dalf C1 !! :jumpy: :upside: :vava: :book: :boxing: :panwkatw: :vroum: :smartass: :bounce: :happy: :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εγώ βουουουρ για Dalf C1 !! :jumpy: :upside: :vava: :book: :boxing: :panwkatw: :vroum: :smartass: :bounce: :happy: :'(
Αυτή εκριβώς είναι η πορεία της προετοιμασίας.
Αρχίζεις κάπως έτσι: :jumpy:
Συνεχίζεις έτσι: :book:
Τελειώνεις έτσι: :'(

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Άντε να αρχίζουμε σιγά-σιγά... Επαναφέρω και αυτό το θέμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
θα δώσω c1, αλλα εχω να κανω γαλλικα 3 χρονια! Θυμαμαι ελαχιστα πραγματα και αν θελω να περασω, κατι μου λεει πως πρεπει να ξεσκιστω! :whistle:
Kαμια συμβουλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
θα δώσω c1, αλλα εχω να κανω γαλλικα 3 χρονια! Θυμαμαι ελαχιστα πραγματα και αν θελω να περασω, κατι μου λεει πως πρεπει να ξεσκιστω! :whistle:
Kαμια συμβουλη;

Dalf ή Sorbonne C1?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleovoulos

Νεοφερμένος

Ο kleovoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Δίνω για DELF B1 το Μάιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

imo1988

Νεοφερμένος

Η imo1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Μάλλον θα δώσω το Delf B2 το Μάιο. Το πήρα απόφαση να κάνω μια γερή επανάληψη στα γαλλικά και να προσπαθήσω. Πάνε αρκετά χρόνια που είχα δώσει με το παλιό σύστημα και είχα φτάσει μέχρι την ενότητα A3. Γενικά είχα μια επαφή με τη γλώσσα και διάβαζα κατά καιρούς. Σκέφτομαι να κάνω και μαθήματα από Φεβρουάριο κυρίως για το προφορικό και γραπτό κομμάτι. Το Β2 είναι σαν το αντίστοιχο lower της Αγγλικής? Πιστεύετε πως μπορώ να καλύψω την ύλη μέχρι το Μάιο? Εάν έχει κάποιος past papers ή κάτι σχετικό με την προετοιμασία θα το εκτιμούσα πάρα πολύ! :D Καλή αρχή σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να αρχίσεις από τώρα.Το Β2 είναι αρκετά απαιτητικό και θέλει γερό λεξιλόγιο και πολύ καλή γνώση της γραμματικής.Θα σου πρότεινα να πάρεις το Prepadelf B2 και την νέα γαλλική γραμματική (που είναι για όλα τα επίπεδα) του Γεωργαντά..Καλή Αρχή σου εύχομαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

imo1988

Νεοφερμένος

Η imo1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να αρχίσεις από τώρα.Το Β2 είναι αρκετά απαιτητικό και θέλει γερό λεξιλόγιο και πολύ καλή γνώση της γραμματικής.Θα σου πρότεινα να πάρεις το Prepadelf B2 και την νέα γαλλική γραμματική (που είναι για όλα τα επίπεδα) του Γεωργαντά..Καλή Αρχή σου εύχομαι :)

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου Βίκυ! :) Θα πάρω τα βιβλία που μου πρότεινες και θα ξεκινήσω σύντομα μαθήματα! Καλή επιτυχία και σ'εσένα! (Γ'Λυκείου βλέπω ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libertad

Νεοφερμένος

Η libertad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλησπέρα καλησπέρα ( που λέει κι ο Θεοδωράκης ) ,

οι γιορτές τελειώσαν και τα κεφάλια για όλους μέσα. Εν όψει των εξεταστικών περιόδων του Μαϊού παίρνω την πρωτοβουλία να ανοίξω το θέμα αυτό στο οποίο θέλω να γράφετε οποιαδήποτε απορία έχετε ως προς τις επερχόμενες εξετάσεις και όχι μόνο. Όσο αναφορά τα παρακάτω compte-rendu , résumé , commentaire , grammaire , vocabulaire έχετε κενά η είστε οκ ? Αιτήσεις να κάνετε στην ώρα τους παιδιά και να περιμένετε τις convocations . Εύχομαι σε όλους σας καλή επιτυχία . Να μην ξεχάσω επίσης να σας επιστήσω την προσοχή σας τόσο στην accord du participe passé( υπερσημαντική στην production écrite ) όσο και στην χρήση της υποτακτικής. Φρεσκάρετε και τις προθέσεις τον ρημάτων που συχνά μπερδεύτε ( εξισσου απαραίτητες ) . Αυτά pour le moment.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.

libertad

Νεοφερμένος

Η libertad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
[/HTML]

Από τους πρωταγωνιστές. Δεν βλέπω όμως απορίες η κενά.


Γι' αυτο υπαρχουν τα ερωτηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το βιβλίο: Reussir le Dalf C1, Tegos για να το κάνω alone. Αξίζει? Κάποιος που το έχει ας με πληροφορήσει για το περιεχόμενο του. Επίσης, θα προλάβω να το τελειώσω μέχρι τις εξετάσεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Λοιπόν γενικά δεν ξέρω πάντως για της Σορβόνης είναι υποχρεωτικό να έχεις το c1... Οπότε δν μπορείς να το αποφύγεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top